Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 10:38   #81
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
samo su im ove frizure presmješne....je, znam da se tako to nosilo.
Vidiš, meni je zbog tih frizura, odnosno Ragnarove bilo tisuću upitnika nad glavom. Zašto sad to? Pojma nisam imala da se tako nosilo. Općenito izgleda da sramotno malo znam o vikinzima. To treba ispraviti.

Quote:
Kava07 kaže: Pogledaj post
Ahhh nikako da se uhvatim ovog čuda, po komentarima vidim da tu ima svega.
Uhvati se, ako ništa drugo, raidovi i šore su savršene.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 11:01   #82
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Uhvati se, ako ništa drugo, raidovi i šore su savršene.
A šta ti više treba?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 18:25   #83
Netko je spomenuo da se Ameri žale na brutalnost. Ne znam jel sam ja toliko otupio, ali meni je jedina brutalna scena bila kad je Ragnar u prvoj sceni prve epizode probo mačem onog bajcu. Jel se zna koji su to bili, neki od pribaltičkih naroda ili Rusi.
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 19:22   #84
Mislim da su bili na prostorima današnje Latvije/Litve.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:40   #85
Nije loše, ali definitivno fali nešto što bi me zadržalo, nešto zbog čega bih željno isčekivao sljedeću epizodu. Zasad ću i dalje gledati, jer jbg obožavam vikinge. Usput ako koga više zanima taj period, ali obrađen na pravi znastven način, neka si pogleda ''Blood of the Vikings'', petodjelni BBC-jev dokumentarac.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 03:57   #86
Serija se za sada ne drzi povijesnih tacnosti i tako ce ostati, mada nije ovo lose.
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:10   #87
Htjela bi da je to sve skupa malo žešće i brže, al ajde, ok je serija, gledat ću ju dalje.
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:12   #88
Quote:
Kava07 kaže: Pogledaj post
Nije loše, ali definitivno fali nešto što bi me zadržalo, nešto zbog čega bih željno isčekivao sljedeću epizodu.
Meni je to nešto odnos među likovima, nedostatak kemije među njima (ikakve), i "slabi" tekst.

Ali, kao što rekoh - nije bitno. Gleda se zbog akcije, pljačke, koljaže i ostalih divota.


Quote:
Kava07 kaže: Pogledaj post
Usput ako koga više zanima taj period, ali obrađen na pravi znastven način, neka si pogleda ''Blood of the Vikings'', petodjelni BBC-jev dokumentarac.
Našla. . Hoću bit što pametnija po pitanju vikinga nakon tog?
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:24   #89
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Gleda se zbog akcije, pljačke, koljaže i ostalih divota.
S ovim se slažem.
Još da je malo više i golotinje...
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:32   #90
Evo pogledao sve. Prvo moram pohvaliti kostime, scenografiju i pejsaž općenito, vrlo detaljno, realno i uvjerljivo.

U prvom planu su očito Ragnar i Lagherta, ostali likovi zasad malo plošni.

Najgluplji trenutak seriji mi je kad Lagertha zaustavlja Knuta u silovanju; osim ako Vikinzi nisu imali neko sveto pravilo da ne siluju pri pljačkama (a zbilja sumnjam da imaju), njen postupak je žešća glupost, odnosno čist primjer kad scenaristi vlastiti svjetonazor projiciraju u sasvim različito povijesno razdoblje.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:33   #91
Inače, Rollov lik je rađen po http://en.wikipedia.org/wiki/Rollo
Dakle, Rollo je šukundjed od Williama Osvajača, što prevedeno znači da današnjoj engleskoj kraljevskoj lozi venama teče krv jednog Vikinga.

I Ragnar je također polu-mitski, polu povijesni lik.

I da vam spoilam malo... Rollo će se spetljat sa Siggy, ženom od grofa.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:32   #92
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Našla. . Hoću bit što pametnija po pitanju vikinga nakon tog?
Samo malo.

Quote:
Rollo je šukundjed od Williama Osvajača, što prevedeno znači da današnjoj engleskoj kraljevskoj lozi venama teče krv jednog Vikinga.
Jako navučeno i malo vjerojatno. U ostalom trenutna engleska vladajuća dinastija nije vladala od samog osnutka kraljevine.

Ono što mi najviše smeta jesu sami razlozi pohoda na Britanju. Ispada kako su išli čisto radi pljačkanja i klanja, ali ako se ne varam razlozi su bili potpuno drugačiji. Jbg Skandinavija je hladna i brdovita zemlja, nema puno obradive zemlje, za razliku od Britanije. Ali svejedno mi je, ionako nisam očekivao nekakvu veću autentičnost od serije.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:14   #93
Da barem naprave blood eagle, da vidim kako i to izgleda.
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:19   #94
Quote:
Kava07 kaže: Pogledaj post
Ono što mi najviše smeta jesu sami razlozi pohoda na Britanju. Ispada kako su išli čisto radi pljačkanja i klanja, ali ako se ne varam razlozi su bili potpuno drugačiji.
Meni se čini logično da su išli zbog pljačkanja , koji bi bili tu drugi razlozi?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:23   #95
Quote:
Kava07 kaže: Pogledaj post




Ono što mi najviše smeta jesu sami razlozi pohoda na Britanju. Ispada kako su išli čisto radi pljačkanja i klanja, ali ako se ne varam razlozi su bili potpuno drugačiji.
pljačka i je bila glavni razlog pohoda na britaniju, tako da što se toga tiče serija prati povijesne činjenice.
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:23   #96
Jbg ja se znam katkad ostati nedorečen. Ono što sam mislio reći jest da seriji nedostaje pozadina. Nisu išli u pljačkanje samo radi pljačkanja, nego je to više bio odgovor na nepoštene uvjete trgovine s tadašnjim kršćanima koji nisu htjeli, ili su nametali besmislene uvjete za trgovinu s nevjernicima. Vikinzi nisu bili samo hrpa barbara kojima je stalo samo do klanja i pljačkanja. Drugi razlog ti je obradiva zemlja. Kao što sam rekao Skandinavija nije zemlja pogodna za nekakvu veću i bogatiju poljoprivredu. Zbog toga su često s vikinzima išle i njihove obitelji kako bi se naselili u novoj zemlji.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 17:40   #97
Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
Mislim da su bili na prostorima današnje Latvije/Litve.
Zašto misliš baš tamo?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:35   #98
Dobra druga epizoda, sviđa mi se kako nisu ublažili Vikinge, oni su pobili nevine ljude i to je to, nema moraliziranja.

Smeta mi što je brat od glavnog lika sada već totalni idiot, nije pisnuo kada je onaj srao po bratu (al sviđa mi se kako je ovaj to brzinski riješio) i općenito se ponaša preizravno neprijateljski.

Scena kada ovaj nudi ženu, kao i scena "borbe" glavnog lika sa ženom su mi besmislene
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 20:51   #99
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni se čini logično da su išli zbog pljačkanja , koji bi bili tu drugi razlozi?
Možda je pomiješao s kasnijim Normanima, Vikinge je, pogotovo u ranijim razdobljima, zanimala samo pljačka, i to po mogućnosti osamljenih mjesta, nego osvajanje...

PS
ne znam je li postojao običaj pozivanja drugih muškaraca u krevet, ali ako i jest, bilo bi logično prijatelja i suboraca, nikako robova
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 22:18   #100
Da baš, pomješao sam Normane i Vikinge. izgleda da su Normani u devetom stoljeću zauzeli pola Velike Britanije, te vladali njome sve dok nije u priču upao William Osvajač.

Možda sam i ja pogriješio u generalizaciji, jer ako se ne varam Norveški Vikinzi su naseljavali, dok su Danski bili agresivniji. Više su osvajali nego što su se bavili trgovinom.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.