Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2006., 11:50   #1
Vidno polje po Goldmannu

Ok, ovako...

Napravila sam pretragu Vidno polje po Goldmannu, doktor je ocitao nalaze i napisao misljenje, sestra je bila ta koja je urucila sve te papire natrag...

A ja uglavnom, nemam pojma sad sto bih s tim.
Pise da je vidno polje suzeno. I kome je sada to pokazujem? Opcoj praksi? Na očnoj? Jel to dobro? Lose?

Ako netko nesto zna, neka napise, ne da mi se obilaziti stalno njih na Rebru.
Hvala!
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:06   #2
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Ok, ovako...

Napravila sam pretragu Vidno polje po Goldmannu, doktor je ocitao nalaze i napisao misljenje, sestra je bila ta koja je urucila sve te papire natrag...

A ja uglavnom, nemam pojma sad sto bih s tim.
Pise da je vidno polje suzeno. I kome je sada to pokazujem? Opcoj praksi? Na očnoj? Jel to dobro? Lose?

Ako netko nesto zna, neka napise, ne da mi se obilaziti stalno njih na Rebru.
Hvala!

I ja moram napraviti tu pretragu,a meni su rekli neka se poslije javim kod oftamologa.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 20:17   #3
gdje ste radile ili cete raditi "vidno polje"? na rebru? ja bih radije isla kod privatnika, ono cekanje na ocnoj na rebru cijeli dan mi je valjda najgora trauma u zivotu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 13:54   #4
Quote:
tough_cookie kaže:
gdje ste radile ili cete raditi "vidno polje"? na rebru? ja bih radije isla kod privatnika, ono cekanje na ocnoj na rebru cijeli dan mi je valjda najgora trauma u zivotu.

Ja sam baš bila jučer na Sv Duhu,morala sam čekati više od mjesec dana da dođem na red.Užas,ali barem nisam tamo dugo čekala,bila je samo jedna žena prije mene.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 14:30   #5
Quote:
tweety kaže:
Ja sam baš bila jučer na Sv Duhu,morala sam čekati više od mjesec dana da dođem na red.Užas,ali barem nisam tamo dugo čekala,bila je samo jedna žena prije mene.
i? nalaz?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 09:34   #6
Za vidno polje po G. se ne ceka na Rebru cijeli dan, nego se narucis unaprijed, mene su narucili za 3 mjeseca. Prije toga obavezno moras napraviti test na dvoslike, to ti naprave bez narucivanja.

Pretraga je kratka i dosla sam na red odmah u vrijeme kad su me narucili.

Sve je super, osim sto ne znam procitati nalaz.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 09:45   #7
Quote:
tough_cookie kaže:
i? nalaz?


Ne znam kaj to piše na nalazima,pošto je samo nacrtan onaj krug sa nekim crnim točkama,crtama i brojevima.
Žena koja radi gore ništa mi nije rekla,samo da se s tim nalazima javim oftamologu.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 11:52   #8
i ja sam prije par godina na Rebru obavila tu pretragu da vide koliko mi je suženo vidno polje zbog očnog tlaka
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 12:38   #9
Na Rebru ti lijepo doktor napise svoje misljenje na papir, ali ja doktora vidjela nisam, pa me sad sve to zbunjuje. Imam samo papir s necim sto ne znam sto znaci.

Sto ako je vidno polje suzeno?

Radili su mi to da vide jel ima posljedica saobracajne, nemam ni ocni tlak ni bas nekih problema s ocima inace.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 11:42   #10
Da podignem temu.

Za mjesec dana sam naručena za pretragu Vidno polje OCTOPUS G2 na Rebru. Ako mi može reći netko tko je već bio, da li da dođem na to snimanje bolje sa lećama ili naočalama? Da li se odmah isti dan nakon pretrage dobije nalaz i mišljenje doktora koji očitava to vidno polje? Može li se i razgovarati sa doktorom ili on samo napiše nalaz? Ja sam dosta kasno naručena, u 13 h. Ali doći ću i ranije, za svaki slučaj, ako će trebati još nešto raditi.
Kako izgleda to snimanje i koliko dugo traje? Treba li na nešto posebno paziti?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.