Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2010., 12:41   #2741
Pa je li uvijek prisutan ili ne? Ako je uvijek prisutan, onda je to drukčije ako je prisutan samo 2 tjedna prije menzisa (tj. oko ovulacije) i zbog toga bi trebala ginekologu.
Jednostavno odi ginekologu i .
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:49   #2742
Evo cure da vas i ja nešto pitam.. Imala sam sad neka dva - tri tjedna problema s tim gljivicama.. bar mislim da su bile gljivice u pitanju kad nisam imala simptome poput iscjedka itd. nego samo svrbež s vanjske strane.. i sad kad sam odlučila kupiti Canesten kremu, dobila sam menstruaciju i nekako me prestalo svrbjeti.. možda još nešto malo zasvrbi tu i tamo ali imam osjećaj ko da sam ih se riješila.. pa sad ne znam da ipak koristim kremu ili ne, nisam sigurna da li mi se povuklo ili ne..
I još jedno pitanje, kako se koristi ta Canesten krema? Da li bi se samo trebala namazati svaka gljivica ili se cijelo vanjsko područje kompletno na tanko premaže s kremom?
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 15:34   #2743
Moguće da ti se nije povuklo do kraja, tj. da ti se svrbež vrati nakon menzisa, meni je tako znalo biti.
Imaš kremu s aplikatorima i bez. Koju ti imaš? Prouči što piše u uputama.
Namazati svaka gljivica? Ne hvatam te.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 16:10   #2744
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Imam novo "otkriće" za sve koje pate od povremenih upala vulve i rodnice bez razumljivog razloga. U biti ne znam da li se uopće radi o gljivicama ili nekakvoj iritaciji koja stvara upalu, tko će ga znati, no primjetila sam vezu između korištenja parfumiranog WC papira i upala. U zadnje vrijeme je sve teže naći WC papir koji nije parfumiran. Kad god ga koristim, jave se problemi, kad koristim obični bijeli bez boje i mirisa, situacija je OK. Da li je i neka od vas uočila kod sebe vezu?
Pa o tome sam ja već bila pisala. Isto vrijedi i za parfumirane uloške.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 17:29   #2745
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa o tome sam ja već bila pisala. Isto vrijedi i za parfumirane uloške.
A, oprosti . Ne stignem pratiti redovito forum a nisam prije postanja stigla isčitati svih 137 stranica ove teme. U tom slučaju povlačim riječ "otkriće", i drago mi je da ima još osoba koje su došle do tog zaključka, jer me neki smatraju ludom kad to kažem. Taj parfumirani WC papir je postao prava pošast, više ni ne piše na njemu nego otkriješ tek kad otvoriš pakovanje, cak i K plus ima te kemikalije na sebi. Ne kužim zašto to rade, kao da se ljudi ne peru nakon odlaska na WC?

U svakom slučaju, sasvim je logično da kemija narušava prirodnu floru.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:50   #2746
Slažem se s tobom u svemu, osim da je sve teže naći neparfumirani WC papir. Mislim da i dalje nemirisni čine većinu u dućanima. I nadam se da će tako ostati.

Ja nisam primjetila izravnu vezu između mirišljavog papira i pojave prave upale, ali svejedno izbjegavam masovno takav papir jer sam uočila blažu iritaciju. "Dolje" ne bih primjetila nešto određeno, nego neku nedefiniranu vrlo blagu i kratkotrajnu iritaciju, ali bi zato svako ispuhivanje nosa bilo dosta gadno, nos bi me znao peckati.

Zadnje uređivanje Regnikolarna : 18.12.2010. at 19:59.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:55   #2747
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
Moguće da ti se nije povuklo do kraja, tj. da ti se svrbež vrati nakon menzisa, meni je tako znalo biti.
Imaš kremu s aplikatorima i bez. Koju ti imaš? Prouči što piše u uputama.
Namazati svaka gljivica? Ne hvatam te.
Imam Canesten kremu, bez aplikatora.

Znači ipak bi bilo dobro mazati da mi se ne vrati. U pravu si, moguće da mi se malo povuklo samo za vrijeme menstruacije.. a već sam se poveselila .. i kako si ih se ti uspjela riješiti?

Ovo za gljivice sam mislila da li je kremom potrebno premazati cijelo područje ili samo točno ta mala područja na kojima su gljivice.. znači da li treba mazati i ono područje na kojem nema gljivica.. ili ne znam kako da drugačije objasnim.. upute sam proučila i ništa o tome ne piše..
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:41   #2748
Quote:
Pixiiee kaže: Pogledaj post
A nekako mi je obilan taj iscjedak. Trenutno sada nema uopce mirisa. i ide mi na zivce sto ne mogu nositi samo gacice, bez uloska, kao sto drugi mogu
Ne možeš? Nemaju li tvoje gaćice dva sloja tkanine na tom mjestu? Ako svaki dan stavljaš čiste, ne vidim u čemu je problem. Ili je iscjedak takav da ti procuri i kroz dva sloja tkanine na gaćicama i kroz hlače, ako ne staviš uložak?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:27   #2749
Čitala sam dosta stranica ove teme i nisam naletila na oavj savjet u borbi protiv gljivica: CIMET! Probajte
hercegovka_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:45   #2750
Ja nisam uocila da mi mirisni ulosci ili mirisni wc papir uzrokuje gljivice. Nisam ih imala nekoliko godina, pojavile su mi se sada kada ne koristim ni mirisne uloske ni wc papir. U meduvremenu sam koristila i obicne i mirisne i nije mi se nista javljalo.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 20:22   #2751
imala sam već nekoliko puta candidu, i prije neg sam pila kontracepcijske i poslije. zadnje sam imala prije mjesec dana i izliječila sam ih s 3dnevnim uzimanjem vaginaleta canesten. i sad ih opet imam, poludit ću. zna li tko, smijem li opet uzeti vaginalete?
http://www.medicina.hr/clanci/gljivi...nih_organa.htm pod prevencija ne pišu kontracepcijske. jel moguće da ima veze ako spavam s dečkom bez kondoma?
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 23:11   #2752
Quote:
hercegovka_zg kaže: Pogledaj post
Čitala sam dosta stranica ove teme i nisam naletila na oavj savjet u borbi protiv gljivica: CIMET! Probajte
Ok, hvala na savjetu ali ono malo opisa ne bi škodilo
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 08:39   #2753
Jučer mi je bilo 2 mjeseca dijete. 6 kg u minusu.

Jutros sam izvadila krv (HZJZ, Rockefellerova), za 7-10 dana nalazi.
Nadam se da će biti rezultata, mada me dr. upozorila da kronična antitijela znaju mjesecima biti povišena, i da bi bilo idealno da 4-6 mjeseci budem na dijeti.
Pa mislim da ću nastaviti s dijetom, koliko strogo ovisi o nalazima. Ali to me neće spriječiti da pojedem kolača za Božić, već sam luda od 2 mjeseca bez ičega slatkog.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 11:01   #2754
Kupi si steviju u apoteci pa radi kolače s njom. Prirodna zamjena za šećer.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 11:15   #2755
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Kupi si steviju u apoteci pa radi kolače s njom. Prirodna zamjena za šećer.
Razmišljala sam o steviji već, hvala na podsjetniku.
Samo nisam znala di točno da je kupim, koju vrstu (čiju) i koliko košta. Ideje, iskustva?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:33   #2756
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Ne možeš? Nemaju li tvoje gaćice dva sloja tkanine na tom mjestu? Ako svaki dan stavljaš čiste, ne vidim u čemu je problem. Ili je iscjedak takav da ti procuri i kroz dva sloja tkanine na gaćicama i kroz hlače, ako ne staviš uložak?
Da, mogu, iako nisam ni probala, ali mislim da bi tijekom cijelog dana,od 7 ujutro do 10 navecer sigurno proslo.uzasan je osjecaj kad ti je dole mokro.
__________________
:-D
Pixiiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:02   #2757
Curke molim vas da o steviji i sl. stvarima nastavite pisati na ovoj temi: Chat tema Ženskog zdravlja jer ste ovdje totalno offtopic. Hvala!!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:21   #2758
Sori, sori, zanijela sam se malo.

Ontopik: koliko vas koje ste se borile dulje s kandidom ste pile Diflucan/Itrac? I je li vam pomogao?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:29   #2759
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Sori, sori, zanijela sam se malo.

Ontopik: koliko vas koje ste se borile dulje s kandidom ste pile Diflucan/Itrac? I je li vam pomogao?
Hm.
Prije par godina, a nakon par godina neprekidnog natezanja s Candidom, mazanja, vaginaleta, probiotika, ne znam cega sve ne, cak i odustajanja od oralne kontracepcije, kao moguceg uzroka, ginekologica mi je dala Diflucan tbl.
Jednu.
Popila sam ju ujutro, malo me bolio trbuh.
Nekoliko dana poslije, ni traga gljivicama. I tako do dana danasnjeg!

Kasnije sam lupala glavom u zid, zasto mi to ranije nisu dali, s obzirom na vrijeme i probleme koje sam godinama vukla.

Dakle, sto se mene tice, Diflucan tableta
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 00:29   #2760
Cure, zanima me da li je koja od vas imala nuspojave pri korištenju Canesten kreme? Ja sam ju dva put koristila, dva put obavila mazanje.. i ne osjećam sad da bi me išta više svrbilo.. i budući da mi nisu bile nuspojave ta dva puta, odlučila sam se da ponovo namažem.. i sad navečer mi se javili problemi (a mazanje sam obavila ujutro, i sad sam opet htjela kad sam došla doma ali sam zbog toga odustala). Naime, sad imam kao nekakav osip, ne znam što, ali ne po tom dijelu koji baš posebno mažem, nego sa strane, već polako na noge prelazi.. ne znam kako da objasnim, na preponama.. pa me zanima da li je koja već imala kakve nuspojave i kako ih je riješila? Hvala!
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.