Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 12:38   #21
Quote:
Brazda kaže:
To je književna fikcija, ne teologija. Isus se nije sekao niti je bio oženjen.

Titulu "rabbi" su imali samo oženjeni muškarci.
Dakle???
Književno djelo se stvaralo u nepoznavanju činjenica ili u nekom dogovornom prešućivanju da bi "Bog" bolje sjeo u ljudskom oku?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:14   #22
Ja mislim da mi danas zapravo nismo u stanju pojmiti koliko je Isus bio prečist... skoro bi se moglo reći duhovni entitet a ne više čovjek - u tolikoj mjeri da je ostavio daleko, daleko za sobom bilo kakvu potrebu za seksom.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:22   #23
Isus sigurno nije propagirao nema sexa prije braka i slične gluposti. Već množite se i plodite se. Sad da li je on vodio ljubav? To nitko ne može znati sa sigurnošću, no, ne isključuje se i ta mogućnost.
__________________
Ljudi praštaju sve osim iskrenosti - A.G.Matoš
B'Elanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:57   #24
Quote:
RHCP B kaže:
Jel se Isus ikad sexao??
nije.

(nemoj me pitat da dokažem jer je to jako teško.)
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:03   #25
Quote:
nikpalj kaže:
Ja mislim da mi danas zapravo nismo u stanju pojmiti koliko je Isus bio prečist... skoro bi se moglo reći duhovni entitet a ne više čovjek - u tolikoj mjeri da je ostavio daleko, daleko za sobom bilo kakvu potrebu za seksom.

To je lako moguće, zašto ne. Visok stupanj duhovnosti može dovesti do aseksualnosti.
No činjanica je da o tridesetak godina Isusovog života Biblija ne govori ništa.
Stoga postoji mogućnost da je imao žene (ili muškarce), da je možda bio i oženjen, te imao djecu. I što bi tu bilo loše?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:08   #26
Quote:
bumbar kaže:
nije.

(nemoj me pitat da dokažem jer je to jako teško.)
da, rekao ti je

ne vidim razloga zasto "nije". mozda nije imao potrebe? sigurno ni vodu nije pio.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:41   #27
Da... ništa i - dobar post, Arna.

Ovdje je bitno istaknuti onaj izvještaj o događaju iz Isusovog djetinjstva kada ga Josip i Marija ostave u hramu kao dječaka, a kada shvate da ga nema i vrate se po njega... nađu ga kako poučava svećenike, govori im o svom Ocu...

Mislim da je Isus vrlo vjerojatno bio nešto kao vrlo napredan "Indigo kid", od rane dobi svjestan istinske, duhovne (energetske) prirode svijeta i nas (za sada) ljudi i potrebe za bezgraničnom ljubavi prema svima i svemu što je Očevo ... tako da je na neki način "unaprijed" transcendirao seksualnost, egoizam, čitav niz uobičajenih niskih strasti koje nas čine onim što jesmo.

Neispravno je stajalište "ako je Isus bio čovjek kao i svi ostali da je onda u svemu morao i biti kao ostali"... naprotiv - on je jedini (uz vjerojatno još nekoliko stotina ili tisuća ovakvih velikih učitelja čovječanstva za koje nikada nismo saznali) bio *istinsko* ljudsko biće i pokušao je nas ostale naučiti kako da budemo kao on...
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:22   #28
Quote:
Brazda kaže:
To je književna fikcija, ne teologija. Isus se nije sekao niti je bio oženjen.
znam da skačem nazad na stare postove ali ne mogu izdržat....
Kako znaš?Jesi mu možda držao svijeću gdje god je išao, gdje su one godine kojih nema u bibliji...možda je bš u to vrijeme pravio vanbračnu djecu po izraelu, ili visio po bordelima...možda je Isus bio pravi švaler
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:52   #29
Quote:
nikpalj kaže:
Da... ništa i - dobar post, Arna.



Neispravno je stajalište "ako je Isus bio čovjek kao i svi ostali da je onda u svemu morao i biti kao ostali"... naprotiv - on je jedini (uz vjerojatno još nekoliko stotina ili tisuća ovakvih velikih učitelja čovječanstva za koje nikada nismo saznali) bio *istinsko* ljudsko biće i pokušao je nas ostale naučiti kako da budemo kao on...
Naravno da je to neispravno stajalište da je Isus trebao biti kao ostali u : prežderavanju, opijanju, cerekanju , orgijanju...
Ali on je i čovjek a u suštinu čovjeka između ostalog potpada : jedenje , pijenje , smijanje, seksanje... Isus nas ne može učiti da prihvatimo svoju ljudskost tako da se odreknemo djela njene suštine! Na kraju krajeva " Na Božiju sliku i priliku smo!"
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:37   #30
Quote:
Bat Kol kaže:
da, rekao ti je

ne vidim razloga zasto "nije". mozda nije imao potrebe? sigurno ni vodu nije pio.
kada bi se seksao onda bi radio protiv onoga što sam nalaže,

možeš tako govorit da se seksao ako neuzimaš Novi Zavjet za istinu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 02:34   #31
Quote:
bumbar kaže:
kada bi se seksao onda bi radio protiv onoga što sam nalaže,

možeš tako govorit da se seksao ako neuzimaš Novi Zavjet za istinu.
nisam bas uvjeren da je doticni ekipi govorio da se ne sexaju. to je mozda grijeh?

a novi zavjet mogu uzeti za doslovnu istinu jednako kao i necije danasnje propovijedanje (govorim opcenito).
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 06:37   #32
Quote:
nikpalj kaže:
Mislim da je Isus vrlo vjerojatno bio nešto kao vrlo napredan "Indigo kid", od rane dobi svjestan istinske, duhovne (energetske) prirode svijeta i nas (za sada) ljudi i potrebe za bezgraničnom ljubavi prema svima i svemu što je Očevo ... tako da je na neki način "unaprijed" transcendirao seksualnost, egoizam, čitav niz uobičajenih niskih strasti koje nas čine onim što jesmo.

Neispravno je stajalište "ako je Isus bio čovjek kao i svi ostali da je onda u svemu morao i biti kao ostali"... naprotiv - on je jedini (uz vjerojatno još nekoliko stotina ili tisuća ovakvih velikih učitelja čovječanstva za koje nikada nismo saznali) bio *istinsko* ljudsko biće i pokušao je nas ostale naučiti kako da budemo kao on...
zanimljivo prvo su on i stari prije početka vremena smislili ove naše "okove" sexa pa nas onda preko starog učili da su mlade djevice (naročito krivovjerne) a ne coca-cola ono pravo a onda tata šalje sina da nas uči da ipak malo razmislimo (dosta razmnožavanja i mladih djevica i klanja onih kojima se prst bez problema uvuće u vulvice ) i budemo kao sin,tko zna možda sad i oni u raju za razliku od adama i eve prepoznaju neke dijelove tijela pa je potrebna rana preventivna edukacija na zemlji.
ipak bi mislim i fra baković pomislio "još hrvatska ni propala dok svi ne budemo kao carigradsko-rimska verzija mesije".

Zadnje uređivanje ursamajor : 08.01.2007. at 07:18.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:47   #33
Quote:
tamica kaže:
Sada ce te vjernici..sex je rijec koja se ovdje ne smije upotrebljavati, moras se pjesnicki izraziti
šta ne smiješ? seks, sex, keks
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:51   #34
Quote:
ursamajor kaže:
ako je začet samo po duhu svetom onda nije imao pišu jer nema y kromosom a kako je došao iz raja a sam je rekao da su tamo svi kao anđeli onda onaj sex o kom mi mislimo ne bi dolazio u obzir.
isto je rekao (tj. netko napisa) da se sam onesposobio poradi boga,dal to znači da je maknuo koji muški atribut,celibat ili prihvatio tijelo bez y kromosoma ili............

jadno i žalosno
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:11   #35
:
Quote:
mmamma kaže:
jadno i žalosno
ali istinito, dakako ne znači da je isusovo tijelo uopće nastalo dijeljenjem marijine jajne stanice već je poput mnogih božanstava ovaj potpuno čovjek i bog nastao materijalizacijom od božanske supstancije u ovaj put "original sin free" vulvi ili izvan nje te izašao poput nekih avatara kroz bedro,glavu ili sl.
moguća je dakako i direktna teleportacija genetskog materijala iz "original sin free" zone raja,dal iz prošlosti il budućnosti to bogu ionako ne igra ulogu za razliku od nekog zvjezdanog broda enterprise iz budućnosti kojem bi strogi zakoni vjerojatno branili nešto slično.

Zadnje uređivanje ursamajor : 08.01.2007. at 15:55.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:18   #36
Quote:
Bat Kol kaže:
nisam bas uvjeren da je doticni ekipi govorio da se ne sexaju. to je mozda grijeh?
da, grijeh je ako je se ne čini samo sa jednom ženom i trebas biti u braku, možeš i prije braka ali pod uvijetom da češ se ženit tom osobom.

Pročitaj opet Novi Zavjet da ti bude jasnije, tj. da budeš uvijeren se Isus nije seksao, jer sada ako tražim citate trebat če mi vremena i našlo bi se puno toga za stavit jer u Novom Zavjetu ima dosta toga.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:11   #37
Quote:
ursamajor kaže:
:

ali istinito, dakako ne znači da je isusovo tijelo uopće nastalo dijeljenjem marijine jajne stanice već je poput mnogih božanstava ovaj potpuno čovjek i bog nastao materijalizacijom od božanske supstancije u ovaj put "original sin free" vulvi ili izvan nje te izašao poput nekih avatara kroz bedro,glavu ili sl.
moguća je dakako i direktna teleportacija genetskog materijala iz "original sin free" zone raja,dal iz prošlosti il budućnosti to bogu ionako ne igra ulogu za razliku od nekog zvjezdanog broda enterprise iz budućnosti kojem bi strogi zakoni vjerojatno branili nešto slično.
Vjeruj mi,ti me vježbaš u strpljenju!
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:20   #38
Quote:
mmamma kaže:
Vjeruj mi,ti me vježbaš u strpljenju!
ma mamice nemoj to osobno shvatit imam feeling da smo ti i ja i po godinama i po mnogočemu bliski i da bi se vrlo ugodno osjećali na kavici al jedino ako tema ne bi bila oficijelna religija,samo ti dalje odgajaj new generation u pravom duhu i oprosti meni koju hulu,pusa
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:54   #39
Quote:
ursamajor kaže:
ma mamice nemoj to osobno shvatit imam feeling da smo ti i ja i po godinama i po mnogočemu bliski i da bi se vrlo ugodno osjećali na kavici al jedino ako tema ne bi bila oficijelna religija,samo ti dalje odgajaj new generation u pravom duhu i oprosti meni koju hulu,pusa
URSAMAJOR se vraća u formu!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:22   #40
Quote:
RHCP B kaže:
Jel se Isus ikad sexao??
Ja mislim da nije, ali neki kažu da je.
Pa što vi mislite??
Zašto se Bog nije jednostavno materijalizirao na Zemlji a onda isto tako Uskrsnuo nakon svoje obavljene misije?
Zašto ne.......pa Bogu je sve moguće?

Sama činjenica da se Bog morao roditi kroz tijelo žene,govori o njezinoj važnosti i utjecaju na budućnost čovjećanstva.
Isusova je krv INFORMACIJA koja se može prenijeti budućim generacijama jedino putem sexa a za to je potrebna i žena.

Informacija zapisana u krvi Njegovih budućih naraštaja ne može se izbrisati dok se sa pisanom Kristovom Riječi može lako manipulirati.
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.