Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 07:40   #21
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Onaj tko daje novac on je pravi gazda, uvijek bilo i uvijek će biti. A njega nije briga ni za Hrvatsku niti za ime firme u Hrvatskoj.
Niti za prava radnika, briga ga je samo za njegov profit, sebični kapitalist!
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 12:42   #22
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Niti za prava radnika, briga ga je samo za njegov profit, sebični kapitalist!
Tako svijet funkcionira a biti će i gore za radnike jer slijedi trajno kresanje socijalnih prava u EU.

No mi se ne trebamo žaliti jer kapitalizam je ono što smo htjeli.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 13:23   #23
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Tako svijet funkcionira a biti će i gore za radnike jer slijedi trajno kresanje socijalnih prava u EU.

No mi se ne trebamo žaliti jer kapitalizam je ono što smo htjeli.
Vidim ne shvaćaš da je moj post ironičan i da direktno ismijava tvoje socijalističko viđenje svijeta.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:13   #24
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Vidim ne shvaćaš da je moj post ironičan i da direktno ismijava tvoje socijalističko viđenje svijeta.
Ah sori nisam opazio... mislim da je najbolje uređenje kombinacija socijalizma i kapitalizma..iako sam i sam 'kapitalist'
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:49   #25
Malo se voda uzburkala oko BellaBeata. Čini mi se da je Božin video ostavio najviše dojam o tome koliko je on zelen i naivan. Ništa novoga općenito po pitanju karaktera, ljudi, poslovanja, startupa, itd... u njegovom nastupu nema
Božo, odrasti i pazi da si ne natovariš neko sranje na leđa zbog kršenja NDA-a i sličnih sranja.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:06   #26
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post


Sad kad se ekipa ovdje okupi ubrzo ćete dokazati da i ovaj laže!
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:15   #27
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Taman da Bellabeat sutra propadne, to i dalje ne znači da hejterska ekipa ima bilo kakav smislen argument osim kategoričke tvrdnje kako je to balon kao i svaki ostali startup.

Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:16   #28
Meni svaki startup koji ima agresivnu kampanju u hrvatskim medijima djeluje sumnjivo.

Dakle lik je imao američki startup, američke investitore i globalno tržište, a on je provodio kampanju po hrvatskim medijima (tržište od 4 milijuna ljudi, slabe kupovne moći i još nezainteresirano za njegov proizvod).

Da je nudio npr. rješenje za neki hrvatski problem onda bi mu kampanja u medijima bila hrvatski startup mjeri osmislio proizvod za kontrolu tlaka (naprimjer), a ne najuspješniji startup privukao toliko i toliko investicija.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:24   #29
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Taman da Bellabeat sutra propadne, to i dalje ne znači da hejterska ekipa ima bilo kakav smislen argument osim kategoričke tvrdnje kako je to balon kao i svaki ostali startup.

Whatever. Meni je u svakom slučaju zanimljivo gledati razne te rasprave, jer se sve svodi na crno/bijelo. Međuostalom, tako je sve kod nas u Hrvatskoj, nema neke zdrave sredine. Smatram da je zdravo imati i one koji podržavaju neki projekt a i skeptike. A realno, nisi ni ti nešto doprinjeo temi sa konkretnim argumentima nit dokazima.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:37   #30
Velika je razlika između ovog lika i Rajmeka, ovaj je legitimno sam pokušao nešto i privukao investitore, dok je Rajmek glumio velikog inženjerskog genija, a sve mu je financirao stari s novcem koji je pokrao iz tvornice radi čega je i osuđen.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:39   #31
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
A realno, nisi ni ti nešto doprinjeo temi sa konkretnim argumentima nit dokazima.
Nisam, iskreno nemam ni što pošto ne pratim baš startup scenu, no jasno mi je kad netko na prvu tvrdi da je sve to balon da ni on nema pojma o čemu govori, ali eto ovo je forum pa je svašta dozvoljeno.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:41   #32
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Nisam, iskreno nemam ni što pošto ne pratim baš startup scenu, no jasno mi je kad netko na prvu tvrdi da je sve to balon da ni on nema pojma o čemu govori, ali eto ovo je forum pa je svašta dozvoljeno.
Pošteno....istina.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:27   #33
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Velika je razlika između ovog lika i Rajmeka, ovaj je legitimno sam pokušao nešto i privukao investitore, dok je Rajmek glumio velikog inženjerskog genija, a sve mu je financirao stari s novcem koji je pokrao iz tvornice radi čega je i osuđen.
prestani lagat vise.

1) Stari Rimac NIJE osudjen i na slobodi je. Stovise, prema zadnjoj nepravomocnoj, OSLOBODJEN je!
2) Najveci investitor firme Rimac Automobili d.o.o je Camel Grupa, Kineska firma koja je 2016. napravila milijardu dolara prometa.
3) Novac koji je stari Rimac posudio u tvrtku je manji od 1% ukupne investicije, znaci zanemariv iznos.

Sto se tice BellaBeata, svaki startup ima svoje problemcice. PR rade isto sta i vecina ostalih startupa u svijetu.

Zadnje uređivanje Forumskaluda : 27.11.2017. at 19:24.
Forumskaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:33   #34
Kaže Fakespot da je 83% Bellabeatovih reviewa na Amazonu fake: https://www.fakespot.com/product/bel...hite-ashsilver
Dakle, unajmili su vojsku Indijaca da im štancaju lažne reviewe, nije baš čudno da takva firma propada.

Simptomatično je da se nitko od domaćih kvazinovinara nije sjetio napraviti ovu jednominutnu provjeru kredibiliteta prije trkeljanja o njima.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:49   #35
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
prestani lagat vise.

1) Stari Rimac NIJE osudjen i na slobodi je. Stovise, prema zadnjoj nepravomocnoj, OSLOBODJEN je!
U ovoj usranoj i korumpiranoj državi jedini osuđen za svoja "nedjela" je pas Medo koji je preglasno lajao.
Za to vrijeme svi pravi kriminalci su oslobođeni ili im se sudski procesi iznova vraćaju na početak dok ih se ne oslobodi.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:04   #36
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Iz mog trenutno površnog istraživanja, imam dojam da se radi o balonu.

Mišljenja, saznanja?
antun win

Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Evo što po meni najbolji Hrvatski ekonomski analitičar Velimir Šonje misli o ovome citat sa fb
šonje fail?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:35   #37
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
3) Novac koji je stari Rimac posudio u tvrtku je manji od 1% ukupne investicije, znaci zanemariv iznos.
Koliko je to tocno u Eurima?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:29   #38
Nije problem samo lazne cifre. Postoje druge nelogicnosti:

- po cemu se bitno razlikuje od ostalih hightech weareables-a (ili kako se vec zovu ti uredjaji za monitoring i interpretaciju vitalnih funkcija), a kojih se zadnjih par godina pojavio pun kufer na trzstu? Ni po cemu bas osim nesto elegantnijeg dizajna. Je li dizajn nesto posebno, ekskluzivno ili od strateskog znacaja? E pa nije. Moze svatko izmislit nesto svoje.
Da bi prodaja dugorocno funkcionirala proizvod mor biti dobro razradjen i po necemu poseban/nuzan/nezamjenjiv.

- zasto su se u razvoju koncepta orjentirali samo i jedino na zene? (Jel muskarci nemaju pravo na pracenje svoga zdravlja?)
Masa je kasa. I sama ideja da netko iskljucuje 50% trzista u najmanju ruku je cudna. Zasto ne postoji npr adambeat ili ..... ne zam .... babybeat? Gerontobeat prilagodjen za trecu dob? Apsurd.

- tko je downloadao dostupne poslovne informacije zna da je procitao opcenitu viziju, ali da nigdje nije procitao dugorocni plan daljnjeg razvoja/usavrsavsnja samog proizvoda. I to je to.

Da je Bellabeat ‘uspio’ u proteklom periodu nije garancija da ce biti uspjesan u iducem periodu. Pogotovo startup: no financial reserves, no reliable history, earning model yet to be proven.

Takodjer optimalizacija operativnog poslovanja na racun inovacije/razvoja proizvoda NIJE DOBRA STVAR. Pogotovo ne za tako mlad proizvod. I pogotovo ne u nikad dinamicnijem trzisnom okruzju (gadget).


- informacija da se ured privremeno seli na Kanarsko otocje (u sto se ‘investiralo’ 350.000€, dakle ulaganje u radnike) i nedugo zatim smanjenje broja radnika u RH sa 43(?) na 5(!) (ako su podaci tocni), u ime smanjenja troskova i optimalizacije poslovanja je totalna kontradikcija.

Its Christmas time, svi su im proizvodi 30-40 off, na kojem god siteu. Nisam uspjela saznati kada je to pocelo: je li to konsekventna internet prodajna strategija ili tek recentni uvati-dokle-mozes-jer-para-ima-sve-manje prechristmasselloff?

Kao da im marketing vodi klinicki psihopat, majkemi. (Odjednom mi je neznamzasto Oscar Pistorius pao na pamet (google): nema dokaza (da su fake), plenty of loose ends).
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:17   #39
Nisu li oni zapravo bili krenuli s nekim proizvodom za trudnice? Sto je bilo s tim?
I onda su presli na ove privjeske kao za fit zene.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:47   #40
Ako se ne varam jos uvijek ima ta funkcija.


Znam da su takvi proizvodi totalno hip i da je amerika ogromno trziste ali svejedno kreirali su (ili barem tako tvrde) ogromnu vrijednost u tako kratkom vremenu da se s razlogom covjek pita: daj da mi to vidimo crno na bijelo (bilanca i rn dobiti i gubitka, zaduzenost, broj radnika, solventnost, likvidnost, placen porez itd)

S druge strane toliko su dobro prihvaceni (medijski, profesionslno itd) s one strane bare da se covjek s jednakim pravom zapita: ok ako smo mi u RH glupi i damo se veslati, pa nisu bas svi na svijetu glupi tj kako je moguce da toliko dobro prolaze ako je sve fake.

Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.