Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 13:47   #1
Poldark (2015-2019)


Quote:
Poldark is a British drama television series that was first broadcast on BBC One on 8 March 2015. The eight-part series (in the UK, seven parts in the USA[1]), based on the first two Poldark novels by Winston Graham, was adapted by Debbie Horsfield and directed by Edward Bazalgette and Will McGregor.
On 8 April 2015, the BBC announced that a second series had been commissioned.

In the late 18th century, Ross Poldark returns to his Cornish tin mines after spending three years in the army to avoid charges of smuggling, leaving behind his sweetheart Elizabeth. On his return, having fought in the American War of Independence, he finds his father dead, his estate in ruins and Elizabeth engaged to his cousin Francis. He rescues a young woman, Demelza, from a beating, and takes her on as a kitchen maid and attempts getting control of the mines sought after by a rival, the greedy and arrogant George Warleggan.

IMDB
BBC




Ova serija je počela prije mjesec dana i nikako mi nije jasno što nema svoju temu. (Ako ima, duboko se ispričavam i molim da mi se oprosti).

Riječ je o frajeru iz 18. stoljeća koji se vraća u Cornwall iz američkog Rata za nezavisnost, gdje su Britanci, naravno, poraženi. Biva ranjen, izliječe ga, i kad se vrati doma ustanovi da mu je otac umro, a zaručnica se preudala za drugog. Obiteljsko imanje je u lošem stanju i nema ni cvonjka u džepu.

U prvoj epizodi ima puno tog "britansko-plemićkog" bulšita, ali tu seriju ne gledamo zbog društvene kritike! Nego zbog LJUBAVNE PRIČE! Nekoliko ljubavnih priča! :klap:

Dakle, cure moje, glavnog lika glumi Aidan Turner, koji svako malo nema košulju, radi na polju pa mu vjetar mrsi crne kose, ima onaj svoj vučji smajl nad kojim smo slinili u Being Human (BBC) i tako dalje. Priča nije skroz idiotska, kao što se može i očekivat kad je riječ o britanskoj produkciji.

Ako progutate ideju da plemstvo s pravom ima kuće, rudnike, imanja itd., a oni koji na svemu tome rade da žive od mrvica (meni je trebalo napora), onda priča dalje ide ko podmazana. (Čak i ako čeznete za revolucijom, neće vas ova serija previše iritirat.)

Snimljena je prema nekakvoj seriji romana, a prva varijanta je za TV napravljena još 1975. Taj dio me nije baš zanimao, ali vele da je i prvi glumac "objectified" pa je i on bio seks simbol kao i naš Aidan.


Uglavnom, vrlo je gledljivo. Ide nedjeljom na BBC One.
__________________
No Man's Land

Zadnje uređivanje lie : 29.08.2015. at 16:56.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 13:55   #2
gleda se. Aidian dobar, gledam i gledam i nemrem se sjetit ko je, kad ono, Kili iz Hobita

Uglavnom, serija def nije u rangu najjačih BBCevih po Austenici ili nekoj od sestara Bronte, ili Gaskellicinog North&South, ali je i dalje jako jako dobra.

Malo socijale, malo društvenih podjela, malo sapunjare, malo divnog pejzaža i t je sve što meni treba.

Casting mi je odličan, Aidian je bombon i strašno mi se sviđa taj njegv Poldark, poprilično je hrabar i definitivno za nekog svog staleža u ono doba prekrasno i možda čak nemoguće i neuvjerljivo prenapredan i tolerantan i neopterećen staležom. Želim reć, fora je vidit takavog lika, koji je bez jebemti oženio svoju kitchen-wench. Slatki su mi.
Jučerašnju još nisam pogledala, čim uhvatim vremena na redu je
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 18:06   #3
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
gleda se. Aidian dobar, gledam i gledam i nemrem se sjetit ko je, kad ono, Kili iz Hobita
Nisi gledala Being Human s njim?


Meni se sviđa što priča ide logično i zanimljivo, glumci su seksi (i glumice), začudo me ne iritiraju ničim previše, a malo sam gledala spoilere, radnja će se dosta iskomplicirat i ima štofa za još najmanje jednu sezonu.
Ljubić. All you need is ljubić, ra-pa-ra-pa-raaaa...
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:59   #4
Jao, darius, divno od tebe što si ovako lijepo objasnila zašto trebamo gledati, iako, you had me at Aidan Turner

Idem skinuti
ruby nakamura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:36   #5
Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
Dakle, cure moje, glavnog lika glumi Aidan Turner, koji svako malo nema košulju, radi na polju pa mu vjetar mrsi crne kose, ima onaj svoj vučji smajl nad kojim smo slinili u Being Human (BBC) i tako dalje. Priča nije skroz idiotska, kao što se može i očekivat kad je riječ o britanskoj produkciji.
O da, i ju pratim, ponekad na fast forward dok ne dođe do polja
Skroz su mi sad napete te povijesne, ima još jedna simpa - Banished, iako nema baš ovakvog frajera
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 09:38   #6
Pa ja nisam gledala Beinv Human, znam da postoji al previse toga ionako imam na lageru, o boze morat cu sad i to stavit na popis....
Mene ovdje sano zivcira ova Elisabeth, sva je neka divna krasna, i zivcira me sto je on i dalje malkice zaljubljen u nju. Bilo mi je malo bzvz kad je on nabrzaka onako posevio i ozenio ovu svoju,kao reda radi, mislila sam da ce to sad biti neka epopoejska ljubav, al nakraju mi se zapravo svidja kak su napravili, logicnije je i uvjerljivije, da ju je ozenio tako, kak je i sam rekao, jer je red i nekakve utjehe i drustva radi, ali pomalo skonta da ju ono fakat voli, a evo i kcer je vec tu
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 09:54   #7
neloša serija, ali kao i starija verzija nije me osvojila .. s tim da mi se ova više sviđa, ljepše izgleda

Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Skroz su mi sad napete te povijesne, ima još jedna simpa - Banished, iako nema baš ovakvog frajera
joj meni je banished odličan, odbrojavam dane od ep do ep .. kako nema - david iz lotr i julian
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 12:08   #8
Odlicna je serija, bas sam bila sretna kad je pocela jer mi je vec falilo tih britanskih kostimiranih....Aidan je predobar, a k tome jos I pravedan, hrabar I sve sta treba biti.
Najvise mi se svidjaju pejzazi iz Corwalla....predivno je sve.
Pratim i Banished, pocela sam gledati jer sam u tom period bila bez puno toga za gledati, cak sam se dvoumila jer su na UK portalima pisali da je "too grim", ali zanimljiva je zbog odabira upravo tog vremenskog razdoblja o kojem bas I ne znamo puno. Zabavno mi je bilo vidjeti "the Hounda" iz GOT u sasvim drugacijoj ulozi
Ja se vjerovatno moram malo i zabrinuti (ne sto pamtim, nego koliko zapravo imam godina) jer pamtim staru verziju Poldarka kad sam bila mala....moguce da je cak isla I na nasoj tv....
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 22:10   #9
Pregledala zasada samo jednu, on ima tako divan glas. Znam da je bezveze ali nadam se da će cura postati ljepša.
matičnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:55   #10
Dobra!Inače volim english viktorijansku tematiku osim Austenice ! I ja se pitam kako će ovo siroto pogrbljeno i mršavo djevojče postati labud Pažnju privlači i činjenica da se u seriji u svojoj nažalost zadnjoj ulozi pojavljuje i legendarni Warren Clarke ( Clockwork Orange, Dalziel and Pascoe...) sve u svemu kvalitetno i gledljivo !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 18:06   #11
Odlična uvodna mjuza također !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 20:51   #12
Odlična je serija. I ja sam je počela gledati.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 23:23   #13
Odlična! Obožavam viktorijansku Britaniju. A i Aidan je uhuh
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:39   #14
Meni je Demelza baš slatka samo baš nije "obdarena" gori ali koliko san vidila dobar korzet je riješio problem.Njih dvoje su mi baš lipi par.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 16:58   #15
Ekipo, čujte ovo BBC signs '£50million deal to produce FIVE more series of Poldark and promises more shirtless Aidan Turner scenes'

Quote:
The BBC has reportedly signed a new £50million deal to make five more series of Poldark, producing an installment of the period drama every year until 2020.
u prijevodu, sad će serija imat 6 sezona

i puno aidena bez majice oh joy
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 10:31   #16
netko na htv-u redovno odabire nove britanske serije i zasluzuje svoju placu
http://tvprofil.net/show/231922/poldark
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:33   #17
Kad će 2.sezona početi?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:50   #18
Naišla sam na komentar da druga sezona počinje tek u jesen 2016 snimanje iste završava sad u proljeće. Drago mi je da sam naišla na ovu temu jer od jučer sam naprosto oduševljena samom serijom a još više meni do sad nepoznatom Aidanu odgledavši prvu odmah sam se bacila na posao i došla do šeste Nego mene zanima jer ko' od vas pročitao knjigu? Jer izgleda da nam po knjizi naši ljubimci ne ostaju zajedno ako je vjerovat po fanovima,nisam još uspjela sve pročešljati al' eto neki komentiraju da se nadaju da se producenti neće držati knjige..zbog toga i ovaj zaključak.
id55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 02:02   #19
Quote:
id55 kaže: Pogledaj post
izgleda da nam po knjizi naši ljubimci ne ostaju zajedno ako je vjerovat po fanovima,nisam još uspjela sve pročešljati al' eto neki komentiraju da se nadaju da se producenti neće držati knjige..zbog toga i ovaj zaključak.

Što?? Neeee!!! Bila bi velika šteta!
A baš mi se svidjela ona...
__________________
''I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying.''
Slim Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 20:30   #20
Wink

Quote:
Slim Lady kaže: Pogledaj post
Što?? Neeee!!! Bila bi velika šteta!
A baš mi se svidjela ona...
I meni se svidjela pašu si odlično a ima i kemije!! nadajmo se da neće.
id55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.