Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2016., 16:17   #61
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Što se ovog natjecanja tiče,sve je to super,ali kakve veze imaju strojari sa it natjecanjima? Da bi bilo fora nešto ovakvo napraviti za strojare i elektrotehničare,bi,ali nema puno firmi kod nas koje bi mogle tako nešto izorganizirati.
Nisam se referirao na samo natjecanje, nego više na Rimca, odnosno na širi aspekt.

Quote:
Općenito,nama fali klasične proizvodne industrije koja ima i r&d odjel gdje bi se mladi strojari mogli brusiti za vrijeme i nakon faxa,a neema baš ni strojarskih startapa,jer za malo bolju radionicu ti treba fina lova za strojeve samo pa tako da smo i tu zakinuti u odnosu na ITevce.
Ovo je istina.

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Cvetojević je dobrim dijelom i investitor. Npr. tko zna što bi bilo s jednim od najuspješnijih hrvatskih startupa u svijetu da nije bilo njegove potpore i investicije u početku. Repsly, bivši Salespod, kojoj je suvlasnik. To je itekako proizvodna firma, iako ne proizvodi transformatore od 20 tona
Šta fizički proizvodi Repsly?

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ja imam dosta loša iskustva, iako mislim da lik nije kriv. To je naprosto tipičan domaći mentalitet, 'sve znam' polušarlatanstvo bez esencije

Inače mislim da je cijela domaća investicijska scena polušarlatanstvo, bolje bi bilo bez njih. Šteta da država sama to područje ne uredi nego ide linijom manjeg otpora i to prepušta polušarlatanima koji se medijski eksponiraju pa time tobože nešto znaju. Ono što me smeta je da često prešutno ustvari predstavljaju državu u tom području, što je vrlo loše
To je i neki moj stav...

Quote:
Enes isStranke kaže: Pogledaj post
o sasi cvetojevicu postoje oprecna misljenja.. al da moze prodat i beduinu pjesak.. to stoji.. znam ga jos iz osnovnoskolskih dana i vec tada je odskako od vecine.. maher u diskusiji.. imam nekako neutralno misljenje o njemu.. ni pozitivno ni negativno.. al ako idemo metodom "ja zaposljavam tolko i tolko ljudi pa sam cool" onda je sale nadmasio rimca u tom segmentu
Da se nadovežem preko tebe i rolandusa, na priču oko SC. Meni je problem taj stav "ja sam poslodavac i ja sve razumijem, vi ne zapošljavate ljude i vi ne znate".

Mislim ono, jebote, šta, jel svi moraju biti poslodavci? Retardiran mi je taj stav, da je maltene bolji od sugovornika u nekoj diskusiji, jer eto on zapošljava ljude.

Ono, argument u stilu, "ej, Saša, koliko si 3D objekata izrenderirao ovaj mjesec, ni jedan? ne javljaj se onda".
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 23:46   #62
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Slušao ga par puta i što se samog poslovanja tiče,lik je ok. Ima ponešto pametno za reći i ne kenja previše gluposti,onak fino on to sve upakira,makar su mu neke izjave nebulozne (ono da bi svi trebali više poslovati s državom). No on je obični trgovac. Kupi i prodaj. Ne kažem da je to lako,svaka čast njemu na uspjehu i svemu,ali on nikad nije pokušao pokrenuti nešto u proizvodnoj industriji. Drugačiju priču bi pjevao da je.

Što se tehnologije tiče,tu se vidi da nema pojma,ali eto,2 za trud,vidi se da pokušava pohvatat,ima dobar pr,a i tesla ona dobro izgleda.
Za ovo sto on radi ne treba mu PR nego dobre veze kod onih koji odlucuju od koga ce se kupovati wc papir i sl. Nije to najveci problem, problem je sto se takvi likovi predstavljaju kao sposobni poduzetnici.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:53   #63
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Za ovo sto on radi ne treba mu PR nego dobre veze kod onih koji odlucuju od koga ce se kupovati wc papir i sl. Nije to najveci problem, problem je sto se takvi likovi predstavljaju kao sposobni poduzetnici.
Upravo to.
I ja bi bio poduzetan da imam veze u poslovima s drzavom.
Bio bi super uspjesan i drzao tribine o tome kako je u poduzetnistvu najbitnije podmazati dobre veze.
Evo recimo i ona Karamarkova je isto jebena poduzetnica, otvori firmu i za dva tjedna dobije ugovor na 100 000 Eura.
To je pravi poduzetnik kao i Cvetojevic..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 20:22   #64
Dobra usporedba, da.I veli zena da nema tu nikih problema, ima ona 20 godina iskustva u PRu

imat cu ja jednog dana 20 godina iskustva u svom sektoru pa necu taj dan kad napunim 20 godina otvoriti firmu a treci dan fakturirat uslugu nekome na iznos od 100 000€

sve te "poduzetnike" treba uzeti sa ogromnom dozom rezerve.Necemo sad reci da su muljatori a priori, ali s oprezom uzimati njihove izjave.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 22:01   #65
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Za ovo sto on radi ne treba mu PR nego dobre veze kod onih koji odlucuju od koga ce se kupovati wc papir i sl. Nije to najveci problem, problem je sto se takvi likovi predstavljaju kao sposobni poduzetnici.
A čak ni ne dila dobar wc papir. Nije problem dobiti posao sa državom,veći je problem što država jako često ne plaća na vrijeme. Očito on nema taj problem. Zato mi je super kad krene pričati o poslovanju sa državom. To što je očito dobro umrežen pa si je osigurao i relativno brzu naplatu,ne znači da je svima tako.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:39   #66
Quote:
Enes isStranke kaže: Pogledaj post
o sasi cvetojevicu postoje oprecna misljenja.. al da moze prodat i beduinu pjesak.. to stoji.. znam ga jos iz osnovnoskolskih dana i vec tada je odskako od vecine.. maher u diskusiji.. imam nekako neutralno misljenje o njemu.. ni pozitivno ni negativno.. al ako idemo metodom "ja zaposljavam tolko i tolko ljudi pa sam cool" onda je sale nadmasio rimca u tom segmentu
spomenut je i davor huic.. bivsi novinar i vucibatina.. predsjednik nekakve opskure udruke "lipa" gdje se toboze okupljaju "libertijanic" koji zastupaju stav.. "moja lipa vrijedi vise od tvoje".. postao je nedavno "savjetnik" tihog oreskovitja (valjda u jezicnom podrucju) te se zalaze ta "gospodarski talibanizam".. tipa "šta ne vrijedi prodaj ili likvidiraj".. .
Nadam se da ce udruga Lipa postat mainstream u razmišljanju glupog hrvatskog naroda koji je odrastao na socijalizmu, a Huić predsjednik države
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:20   #67
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce udruga Lipa postat mainstream u razmišljanju glupog hrvatskog naroda koji je odrastao na socijalizmu, a Huić predsjednik države
tipicna floskula uhljeba koji uzivaju sve blagodati (one najbolje) socijalizma a tupe o superiornosti kapitalizma nad istim !!! tu spadaju prije svega horde onih koji rade za drzavne firme (ina, hep, plinacro..itd) te citava bulumenta neradnika i vucibatina koji rade za javnu upravu.. nebi vjerovao.. huic je u tom "talu" otkad zna za sebe
Enes isStranke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:23   #68
sve ove veleuvažene forumske makro i mikro ekonomiste, pitam jedno jedino pitanje,koliko imate vlastitog kapitala(jer ako niste svoje znanje utržili,zakurac vam)..

Zadnje uređivanje Otto83 : 14.05.2016. at 14:43.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:35   #69
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
sve ove veleuvažene forumske makro i mikro ekonomiste, pitam jedno jedino pitanje,koliko imate vlastitog kapitala(jer ako niste svoje znanje utržili,zakurac vam)..
A koliko si ti?
A evo i par razmišljanja na ovo tvoje:

Quote:
Enes isStranke kaže: Pogledaj post
al ako idemo metodom "ja zaposljavam tolko i tolko ljudi pa sam cool" onda je sale nadmasio rimca u tom segmentu
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Da se nadovežem preko tebe i rolandusa, na priču oko SC. Meni je problem taj stav "ja sam poslodavac i ja sve razumijem, vi ne zapošljavate ljude i vi ne znate".

Mislim ono, jebote, šta, jel svi moraju biti poslodavci? Retardiran mi je taj stav, da je maltene bolji od sugovornika u nekoj diskusiji, jer eto on zapošljava ljude.

Ono, argument u stilu, "ej, Saša, koliko si 3D objekata izrenderirao ovaj mjesec, ni jedan? ne javljaj se onda".
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 20:19   #70
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
sve ove veleuvažene forumske makro i mikro ekonomiste, pitam jedno jedino pitanje,koliko imate vlastitog kapitala(jer ako niste svoje znanje utržili,zakurac vam)..
Jednu veliku 0

Steta sto takav potencijal trune na forumu, a banda neznalica izvan foruma okrece $$$$ na raznim trzistima.
Forumskaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 20:51   #71
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Jednu veliku 0

Steta sto takav potencijal trune na forumu, a banda neznalica izvan foruma okrece $$$$ na raznim trzistima.
gle, moža ti mozgovi sa foruma ne žele mlatit prznu slamu siromašnim hrvatima koji bi guze dali za 5% manje cijene kod konkurencije i zato ne žele crnćiti od 6 do 22 za jedva preživljavanje...a o birokraciji da i ne govorim jer tko nema neku vezu u politici ili lokalnoj vlasti ne može uspjeti...
ovo što dotični Cvetojević radi je samo mazanje očiju većoj neukoj javnosti o nekim svojim "kvlaitetama" kojih i nema, ali ide tim putem u nadi da će ga neki "jaki ino-poslodavac" primjetit i pozvat za velikog mešetara...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 20:55   #72
A ovdi bi mogla komodno i Ana Karamarko pristajat....

Eto i ona zna kako obrnit lovu u HR bez puno muke...

samo triba važni organ (ne oni koji Lana Jurčević spominje da ima nego oni drugi) znat kada i kome pokazat.....

Guru marketinga.....
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:44   #73
Samo što dobar dio ove ekipe izvozi jedno veliko 0. Svi naši veliki gospodarski gurui se bave trgovinom,uvozom i prodajom. Proizvodnja i izvoz? Di je to? A da,tu država ne uskače,osim kad treba uzeti svoj dio kolača. Super je da zapošljavaju ljude,plaćaju dobavljače,plaćaju radnike i nemam apsolutno ništa protiv ikoga tko je uspio legalno. Čak i progutam ove koji rade s državom,ako posluju korektno i po pravilima igre. Ali ne živi se samo od uvoza i trgovine. Nama treba fkin proizvodnja i izvoz. Da za promjenu lova ulazi u naš oslabljeni ekonomski krvotok.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:59   #74
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
sve ove veleuvažene forumske makro i mikro ekonomiste, pitam jedno jedino pitanje,koliko imate vlastitog kapitala(jer ako niste svoje znanje utržili,zakurac vam)..
A šta ako jesmo?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 00:52   #75
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Samo što dobar dio ove ekipe izvozi jedno veliko 0. Svi naši veliki gospodarski gurui se bave trgovinom,uvozom i prodajom. Proizvodnja i izvoz? Di je to? A da,tu država ne uskače,osim kad treba uzeti svoj dio kolača. Super je da zapošljavaju ljude,plaćaju dobavljače,plaćaju radnike i nemam apsolutno ništa protiv ikoga tko je uspio legalno. Čak i progutam ove koji rade s državom,ako posluju korektno i po pravilima igre. Ali ne živi se samo od uvoza i trgovine. Nama treba fkin proizvodnja i izvoz. Da za promjenu lova ulazi u naš oslabljeni ekonomski krvotok.
Svatko se bavi onime sto najbolje zna i u cemu mu je najbolja racunica. To je potpuno normalno i legit.

Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
gle, moža ti mozgovi sa foruma ne žele mlatit prznu slamu siromašnim hrvatima koji bi guze dali za 5% manje cijene kod konkurencije i zato ne žele crnćiti od 6 do 22 za jedva preživljavanje...a o birokraciji da i ne govorim jer tko nema neku vezu u politici ili lokalnoj vlasti ne može uspjeti...
ovo što dotični Cvetojević radi je samo mazanje očiju većoj neukoj javnosti o nekim svojim "kvlaitetama" kojih i nema, ali ide tim putem u nadi da će ga neki "jaki ino-poslodavac" primjetit i pozvat za velikog mešetara...
haha o cemu ti pricas? Sta ce ti veze u birokraciji i politici?

Pa ne mislis valjda raditi s lokalnom vlasti i politicarima kada ti cijeli svijet moze biti trziste, kakve su to nebuloze pobogu?

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
A šta ako jesmo?
Svaka cast tebi

Problem je sto 99% ljudi koji ovdje laprdaju nisu, jer eto nisu imali veze u birokraciji i lokalnoj vlasti. Jesi li ti imao veze tamo?

Ja znam da ja nisam, a siguran sam da nisi ni ti.
Forumskaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 01:02   #76
Slaba je ta tvoja sigurnost, ali kako hoćeš... svejedno, ja ne mislim da netko tko manje zarađuje, nema pravo ući u raspravu sa mnom, to mi je totalno nebitno, pogotovo ako ima argumente i kvalitetno razmišlja.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 07:55   #77
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Svatko se bavi onime sto najbolje zna i u cemu mu je najbolja racunica. To je potpuno normalno i legit.
Naravno da se svatko bavi onime što najbolje zna,to se slažemo. Samo ti ćeš se složiti da nije isto biti trgovac uvoznik i trgovac izvoznik. A pogotovo ne jedan proizvođač. Meni je fascinantno da među tim velikim guruima nema nikoga iz neke firme koja proizvodi nešto,bilo što,to je sve.

Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
haha o cemu ti pricas? Sta ce ti veze u birokraciji i politici?

Pa ne mislis valjda raditi s lokalnom vlasti i politicarima kada ti cijeli svijet moze biti trziste, kakve su to nebuloze pobogu?
Zapravo,većina to i želi,raditi sa državom,lokalnom samoupravom i državnim firmama. Poslušaj recimo samo Cvetojevića kad je pričao o toj temi. I nije jedini. Da bi izašao na globalno tržište trebaš imati proizvod ili uslugu koji ćeš plasirati na njega. Kao npr Končar sa svojim generatorima ili HS produkt sa svojim XD modelom. No nekako nisam po novinama i televiziji vidio baš direktore tih firmi da pričaju o poslovanju,gospodarstvu i slično. Samo ove trgovce. Vjerujem da u Hr ima sposobnih ljudi koji bi mogli isto tako reći koju pametnu na tu temu,koji rade na globalnom tržištu i tamo plasiraju svoje proizvode i usluge. No iz nekog razloga,takvi šute i ne pojavljuju se po medijima. Bit će da im nije dobar PR.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:08   #78
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Slaba je ta tvoja sigurnost, ali kako hoćeš... svejedno, ja ne mislim da netko tko manje zarađuje, nema pravo ući u raspravu sa mnom, to mi je totalno nebitno, pogotovo ako ima argumente i kvalitetno razmišlja.
Ne mislim ni ja, ali polazim od one da se prvo pogleda sebe, a tek onda pljuje druge.

A i nekoga tko u 2016-toj smatra da se ne moze uspjeti bez veza u birokraciji i lokalnoj vlasti ne mogu ozbiljno shvatiti u bilo kakvoj ozbiljnijoj gospodarskoj diskusiji.
Forumskaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:10   #79
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Zapravo,većina to i želi,raditi sa državom,lokalnom samoupravom i državnim firmama. Poslušaj recimo samo Cvetojevića kad je pričao o toj temi. I nije jedini. Da bi izašao na globalno tržište trebaš imati proizvod ili uslugu koji ćeš plasirati na njega. Kao npr Končar sa svojim generatorima ili HS produkt sa svojim XD modelom. No nekako nisam po novinama i televiziji vidio baš direktore tih firmi da pričaju o poslovanju,gospodarstvu i slično. Samo ove trgovce. Vjerujem da u Hr ima sposobnih ljudi koji bi mogli isto tako reći koju pametnu na tu temu,koji rade na globalnom tržištu i tamo plasiraju svoje proizvode i usluge. No iz nekog razloga,takvi šute i ne pojavljuju se po medijima. Bit će da im nije dobar PR.
Naravno da šute, jer proizvode nešto konkretno, a ne prodaju maglu. Jedna od takvih tvrtki je npr. Multinorm d.o.o., u Cerni pokraj Vinkovaca. Mislim da im je gotovo sva proizvodnja izvoz, a rade većinom za njemačku autoindustriju.

http://multinorm.hr/en/

Prosječna netto plaća u 2014. godini je bila 4655 kn, ali sve je radnicima plaćeno, svaki prekovremeni, putni trošak, privatno zdravstveno osiguranje itd.

Neka me netko ispravi, ako se šta promijenilo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:18   #80
I bilo bi super da se PR makne malo sa ovih prvih i prebaci na ovakve firme kojih ima,ali za njih ljudi ne znaju. Malo pozitive i optimizma. Ne moraju plaće biti prosječno neo 15000kn. Ali ako rade,proizvode,izvoze,na vrijeme i uredno plate radnike i dobavljače i ne kukaju o poticajima i da bi država trebala dat nešto jer su kul mladi zgodni,takve treba malo promovirati.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.