Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2015., 13:34   #4261
Una1980 i margarin, u kojoj ste bolnici radile carski? Ja vec znam da cu na carski i odlucila sam se za spinalnu. kad procitam ovakva iskustva ponovo se vratim na pocetak i nisam vise toliko sigurna da bi spinalnu!
malam07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:01   #4262
Ja sam u Karlovcu radila carski.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:23   #4263
ok, thanks. ja cu raditi carski u Petrovoj, nadam se da se tamo takve stvari ne dogadjaju.
malam07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:06   #4264
U Osijeku u bolnici.

Dren stave ako ostane puno tekućine u trbuhu, sa mnom u sobi je bila ženska, isto pod spinalnom carski, kaže da je čula kako joj usisavaju tekućinu i nije imala dren. Možda su mene brže zatvarali jer sam osjećala bol pa mi je trebao dren.

Gle, ako nemaš veliki strah, bolja je spinalna. Kod opće ne vidiš bebu 24 sata, mogućnost kašljanja i povraćanja je velika, a to može otvoriti ranu. Možda bih ja opet spinalnu da moram birati jer me sad ne bi bilo toliko strah, ali se toplo nadam da više nikad neću na carski rez.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:06   #4265
Quote:
cjepidlaka kaže: Pogledaj post
Ja nisam imala dren, a to mi je bio najveci strah. To sada stavljaju, ili?

Sent...
Osijek bolnica, bez drena!

Quote:
margarin kaže: Pogledaj post
Gle, ako nemaš veliki strah, bolja je spinalna. Kod opće ne vidiš bebu 24 sata, mogućnost kašljanja i povraćanja je velika, a to može otvoriti ranu. Možda bih ja opet spinalnu da moram birati jer me sad ne bi bilo toliko strah, ali se toplo nadam da više nikad neću na carski rez.
Ja sam bila pod općom(hitan carski, znaš i sama), nisam uopće kašljala niti povračala...a bebu sam vidjela nakon nekih 16-17h...ali opet, nismo svi isti! Ja sam u srijedu operirana i u četvrtak sam hodala i sve normalno kao da ništa nije bilo...
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 15:14   #4266
Ima li neko iskustva sa kilom/hernijom nakon carskog reza? Operisati ili ne? Postavila sam.temu na pdf zdravlje ali nema odgovora... hvala
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:42   #4267
Sad cekam drugog bebaca i samo znam da neponovilo se vise sa carskim rezom.malo sam bucmastija bila,mili boze mjesec dana sam hodala spigana kao kifla.bolilo u vraziju mater,rana procurila.ma katasstroga.mislim da radije 20 sati trudova nego opet carski.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:37   #4268
Meni je prvi carski protekao u najboljem redu, dok sam poslije drugog dobila kilu koju sad moram operisati. Obrazlozenje: misic nije dobro usiven ili je pukao konac ili.. bla bla bla... ne zanima me previse kako je do toga doslo, rezultat je da moram na operaciju ponovo.

Dobra vijest je da nije hitno, mogu pricekati zato sto imam malu bebu, a iznenadilo me to sto je abdominalni hirurg pitao mislim li jos radjati. Kako kaze, moze se i radjati s tim sto bi onda treci carski trebalo raditi zajedno sa operacijom kile.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:27   #4269
I mene opet ceka carski, evo za dva dana punih 37 tjedan, a beba i dalje na zadak, isti razlog bio i prvi put. Iako mi je prvi carski prosao bez greške i oporavak bio odličan isto me hvata nervoza, cini mi se da mi je lakše bilo kad nista nisam znala kao prvi put.
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:03   #4270
Cure,

Kakva su nova iskustva sa spinalnom u Petrovoj ?

Nakon koliki se ide doma ako je sve u redu ? Pretpostavljam da beba nece biti sa mnon prek noci , ili je to samo prvu noc ?

Kako vam je bilo sa dojenjem, jel vas bolio trbuh jako ?

Mogu li tate biti na carskom ?

hvala
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 22:41   #4271
I mene zanima sto donosi dogovoreni carski u petrovoj? Da li mogu posjete u sobu (ona nakon intenzivne a prije odjela)? Moze li u posjeti biti starije dijete? Kada nakon spinalne daju jesti, piti, dizu na noge? A sto preporucaju za kod kuce koristiti protiv bolova (s obzirom da u ljekarni savjetuju samo lupocet)? a znamo sto su bolovi nakon carskog...
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:53   #4272
Da li u Vinogradskoj na carskom možeš birati hoćeš li spinalnu?
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:34   #4273
Ja sam rodila prvog na carski, ali ne u Hrvatsku i koliko sam uspjela procitati iskustva su grozna.. odnosno u Hr doktori cekaju do zadnjeg casa kako bi dozvolili carski.
Ja sam radila carski uz totalnu anesteziju (da nisam panicar uzela bi spinalnu).. al,.. panicar kakav jesam, jako lose sam odreagirala na anesteziju (jako rijetka komplikacija mogla bih rec al eto meni se zalomilo). U operacionoj sali usla sam u ponoc, sin nam je rodjen u 00:35 a mene su uspjeli probuditi negdje iza 03:00h

Prvo sto trebate napraviti kada ste pod totalnom anestezijom je da onaj tern kada dolazite pri svjest je da to doktoru date do znanja, otvorite oci, pomaknite ruku, jezikom pokusajte izgurati crijevo iz grla (sto sam ja napravila jer nisam mogla pomaknuti niti jedan dio tijela, niti otvoriti oci) kako bi doktor znao da ste dosli pri svijest i izvadili vam crijevo iz usta..
Onaj tren kada prestane dijelovanje anestezije zapocinju bolovi, ali tako jaki bolovi da vas trese groznica (ja sam rodila u Travnju, a ni 4 debele deke me nisu mogli ugrijati), pricati mozete samo kroz sapat, cak je i to bolilo vraski .. Ja (budala) odbila sam primiti ista protiv bolova jer sam vjerovala kako cu bebu vidjeti odmah isto jutro

Obzirom je vizita prije 06:00h a mene u sok-sobu donjeli nesto prije 04:00h ne moram pricati da nisam niti spavala.. e sada dolazi onaj najstrasniji dio (za mene).. Prije vizite moras se oprati (lice, zube) uletava sestra i tijera te da se dignes s kreveta a ti friski operirana!!!! je, ne bi bio problem dici se da krevet nije visok kolko je visok i da je bilo icega cega bih se mogla priomiti i pomoc si amoj sebi da se dignem!
Sestra pomaze samo prvi puta i to naglasi (nema vrijemena da pomaze svakoj koja je imala carski taj dan - a bile smo samo 3 u cijeloj bolnici) znaci s friskom ranom moras se dici s kreveta i odsetati par koraka do umivaonika u sobi (par koraka vukla sam se 15min) Kasnije nam je sestra objasnila da prilikom carskog, ne smijemo lezati, dapace, moras se kretati kako bi oziljak (rez) na maternici pravilno zarastao .. (kolko to drzi vode - neznam, ja sam se iskreno bojala da ce mi od tolkog napora savovi popucati - ali nisu)

Premestili su me u sobi vec drugog jutra kada su mi donjeli i bebaca Prvi dan bebac je bio samnom samo za vrijeme podoja, tokom noci su ga takodjer uzimali kako bi se mame mogle naspavati.. Zadnja dva dana ostavljali su nam bebace i tokom noci..

Obzirom da je beba bila u krevetac pored mojeg, mora se ustati da bi ga uzela, a svaki dio trbuha te boli zbog reza - sestre, bar ne u bolnici u kojoj sam ja bila) ne dolaze i ne pomazu za takve stvari.

Dren nisam imala, rana je savrseno zacjeljila, oziljak je jako maleni i skroz ispod prepona tako da se ne vidi ni kada nosim bikini na plazi.. Koliko dugo me je bolila rana nemogu se sjetiti, al kada sam dosla doma sve kucanske obveze radila sam bez problema..

Sada sam u 35tom tjednu i nadam se prirodnom porodu.. ali ako bih trebala na carski, ponovno bih isla samo s jednom bitnom razlikom - ovaj put objerucke bi prihvatila sve sto se nudi protiv bolova
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:30   #4274
Uh, zvuči grozno .
Ja u subotu ulazim u 30tt, beba mi je na zadak a čula sam da Vinogradska forsira carski kod prvorotki sa bebama na zadak.
Nadam se da će se mala okrenuti još tih par tjedana koliko mi je ostalo a razmišljam da ako ne, pokušam sa opcijom ručni okret, iako sam gledala jedan dokumentarac o trudnoći i porodima gdje kažu da uspjeva pola-pola.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:44   #4275
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Uh, zvuči grozno .
Ja u subotu ulazim u 30tt, beba mi je na zadak a čula sam da Vinogradska forsira carski kod prvorotki sa bebama na zadak.
Nadam se da će se mala okrenuti još tih par tjedana koliko mi je ostalo a razmišljam da ako ne, pokušam sa opcijom ručni okret, iako sam gledala jedan dokumentarac o trudnoći i porodima gdje kažu da uspjeva pola-pola.
bejbi di si ti bila? koma priča.
ja imam ok islustvo CR iz Riječke bolnice, operacija je, stoput bi radije prirodno, ali nije mi ostala trauma od CR

fiža kad se bebe okrenu za porod? jel ima šanse da se još obrne? u rijeci ide prvo prirodno bez obzira na zadak
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:53   #4276
Mislim da se carski ne može generalizirati i da svatko ima svoje iskustvo.

Ja sam rodila u Vinogradskoj 2013. godine i iako sam išla na hitni carski pitali su me želim li opću ili spinalnu. Ja istina, nisam znala šta da im kažem, ali je doktor odlučio da mi daju opću. I ne žalim. Rodila sam u 6:37 i čim sam se probudila, oko 9 sati vidjela sam svoju bebicu, odmah su mi je stavili na prsa. Jedan dio dna je beba bila u svom krevetiću u šok sobi sa mnom, a povremeno bi ju odnosili, da ju presvuku, da se ja odmorim, jer si od opće anestezije taj prvi dan u polusnu, i praktički ga se poslije niti ne sjećaš kako treba. Taj dan i jednu noć sam ostala u šok sobi, a sljedeći dan su me prebacili u običnu sobu i beba je odmah bila uz mene. Hvala Bogu, odmah sam bila na nogama i nisam imala nikakvih problema s oporavkom.

Ali kao što sam rekla, svaka osoba je priča za sebe.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 14:21   #4277
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
bejbi di si ti bila? koma priča.
ja imam ok islustvo CR iz Riječke bolnice, operacija je, stoput bi radije prirodno, ali nije mi ostala trauma od CR

fiža kad se bebe okrenu za porod? jel ima šanse da se još obrne? u rijeci ide prvo prirodno bez obzira na zadak
Beba se može okrenuti i u zadnji čas. Znam priču gdje se okrenula dva sata prije poroda ali što je dalje, manje je šanse da će se okrenuti jer ima sve manje mjesta.
Čak i da idem na carski, htjela bi samo spinalnu jer bi htjela u potpunosti doživjeti iskustvo dolaska bebe na svijet.
Želja mi je prirodno jer bi htjela da mm bude samnom pri porodu.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 20:40   #4278
[QUOTE=*Lubenica*;55537449]bejbi di si ti bila? koma priča.
ja imam ok islustvo CR iz Riječke bolnice, operacija je, stoput bi radije prirodno, ali nije mi ostala trauma od CR

Skoplje, al ja sam trpjela bolove zbog moje gluposti!!! doktori su mi nudili svasta nesto protiv bolova, al ja sam odbijala jer sam naivno vjerovala kako ce mi bebaca dati odmah i da cu ga odmah krenut dojiti, pa nisam htjela nikakve ljekove u sebi!!!

Da su mi bar rekli da ga necu vidjeti iduca 24h objerucke bih prihvatila sedative!
Zvuci grozno, al vjerujte nakon tih 24-48h kada Vam daju bebaca na ruke - svi bolovi prestaju - on je bio moj analgetik

Al zato nakon carskog normalno sam hodala i normalno piskila za razliku od mojih cimerica koje nisu mogli piskiti od bolova (rodili su prirodnim putem)

Moram napomenuti da svaka zena ima razliciti prag boli, i razlicito reagira. Za bebu, najbolje je carski rez - beba se ne maltretira samo sto je to operacija i ljecnici izbjegavaju raditi carski.

Buduce mame, nemojte se oslanjati samo na jedno iskustvo, svaka si je zena prica za sebe.. samo opusteno i mislite na najbolje, doktori su tu (nadam se) da nam pomognu i da odluce sto je najbolje za bebu i mamu.. Ukoliko mi je beba na zadak - ja bih bez razmisljanja ponovno na carski, al ovja put cu traziti drogu
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 20:46   #4279
Quote:
Samozatajna kaže: Pogledaj post
Mislim da se carski ne može generalizirati i da svatko ima svoje iskustvo.

Ja sam rodila u Vinogradskoj 2013. godine i iako sam išla na hitni carski pitali su me želim li opću ili spinalnu. Ja istina, nisam znala šta da im kažem, ali je doktor odlučio da mi daju opću. I ne žalim. Rodila sam u 6:37 i čim sam se probudila, oko 9 sati vidjela sam svoju bebicu, odmah su mi je stavili na prsa. Jedan dio dna je beba bila u svom krevetiću u šok sobi sa mnom, a povremeno bi ju odnosili, da ju presvuku, da se ja odmorim, jer si od opće anestezije taj prvi dan u polusnu, i praktički ga se poslije niti ne sjećaš kako treba. Taj dan i jednu noć sam ostala u šok sobi, a sljedeći dan su me prebacili u običnu sobu i beba je odmah bila uz mene. Hvala Bogu, odmah sam bila na nogama i nisam imala nikakvih problema s oporavkom.

Ali kao što sam rekla, svaka osoba je priča za sebe.
U Hrvatskoj je znaci po tom pitanju bolje. U Mk dok si u sok sobi nitko osim sestre i ljecnika ne smije u sobi, bebu vidis tek kada te otpeljaju u sobu.. Nadalje, vidjela sam da su kod vas, u Hr dozvoljene i posjete - u Mk nisu.
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 21:54   #4280
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Da li u Vinogradskoj na carskom možeš birati hoćeš li spinalnu?
Možeš. To dogovoriš s anesteziologom na zadnjem razgovoru.
I meni je beba bila na zadak, bila sam ranije hospitalizirana jer sam se u 37.tt počela otvarati.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.