Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 01:38   #1
Ateisti... ako ne vjerujete u Boga, u što vjerujete???

....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:41   #2
moj bog je umro prije par dana
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:43   #3
to je tvoj Bog?kakva korist od toga?sta je on to tebi dao dobroga?jeli on vjecan?ili je prolazan?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:44   #4
on je stvorio svjet po svojo slici i prilici,radi njega je sunce izlazilo a sad več 5 dana sunce tu u koreji ne sja
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:44   #5
on je stvorio svijet?uuuuu pa mora da ima koliko vec milijuna godina....
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:46   #6
u knjizi koju je on napisao piše da ga je stvorio po vašim mjerilima prije 6000 godina
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:48   #7
cekaj ako sam dobro shvatila ti oces reci da je ovaj covjek stvorio zemlju,biljke,zivotinje,Koreu......?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:54   #8
Quote:
ijelec4 kaže: Pogledaj post
Vjerujem u tebe. Zivim zbog sebe, obitelji i eto da zivim. Kad umrem, pokopat ce me i nema me vise (zbog tog i zivim).
P.s. Nisam ateist
u redu
a gdje ide tvoja dusa?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 02:05   #9
nadam se da se slazes da je covjekova dusa besmrtna....a nece valjda ostati s tvojim tijelom u grobu.....sta ce raditi cijelu vjecnost??
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 02:14   #10
osjecaji se osjetu dusom....po tome znas da je imas.....kada ti netko kaze nesto ruzno,povrijedi te.....to boli ali ne boli te tijelo nego dusa....razmisli malo jednostavno je
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 02:36   #11
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
osjecaji se osjetu dusom....po tome znas da je imas.....kada ti netko kaze nesto ruzno,povrijedi te.....to boli ali ne boli te tijelo nego dusa....razmisli malo jednostavno je
eto ti ga na.ja mislio da su osjecaji psihofizioloska iskustva nas pojedinaca kad ono mi osjecamo ''dusom''.a sta je to dusa?daj malo bolje to objasni.
__________________
'Today, a young man on acid, realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration. That we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.'
Wairo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 08:15   #12
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
osjecaji se osjetu dusom....po tome znas da je imas.....kada ti netko kaze nesto ruzno,povrijedi te.....to boli ali ne boli te tijelo nego dusa....razmisli malo jednostavno je
Duša ima noge i nosi gaće.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:45   #13
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Pitanje je jasno, ali je infantilno, bez uvrede.

Jednostavno, u onom smislu u kojem ti pretpostavljaš (bog/nadnaravno biće) ateisti ne vjeruju u ništa, inače ne bi bili ateisti.
Žive za razno razne stvari, ideale, želje, obitelj, prijatelje, dakle potpuno jednako kao i teisti, osim onog dijela gdje za razliku od religijskih vjernika oni ne žive za zagrobni život, nekakvu nagradu/kaznu na nebu ili šta već određeni skup religijskih vjerovanja nosi sa sobom.
A tko je njihov bog? Pa naravno, nitko, jer inače također ne bi bili ateisti. Bezvezno pitanje.

Tebi kao vjernici je vjerovatno ove stvari poput nevjerovanja i neživljenja za boga teško ili nemoguće pojmiti, pa tako kakav god odgovor dobila, neće te zadovoljiti.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:50   #14
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
he he pa nemrem bit ateist i imati "boga".....ovo me podsjetilo na tam 97 98 kad sam nekom rekao da sam ateist a on meni "srbin???"....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:33   #15
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Pitaš ateiste, dakle ljude koji po definiciji ne vjeruju u bogove, u kojeg boga mi vjerujemo?

Zar je tebi stvarno nepojmljiv život bez vjerovanja u nešto nedokazivo? Ako ne vjerujem u paranormalno onda to znači da ne vjeruje u ništa i svakako ne mogu imati razloga da uopće želim živjeti?
Iz nekog razloga, čini se da se većina vjernika naprosto zablokira suočena s ovakvim razmišljanjem: http://xkcd.com/167/

Zamisli da postoji u svijetu neki mali kult koji vjeruje da je smisao njihovog i samo njihovog života sa svojim konstantnim pjevušenjem doslovno održavaju cijeli svemir na životu. Bez njih, svemir bi prestao postojati. Dok se dio ljudi iz kulta privremeno odmara od pjevušenja, promatraju ljude oko sebe i sa čuđenjem si postavljaju pitanje kako netko uopće može živjeti kada zna da njegov život nema nikakvu svrhu? U njihovom svijetu uistinu jedino njihovi životi imaju ikakav smisao.
Pitanje za tebe... je li postojanje takvog 'ludog' kulta na ikakav način umanjilo svrhu tvog postojanja, onako kako ju ti vidiš? Samo zato što su si oni umislili da su puno važniji za kompletan svemir nego što stvarno jesu, čini li to tvoj život učinilo bezvrijednim? Samo zato što ti imaš nevidljivog prijatelja koji ti šapuće u uho i obećaje neba i doline, ne znači da možeš s ikakvim stvarnim autoritetom nama bezbožnicima govoriti o smislu života.

Zadnje uređivanje dsvilko : 22.12.2011. at 10:42.
dsvilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:43   #16
Quote:
JAWS kaže:
...
Quote:
Archangel1 kaže:
...
Izmedju ostalog smisao nalazim u dobroj sali.
Na zalost iz gornjeg "dijaloga" se vidi da neki vernici
(da li zbog vere, ne znam, ali je moguce da se radi o "preopterecenosti" vaznoscu vlastitog pogleda na svet),
gube smisao za citanje izmedju redova i salu.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:52   #17
Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Iz nekog razloga, čini se da se većina vjernika naprosto zablokira suočena s ovakvim razmišljanjem: http://xkcd.com/167/
Zapravo se ateist zablokira kad mu se pokažu logičke konzekvence ovog gore.

Taj što je našao vjeverice, možda je onako... recimo... malkoc 'drugačiji', pa bi mogao tu vjevericu uhvatiti za vrat i onda joj upaljačem potpaliti rep - i reći: život je avantura! Ništa što radimo, nije bitno.

Sa zaista nihilističke perpsektive, ne postoji nikakva esencijalna razlika između tog stripića, i ove moje sadističke ideje. To je jedno te isto: nihilizam.


Dakako, to istovremeno znači da je praktički skoro pa nemoguće biti 100% nihilist. No, tipični ateist mora jako mnogo palente popapati dok ne dođe do takvih zaključaka.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 11:17   #18
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Eto, lijepo je da nas netko pita i ovakva pitanja.
U što vjerujem? - U to da stvari mogu ići na bolje. Vjerujem da je svemir posebno mjesto i da je divno što nam se oformio život na Zemlji i nadam se da postoji još nekih života u svemiru osim ovog kod nas. Nadam se da će se otkriti kako je došlo do Velikog Praska. Vjerujem da je Veliki Prasak čudesna pojava.

Živim za sebe. Lijepo je disati, osjećati mirise, boje, dodire, zvukove. Lijepo je biti svjesno biće koje se može propitati pitanja kao "tko sam" i "zašto sam". Lijepo je upoznavati ljude, učiti i raditi. Za sve to skupa živim.

Po mom mišljenju, nakon smrti idem u zemlju kako bi i druga bića mogla iskoristiti ponešto od mojih molekula koje mi sada trenutno grade organizam. Nadam se da me neće pokopati u nešto betonsko jer onda će proces iskorištavanja mojih molekula biti nešto otežaniji.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 11:19   #19
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Ateisti nisu vjernici. Ali, ako insistiraš na pitanju u šta vjeruju ako ne vjeruju u Boga, odgovor je: vjeruju u čovjeka i ljudski razum.
Jurivaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 11:20   #20
Quote:
Wairo kaže: Pogledaj post
a sta je to dusa?daj malo bolje to objasni.


Junior high biology class all over again. Woohoo!
__________________
So I fall in love just a little ol' little bit every day with someone new...
Vina_Apsara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.