Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 19:27   #1
Question Kvržica na nozi

Ovako, moja mama već osam mjeseci ima neku kvržicu s unutarnje strane bedra. na tom mjestu nije imala madež ni ništa, počelo je kao jedna točkica pa je sve više bubrilo i na kraju je bilo veličine većeg zrna graška. za vrijeme boravka na moru to je puklo i činilo joj se da je gnoj curio van i onda se malo smirilo, ali je opet se zatvorila kvržica s tankom crvenom kožicom na vrhu. s obzirom da je žena malo deblja pa trenje među nogama zna svašta napraviti, počela se mazati s geokortonom i stavljati flaster, kvržica se smanjila ali jedan dan se bila uvukla prema unutra, sada je skoro splasnula ali je plavo okolo. mama je inače umirovljena medicinska sestra i svega se nagledala na poslu pa više iz straha ne želi doktoru, ali mene zanima ako je netko imao slično iskustvo, da mi kaže o čemu bi se moglo raditi. ovih dana sestra i ja nagovaramo mamu na posjet lijećniku s obzirom da je noga boli a već danima se općenito lošije osjeća. hvala
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:30   #2
ja sam imala nesto slicno na pregibu koljena. isto tako kuglica koja je podivljala.

neka ide kod kirurga.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:53   #3
Samo što se ona boji da nije nešto zločudno i od straha ne želi doktoru... nadam se da je s tvojom kvržicom sad sve u redu. hvala na odgovoru
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:05   #4
da, sve je u redu.

ma, to je najvjerojatnije neki aterom, cir ili nesto tako.

evo clanak.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 18:44   #5
Kuglica u nozi?! - help

Malo glupi naziv,ali on vjerodostojno opisuje problem..

već duže vrijeme (barem 8 mjeseci) imam na unutarnjoj strani bedra jednu kuglicu ,osjetim ju svaki put kada napipam to područje..i boli me na dodir,ne jako ali boli

boli me i kada držim duže vrijeme nesvjesno prekrižene noge..

kuglica je nepomična,tvrda kao kamen,ne vidi se,nije ispupčena i velika kao lješnjak

stalno govorim sama sebi da moram otić na pregled,ali uvijek me nešto spriječi...ugl.idem sljedeći tjedan jer me baš zabolila,zapravo bolji opis bi bilo-peče me,samo sam htjela čuti jel imao netko takvo što i što bi to zapravo bilo?


hvala
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:54   #6


javit ću što je bilo,ako nekog zanima
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 12:33   #7
vjerovatno hematom, jesi pao u proslom mjesecu na to mjesto?
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:35   #8
Pa napisala je da to ima bar 8 mjeseci!
Nemam pojma što bi to moglo biti, ali svakako javi kad saznaš! Baš me zanima.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 20:13   #9
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Pa napisala je da to ima bar 8 mjeseci!
Nemam pojma što bi to moglo biti, ali svakako javi kad saznaš! Baš me zanima.
Ja imam nesto slično ali na listu noge. Neka mala kuglica, koja se ne vidi ali je osjetim i ne boli, osim kad igram nogomet, ili trčim. Javi sta je.
hulk007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:04   #10
Vjerojatno neki lipom ili sl, može bit i mali apsces ali to bi vjeroajtno brže počelo zezat uglavnom - izrezat pa vidjet...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:25   #11
Question Kvržica na nozi

Pozdrav! Primjetio sam neobičnu kvržicu na nozi prije par dana, između koljena i stopala, na vanjskoj strani desne noge, nekoliko prstiju od cjevanice. Ne boli na dodir i potpuno je mekana, kad pritisnem, kao da je više nema :S. Jače je izražena kad mi je noga savinuta, primjerice u čučnju. Veličine je oko 1.5 cm.
Što bi to moglo biti? Ja sam pomalo hipohondar pa se za sve bojim.
*Slika*
ScowlRegis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:18   #12
Quote:
ScowlRegis kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Primjetio sam neobičnu kvržicu na nozi prije par dana, između koljena i stopala, na vanjskoj strani desne noge, nekoliko prstiju od cjevanice. Ne boli na dodir i potpuno je mekana, kad pritisnem, kao da je više nema :S. Jače je izražena kad mi je noga savinuta, primjerice u čučnju. Veličine je oko 1.5 cm.
Što bi to moglo biti? Ja sam pomalo hipohondar pa se za sve bojim.
*Slika*
Imaš li vene izražene na nogama? Mogla bi biti proširena vena kad tako nestane na pritisak. Jel se valja onako kao loptca ispod prstiju? Jel pomična ono lijevo-desno?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:04   #13
Nemam izražene vene. Imam 19 godina
Pretpostavljam da misliš na one staračke. Jest da su mi se malo više vide žile, ali tako mi je i na rukama, to nije to na što misliš pretpostavljam. Takav, sam žilav
Nema kuglice. Nema ničeg ispod. Kao da osjećam samo nekakvu drugačiju tekstruru ispod. Pritisak bi opisao samo kao da si stisnuo nekakvo napuhnuće. Ono, prazno
ScowlRegis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:31   #14
Nisi ništa rekao: da li je kvržica NA KOSTI, ili je onako "u tkivu"? To je vrlo važan element. Moglo bi biti stvarno puno toga, od čega većina nije opasna, ali ako je na kosti, onda nije za šaliti se. Naime, postoje razne vrste tumora kosti, na žalost zloćudnih, kod kojih je jedino rješenje amputacija noge ako se pre dugo čeka. Ako se na vrijeme dođe, može se samo izvaditi dotični tumor, a spasiti nogu. Stoga ti ipak što prije odi doktoru da pogleda i da odagna sumnju na nešto tako ružnoga I držim ti fige da nije ništ opasno! Iako sam poprilično siguran da je ipak riječ o nečem bezazlenom, ali i za onu mrvu sumnje kako bi bio posve siguran ODI!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:36   #15
Nije na kosti, dosta daleko, par prstiju od cjevanice je. Dakle kod onog dijela gdje je mišić tibialis anterior, ali ne nalazi se na njemu nego je kao pod kožom. Meni je to više kao nekakav mali balončić Napuhnuće.
ScowlRegis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:18   #16
Od onoga što sam proguglao, nekako mi se čini da bi mogao biti lipom. Anyone?
ScowlRegis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 10:50   #17
Quote:
ScowlRegis kaže: Pogledaj post
Od onoga što sam proguglao, nekako mi se čini da bi mogao biti lipom. Anyone?
Najbolji savjet u ovom trenu je da odeš svom doktoru da pogleda. Jednostavno jer, te "loptice", čvorići, promjene na koži koje su podložne dosta subjektivnom dojmu ljudi svakako opisuju i doživljavaju. Ono što ti vidiš, ne znači da to tako vidi i netko drugi pa je najbolje da ti to netko stručan i pogleda. Googlanje nema smisla jer vrlo često osobu vodi pogrešnim tragom, diferencijalna dijagnoza takvih promjena je široka pa...Moje osobno mišljene je da to, ako je tako kako opisuješ nije ništa ozbiljno ni opasno ali radi sebe odi kod liječnika. Na forumu češ sami naići na nagađanje a ne i na pravi odgovor. Pozz
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 05:03   #18
Kvržica na nozi

Imam jedno kratko pitanje, pa se nadam nekom savjetu stucnih ljudi ovdje...

Naime, trenutno sam na brodu, u juznoj americi, usred prasume i nemam pristupa lijecniku. Selo gdje se nalazim jedva da ima signal od mobitela i trebalo mi dobrih sat vremena za spojiti se i ovaj post napisati.
Uglavnom, napipao sam jos krajem prosle godine kvrzicu na nozi (na pola puta izmedju koljena i stopala, uz kost). Velicine je kukurznog zrna, pravilinih linija, glatka (obla ali i blago izduljena), tvrda, kao guma, rekao bih. Ne boli, potkozna (ne vidi se), pomice se uokolo kad na nju vrsim pritisak prstom. Jednom prilikom, kad sam bio kod lijecnika iz drugih razloga mi je samo na brzinu to opipao i rekao da sam sad u godinama kad se takve stvari dogadaju (imam 31. godinu).
Nakon toga sam "zaboravio" na nju no, unazad desetak dana, kao da ju "osjecam", odnosno kao da osjetim da je dolje "nesto" - ne uvijek, zapravo mozda u par navrata dnevno, dok mi je u ostatku vremena sve u redu. Danas mi je i blago zacrvenila koza iznad kvrzice ali pretpostavljam zato jer sam ju trljao i stiskao dok sam opipavao.
Ne boli, vec jednostavno kao da osjecam da je tamo, kao da me dolje "napinje". Na dodir ne bih rekao da je narasla, a ako jest, onda za milimetar-dva. Takodjer ta me noga neko vrijeme vec boli no, imam problema sa hrskavicom na tom koljenu (jako se trosi), i spustena stopala, pa mi je receno da je to razlog tih bolova (bio sam na RTG koljena).

Sad, kako sam imao zlocudnih bolesti u obitelji dosta sam "paranoican" i zadnje vrijeme me izluduje pomisao sto bi to moglo biti. Nazalost, zbog prirode posla, necu jos par mjeseci imati pristupa nekom lijecniku (ako ne brojim lokalne "shamane"). Znam da je testo i nezahvalno davati diagnoze preko poruka ali volio bih da mi netko kaze o cemu bi se moglo raditi.


Pretpostavljam da sam pitao glupost, ali eto, nadam se da ce mi netko moci i dati neki koristan odgovor, pa da barem psihu umirim.

Hvala ...

Zadnje uređivanje Pelorus : 04.07.2011. at 05:08.
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 10:18   #19
Teško je ovako reći. Možda je riječ o ateromu, benignoj potkožnoj tvorevini (kao cista, koja se može kirurški odstraniti).
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:16   #20
aterom poprilično boli (bar kad se upali), a pelorus veli da ga NE boli...

a možeš li uslikati tu kvržicu i poslati mejl svom doktoru u HR i opisati mu ju kao ovdje nama? pa da te on uputi kamo da odeš, tj da se na vrijeme naručiš kod specijalista!
ako se vraćaš za par mjeseci, tad bi taman mogao doći na red!

sad je počelo funkcionirati to e-zdravstvo kod nas, pa bi sve (osim samog pregleda ) mogao srediti on lajn.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.