Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 22:48   #21
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post

Tako da uopće ne vidim kud ova rasprava vodi jer se nikada krva slika ne gleda kao izolirani parametar.
Niti je presudna za postavljanje maligne dijagnoze. Čak niti tumorski markeri, koji se isto rade iz krvi.

Pa da rezimiramo: nalaz krvi može ukazati na neki poremećaj, ali nikako ga dokazati. Koristi se za postavljanje osnovanih sumnji na nešto što se mora istražiti i dokazati/isključiti daljnjim konkretnijim pretragama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 23:40   #22
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Naravno da može doći do promjene koja ovisi o smještaju tumora, njegovoj biološkoj aktivnosti i nizu drugih stvari.

Ali poanta je da se pacijenta uvijek mora gledati kao cjelinu.Dakle krvna slika je samo dio mozaika i sličan nalaz krvi može upućivati na različite bolesti kod različitih pacijenata.

Npr. pad u crvenoj krvoj slici kod starijeg muškarca uvijek budi sumnju na karcinom probavnog trakta, dok kod mlađe žene nitko prvo neće pomisliti na to već na obilnija menstruacijska krvarenja.
Naravno, ako je osoba koja ima takvu krvu sliku imala traumu prvo će se posumnjati na posttraumatkso krvarenje.

Tako da uopće ne vidim kud ova rasprava vodi jer se nikada krva slika ne gleda kao izolirani parametar.
Eto, konačno da se našao netko ko se razumije u medicinu i zna da krvna slika ipak nešto govori, tj. da pad u crvenoj krvnoj slici kod starijeg muškarca budi sumnju na karcinom probavnog trakta...znači da krvna slika ipak MOŽE ukazat na neke poremećaje tj.bolesti u organizmu, jer bi inače bilo potpuno besmisleno uopće vaditi krv i davati mokraću...Neki ljudi ovdje su rekli da krvna slika ne znači ništa - tj. da možeš imati i najzloćudniju bolest, a da se to po krvnoj slici ne može primjetiti. Ako se ne može primjetiti niti najzloćudnija bolest po krvnoj slici, onda koja bolest se može?

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Niti je presudna za postavljanje maligne dijagnoze. Čak niti tumorski markeri, koji se isto rade iz krvi.

Pa da rezimiramo: nalaz krvi može ukazati na neki poremećaj, ali nikako ga dokazati. Koristi se za postavljanje osnovanih sumnji na nešto što se mora istražiti i dokazati/isključiti daljnjim konkretnijim pretragama.

Eto, ipak smo se i mi složili - nalaz krvi MOŽE ukazati na neki poremećaj - i zato se vađenje krvi koristi za postavljanje osnovanih sumnji na nešto što se mora dokazati - znači ako krvna slika nije u redu - ipak se nešto u tijelu događa....a ne ono -"niš se nemre vidjet po krvnoj slici"....

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.01.2012. at 23:48. Reason: spajanje postova
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 23:47   #23
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Neki ljudi ovdje su rekli da krvna slika ne znači ništa - tj. da možeš imati i najzloćudniju bolest, a da se to po krvnoj slici ne može primjetiti. Ako se ne može primjetiti niti najzloćudnija bolest po krvnoj slici, onda koja bolest se može?
bonecrusher, ovdje Vam se želi ukazati samo na jednu jedinu stvar: uredni nalazi krvne slike i mokraće ne mogu isključiti malignu bolest. Dakle, ako su Vam svi parametri KKS-a i urina savršeno uredni, nitko ne može iza toga staviti znak jednakosti - osoba nema malignu bolest. Ivanicapeca Vam je navela odličan primjer s glioblastomom.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 00:14   #24
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Eto, konačno da se našao netko ko se razumije u medicinu i zna da krvna slika ipak nešto govori, tj. da pad u crvenoj krvnoj slici kod starijeg muškarca budi sumnju na karcinom probavnog trakta...znači da krvna slika ipak MOŽE ukazat na neke poremećaje tj.bolesti u organizmu, jer bi inače bilo potpuno besmisleno uopće vaditi krv i davati mokraću...Neki ljudi ovdje su rekli da krvna slika ne znači ništa - tj. da možeš imati i najzloćudniju bolest, a da se to po krvnoj slici ne može primjetiti. Ako se ne može primjetiti niti najzloćudnija bolest po krvnoj slici, onda koja bolest se može?




Eto, ipak smo se i mi složili - nalaz krvi MOŽE ukazati na neki poremećaj - i zato se vađenje krvi koristi za postavljanje osnovanih sumnji na nešto što se mora dokazati - znači ako krvna slika nije u redu - ipak se nešto u tijelu događa....a ne ono -"niš se nemre vidjet po krvnoj slici"....
Mislim da nisi u potpunosti shvatio poantu mog posta.
Naravno da karcinom može dovesti do poremećaja u krvnoj slici.
Ali taj poremećaj ne mora biti specifičan, tj. može se manifestirati na različite načine (hrvoje.dr naveo primjere) ili se ne odraziti na krvoj slici uopće (Ivanicapeca opisala).
Ja sam pokušala objasniti da ista abnormalnost u krvoj slici može biti uzrokovana različitim bolestima.

Tako da iako krva slika može biti jako informativna i uglavnom je početak neke dijagnostičke obrade nikada nije jedini parametar na osnovu kojega se dokazuje ili isključuje određena bolest.
Krvnu sliku treba znati interpretirati u skladu s pacijentom i njegovim tegobama kako bi nam nečemu poslužila.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 01:33   #25
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi u potpunosti shvatio poantu mog posta.
Naravno da karcinom može dovesti do poremećaja u krvnoj slici.
Ali taj poremećaj ne mora biti specifičan, tj. može se manifestirati na različite načine (hrvoje.dr naveo primjere) ili se ne odraziti na krvoj slici uopće (Ivanicapeca opisala).
Ja sam pokušala objasniti da ista abnormalnost u krvoj slici može biti uzrokovana različitim bolestima.

Tako da iako krva slika može biti jako informativna i uglavnom je početak neke dijagnostičke obrade nikada nije jedini parametar na osnovu kojega se dokazuje ili isključuje određena bolest.
Krvnu sliku treba znati interpretirati u skladu s pacijentom i njegovim tegobama kako bi nam nečemu poslužila.
Da, tako je, ali ja niti nisam rekao da je krvna slika JEDINI parametar za otkrivanje neke bolesti, ali obično se od nje počinje, znači da nije zanemarivi čimbenik, ipak bi trebala nešto pokazivati. To sam htio reći, a u svakom slučaju bolje je imati dobru krvnu sliku nego lošu.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 01:50   #26
to valjda zavisi od vrste karcinoma, moj tata je imao holangio adenokarcinom, nalazi krvi su bili katastrofa, prijateljica ima melanom treći stadij nalazi krvi uredni, niti jedna vrijednost nije povišena, na žalost ona nije dobro, dok od druge frendice netko imao isto nalaze krvi u granicama normale, a karcinom se proširio na drugu dojku, tako da krvni nalazi mogu, ali i nemoraju biti pokazatelji

bar ja tak mislim
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 15:11   #27
Da, eto, stvarno sve to varira, ali eto kod adenokarcinoma se odrazilo na krvnu sliku, pa bih pitao da li je netko imao primjer da se kod raka maternice ili zdjelice to odrazilo na krvnu sliku i urin? Ili kod raka kostiju? Hvala.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:31   #28
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Da, eto, stvarno sve to varira, ali eto kod adenokarcinoma se odrazilo na krvnu sliku, pa bih pitao da li je netko imao primjer da se kod raka maternice ili zdjelice to odrazilo na krvnu sliku i urin? Ili kod raka kostiju? Hvala.
Vjerojatno ima, ali s obzirom na sva objašnjenja koja si dobio, nama i dalje nije jasno što bi konkretno s potvrdnim odgovorom na to pitanje dobio? Tj. nije nam i dalje jasno što te točno zanima. Barem meni nije
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:38   #29
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ima, ali s obzirom na sva objašnjenja koja si dobio, nama i dalje nije jasno što bi konkretno s potvrdnim odgovorom na to pitanje dobio? Tj. nije nam i dalje jasno što te točno zanima. Barem meni nije
Niste jedini. Iako sam pitao što zapravo želi(naravno bez odgovora na to pitanje).
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 22:55   #30
možda uči kroz forum, ne znam kaj će mu to istraživanje, čemu vodi

inače za rak kostiju, nalaz krvi je bio loš kod jedne znanice, ali ne opet toliko da bi pokazalo da je to to, znači da je trebalo dodatnih pretraga

isto tako mjesec, dva prije otkrivanja bolesti kod tate su bili nalazi uredni, sve je buknulo u nekih dva tjedna i tad je išo na biopsiju

otkrio se taj holangio, i za dva tjedna je umro

bolje ti je da se primiš nečeg drugog, nego proučavanja ks
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 00:00   #31
Unhappy

Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
možda uči kroz forum, ne znam kaj će mu to istraživanje, čemu vodi

inače za rak kostiju, nalaz krvi je bio loš kod jedne znanice, ali ne opet toliko da bi pokazalo da je to to, znači da je trebalo dodatnih pretraga

isto tako mjesec, dva prije otkrivanja bolesti kod tate su bili nalazi uredni, sve je buknulo u nekih dva tjedna i tad je išo na biopsiju

otkrio se taj holangio, i za dva tjedna je umro

bolje ti je da se primiš nečeg drugog, nego proučavanja ks


Stvarno mi je žao i moja sućut zbog smrti tvojeg oca. Eto, stvarno bih bio najsretniji čovjek na svijetu da se ne moram raspitivat o tome. Međutim kod moje mame se sumnja na tumor maternice koji je metastazirao, a neki dan je vadila krv i sve je bilo ok, pa pomislih možda i nije tako strašno kako se čini-napisana je DG.lejomiom-nespecificiran i tm.adnexorum lat.dex. - u Poliklinici "Sunce" gdje sam je ja dovukao zbog bolova u kuku-pala prije 4 god kroz betonske stepenice i natukla zdjelicu, to je nekako prošlo, ali od tad je malo boli (tada joj doktorica nije htjela dati uputnicu jer je rekla-trauma je prošla, pa vi hodate bolje od mene), a unazad 2 mj. je boli sve jače, snimka je pokazala "veliku ekspanzivnu leziju (Edem) ale ilijačne kosti",zatim lejomiom maternice i kao neku cistu na mjestu desnog jajnika...dobila je uputstva za još 5-6 dodatnih pregleda i to "hitno", ali pošto više nismo imali novaca, napustili smo kliniku "Sunce" i dalje sad mama mora ić prek svog doktora dalje....i prvo je vadila krv - nalazi odlični, iako ima 82 god.-inače je vrlo vitalna...itd, itd...eto to je razlog mog istraživanje, a kako se osjećam, koliko sam tužan i koliko sam antidepresiva popio i suza prolio, ne bih o tome...previše sam vezan za majku, jer živim s njom od rođenja, tj. 50 god. (starci bili rastavljeni) mislim da njezinu smrt ne bi mogao preboljeti....eto, to je to....Hvala svima na odgovorima...

Zadnje uređivanje bonecrusher : 23.01.2012. at 00:06.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 00:52   #32
ispričavam se ako sam te povrijedila, ali mogao si odmah to napisati, pa nebi bilo raznih polemiziranja oko ks, krenuo si obrnutim redom, ajd kaj sad

nadam se da će sa mamom biti sve ok, pozz
možda ti ivanicapeca ili hrvoje dr više pojasne sad kad znaju o čem se radi
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 14:32   #33
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Niste jedini. Iako sam pitao što zapravo želi(naravno bez odgovora na to pitanje).
Ne razumijem sta vam nije jasno
Autora teme jednostavno zanima dal je moguce da neka osoba boluje od tumora a da joj je KKS idealan sto mu je i odgovoreno da je naravno moguce jer sama KKS nista ne znaci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 14:47   #34
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sta vam nije jasno
Autora teme jednostavno zanima dal je moguce da neka osoba boluje od tumora a da joj je KKS idealan sto mu je i odgovoreno da je naravno moguce jer sama KKS nista ne znaci
Pa baš zato što je dobio odgovore, a opetovano postavlja isto pitanje je razlog našeg ne razumijevanja.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Stvarno mi je žao i moja sućut zbog smrti tvojeg oca. Eto, stvarno bih bio najsretniji čovjek na svijetu da se ne moram raspitivat o tome. Međutim kod moje mame se sumnja na tumor maternice koji je metastazirao, a neki dan je vadila krv i sve je bilo ok, pa pomislih možda i nije tako strašno kako se čini-napisana je DG.lejomiom-nespecificiran i tm.adnexorum lat.dex. - u Poliklinici "Sunce" gdje sam je ja dovukao zbog bolova u kuku-pala prije 4 god kroz betonske stepenice i natukla zdjelicu, to je nekako prošlo, ali od tad je malo boli (tada joj doktorica nije htjela dati uputnicu jer je rekla-trauma je prošla, pa vi hodate bolje od mene), a unazad 2 mj. je boli sve jače, snimka je pokazala "veliku ekspanzivnu leziju (Edem) ale ilijačne kosti",zatim lejomiom maternice i kao neku cistu na mjestu desnog jajnika...dobila je uputstva za još 5-6 dodatnih pregleda i to "hitno", ali pošto više nismo imali novaca, napustili smo kliniku "Sunce" i dalje sad mama mora ić prek svog doktora dalje....i prvo je vadila krv - nalazi odlični, iako ima 82 god.-inače je vrlo vitalna...itd, itd...eto to je razlog mog istraživanje, a kako se osjećam, koliko sam tužan i koliko sam antidepresiva popio i suza prolio, ne bih o tome...previše sam vezan za majku, jer živim s njom od rođenja, tj. 50 god. (starci bili rastavljeni) mislim da njezinu smrt ne bi mogao preboljeti....eto, to je to....Hvala svima na odgovorima...
E sad je meni sve puno jasnije.

Oprosti što ću možda u slijedećih nekoliko redaka možda biti preizravna, pa te to možda i povrijedi, ali rečeno je u najboljoj namjeri.

Mislim da gubiš vrijeme fokusiranjem na potpuno nevažnu stvar, jer pokušavaš sebi naći nekog "krivca" za situaciju, jer si posložio sebi stvari tako da bi s eventualnim odgovorom o pravom "krivcu" lakše podnosio situaciju.
Iskreno, kada si postavio upit, bila sam uvjerena da se radi o nekom srednjoškolcu kome je netko obolio i sad traži neke odgovore na pitanja, a ne čovjek od 50 godina.
Na žalost kod ca maternice još uvijek jedino "na vrijeme" stanje je redovit godišnji ginekološki pregled, koji je stvar mogao uhvatiti u stanju kada je bio ca in situ. Sve da je i krvna slika pokazala da nešto nije uredu, da je konkretnija, mama bi imala to što ima i sada. Ovo što se dogodilo je rezultat njene odluke da ne obavlja godišnje preglede, na žalost. S time se teba suočiti, to se više ne da promijeniti i s tim se treba nositi na način da se sada dila sa stvarima i rješavanjem ove situacije. Kljukanje antidepresivima nikako nije rješenje, već pravljenje od sebe većeg problema nego ga mama trenutno ima.
Za mamu sad treba vidjeti kako joj se onkološki može pomoći da joj se produlji život i da on bude kvalitetan. Sav tvoj fokus bi trebao biti usmjeren u tome pravcu, a ne razmišljanju o njenoj smrti, koja je svima nama, neovisno o svemu, ne izbježna, baš kao i tvojoj mami, jednom. Zaboga, ima 82 godine i zagazila je u one godine kada su odlasci prirodni, ne ovisno o tome jesi li ili nisi bolestan. Mislim da neovisno o dijagnozi, ako će imati dobru skrb i ako liječenje bude u tom smjeru išlo, može još proživjeti i doživjeti lijepe godine. Ti moraš učiniti sve da ima pozitivno ozračje u obitelji i moraš se skockati u skladu sa svojim godinama. Čovjek od 50 mora naći način da dila sa smrtnošću roditelja i smrću općenito. Morat ćeš potražiti psihološku pomoć da ti se u tome pomogne, ukoliko to ne možeš nekako sam u sebi prelomiti, jer ovakav kakav si sad teško možeš nastaviti kvalitetno živjeti.
Nadam se da te nisam povrijedila, jer sve je u dobroj namjeri, najiskrenije rečeno. Tako bi rekla i nekome svome do koga mi je stalo.
Drži se i ne gubi vrijeme na nevažne stvari! Mama je tu i zaslužuje da ima sina koji brine o bitnim stvarima i rješava ih.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.01.2012. at 15:05.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:41   #35
Zahvaljujem na utješnim riječima, lijepo je da neko nekog pokušava utješiti a da ga i ne poznaje. Eto, šta je, tu je. Htio sam samo pitati dali se iz labaratorijskih nalaza krvi i urina može štogod iščitati o mogućoj bolesti. Dobio sam odgovore da i može i ne može, kao što sam i pretpostavljao. Ali bez obzira na sve ipak mi je drago da su ti nalazi odlični, jer isprva kad sam ih podizao nisam ih niti želio pogledati, da me "šlag ne poštrajfa", tek kasnije kad sam došao doma bojažljivo sam počeo čitati stavku po stavku i vidio da je ustvari sve o.k., tj. ipak sam doživio barem mrvicu sreće u odnosu na ono što mi se u zadnje vrijeme događa. A šta će biti dalje, ja ne znam.....nigdje nisam spomenuo da moja mama ima karcinom maternice, nego sam napisao "netko recimo ima karcinom" - njoj još nije ništa dokazano, jer prvo mora proći sve pretrage - zasad se sumnja na lejomiom i tm adnexorum, ali to je samo sumnja....Što se tiče emocija, emocije nemaju veze sa godinama - neko može bit još "balavac" i ubit čovjeka da okom ne trepne i još usput jest sendvič ili zaklat ovcu sa osmijehom na licu, kao onaj idiotski emotivni invalid koji u životu vidi samo novac - Mark Zuckerberg-vlasnih Facebooka, zbog njega osobno ne koristim Facebook jer ne želim podritkivat kretena, dok neko sa 55 godina plače kad mu ugine zamorac...neko je veći emotivac, neko manji. Ja sam recimo maksimalni mogući, i zato sam nesretan i ljut, jer me sve jako pogađa, pogotovo nepravda. Smrt majke isto boli i sa 15 i sa 55 godina...uzalud sve, nitko i ništa ti ne može nadomjestiti majku (naravno ako si bio vezan uz nju ko recimo onaj modni dizajner McQueen-koji se objesio odmah pošto mu je voljena majka preminula) To je to....A ljudi smo svi, i ko zna šta nam donosi sutrašnji dan. U životu nemreš baš niš planirat - taman kad misliš da si konačno nešto riješio i da će od sad biti bolje - prasne te po glavi nešto i onda skužiš da si bio budala jer nisi uživao u svakom danu koji ti je bog podario, nego si stalno bio "čekao neko bolje vrijeme"...itd...POzdrav svima!!!!!

Zadnje uređivanje bonecrusher : 23.01.2012. at 20:50.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 11:33   #36
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na utješnim riječima, lijepo je da neko nekog pokušava utješiti a da ga i ne poznaje. Eto, šta je, tu je. Htio sam samo pitati dali se iz labaratorijskih nalaza krvi i urina može štogod iščitati o mogućoj bolesti. Dobio sam odgovore da i može i ne može, kao što sam i pretpostavljao. Ali bez obzira na sve ipak mi je drago da su ti nalazi odlični, jer isprva kad sam ih podizao nisam ih niti želio pogledati, da me "šlag ne poštrajfa", tek kasnije kad sam došao doma bojažljivo sam počeo čitati stavku po stavku i vidio da je ustvari sve o.k., tj. ipak sam doživio barem mrvicu sreće u odnosu na ono što mi se u zadnje vrijeme događa. A šta će biti dalje, ja ne znam.....nigdje nisam spomenuo da moja mama ima karcinom maternice, nego sam napisao "netko recimo ima karcinom" - njoj još nije ništa dokazano, jer prvo mora proći sve pretrage - zasad se sumnja na lejomiom i tm adnexorum, ali to je samo sumnja....Što se tiče emocija, emocije nemaju veze sa godinama - neko može bit još "balavac" i ubit čovjeka da okom ne trepne i još usput jest sendvič ili zaklat ovcu sa osmijehom na licu, kao onaj idiotski emotivni invalid koji u životu vidi samo novac - Mark Zuckerberg-vlasnih Facebooka, zbog njega osobno ne koristim Facebook jer ne želim podritkivat kretena, dok neko sa 55 godina plače kad mu ugine zamorac...neko je veći emotivac, neko manji. Ja sam recimo maksimalni mogući, i zato sam nesretan i ljut, jer me sve jako pogađa, pogotovo nepravda. Smrt majke isto boli i sa 15 i sa 55 godina...uzalud sve, nitko i ništa ti ne može nadomjestiti majku (naravno ako si bio vezan uz nju ko recimo onaj modni dizajner McQueen-koji se objesio odmah pošto mu je voljena majka preminula) To je to....A ljudi smo svi, i ko zna šta nam donosi sutrašnji dan. U životu nemreš baš niš planirat - taman kad misliš da si konačno nešto riješio i da će od sad biti bolje - prasne te po glavi nešto i onda skužiš da si bio budala jer nisi uživao u svakom danu koji ti je bog podario, nego si stalno bio "čekao neko bolje vrijeme"...itd...POzdrav svima!!!!!
Mislim da me nisi shvatio.
Ja nisam rekla da su tvoje emocije krive. Način na koji dilaš s njima nije zdrav niti u skladu sa godinama i zrelosti koju bi trebao imati, sorry ako te moj stav pogađa, još jednom. Eto, krivo sam shvatila da je tvoja mama oboljela...a što misliš zašto? Pa ti si napisao da si na antidepresivima. Uzimaš ih jer postoji mogućnost da je bolesna i od te mogućnosti mogućnost da će umrijeti od toga...uf čovjeće, zavrtilo mi se od "mogućnosti".
Ajde, živni malo, izvedi mamu na kremšnite u grad, popijte kavicu, pojedite fini ručak i pričajte o životu i uživajte u njemu.
Sve drugo nema nikakvog smisla.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:45   #37
Hvala ti od sveg srca. Stvarno ti hvala. Emotivac sam bio i takav ću i umrijeti. Neka. Možda sam rođen uj krivom gradu i u krivo vrijeme. Zagreb je grad smrti, i tu sam nažalost rođen, i tu mi je nažalost poumiralo gotovo sve što sam volio - 20 prijatelja, od kojih barem 12 jako dobrih, tata, očuh kojeg sam volio ko Mišo Kovač svojeg sina, Teta koja mi je bila ko druga majka, dvije bake, od kojih me je jedna "odgojila", kuma koja mi je bila "idol", bratić koji mi je bio uzor u svemu, i još cijela"regementa" rođaka i poznanika, i kaj ja kao najobičniji "svjedok smrtnosti života" imam za očekivat u životu i čemu se radovat, kad je poanta i cilj svakog života smrt???? A možda je i ta smrt zaslužila da se njoj radujemo....??? Zanimljivo je to da na moru nemam takav negativan feeling. Kad se bacim u more, imam osjećaj da mi ni smrt ne može ništa...

Zadnje uređivanje bonecrusher : 25.01.2012. at 01:55.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 10:42   #38
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Hvala ti od sveg srca. Stvarno ti hvala. Emotivac sam bio i takav ću i umrijeti. Neka. Možda sam rođen uj krivom gradu i u krivo vrijeme. Zagreb je grad smrti, i tu sam nažalost rođen, i tu mi je nažalost poumiralo gotovo sve što sam volio - 20 prijatelja, od kojih barem 12 jako dobrih, tata, očuh kojeg sam volio ko Mišo Kovač svojeg sina, Teta koja mi je bila ko druga majka, dvije bake, od kojih me je jedna "odgojila", kuma koja mi je bila "idol", bratić koji mi je bio uzor u svemu, i još cijela"regementa" rođaka i poznanika, i kaj ja kao najobičniji "svjedok smrtnosti života" imam za očekivat u životu i čemu se radovat, kad je poanta i cilj svakog života smrt???? A možda je i ta smrt zaslužila da se njoj radujemo....??? Zanimljivo je to da na moru nemam takav negativan feeling. Kad se bacim u more, imam osjećaj da mi ni smrt ne može ništa...
Mislim da na psihologiji možeš otvoriti zanimljiv topic na tu temu i dobiti vrlo interesantna stajališta. Imala bih ti i ja šta za reći na tu temu, jer sam isto jako melankolična.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:33   #39
Jučer je mama dobila i nalaze - Citološke od ginekologa - ono kao CIN...itd, i sa tim nalazima je sve u redu-kontrola za godinu dana....e sad treba obavit još MR zdjelice i abdomena, Kiretražu, CT abdomena, ad Ca 125, Ca 19-9, Ca 15-3, AFP, CEA, Cyfra, zatim mamografiju te na kraju gastroenterologiju-kolonoskopija-gastroskopija.....To je što se tiče maternice i jajnika, ali nju to ne boli, nego je boli "velika ekspanzivna lezija" 9,5x9x7.8cm koja je točno iznad kuka, a Edem kosti se kranijalno širi do kriste ilijačne kosti te kaudalno do krova acetabula bez intraartikularne propagacije ekspanzivne lezije".....I ja sam jučer išao na pregled koljena na koji sam čekao 5 mjeseci na Šalati i dijagnoza je - sumnja na "leziju" meniskusa-tak nekak. Već sam postao alergičan na riječ "LEZIJA"- gdje god pogledam - "lezija" - šta je uopće "lezija"????? Oštećenje, izvitoperenje ili šta????. Ajde moja mama je pala prije 5 godina pa si je natukla a možda i polomila te kosti na stražnjici i kuku, ali ja nisam ništa povrijedio, a bole me oba koljena "na smjenu" - sad trenutno lijevo, a desno sijedi na rezervnoj klupi i čeka da uđe u igru i to već skoro godinu dana.....
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:24   #40
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Jučer je mama dobila i nalaze - Citološke od ginekologa - ono kao CIN...itd, i sa tim nalazima je sve u redu-kontrola za godinu dana....e sad treba obavit još MR zdjelice i abdomena, Kiretražu, CT abdomena, ad Ca 125, Ca 19-9, Ca 15-3, AFP, CEA, Cyfra, zatim mamografiju te na kraju gastroenterologiju-kolonoskopija-gastroskopija.....To je što se tiče maternice i jajnika, ali nju to ne boli, nego je boli "velika ekspanzivna lezija" 9,5x9x7.8cm koja je točno iznad kuka, a Edem kosti se kranijalno širi do kriste ilijačne kosti te kaudalno do krova acetabula bez intraartikularne propagacije ekspanzivne lezije".....I ja sam jučer išao na pregled koljena na koji sam čekao 5 mjeseci na Šalati i dijagnoza je - sumnja na "leziju" meniskusa-tak nekak. Već sam postao alergičan na riječ "LEZIJA"- gdje god pogledam - "lezija" - šta je uopće "lezija"????? Oštećenje, izvitoperenje ili šta????. Ajde moja mama je pala prije 5 godina pa si je natukla a možda i polomila te kosti na stražnjici i kuku, ali ja nisam ništa povrijedio, a bole me oba koljena "na smjenu" - sad trenutno lijevo, a desno sijedi na rezervnoj klupi i čeka da uđe u igru i to već skoro godinu dana.....
Inače nije mi jasno čemu te manipulacije,laži i skrivanja,pa se onda isčuđavati i za sve kriviti doktore.
Da napište nalaze kako spada možda će netko moći smisleno odgovoriti.

Zadnje uređivanje hrvoje dr. : 25.01.2012. at 21:29.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.