Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 12:35   #21
Ma ni ja ne mislim probati, ali, realno, pogledajmo malo oko sebe i vidimo da se velikoj većini nikad ništa nije vratilo, ni u povijesti s generacijama, ni ovim novim, "privatizacija" ekipi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 14:49   #22
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Kad sam se počeo baviti poduzetništvom, tada je bila situacija da ima drugih poduzetnika na tom području koji su mi direktna konkurencija. Jedan od njih je neke stvari radio na krivi način (klijenti su dobivali manje kvalitetne ili čak nekvalitetne usluge/proizvode) pa sam imao priliku da ga ocrnim preko novina ili interneta, da mu na taj način smanjim prodaju, a sebi je povećam.

Onda mi žena govori da taj čovjek ima četvero djece, da ga pustim na miru.

Međutim, moj prijatelj koji je iskusan poduzetnik govori: "Ma što da ga pustiš na miru? Pa što da ima četvero djece. I ti imaš ženu i dijete, sam radiš, sutra ti i tvoja obitelj možete ostati bez prihoda. Što bih ja dao da imam asa u rukavu s kojim mogu eliminirati konkurenciju. Ako imaš asa u rukavu, onda zaboravi te srceparajuće priče. On je tvoja direktna konkurencija. Nemam što drugo da ti kažem, nego GAZI!"

Što vi mislite o ovakvim situacijama? Da li u poduzetništvu ima prostora za neko suosjećanje, za ustupke, za poštedu konkurencije? Ili pak smatrate da je to svijet borbe u kojoj nema uzmicanja, gdje treba iskoristiti svaku priliku za vlastiti opstanak.
Nikad.
I tvoji proizvodi/usluge mogu nekome biti/izgledati nekvalitetni pa i ti možeš završiti na internetu ili u novinama. Uvijek ima bolje od boljega.
Vodi brigu o svom poslu i razvijaj svoj posao na temelju svojeg rada.
Quote:
JPP kaže: Pogledaj post
Ljudi saslušaju loše priče ali ih ne vole.
Većina ne voli raditi sa onima koji šire negativnosti jer.. jednog dana bi tako mogao širiti negativnosti i o tom kupcu kojem sad pričaš loše o konkurenciji.

Osobno iskustvo i pristup :
Zainteresirana stranka:
Vaša ponuda je 30% veća nego od xy a nudite isto, možemo li pregovarati o cijeni?
Hvala Vam za pokazani interes za našu robu/uslugu. Ne znam što vam nudi xy ni po kojoj cijeni, niti me to zanima.
Znam da mi nudimo najbolju moguću kvalitetu robe/usluge na tržištu i zbog ulaznih cijena , ponuđena nam je najniža moguća.
Ako počnete surađivati sa nama,od treće fakture na dalje kao stalni kupac ćete ostvariti popust od 3% ali to je maximalni ustupak koji možemo učiniti da ne rušimo kvalitetu. A ispod našeg standarda ne radimo jer je to dugoročno loše za naš opstanak. Kvalitetu naših obavljenih poslova možete provjeriti tu i tu...
Garancije su vam... a vi ponudu slobodno usporedite sa drugima i odlučite što je najbolje za Vas!

Nakon ovakvog razgovora većina prihvati ponudu u izvornom obliku. odmah jer su se već raspitali ili kroz nekoliko dana.
Ako se kreneš boriti za kupca blaćenjem konkurencije, snižavanjem cijene na razinu ostalih koji rade slično... imaš manje kupaca i još manju zaradu.
Upravo tako.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Baviti se vlastitim poslom i kvalitetom nije uvijek recept za uspjeh na tržištu, mnogo je češća priča da na tržište upadne novi igrač koji niskom cijenom porazi konkurenciju.. Dakle ovisi čime se baviš...
Većina radi na rubu isplativosti, pa tako on može igrati neko kratko vrijeme, jer da se može tako onda bi i mi imali takve cijene. Da, malo poremeti i protrese ali kratko traje i sve se vrati na isto.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:25   #23
sunce i old time su napisale stvarno odlične komentare....takve šefice bi svatko poželio ...nemam iskustva u poduzetništvu ali sam primjetila da samo loši poduzetnici/šefovi podmeću nogu konkurenciji, to su predatori kojima upravlja pohlepa ili strah a takvi padaju kad tad jer nisu sposobni biti inovativni niti se znaju prilagoditi zahtjevima tržišta/kupaca, ne znaju smisliti ništa novo i sposobni su održavati samo ono što je več postojeće pa dokle ide tako ide....
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 16:23   #24
Veći problem jest kada ti dođe nova konkurencija, ide ispod cijene (i kvalitete), i onda nestane u roku 2g i pusti više sranja za sobom.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.