Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2003., 12:15   #421
Ljudi, odem na 24 sata i imam kaj vidit. Pa vi niste svi svoji. Daj stavi taj link i gotovo. Pa budemo vidjeli dal će bit kakvih posljedica, uostalom i Luca ti je to rekla, stoga ne pričaj toliko nego djeluj.
A i Luca malo brije. Ako će se zbog tog fantomskog linka-za kojeg se još niti nezna dali uopće postoji, se na znanosti naseliti "neproduktivni chatovi" kako kažeš onda me lijepo, skupa sa Slafkom zadavi. Uostalom ovo kaj vi radite je definicija NEPRODUKTIVNOG CHATA.
"Muška bagra"? Luco, kaj si ti neka feministica ili lezbika?
Čujete vi ovo -ona "Muška bagra" na nekom tam forumu o ratu koji Luca posječuje ne pričaju o trebama. A mi koji pričamo smo još gori od njih. Pa kaj smo mi tek onda? Perverzna, bezobrazna, neodgovjena i zločinačka "Muška bagra".
Luco, Luco, duboko si me razočarala.

Inkvizicija stiže kasnije, ako to više ikoga i zanima.
Legion is offline  
Old 31.01.2003., 12:19   #422
i ti si mene. pitaj slafka sto ja vec dva dana radim.
toliko ste velike face da se ne daj boze da se neka treba zajebava na VASEM topicu. to je drama.

vi ljudi ne znate smisao ovih itd?!

do vidjenja.
luca is offline  
Old 31.01.2003., 12:59   #423
ja bi to sve zapalio

brijem da nevolimo da nas itko zajebava ovdje.
a kad me netko zajebava, smajlići su dodatna provokacija.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 14:04   #424
Luco, Luco-kako sam to ja tebe razočarao????
Čime? Zadnjim postom? meni se čini da u tom grmu leži zec-čim se nisi na njega niti osvrnula nego me tu nekaj sasvim bezveze napadaš.
Iz čega si zaključila da smo mi "tak velke face da nedamo da nas nitko zajebava na našem forumu"??? Od kud si to izvukla daj mi molim te reci Pa bar sam ja jedan od manje komfliktnih forumaša uopče. Nisam li?
Ako ćemo se ić šamarat ajmo se onda argumentirano šamarat.
Nemoj mislit da ja branim Slafka. Jednako ste odgovorni za ovu vašu sasvim nepotrebnu i glupu svađu. Uostalom kaj na Znanosti uopće i trebaju moderatori? Vidim da Jango mudro šuti i čeka više taj link.

Luco, Luco, ne ljuti se na nas bez razloga, a ako ih imaš daj ih lijepo navedi.
Legion is offline  
Old 31.01.2003., 14:17   #425
Legion,

Nema posebnog razloga. To je sasvim normalno jednom mjesecno. I traje oko tjedan dana. A onda prodje.

Nego, danas sam sheban 120%. Nisam spavao veci dio noci, kcerka bolesna, ima temperaturu 103.2F, ima stomach flu, cekam da doktor otvori pa da je vozim tamo... A imam posla preko glave, sto mi ne pada na glavu da radim dok god ima stresa oko mene...

I know, I know, I owe you, dude.
Ame®icano is offline  
Old 31.01.2003., 14:33   #426
ja bi to sve zapalio

primjetio sam "nemoderator znanosti" kod luce... pretjerali smo, pa se morala spustit na naš nivo. možda.

amer, ti si neka stara beštija kad već đetiće imaš.. nisam znao.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 16:46   #427
zamoljava se slafko da posta svoj link ovdje.
luca is offline  
Old 31.01.2003., 20:18   #428
Žao mi je Luco što upadam usred vaše smislene rasprave ,ali si umišljam da nekog zanimaju i moje neznanstvene opservacije koje su uz to statistički neprovjerene, neargumentirane i nestručne.
Sorry.......moram.........to je jače od mene.
Gdje sam stao?Na Staljingradu?
Zadnje što ste mogli pročitati napisano mojom rukom bilo je prilično davno, ali s obzirom da nas ima koji volimo tu temu nastavit ću dalje (neargumentirano,nestručno......).
Vidjeh da mnoge zanima statistika više nego opis...onda eto:
Za početak nešto o naseljenosti Staljingrada.Prije rata je vršen popis stanovništva u Rusiji pa je tako ,konkretno za Staljingrad utvrđeno da najveća tri staljingradska distrikta imaju slijedeći broj stanovnika
1)Traktorozavodski distrikt.......... 75000
2)Barikadny distrikt......................50000
3)Ermanski distrikt.......................45000 stanovnika
Na datum 2.2. 1943. može se reći da je također izvršen popis stanovništva.Naime nakon oslobođenja tih kvartova Rusi su prebrojali da je u ta tri kvarta zajedno ostalo 258 ljudi redom 1)150, 2)76 i 3) 32 čovjeka. Nadalje.........
Na isti datum netko se sjetio brojati ili računati i ovo:
Na svaki km kvadratni tvornice traktora (i posijeda oko nje) palo je 2000 bombi u koje se ne računaju manji kalibri artiljerije i bez minobacačkih granata.
Na svakom kilometru staljingradske pruge , na taj datum, postoji 16 kratera. Nije potrebno reći što znaći i jedan krater na željezničkom pragu.
Na svakom kilometru vodovoda zabilježeno je 15 direktnih pogodaka, puknuća.
Možda malo o proizvodnji.........
Tvornica traktora je u 45 dana od početka napada proizvela 60 T-34, dok su se u Barikady malo više pomučil pa su proizveli u istom roku preko 300 AT 76mm
Zaključno sa 30.8. 1942. staljingradsku frontu napadaju 22 divizije, preko 700 aviona, više od 500 tenkova, tisuću minobacača, preko 1200 komada artiljerijskog oružja ukupno, ovisno tko procjenjuje i čiji je izvor podataka, ali varira između 240000 i 300000 vojnika.U tom trenutku u Staljingradu je nešto više od 40000 ruskih regularaca, oko 10000 gardista, oko 1500 NKVDovaca, više od 30000 do zuba nenaoružanih dobrovoljaca( zanimljivo je da njihov broj pada na 7500 nakon ravno 24 dana) a ne smijemo tu zaboraviti niti žene koje su činile sastavni (i jedini) dio protuzrakoplovne zaštite.
E sad....... za jesti baš i nije bilo.
Nakon što su opkoljeni, dnevni se obroci rapidno smanjuju. Lijepo je Halder rekao da bi bilo bolje da su operaciju nazvali "Ograničeni uspjeh". Odmah je znao da je tih naručenih 800 tona od 6. armije moralo proći neke korekcije. Prvo je Hitler "korigirao" to na 450 tona jer ........." kakav je to njemački vojnik koji se ne može malo suzdržati . Što se uopće bune kad će uskoro biti slobodni".......Nije niti znao koliko je bio u pravu. Nije to sve. Onda je Zeitzler dohvatio narudžbu pa ju je smanjio na 400 tona jer to će biti dosta (valjda s obzirom na rastuće gubitke). To naravno nije sve. Sad je na redu bio Goering koji ne može takvu količinu hrane prevesti bez "nesrazmjernih " gubitaka. Kad je napokon hrana stigla do jednog od aerodroma nije je bilo više od 100 tona. A među tih 100 tona znalo se naći i po 2 tone papra, 500 kg ukrasa za Božić i slično....
Kad su Rusi napali............. napali su s ni manje ni više nego:
nešto manje od milion ljudi, 1350 aviona, 1000 tenkova, 14000 teških topova.
Za kraj : predaju je doživjelo 91000 Njemaca među kojima 2500 oficira i 24 generala i gotovo petina sve opreme istočnog fronta.
msekiric is offline  
Old 31.01.2003., 21:10   #429
Eto nam napokon i sekirića. Pa debil si ti do sad???
Ne misliš valjda da si ovime završio sa Stalingradom?
Mala digresija, onaj njegov Hlader i onaj moj Halder nisu iste osobe.

Vidim da slafko još nije dao link. E slavek, slavek. Nebu valjda tolko buke nizašto????

No da se ja vratim inkviziciji, ali prije toga sekirić mi nije znao sa koliko vode dnevno je preživljavao Njemački vojnik u Africi. Pola litre ujutro i pola litre navećer.


Kad smo kod samog sudskog postupka inkvizicija uvodi još jednu važnu novinu glede vjerodostojnosti svjedoka, ona je prihvačala svjedočenje suokrivljenika do čijeg imena se došlo na torturi, isto kao i progon osoba koje je optuženik na mukama "odao". To je bio dovoljna razlog da se i toga sretnika stavi na muke-ako odmah ne prizna da je Heretik-naravno. To je dovelo do tolike hiperprodukcije heretika koja je trajala dok neka više crkvena ili svjetovna vlast nije stala na kraj tome jer je prijetio pomor cijelog stanovništva na tom području. Isto tako su i svjedočenje bliskih rođaka smatrali vjerodostojnim, samo u slučaju da su oni teretili okrivljenika. Biskupski i svjetovni sudovi nisu provodili niti podržavali ovu praksu, nadalje, oni su u svojim procesima i dalje ostali na principu da okrivljenik mora znati tko ga je optužio, te da mu se moraju predočiti dokazi, ako ih ima, što inkvizicija nije provodila.
To neznači da su oni bili išta puno humaniji od inkvizicije, ali su se barem držali nekih pravila koja su koliko-toliko davali šansu okrivljenom da se izvuće Tko je jednom dopao u ruke inkviziciji taj je bome najebal u svakom smislu.
U to vrijeme nekoga se moglo osuditi samo po njegovom priznanju ili svjedoćenju najmanje 2 svjedoka. To im je tada izgledala kao garancija da nitko nevin neće biti osuđen. Buduči je malo vjerovatno da je neki tako "težak zločin" kao Herezu, ili apostaziju-odpadništvo do vjere i crkve, te šizmu-koja se sastoji u izazivanju cjepanja crkve na više samostalnih organizacija-(ovo su «zločini» koje je prvotna inkvizicija procesuirala, ali buduči su jako slični sve ih možemo strpati pod herezu, isto kako su kasnije i čarobnjaštvo strpali u istu kategoriju), radio pred svjedocima koji su sami od sebe voljni pristupiti suđenju, ostalo je priznanje okrivljenika. Ali nisu postojala nikakva ograničenja u načinu kako doći do priznaja. Do 1252 crkva i svjetovni sudovi su imali načelno negativan stav prema torturi i samo su je u posebnim i mogli bi reći rijetkim slučajevima primjenjivali. No, papa Inocentije IV izdaje bulu u kojoj heretike naziva "ubojicama duša i kradljivcima sakramenata" te –svjetovnim vlastima-naređuje primjenu torture u procesu protiv istih.
Inkvizicija se lijepo služila uslugama svjetovnih mučitelja, premda oni sami, u početku, nisu direktno mučili zatvorenike, ali i to će se promijeniti. Inkvizitori su načelno morali tražiti dozvolu Biskupa da nekog stave na muke, ali to redovito nisu činili, i tebali su imati čvrst dokaze da nekog tome podvrgnu. Čvrsti dokaz je bio samo njegovo privođenje pred sud.
Progon heretika je bila primarna svrha i razlog postojanja inkvizicije, a "borbu" protiv čarobnjaka-(kako su ih tada zvali, a tek od 15. st se to naziva progon vještica) su provodili Biskupski i svjetovni sudovi, ali i to se ubrzo promjenilo. O tome nešto kasije.

No toliko o pravnom aspektu cijele stvari. Ajmo sad više na tu Španjolsku inkviziciju.
Prvotna inkvizicija je djelovala najviše u južnoj Francuskoj i Sjevernoj Italiji, ali 1478, nakon protjerivanja Muslimana Španjolske vlasti traže i dobivaju dozvolu od pape Sixta IV da osnuju svoju zasebnu-Španjolsku inkviziciju i pomoću nje očiste cijelu zemlju od svih nepoželjnih elemenata.
Uskoro su se pokazali tolikim krvolocima i istrebljivačima da ih je čak i papa pokušao ukinuti, ali civilne vlasti su smatrale inkviziciju tako snažnim političkim oruđem da su je restituirali i imenovali svoju vlastitu inkviziciju pod imenom Inquisitor General. Za glavnog inkvizitora su izabrali Dominikanca Tomasa Torquemadu koji je u svojoj 15 godišnjoj karijeri osobno poslao na lomaču preko 2000 ljudi. Torquemada je bio pravi religiozni fanatik. Kao mlad se pridružio dominikancima, nikada nije jeo meso, i uvijek je hodao bos.
A za ponovno ustanovljavanje S. Ink. Možemno direkto zahvaliti jednoj ženi. Vjerovatno bi i s njom i bez nje došlo do toga, ali……
Torquemada je bio ispovjednik Izabele-buduće Španjolske kraljice koja mu je obećala da kad i ako stupi na tron da će ponovo ustanoviti inkv. Postala je kraljica i obećanje je i održala.

No da vidimo kako je izgledao dolazak inkvizitora u neko mjesto. Prvo je glavni inkv. Održao misu i propovijed. Zatim su se svi mještani morali ispovjediti, te zavjetovati se na vjernost crkvi, te na pružanje pomoći inkviziciji-u što je i spadalo i otkucavanje heretika.
Svim hereticima ili otpadnicima od vjere, je bilo dano između 30 i 40 dana da se sami prijave, i iskreno se pokaju, te priznaju svoje i svojih suučesnika grijehe. Ili se uz to još i krste (u slučaju Židova i Muslimana)
Prema onima koji su to i napravili postupalo se relativno blago-što će reči nisu završili na lomači.
Kazne su bile raznolike, od zabrane nošenja nakita i lijepog oblačenja, nošenja tzv. pokajničkog križa prišivenog na odječi, zabrane jahanja konja i nošenja oružja, šibanja, konfiskacije dijela imovine, izgona, do kazni zatvora, čak i doživotnog, ali spaljivani ni mućeni nisu.
Tolko za danas.

Nego iskreno ljudi, jel nekog ovo zanima? Ima tu još dosta o tome, a kad sam se već uvatio Inkvizicije napisao bi nešto i o progonu vještica, te o inkviziciji u našim krajevima, ako postoji interes?? Nikakav komentar ću smatrati znakom nezanimanja pa više nebudem pisao o ovome.
Legion is offline  
Old 31.01.2003., 21:15   #430
Ne, ne, ni zaboga Legion samo ti przi. Volim ovaj thread ali nemam puno kaj za rec na navedene teme tak da samo citam.
kumek is offline  
Old 31.01.2003., 22:03   #431
ja bi to sve zapalio

ovak, otišel sam nadobudno pogledat u history, ali sam se sjetio da se briše svakih 7 dana.. da ne kažete "slafko did not deliver and is full of shit".. dal sam si (opakog) truda i našel dotične fotke na disku. evo kompilacije u 2 zip filea...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 22:07   #432
ja bi to sve zapalio

budući da mi je za prvi post trebalo nešto sitno ispod tri minute i veza je bila naklonjena i pukla samo jednom (sada i drugi put) evo mene u prilici da postam i ovaj zip, nastavak na prvi.
legion, uživaj. a ti americano, pazi da te žena ne ulovi..
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 22:19   #433
[QUOTE]Legion kaže:
A za ponovno ustanovljavanje S. Ink. Možemno direkto zahvaliti jednoj ženi. Vjerovatno bi i s njom i bez nje došlo do toga, ali……
Torquemada je bio ispovjednik Izabele-buduće Španjolske kraljice koja mu je obećala da kad i ako stupi na tron da će ponovo ustanoviti inkv. Postala je kraljica i obećanje je i održala.

No da vidimo kako je izgledao dolazak inkvizitora u neko mjesto. Prvo je glavni inkv. Održao misu i propovijed. Zatim su se svi mještani morali ispovjediti, te zavjetovati se na vjernost crkvi, te na pružanje pomoći inkviziciji-u što je i spadalo i otkucavanje heretika.
Svim hereticima ili otpadnicima od vjere, je bilo dano između 30 i 40 dana da se sami prijave, i iskreno se pokaju, te priznaju svoje i svojih suučesnika grijehe. Ili se uz to još i krste (u slučaju Židova i Muslimana)
Prema onima koji su to i napravili postupalo se relativno blago-što će reči nisu završili na lomači.
Kazne su bile raznolike, od zabrane nošenja nakita i lijepog oblačenja, nošenja tzv. pokajničkog križa prišivenog na odječi, zabrane jahanja konja i nošenja oružja, šibanja, konfiskacije dijela imovine, izgona, do kazni zatvora, čak i doživotnog, ali spaljivani ni mućeni nisu.
Tolko za danas.

Nego iskreno ljudi, jel nekog ovo zanima? Ima tu još dosta o tome, a kad sam se već uvatio Inkvizicije napisao bi nešto i o progonu vještica, te o inkviziciji u našim krajevima, ako postoji interes?? Nikakav komentar ću smatrati znakom nezanimanja pa više nebudem pisao o ovome.
__________________________________________________ __

Vidjevsi da se prenemazes u prepisivanju povijesnih dogadjaja, koje tendenciozno interpretiras iz svog aspekta gledanja, bez da bi se upoznao sa stvarnim stanjem stvari, koje su o Inkviziciji i njezinu djelovanju tek u znanstvenoj obradi, buduci da je Vatikan nedavno otvorio arhive o Inkviziciji, ja bih ti preporucio da ne pamfletiras odvise, jer stvari nisu crno bjela tehnika kao sto je ti ovdje svojim gostima ili slucajnim citateljima apliciras!
Zato bih ti ja postavio jedno vrlo interesantno pitanje!


Da li bi nam mogao malo elaborirati kako je pocela "nesreca ruskoga naroda" u Oktobarskoj revoluciji 1917 godine? Kako se odvijala, i koliko je zrtava "proizvela". Ovaj terminus "proizvela", koristim svijesno, kako bih ti doveo pred oci surovost toga pokreta! Kako je bilo moguce, da jedna sacica fanatika, koji u narodu i carstvu nisu imali nikakve potpore, napravi jedno takvo krvoprolice i okrene povijesni sat ruskoga naroda nazad u zlo?
Kako je bilo moguce, da ovi ateisticki koljaci, jednu drzavu, kojoj nije islo bas najbolje zaokupljenu ratnim operacijama, iako se je nalazila na putu demokratizacije, preokrenu u tamnicu punu krvi i zlocina, i da im se narod nije bio u stanju ozbiljnije suprostaviti?
Pokusaj nam opisati ovaj desaster? Koje metode su koristili komunisticki koljaci? Pa i kod nas u RH?
Mozda ti uspije!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Old 31.01.2003., 22:43   #434
ja bi to sve zapalio

...ali htio bih i poznavati tolika područja toliko dobro kao aganor.
da ga pitam "tko je, kako i zašto izgradio piramide?" reko bi mi nešto u ovom stilu:

koja si ti jedna jebena nula! sitna duša mozga manjeg od amebine zjenice! kako su te tako glupog disat naučili?! tko si ti da pitaš o izgradnji piramide? tko? reći ću ti - nitko. način gradnje piramide je tebi takvom idiotu nepojmljiv! ti nemaš mentalni kapacitet da shvatiš tako nešto! tvoje pitanje baca mrlju na cijeli ljudski rod i milijone godina evolucije. sramoto od čovjeka. takva jedna ništica nema pravo in pomisliti na piramide, a ti - govno jedno od čovjeka - ti se usuđuješ pitati za njihovu svrhu!? proklet ti i tvoje potomstvo sljedećih sedam generacija! gorio u paklu kad si takva neznalica! demoni se tvojim mesom ne bi hranili da ne oglupe!

sada kad smo se napričali o piramidama i potvrdili tvoje poznavanje svih tema poznatih čovjeku, a one nepoznate nama običnim ljudima su tebi doručak - evo mog novog pitanja:

Kako su Egipćani (ili tko god) napravili one vaze pronađene u piramidi? Vaze su izrađene od najtvrđih materijala poznatih čovjeku - diorit, alabaster i bazalt. Iste te vaze izgledaju kao i ove danas - imaju usko grlo na vrhu, na sredini su šire, a prema dnu se sužavaju. Ali zašto ja to pričam, ti znaš kako obična vaza izgleda. Mene zanima, (ponavljam se, ali ipak sam samo smrtnik) kako su oni to uspjeli tako precizno izbušit, kada ni danas nemamo tehnologiju s kojom bi to napravili?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 23:37   #435
Quote:
Legion kaže:
Nego iskreno ljudi, jel nekog ovo zanima? Ima tu još dosta o tome, a kad sam se već uvatio Inkvizicije napisao bi nešto i o progonu vještica, te o inkviziciji u našim krajevima, ako postoji interes??
Mene zanima i nadam se da ces nastaviti.
Gospon Pes is offline  
Old 01.02.2003., 00:47   #436
O, Aganorčić se opet pojavio.
Jel ti imaš ikada i jednu lijepu rijeć za išta što nisi sam napisao? Uostalom zakaj trošiti vrijeme na tebe-svi su te i onako već odavno prokužili. Mali savjet. Probaj se opustiti i prestati biti toliko uvjeren u svoju genijalnost koju nitko osim tebe ne vidi, ikad se ideš bosti, ponesi od kuće rogove.
Vatikanski arhivi i knjižnice su već jako dugo, ovisno o građi, otovreni za stručnu javnost. Postoji pun K. i 800 znanstvenika koji su kopali po Vatikanskoj arhivi. No stavimo to na stanu. Da i niko, nikad nije imao pristup u njihove Arhive misliš da se o Inkviziciji nebi sve znalo?
To pokazuje tvoju ogranićenost.
Misliš li da jedino Vatikan čuva npr. zapisnike sa suđenja, papinske dekrete, knjige poznatih teologa iz tog doba koje su predstavljale uz Bibliju, sveto pismo tadašnjih inquizitora i sl?
Pa inkvizicija je delala uzduž i popreko Evrope i novog svijeta, a papinski dekret, da bi ga netko prihvatio, mora mu biti dostavljen u pisanom obliku. A dostavljan je uzduž i poprijeko pa nije potrebno ići u Vatikan i preko debelih veza tražiti da te nekak puste u ultrasuperjebačko tajni arhiv. Ajde da stavimo i to na stranu. Pametnom netreba ništa osim zapisnika sa suđenja kojih stvarno imaš koliko hočeš.

Odgovorit ću ti na tvoje pitanje o revoluciji-đe me nađe-ali moral budeš malo pričekat, nisi mi baš visoko na listi prioriteta.

Fala slafko na slikicama. Jel tebi treba neš takvo , šalim se, ipak ovo nije mjesto za to, ali ak naletim na koju stvaro vrijednu stavljanja hoho.
Legion is offline  
Old 01.02.2003., 01:15   #437
Kako su gradjene piramide? Pa lijepo. Sistem navlacenja i odvlacenja pijeska. I koja psovka, je li tako?
Ame®icano is offline  
Old 01.02.2003., 11:33   #438
Šta uopće reći na ovaj post iznad? Moj kokošji i preseravalački mozak nažalost nije u stanju replicirati Aganoru Velikom.
Samo mi reci kada su otvoreni Vatikanski Arhivi?
Sam sebi skačeš u usta dečko. zar nisam spomeno teološka djela koja po kojima je djelovala inq.? Djelo koje si spomenuo nisam pročitao. A ti jesi? Daj me onda uputi gdje da ga nađem.
50 000 žrtava inkvizicije? Pa jesi ti normalan? Jel ti imaš i najosnovnije znanje o onome kaj tvrdiš?
Sva djela o Inkviziciji su laži i nebuloze veliš. Kako si došao do tog ako se smije znati? Uh-mora da se neko urotio protiv jadne, neshvačene i nedužne inkvizicije koja je samo željela izvesti ovćice na pravi put? Kaj ti radiš za Vatikan? KO TEBE PLAČA PRIZNAJ. Ili možda za ?
. Ako sam negdje neki krivi podatak naveo, ili pogrešno nešto interpretirao ispravi me. Ajde frajeru. Bez toga svi tvoji napisi-kao i obično-nisu ništa nego čisto preseravane i lječenje intelektualnih kompleksa. Ti jednostavno uživaš u unošenju neke negativne vibre i bad energije gdje god dođeš, i zakaj si morao zagaditi i ovo mjesto sa time? Pristojno i bez vređanja i argumentirano-ako možda, kojim slučajem znaš tako razgovarat nema frke buraz raspravljat ćemo, ali ovim tonom.......
Daj mi sad iskreno reci, ono bez glupiranja, zakaj si ti tak strašno ljut :2up: i nabrijan tip? Kaj ti se desilo? Zašto ne uviđaš da pristupom kakvog imaš samo ideš ljudima na *****, ili uviđaš pa te nije briga? Ljudi se ne dolaze na forum svađat, znaš? A tebi je to glavni cilj i modus operandi. Kvariš nam zabavu. Ili baci koji argumnet ili odi gnjavit ljude na neko drugo mjesto.
Legion is offline  
Old 01.02.2003., 14:11   #439
Stani u red.
Prvo inkvizicija i vjestice.
Gospon Pes is offline  
Old 01.02.2003., 16:31   #440
[QUOTE]Gospon Pes kaže:
[B]Stani u red.
Prvo inkvizicija i vjestice.
__________________________________________________ __

Ja sam htio izvjestaj o Oktobarskoj revoluciji. I to je bilo prioritetno, ili on mora zatvoriti svoj lazljivi Topic! I brisanje tu nista ne pomaze!
Izvjestaj o komunizmu zelim, pa cemo vidjeti koliko si u stanju i ovdje glumiti frajera!? Komunjaro, izvjestaj o zrtvama komunizma u RH, ako vec nemozes cjelokupni izvjestaj o komunistickim zrtvama u cijelini. I ja sam to trazio prije drugih! Molim za uvazavanje prioriteta. A stojim ti onda na raspolaganju u diskusiji, piskaralo i uzurpatoru povijesti. Tvoja tzv. moderatorica luca te ovdje niti moze niti ce spasiti!
Izvjestaj o komunistickim zrtvama u RH, to je moja narudzba! Izvoli! Ili o zrtvama komunizma u cjelini!?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.