Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2005., 18:44   #41
Quote:
I.L kaže:
Ovo nije tema o Židovima. Samo sam pitao, zašto se koriste različiti kriteriji za istu stvar?

Pitam i tebe, ne filozofiraj nego odgovori: KAKO TO DA JE ŽIDOVSKA MITOLOGIJA I LAŽ - DOPUŠTENA, A ETO, NACISTIČKA MITOLOGIJA I LAŽ - NIJE DOPUŠTENA?

I jedna i druga se mitologija poziva - na to da su - "viša rasa". I jedna i druga mitologija zagovaraju - svoje pravo - gospodstva nad svijetom?
[/URL]
Mislim da je za tebe pretesko svatiti da se Zidovi nigdje ne smatraju "visom" rasom. "Izabran narod" i "visa rasa" su dvije potpuno razlicite stvari, samo za to se treba potruditi i malo procitati koju knjigu, stovise i razumjeti sto citas a za tebe je to ocito prevelik napor.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:44   #42
Quote:
"Konvencionalni patriotizam"? "USKA SHVATANJA" "SEBIČNOST!?? Da, a ti si vjerojatno - "nesebičan" kano sam Gospodin Bog! Ti si "veliko srce" ti si "čudo od čovika"? Ti si valjda jedna velika zvijezda na svome mračnom nebu poremećenosti! Nema boljih masonskih podrepaša od onih koji umišljaju da su velike 'kozmopolite'! A samo su sitne duše željne biti "face"!
Mnogo riječi, Vaša rasna prečistosti, o nečemu o čemu uopšte ne bje riječi.

Quote:
Smeta ti i "ljubav prema domovini"? Aha, a trebali bi voljeti... valjda, Djedicu mraza? Ili - Engleze, ili možda... marsijance...? Za tebe je ljubav prema domovini - "BEZVEZNOST"? "USHIT BLAŽENE GLUPOSTI"? Ovo ti najbolje - O SEBI SAMOME GOVORIŠ! Čovjek mora pripadati - nečem. Inače je - nigdje... tj. s unutarnje strane žice oko žute kuće!
I opet... da u Vašem presvjetlom umu ne prestaju skakutati Englezi, marsovci, pa čak i djeda Mrazovi, onda bi, ufam se čvrsto, shvatili da je u citatu koji ste blagoizvoljeli komentirati (kao i u cijelom postu) riječ upravo o onome što nije ljubav prema domovini, već obožavanje psihičkih poremećaja i pretvaranje kulturnog naslijeđa u kult fetiša i kiča, kojem se u obliku ruskog tzv. Rodnovieria i drugih hitlerofilskih družina toliko divite.

Quote:
Upravo - sopstveni stav - IZVIRE iz kolektivnog sjećanja i korijena. Čovjek, kao na zapadu, kojemu su uništeni kolektivni korijen i sjećanje, nema ni identiteta ni stava... suhi list kojeg manipulira svaki vjetrić kapitala i straha za egzistenciju... životinjskog straha od - sutra, straha nedostojna čovjeka. Bolje žive domorodci u Africi! Ti nisi dostojan niti Prdimirima obrisati obuću, a kamoli o njima govoriti! Prdimirov prdež- mudriji je od tebe...
Kolektivno sjećanje, kulturni identitet i korijeni ne impliciraju nacionalizam i "patriotizam". Upravo su ove dvije pojave industrijskog i kapitalističkog društva zbrisale ove vrijednosti i izopačile ih u jeftinu ideologiju manipulacije i liječenja kolektivnih frustracija iživljavanjem nad manjinama, samo zbog toga što se svojim drukčijim običajima i jezikom nisu "uklapali" u monolitnu, isključivu strukturu nacionalističkog papagajsko-idolopokloničkog društva. Isključivost nacionalizma i "patriotizma" je uništila američke indijance, ona je razorila bosansku mikrokulturu; Jasenovac, Vukovar i Srebrenica njena su baština. Upravo je "patriotizam" instrument surovog kapitalizma, zabava robotiziranog lumpenproleterijata, koji ga je održavao i dalje održava.



Quote:
Nemoj nas poučavati u latinskom, jer nemaš blage veze o čemu pišeš! Skuliraj se i budi skroman, ako to još uvijek možeš? Ratovi, izdaje i to... veliš, aha to se tebi - ne sviđa! A da se preseliš u - raj? Mislim, svaki put kad na IMF-u čitam ovakve umotovorine opsjednutih i bolesnih ljudi, uvijek se čudim i divim, milosti Božjoj! Zemaljska OTADŽBINA ili DOMOVINA - slika je vječne nebeske domovine! I onaj tko kaže da ne voli svoju zemaljsku domovinu, pokazuje... da nije dostojan niti - nebeske! Jer Bog ne treba izdajnike... takve je, naime, već protjerao ispred svoga lica!
Vi ste mi, Vaša bjelorasna nacional-slavenska podobnosti, još uvijek ostali dužni za odgovor na koji ste se izvor, blagoizvoljeli pozvati u tvrdnji o tome kako su Bar-Kohbini ustanici osvojili cijelu Malu aziju. U pogledu Patrie, neka vaše arijsko/kršćansko blagorodje, izvoli pročitati Srednjovjekovnu civilizaciju, Anrija Pirena. Bog Staljin ili bog Hitler doista ne trebaju «izdajnike», šta god pod tim da podrazumjevate, a bog Hristos, koliko me sjećanje služi, reče: Moje Carstvo nije od ovoga svijeta. (Jovan 18:36)

Quote:
Aha, ti čak znaš napsiati riječ - interakcija? Zadivio si me! Sveta materica tebe - fascinira... feminsitičko smeće ili ženskasti muškarci... bolesni i utopljeni umovi... obožavatelji Kibele i Aštarote!
Hvala što ste me, svoga presvetoga, arijsko-bjelačkoga i rasno- ispravnoga, kršćanskog divljenja udostojili. Samo mi je nejasno kako ste u svom ushitu «vjerom naših predaka» s uma smetnuli njihove «aštarote», Cicu, Živu, Maru ili Mokoš, ili, na kraju krajeva, matericu iz koje ste sami na ovaj svijet doći izvoljeli, mudroslovljem nas svojim obasjati???

Quote:
Znaš, male umove, izludi vjerovanej da imaju - puno škole! Šuma... ah, to je tvoj dom! Za tebe je Bosna... Što je nekog briga što je za TEBE Bosna?
Doista ne znam zašto bi to nekom bila briga.

Quote:
"Međe glupana i fanatika" To je neko tvoje društvo? Interesantna 'raja' ba! jel' s Bjelava, ili su 'papci'?


Rek'o bih da je papak najprije karakterna osobina, preosveštenstvo.

Quote:
Zora sviće a satir posrće... pijan, ne od vina... opila ga... oholosti 'medovina'!
I to izrekoste Vi, Njegova Svetost I.L ikona IMF-a
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...

Zadnje uređivanje Semargl : 05.10.2005. at 19:18.
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 19:01   #43
Quote:
Znaš li ti, zašto i sam Bog u Svetom pismu, s prezirom govori o "mješanciji naroda"?
Oh... znači postoje dva rješenja. Genetski poremećaji izazvani izolacijom, tj. ženidbom srodnika, ili prezir u božjim očima, budući da mješavina ilirsko-keltsko-gotsko-slavensko-avarska (i koga sve još ne), jesmo?
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 23:50   #44
Quote:
Semargl kaže:


Zbog toga mi je puno draža riječ DOMOVINA, jos više ona kojom se služe Ukrajinci - RODINA. Zar se u njoj ne nalazi smisao interakcije covječanstva sa planetom na kojoj živi? Upravo nju, označava ova riječ pradavne prošlosti - RODINU, RODILJU, svetu matericu u kojoj sazrijevamo. Ona ne poznaje granice.

Točno je da ruska "rodina" znači domovina i da Rusi svoju veliku zemlju zovu rodina, domovina, motherland, isto kao i Hrvati. Većina naroda svoju zemlju naziva otadžbina, patria, das Vaterland.
Rodina ne označava ženski spolni organ, rodnicu, već potječe od Roda, prvobitnog očitovanja Svevišnjeg Apsoluta, tvorca čitavog svijeta. Hinduisti Roda nazivaju Brahma. Do njegove pojave, čitav svemir se nalazio u stanju "nepostojanja" (u hinduizmu Parabraman), tj. nije bilo ni Bogova, ni materije, ni prostora, ni vremena, ni vidljivog, ni nevidljivog svijeta. Rod je dvospolni Bog, koji ima u sebi i muški i ženski početak. Rod je otac Bogova i majka Bogova. Zatim je Rod izdvojio iz sebe odvojen muški početak, Boga Svaroga i odvojen ženski početak, Boginju Ladu.
Imenjače, znam da ti to znaš bolje od mene.
Htio sam upozoriti da je i Hitler nazivao svoju obožavanu zemlju "das Mutterland", a ne "das Vaterland", kako se naziva i u njemačkoj himni i među običnim Nijemcima.
Zašto je on to činio, zar iz svoje mentalne bolesti i iz svoga novopoganstva?
U Hitlerovim govorima i u njegovom pisanju jasno je izraženo izjednačavanje Njemačke s idealnom majkom:
"The longing grew stronger to go there (Germany) where since my early youth I had been drawn by secret wishes and secret love."
"What I first had looked upon as an impassable chasm now spurred me on to greater love for my country than ever before."
"An unnatural separation from the great common Motherland."
"I appeal to those who, severed from the Motherland, ...and who now in painful emotion long for the hour that will allow them to return to the arms of the beloved mother."
Mogao bih sada psihologizirati, kao što ti činiš, pa usporediti situaciju mješovitoga braka tvojih roditelja i Hitlerovu obiteljsku situaciju, koja je poznata i mnogi su je analizirali i navodili kao mogući uzrok kasnijem djelovanju.
Neću to činiti, ti znaš što je za te najbolje, tvoje je intimno pravo usporediti domovinu s rodnicom.
Umjesto toga, navest ću opis Hitlerovog Orlovog gnijezda, Kehlsteina iznad Berchtesgadena, kako ga vidi Francois-Poncet u "Francuskoj žutoj knjizi":
"The approach is by a winding road about nine miles long, boldly cut out of the rock...the road comes to an end in front of a long underground passage leading into the mountain, enclosed by a heavy double door of bronze. At the far end of the underground passage a wide lift, panelled with sheets of copper, awaits the visitor. Through a vertical shaft of 330 feet cut right through the rock, it rises up to the level of the Chancellor's dwelling place. Here is reached the astonishing climax. The visitor finds himself in a strong and massive building containing a gallery with Roman pillars, an immense circular hall with windows all around,... It gives the impression of being suspended in space, an almost overhanging wall of bare rock rises up abruptly. The whole, bathed in the twilight of the autumn evening, is grandiose, wild, almost hallucinating. The visitor wonders whether he is awake or dreaming."
Nadam se da ćeš i ti pronaći takvo zgodno mjesto na svijetu, gdje ćeš se moći osjećati kao u maternici, pa makar to bilo u Bosni.
__________________
Ne lezi, vraže!
Grabancijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:40   #45
Quote:
Rodina ne označava ženski spolni organ, rodnicu, već potječe od Roda, prvobitnog očitovanja Svevišnjeg Apsoluta, tvorca čitavog svijeta. Hinduisti Roda nazivaju Brahma. Do njegove pojave, čitav svemir se nalazio u stanju "nepostojanja" (u hinduizmu Parabraman), tj. nije bilo ni Bogova, ni materije, ni prostora, ni vremena, ni vidljivog, ni nevidljivog svijeta. Rod je dvospolni Bog, koji ima u sebi i muški i ženski početak. Rod je otac Bogova i majka Bogova. Zatim je Rod izdvojio iz sebe odvojen muški početak, Boga Svaroga i odvojen ženski početak, Boginju Ladu.
Ne slažem se. Ta rekonstrukcija Rod--->Svarog i Lada, ne bazira se ni na kakvom pisanom izvornom materijalu ili slovenskom folkloru i stvoren je iskjučivo na osnovu predpostavke da bi slovenski panteon trebao biti gotovo identičan indijskom. Rod i njegov ženski ekvivalent Rožanica ili Rođenica (dakle nema tu Svaroga i Lade, koji proizlaze iz nekog androgina Roda) u sačuvanim spisima kao i narodnim običajima spominju se u množini kao duhovi rađanja i plodnosti, a moguće i geniusi zaštitnici porodice, odnosno roda. Jednom riječju - Rod nije imao kosmogonijsku funkciju Puruše, Prađapatija, odnosno Brahmana, već su kao "rod" poštovani razni daimoni, tj. besovi: kućni, šumski, stočni itd.
S druge strane, univerzalno božanstvo, iako ne dio neke utemeljene teologije, bila je "Matuška Zemlja", ne "matuška velika ruska zemlja", već isključivo Zemlja, jer je to božanstvo postojalo prije bilo kakve nacionalizacije. Čak je njeno kasnije slovensko ime - Mokoš- vjerovatno ugro-finskog porijekla (kao, uostalom i mnogi današnji Rusi).

Quote:
Htio sam upozoriti da je i Hitler nazivao svoju obožavanu zemlju "das Mutterland", a ne "das Vaterland", kako se naziva i u njemačkoj himni i među običnim Nijemcima.
To je njegov problem, a očigledno i tvoj.

Quote:
Mogao bih sada psihologizirati, kao što ti činiš, pa usporediti situaciju mješovitoga braka tvojih roditelja i Hitlerovu obiteljsku situaciju, koja je poznata i mnogi su je analizirali i navodili kao mogući uzrok kasnijem djelovanju.
Nisko, pokvareno, odvratno, zlobno, licemjerno, sadistično, bijedno i nadasve GLUPO. Ukratko, opisao si svoj psihološki profil.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 19:25   #46
Slavenski panteon je identičan indijskom. Od drugog tisućljeća do 600. g. pr.n.e. u sjevernu Indiju prodiru nomadski Arijevci, pokorivši i potisnuvši na jug starosjedioce Dravide. Arijevci-Praslaveni su pripadnici brahmanizma i tvorci kastinskoga društva, koje opstaje do današnjeg dana.
Rođenice ili suđenice se spominju samo među zapadnim Slavenima, koji su došli u kontakt s Grcima i Rimljanima i predstavljaju tri Mojre ili Parke. Slaveni nisu vjerovali u usud (fatum). To su grčke i rimske Božice sudbine, tri sestre, koje određuju dan rođenja i smrti i utječu na čovjeka kroz čitav život: Kloto prede nit života, Lahezis je čuva, a Atropos presijeca.
S druge strane, Rod-Brahma je personifikacija apsolutnog, panteističko svebiće, vrhovno božanstvo, svevišnje biće iz Upanišada (Vedanta, kraj Veda, odnosno Znanja), koje se često poistovjećuje s unutarnjim značajem pojedinca (atman). U kasnovedskoj religiji je personificiran kao muški Bog stvoritelj, a zatim će dolaziti u Trojstvu (Trimurti) Brahma-Višnu-Riva.
Kada se rađa svaki čovjek, njegova namjena se upisuje u knjigu Roda. Ta knjiga se ne nalazi na jednom mjestu, ona je razdijeljena, ona je zapisana u samom čovjeku, u svakoj njegovoj ćeliji u vidu genetskog koda. Kada Rod za novorođenog čovjeka piše tu knjigu, onda polovicu genetske informacije on uzima od oca djeteta, drugu polovinu od majke (genetičari to nazivaju nasljedstvom). A ponekad Rod dodaje nešto i od sebe (genetičari to zovu promjenjivošću). Kada se kod čovjeka pojavljuju pozitivne osobine, kojih nije bilo ni kod oca, ni kod majke, onda kažu: »To je od Boga« (a može biti i od vraga).
Genotip čovjeka određuje granice, u kojima postoje sposobnosti i sloboda volje čovjeka. Ne postoji slučajno kod Rusa poslovica: »Što je u Rodu zapisano, to se ne može preskočiti«. Ali ipak te granice slobode volje nisu male, one su dovoljno velike za zemaljski život čovjeka.
Mati vlažna zemlja nije vrhovno božanstvo, nego Božica zemlje. Pravo ime Zemlje je Terra- treći planet od Sunca Ra, što su pogani odavno znali. Mokoš nije riječ finskoga, nego grčkoga podrijetla, znači muka, a Vatroslav Jagić smatra je zlim božanstvom, koje navodi na onaniju.
Eto, nastavi dalje slaviti svoju Mokoš, pred svima.
__________________
Ne lezi, vraže!
Grabancijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 21:12   #47
Badnjak kod Engleza











vulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 21:13   #48
Quote:
posebno među Rusima, stvorilo takozvano slavensko dvojevjerje, koje je trajalo više od tri stoljeća, a protiv koga se katolička crkva svim silama borila.





Ovo je jedino sranje koje mi se sad da potcrtati
vulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 21:36   #49
Cool

Quote:
Ante kaže:
Mislim da je za tebe pretesko svatiti da se Zidovi nigdje ne smatraju "visom" rasom. "Izabran narod" i "visa rasa" su dvije potpuno razlicite stvari, samo za to se treba potruditi i malo procitati koju knjigu, stovise i razumjeti sto citas a za tebe je to ocito prevelik napor.

Ante, već sam ti nekoliko puta napsiao, da se prestanaš praviti blesav. jer ti dugo ovdje čitaš... a i - kriomice... posjećuješ slavno Sijelo i - čituljiš. Osvrćući se oko sebe, da te tko ne vidi!

Upravo je i Hitler svoje teorije, o višoj rasnoj vriejdnosti Njemaca uzeo i smao okrenuo iz židovskih knjiga - osobito Talmuda. Gdje židovi izrijekom tvrde da su samo oni - ljudi, a da su svi - nežidovi na kugli zemaljskoj (trebam li ti crtati) - akumi - što će reći - živina, stoka... i - gojimi ili goyi - "narodi" u prenesenom značenju unutar židovske zajednice - nežidovi, NIŽA RASA - ŽIVOTINJE! Z akoej i kažu da ih je Bog stvorio samo da Židov ne bi morao (bilo bi mu gadljivo) uzimati usluge od običnih životinja, pa je njihov-židovski "bog" napravio - goye, nežidove.


TALMUD- KNJIGA ZLA!


Ovo ne bih tebe radi napsiao, Ante, jer ti si odbačen i od Boga i od ljudi, napsiah, da štovani posjetitelji foruma vidi kako si nizak, ti i adventistička crkva koja te duhom laži zadojila i licemjerjem zarazila!


Ante, tvoja adventistička sekta se hvališe kako "zna istinu"? pa... gdje su? Zašto se NIGDJE ne bore za tu istinu... u javnosti? Manji su od makova zrna. Vidiš, ja, jedan skroman pojedinaca, i mali broj (u odnosu na bogatu ASD sektu) iskrenih ljudi, GOVORIMO, PIŠEMO i U JAVNOST IZNOSIMO sve ono što je moraloa adventistička crkva iznositi i trubiti u trubu. A oni, sakupljaju "desetke" i "milodare" grabe kuće staračke i imanja udovička, i još hodaju k - ministrima i vlastima - optuživati mene i urgirati kako bi me se - UŠUTKAKLO!

Ante, doći će im na glavu zlo koje čine. I sami priznaju, da ne promiču istinu, jer ne smiju, da se ne bi zamjerili rimokatoličkim popovima.

I sad, kako tebe nije sram javiti se i meni soliti pamet na ovoj raspravi?

I gdje su Adventisti, koji "znaju istinu"? :roll: U mišjim rupama. Ali hrabri, tražiti smrt za prave vjernike koji rade posao kojeg se oni - SRAME! Jer se adventisti - ISUSA SRAME! A tako ih uče - crkvene vođe!

Kako to da ti "koji znaju istinu" - ASD vjerska organizacija (koja je i s državom potpisla "Ugovor") nisu podigli glas protiv pedera, lezbijki, pedofila? Kako to da ne podižu glas protiv feminzma i ansilja žene nad muškarcem - a ansilja koje se ORGANIZIRANO provodi kroz - zakone i državnu valst u koju su se uvukli - masonski i židovski elementi ZLA!

Kako to, da ja radim posao kojeg su adventisti MORALI raditi i za to uzimaju mile im "desetke" od vjernika... a ja - nemam ništa. Pa ipak, iz LJUBAVI - radim djelo Gospodnje? A adventističke vođe s predstavnicima vlasti idu na večere, da bi "savjetovali" kako ljude kao što sam ja - valja "ušutkati" i da to što ja govorim, nije njihov nauk i da se oni odriču, i da su oni dobri i fini i da oni - su... "moderni" i "PRIHVAĆAJU SVIJET"!

18. poglavlje Otkrivenja govori o padu i uništenju - od Božje strane - nekog... BABILONA VELIKOG... Ante... u "kojem se nađe krv pravednika..." "I svih nevinih pobijenih na zemlji..." Nekog Babilona koji je živio u raskoši... a "trgovao s trgovcima zemlje" (demonima).
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 21:43   #50
Quote:
4. FORNICATORS
In the Abhodah Zarah (15b) it says:
"Animals of the masculine sex must not be left in the barns of the Gentiles with their men, nor animals of the feminine sex with
their women; much less must animals of the feminine sex be left with their men and of the masculine sex with their women. Nor
must sheep be left to the care of their shepherds; nor must any intercourse be had with them; nor must children be given into
their care to learn to read or to learn a trade."
In the same tract a little farther on (22a) it is explained why animals must not be allowed in the barns of Gentiles, and why Jews
are not permitted to have sexual intercourse with them:
"Animals must not be allowed to go near the Goim, because they are suspected of having intercourse with them. Nor must
women cohabit with them because they are over-sexed."
In fol. 22b of the same book the reason is given why animals especially of the feminine sex must be kept away from their
women: "...because when Gentile men come to their neighbors' houses to commit adultery with their wives and do not find them
at home, they fornicate with the sheep in the barns instead. And sometimes even when their neighbors' wives are at home, they
prefer to fornicate with the animals; for they love the sheep of the Israelites more than their own women."
It is for the same reason that animals are not to be entrusted to Goi shepherds, nor children to their educators.
5. UNCLEAN
The Talmud gives two reasons why the Goim are unclean: because they eat unclean things, and because they themselves have
not been cleansed (from original sin) on Mount Sinai. In Schabbath, (145b) it says:
"Why are the Goim unclean? Because they eat abominable things and animals that crawl on their belly."
Likewise in Abhodah Zarah, 22b:
"Why are the Goim unclean? Because they were not present at Mount Sinai. For when the serpent entered into Eve he infused
her with uncleanness. But the Jews were cleansed from this when they stood on Mount Sinai; the Goim, however, who were
not on Mount Sinaim were not cleansed."
[size=] 6. COMPARED TO DUNG[/size]
"When ten persons are praying together in one place and they say Kaddisch, or Kedoschah, anyone, even though he does not
belong there, may respond Amen. There are some, however, who say that no dung or Akum must be present."
In Iore Dea (198, 48.) Hagah, it says:
"When Jewish women come out of a bath they must take care to meet a friend first, and not something unclean or a Chrsitian.
For if so, a woman, if she wants to keep holy, should go back and bathe again."
It is worthy of note that the following list of unclean things is a given in Biur Hetib, a commentary on the Schulchan Arukh:
"A woman must wash herself again if she sees any unclean things, such as a dog, an ass, or People of the Earth; a Christian
(Akum), a camel, a pig, a horse, and a leper.
7. NOT LIKE MEN, BUT BEASTS
In Kerithuth (6b p. 78.) it says:
"The teaching of the Rabbis is: He who pours oil over a Goi, and over dead bodies is freed from punishment. This is true for an
animal because it is not a man. But how can it be said that by pouring oil over a Goi one is freed from punishment, since a Goi
is also a man? But this is not true, for it is written: Ye are my flock, the flock of my pasture are men (Ezechiel, XXXIV, 31).
You are thus called men, but the Goim are not called men."
In the Tract Makkoth (7b) he is said to be guilty of killing "except when, if intending to kill an animal he kills a man by mistake,
or intending to kill a Goi, he kills an Israelite."
In Orach Chaiim (225, 10) it says:
"He who sees beautiful creatures, even though it be an Akum or an animal, let him say 'Blessed art thou Our Lord God, King of
the Universe, who has placed such things on the earth!'"
[size=] 8. THEY DIFFER ONLY IN FORM FROM BEASTS[/size]
In Midrasch Talpioth (fol. 225d) it says:
"God created them in the form of men for the glory of Israel. But Akum were created for the sole end of ministering unto them
[the Jews] day and night. Nor can they ever be relieved from this service. It is becoming to the son of a king [an Israelite] that
animals in their natural form, and animals in the form of human beings should minister unto him."
We can quote here also what is said in Orach Chaiim, 57, 6a:
"If pigs are to be pitied when they suffer from disease, because their intestines are similar to ours, how much more should the
Akum be pitied when thus affected."
9. ANIMALS
In Zohar, II, (64b) it says:
"...People who worship idols, and who are called cow and ass, as it is written: I have a cow and an ass..."
Rabbi Bechai, in his book Kad Hakkemach, ch. I, beginning with the word Geulah - redemption - referring to Psalm 80, v.13:
The boar out of the wood doth waste it, says:
"The letter ain is dropped [suspended] the same as these worshippers are followers of him who was suspended."
Buxtorf (Lex.) says:
"By wild pig the author here means the Christians who eat pork and, like pigs, have destroyed the vineyard of Israel, the City of
Jerusalem, and who believe in the 'suspended' Christ. Else the letter ain is dropped in this word because they, as worshippers
of Christ who was hanged, are also dropped."
Rabbi Edels, in commenting on Kethuboth (110b) says:
"The Psalmist compares the Akum to the unclean beast in the woods."
10. WORSE THAN ANIMALS
Rabbi Schelomo Iarchi (Raschi), famous Jewish commentator, explaining the law of Moses (Deuter. XIV, 21) forbidding the
eating of meat of wounded animals, but which must be given to the 'stranger in thy gates,' or which, according to Exodus
(XXII, 30) is to be thrown to the dogs, has this to say:
"...for he is like a dog. Are we to take to word 'dog' here literally? By no means. For the text in speaking of dead bodies says,
Or thou mayest sell it to an alien. This applies much more to the meat of wounded animals, for which it is permitted to
accept payment. Why therefore does the Scripture say it may be thrown to 'dogs?' In order to teach you that a dog is to be
more respected than the Nokhri."
11. THEY PROPAGATE LIKE BEASTS
In the Sanhedrin (74b) Tosephoth, it says:
"The sexual intercourse of a Goi is like that of a beast."
And in Kethuboth (3b) it says:
"The seed of a Goi is worth the same as that of a beast."
Hence it is to be inferred that Christian marriage is not true marriage.
In Kidduschim (68a), it says:
"...How do we know this? Rabbi Huna says: You can read: Remain here with the ass, that is, with a people like an ass. Hence
it appears that they are not capable of contracting marriage."
And in Eben Haezer (44, 8 .. ) ;
"If a Jew enters into marriage with an Akum (Christian), or with his servant, the marriage is null. For they are not capable of
entering into matrimony. Likewise if an Akum or a servant enter into matrimony with a Jew, the marriage is null."
In Zohar (II, 64b) it says:
"Rabbi Abba says: If only idolaters alone had sexual intercourse, the world would not continue to exist. Hence we are taught
that a Jew should not give way to those infamous robbers. For if these propagate in greater numbers, it will be impossible for us
to continue to exist because of them. For they give birth to sucklings the same as dogs."
Evo, Ante, samo dio citata iz Talmuda. Ima toga još... goreg... more jedno, more gorčine, mržnje i ludila, koje, gle "napredni" zapadni svijt još nije zabranio? Ali zabranjuje kršćanima vjeru?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 22:06   #51
Quote:
Grabancijaš kaže:
Slavenski panteon je identičan indijskom. Od drugog tisućljeća do 600. g. pr.n.e. u sjevernu Indiju prodiru nomadski Arijevci, pokorivši i potisnuvši na jug starosjedioce Dravide. Arijevci-Praslaveni su pripadnici brahmanizma i tvorci kastinskoga društva, koje opstaje do današnjeg dana.
Rođenice ili suđenice se spominju samo među zapadnim Slavenima, koji su došli u kontakt s Grcima i Rimljanima i predstavljaju tri Mojre ili Parke. Slaveni nisu vjerovali u usud (fatum). To su grčke i rimske Božice sudbine, tri sestre, koje određuju dan rođenja i smrti i utječu na čovjeka kroz čitav život: Kloto prede nit života, Lahezis je čuva, a Atropos presijeca.
S druge strane, Rod-Brahma je personifikacija apsolutnog, panteističko svebiće, vrhovno božanstvo, svevišnje biće iz Upanišada (Vedanta, kraj Veda, odnosno Znanja), koje se često poistovjećuje s unutarnjim značajem pojedinca (atman). U kasnovedskoj religiji je personificiran kao muški Bog stvoritelj, a zatim će dolaziti u Trojstvu (Trimurti) Brahma-Višnu-Riva.
Kada se rađa svaki čovjek, njegova namjena se upisuje u knjigu Roda. Ta knjiga se ne nalazi na jednom mjestu, ona je razdijeljena, ona je zapisana u samom čovjeku, u svakoj njegovoj ćeliji u vidu genetskog koda. Kada Rod za novorođenog čovjeka piše tu knjigu, onda polovicu genetske informacije on uzima od oca djeteta, drugu polovinu od majke (genetičari to nazivaju nasljedstvom). A ponekad Rod dodaje nešto i od sebe (genetičari to zovu promjenjivošću). Kada se kod čovjeka pojavljuju pozitivne osobine, kojih nije bilo ni kod oca, ni kod majke, onda kažu: »To je od Boga« (a može biti i od vraga).
Genotip čovjeka određuje granice, u kojima postoje sposobnosti i sloboda volje čovjeka. Ne postoji slučajno kod Rusa poslovica: »Što je u Rodu zapisano, to se ne može preskočiti«. Ali ipak te granice slobode volje nisu male, one su dovoljno velike za zemaljski život čovjeka.
Mati vlažna zemlja nije vrhovno božanstvo, nego Božica zemlje. Pravo ime Zemlje je Terra- treći planet od Sunca Ra, što su pogani odavno znali. Mokoš nije riječ finskoga, nego grčkoga podrijetla, znači muka, a Vatroslav Jagić smatra je zlim božanstvom, koje navodi na onaniju.
Eto, nastavi dalje slaviti svoju Mokoš, pred svima.

Tek dolaskom Arijevaca u Indiju, počeo je razvoj kulture, umjetnosti itd. Indija je tek tada dosegnula svoje zlatno doba. i to pod strogim kastinskim sustavom. U kojem se znalo tko je što i gdje je kome mjesto. Suprotno od nereda koji je sad u... svijetu, osobito zapadnom. Gdje su neki željeli SILOM ZAKONA "izjednačiti" rase... taj pokus će uskoro završiti... u najvećem neredu i krvoproliću na zemlji - od postanka svijeta. Bit će to strašan pad jedne sulude ideologije koja je željela - suprotno Bogu, suprotno prirodi - izjednačiti ono što Bog nije izjednačio.

Pogledajte Sjedinjene Države. Znate li zbog čega će propasti? Zbog toga, jer će se urušiti iznutra,a potpomognuto - porazom izvana. I jer sustav u kojem su crncima dali prava, a potom ih doje silnim državnim novcima - a nema pomaka - ni u čemu - će kolabirati! taj sustav- sustavnog pljačkanja BIJELIH ljudi i prelijevanja njihova novca u crnačke džepove bez dna- uskoro će se - urušiti. Neće to biti niti mirno, niti fino... bit će kao i svako veliko carstvo kad pada... bit će prašina strašna, vriska ubojna... krv, oganj i dim...

Veliki masonski - antibožji projekt - zvan - Sjedinjene Države Amerike - i multikulturalno društvo - strašnim će krajem završiti. Bit će to opomena i PRIKAZ da je samo Arijski politički sustav - ispravan!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 13:20   #52
Svaki narod mora čuvati uspomene na svoje pretke. Tako i na religiju svojih predaka. Da se ne izgubi u vremenu "modernom" da ne ostane bez duše...

Kao što su zapadni ljudi ostali. Na vjetrometini nihilističkog materijalizma i bogohulnog antiljudskog cinizma sustava koji kaže da su građani - robovi države.

U tom smislu, valja pozorno proučiti BOGUMILE. Koji su sačuvali drevna vjerovanja, i protiv kojih je plamtio gnjev inkvizicije, crkve i svih paklenih sila!

Bogumili su bili svjedočanstvo.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 19:12   #53
Quote:
Grabancijaš kaže:
U kasnovedskoj religiji je personificiran kao muški Bog stvoritelj, a zatim će dolaziti u Trojstvu (Trimurti) Brahma-Višnu-Riva.
Treći član Trojstva je Šiva-razaratelj.
Sjetih se Lade, pa napisah Riva. Opčini me Božica ljepote.
Tako su u Trojstvu stvoritelj Brahma, održavatelj Višnu i razaratelj Šiva. Potpuno jednako Mojrama suđenicama.
Radi se o cikličkom poimanju svijeta razvijenih religija antike.
__________________
Ne lezi, vraže!
Grabancijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 12:44   #54
Nego, dok bulazniš o DNA, nije li ti koji put palo na pamet kako su beznačajni poredci baza koji se tek u dijelićima kromosoma poklapaju kod pojedinih populacija , pa ih zato zoveš "arijevskima" ...... naspram oooogromnog postotka iste molekule ,a koji se na jednak način poklapa sa DNA bilo kojeg pseta, papige, lava, puža ili bakterije



Znaš, sliniti o ljepotama zavičaja neodvojivim od svoje guze može bilo koji Dudek..... ali od materine p.....regače odljepiti se i ne može baš bilo tko.


Floskula "Nas i Rusa pesto milijona" kojom se toliko ponosiš i nije baš neka herojska filozofija, već više nešto što bi bolje odgovaralo jednom beznačajnom i potrošnom zadružnom insektu nego ljudskom biću .
vulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 15:46   #55
Zalajalo pseto iz jame.
"Blaženu noć su meni iskopali sa sretnim vidom iz očinjih jama", napisa slavni imenjak.
M..š među crkotine.
Za takve je uvijek bila dobra samo kama, i jučer i sutra.
__________________
Ne lezi, vraže!
Grabancijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 19:59   #56
Quote:
Grabancijaš kaže:
Treći član Trojstva je Šiva-razaratelj.
Sjetih se Lade, pa napisah Riva. Opčini me Božica ljepote.
Tako su u Trojstvu stvoritelj Brahma, održavatelj Višnu i razaratelj Šiva. Potpuno jednako Mojrama suđenicama.
Radi se o cikličkom poimanju svijeta razvijenih religija antike.

Šiva je važan most u tom sustavu. jer se vjerovalo, da sve stvari dosežu puninu, potom- propadanje, tj razaranje - da bi s edalo mjesta - novom stvaranju i novom početku.

Ali, meni je interesnatno kako su Bogumili sačuvali izvorni slavenski duh, izmiksan s kršćanstvom. One divne priče, koje su djecu od malih nogu učile da poštuju i vole prirodu, da u šumama i lejpotama neba i zemlje, u žuboru potoka, letu orla, munji i gromu - vide djelovanje, vila, vilenjaka i drevnih bogova. Da prolazeći noću pored vode, rijeke - pozdrave vodu... da... idući kroz šumu zazovu blagoslov šumske kraljice ili vile. Ako to danas pogledamo, Bogumili su davno prije 'zelenih' i raznoraznih eko-udruga i "stručnjaka" shvatili i prihvatili prirodu. A sva je i takva, veličanstvena religija naših predaka!

Ponosim se svojim pretcima!

Ponosim se njihovim vjerovanjima!

Ponosim se njihovim časnim životimo!

Pod svetim sjajem velike i slavne prošlosti svojih predaka, osjećam se tako malen... a...ipak... kao da vrhom glave dodirujem oblake... iznad surih planina i beskrajnih šuma, iznad bistrih rijeka i skromnih koliba, iznad leta orla i sile Perunova groma...

Koliko su ti moji i naši pretci bili PRIRODNIJI od ovog odnarođenog kršćanstva... popuno materijaliziranog i talmudiziranog...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 20:04   #57
Smile

Kad dođete na najveći vrh svih jadranskih otoka... na vrh Brača... na VIDOVU goru... 787 metara nadmorske visine, i kad vam pogled padne na baskrajnu ljepotu plavoga mora ... prošaranog divnim otocima... tada shvatite zašto s eta gora zvala SVEVIDOVA! A poslije 'kristijanizirana' u gora sv. Vida.

Na Vidovoj gori postoje ruševine drevne crkvice, moguće starije od 1000 godina. A zna se i utvrđeno je da je crkvica sagrađena na još starijem svetištu - posvećenom SVEVIDU!

A to je bilo drevnno svetište naših predaka.

Oko Svevidovo je s ovoga vrha, čuvalo more i otoke.

I tako mnoge gore i brda, nose imena, koja su im naši pretci dali, u spomen i znak poštivanja bogova i nebeskih sila.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 21:12   #58
Nesretni bogumili ili bosanski krstjani su prvotno bili pripadnici nekog katoličkog reda koji je djelovao na području srednjovjekovne Bosne.
Tri stoljeća je vladalo slavensko dvojevjerje među Bosancima, a tada njihovu sudbinu razriješuju, pedesetih godina 15.st., franjevački misionari pod vodstvom Ivana Kapistrana , a u Podrinju i srpsko svećenstvo. Padom Bosne (1463) naglo im se gubi trag. Isti taj Ivan Kapistran, talijanski franjevac, bio je vojskovođa križara (zajedno sa Sibinjanin Jankom, ocem Matije Korvina), koji su nanijeli težak poraz Turcima kod Beograda 1456. Iste godine je i umro od kuge te sahranjen u Iloku. Proglašen je svetim.
Mene nimalo ne čudi da je njegov grob u okupiranom Iloku bio pod zaštitom Srpske Pravoslavne Crkve, a sva druga mjesta hodočašća u okupiranim dijelovima Hrvatske bila su razrušena.
Bosanski krstjani su od kraja 12.st. optuživani za dualističko (katarsko, patarensko i manihejsko, u temelju Rasno Slavensko) krivovjerje. Njihovo udaljavanje od službene Rimokatoličke crkve dovelo je u drugoj polovici 13. st. do osnivanja posebne sljedbe poznate kao Crkva bosanska. Krstjani su činili okosnicu te crkve i davali njezinu hijerarhiju: niže starce i više goste, za koje se ustalio naziv strojnici. Poglavar sljedbe zvao se djed. Do nestanka Crkve bosanske zadržali su svoj redovnički karakter, premda Dubrovčani tvrde (5. 10. 1433) da su «bez vjere, reda i pravila».
Po mome nevjerničkom mišljenju, krajnje je vrijeme za osnutak Crkve hrvatske po uzoru na Crkvu bosansku. Sudeći po avataru (na vašem forumu), djeda već imamo...
__________________
Ne lezi, vraže!
Grabancijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 23:55   #59
Re: Religija naših PREDAKA

Quote:
I.L kaže:
Je li i danas, religija, vještica, koje obožavaju prirodu, prirodnija od religije, nevjerničkih fanatika licmejerja iz divizija crkvica i sekti pseudokršćanstva - a u stvari sotonske judaističke laže i paralaže?
Ma, u pravu si ti. Samo da te čuje Elena White sigurno joj ne bi bilo po volji.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 21:34   #60
Cool Re: Re: Religija naših PREDAKA

Quote:
J-C kaže:
Ma, u pravu si ti. Samo da te čuje Elena White sigurno joj ne bi bilo po volji.

Sv. Ellen G. White bi bilo po volji. Jer je ona i vidjela... završnu borbu. I najavila, da se stvari "neće odvijati kako su neki očekivali ..."

Vidiš veliku ASD vjersku organizaciju, oni čekaju... KOGA? Godota?

A 'maleni' rade posao kojeg se oni srame?

Svetica je bila veoma razumna žena, i najvažnije: nadahnuta. Znala je u što će se službeno "kršćanstvo" pretvoriti.

Ispravno shvati poruku ovog topica.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.