Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Da li je Isus Krist:
učitelj 9 18.75%
mesija 2 4.17%
prorok 4 8.33%
Bog 10 20.83%
sve zajedno 23 47.92%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2006., 21:31   #41
Uskrsnuće je apostolima TLAPNJA

QUOTE=Creeping Death]
Quote:
Superskeptik kaže: Isus
g) politički vođa
Quote:
Ovo pogotovo ne drži vodu, da se nadovežem, da je imao nekih političkih interesa stao bi uz farizije,
Farizeji su bili protiv oružane pobune. Kritizirali su Zelote - koje je Isus okupio oko sebe. Isus je imao itekakve političke ambicije - zauzeti Davidovo prijestolje i skrojiti sve po svom ukusu.

Quote:
stao bi uz Barabu kada mu je ponudio da vodi ljude u borbu protiv rimljanja,
Isus BarAbbas (sin očev tj. Božji) i Isus bar-abas (sin očev tj. Božji), čudne li koincidencije?!? Jahvin smisao za humor ili je cilj uvođenja tog lika upravo to što si ti rekao - uvjeriti pastvu da Isus K. nije bio kao pobunjenik Isus B.

Quote:
mogao je sto različitih puteva odabrati da iskoristi tada rastuču popularnost među masama, koju je stekao pomažući, iscjeljujući....itd,
Pa zar nije?
Nakon što je slao sedamdesetoricu i potajno skupljao poklonike (i punio svoju KESU), naoružani ("prodajte sve i kupite si mačeve"), svi su se skupili noću da bi u zoru krenuli "sa svom odlučnošću na Jeruzalem". Ali gle. ČETA vojnika (600) ih je sprječila u tome. Too bad. Tko zna kako bi sve to završilo da su stvarno "krenuli na Jeruzalem". Možda bi ih narod i podržao. No protiv Rimskog carstva bi pobijedili samo uz moćnu Jahvinu pomoć za koju se Isus molio u Getsemanskom vrtu. No Jahve je šutio, kao i uvijek u takvim situacijama... Isus je još samo mogao zavapiti "Bože, zašto si me napustio!"

Quote:
čak je mogao prihvatiti i ponudu Poncija Pilata i spasiti se užasne smrti razapinjanjem na križ.
Milostivu ponudu rimskog poncija poznatog po surovosti? Koji bi ga spasio iako je optužen za pobunu protiv cara? ha ha i ha

Quote:
Koliko je meni poznato Isus kao povijesna ličnost postojao i to je dokazano.
Slabo ti je poznato.
Isus nije povijesna osoba. Mit je sklepan iz nekog pobunjenika, a skrpan "mesijanskim opisima" iz židovskih spisa.

*********************************************
Uostalom, kako objašnjavaš da su apostoli za USKRSNUĆE mislili da je tlapnja i da je najbolje da sve zaborave, jer Isus nije uspio u pobuni. Svi do jednoga su u Isusu vidjeli Krista tj. Mesiju tj. politički lik.
... sve do trenutka kada se Isus vratio iz groba i sve im potanko objasnio... (sure )
*********************************************
Nadali su se da je Isus budući Kralj Izraela:

"A mi se nadasmo da je on onaj koji ima otkupiti Izraela. Ali osim svega toga ovo je već treći dan što se to dogodilo."

Uskrsnuće je apostolima TLAPNJA

Tri žene (u jednoj verziji) histerično trče i javljaju apostolima da je grob prazan i da su im Anđeli rekli da je Isus uskrsnuo kako im je mnogo puta ponavljao i tumačio (ubit će me, raspeti i treći dan ću uskrsnuti).
Jesu li apostoli (Petar, Ivan, Matija itd.) oduševljeno kleknuli i pobožno se pomolili? Zahvalili Bogu da se obistinilo sve u što su vjerovali i slušali od Isusa? Ne! Oni ISMIJAVAJU žene i kažu da bulazne, da je to nekakva tlapnja. Čak niti ne idu provjeriti je li to istina. Jedino Petar usta i potrča na grob. Ali vidi vraga! On se "vrati kući čudeći se tome što se zbilo". I dalje se iščuđuje kao da prvi puta čuje za takvo nešto.

I ostale zajedno s njima govorahu to apostolima, ali njima se te riječi pričiniše kao tlapnja, te im ne vjerovahu. A Petar usta i potrča na grob (po Ivanu još jedan). Sagnuvši se, opazi samo povoje. I vrati se kući čudeći se tome što se zbilo.

??? Što su onda apostoli i 70 propovijedali po Galileji i šire (3god.)? O Isusu kao izraelskom Mesiji ili o otkupljenju grijeha svih stanovnika univerzuma do kraja vremena?

... a kasnije da je njegova djevica-majka uzletjela tjelesno u nebo kao jedina bezgrješna žena na kugli zemaljskoj od kada postoji svijet. Hm... Vjerojatno bi ih suvremenici strpali u ludnicu...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 08:34   #42
Quote:
Nepoznati kaže:
No Jahve je šutio, kao i uvijek u takvim situacijama... Isus je još samo mogao zavapiti "Bože, zašto si me napustio!"
Umjesto da je kao Conan uzviknuo "..the hell with you!" ..i latio se mača.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 10:28   #43
Quote:
r0nin kaže:
Umjesto da je kao Conan uzviknuo "..the hell with you!" ..i latio se mača.
He he. Bio je on ipak fajter i nije volio kompromise. Odrekao se uporabe mačeva tek u bezizlaznoj situaciji - okružen sa 600 vojnika. Slutio je da mu pobuna možda neće uspjeti (krvavi znoj u noći prije pohoda na Jeruzalem), pa je ipak krenuo u boj prema najmoćnijem carstvu kojeg je povijest poznavala.

Njegovi zeloti - apostoli su bili spremni spaliti selo na njegov mig.

.... "Gospodine, hoćeš li da kažemo neka oganj siđe s neba i uništi ih?"
(Luka, 9,52-54).

Kad su se navršili dani ..... , krenu Isus sa svom odlučnošću prema Jeruzalemu. I posla glasnike pred sobom.

U tamnicu i u smrt za vođu:

A on (Simon) Mu reče: Gospode! S Tobom gotov sam i u tamnicu i na smrt ići.
(Po Luki 22,33)

Ali prokletstva su obilno dijelili:

"Doći će dani na tebe kad će te neprijatelji tvoji opkoliti opkopom, okružit će te i pritijesniti odasvud. Smrskat će o zemlju tebe i djecu tvoju u tebi. I neće ostaviti u tebi ni kamena na kamenu zbog toga što nisi upoznao časa svoga pohođenja ."

I ti, Kafarnaume! Zar ćeš se do neba uzvisiti? Do u Podzemlje ćeš se strovaliti!
'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe!

"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.

A moje neprijatelje - one koji me ne htjedoše za kralja - dovedite ovamo i smaknite ih pred mojim očima!
[Isus Krist, Evanđelje po Luki 19,27]

I gospodar ga, rasrđen, preda mučiteljima dok mu ne vrati svega duga. Tako će i Otac moj nebeski učiniti s vama

Vi ste prijatelji moji ako činite što vam zapovijedam ."
(Iv 15,13)

A on im reče: "Gdje bude trupla, ondje će se okupljati i orlovi."
Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo!

Isus je bio Conan the Christarian. Moj konačni odgovor.


Zadnje uređivanje Nepoznati : 11.12.2006. at 11:02.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:11   #44
Isus je pravi Bog i pravi čovjek.On je utjelovljeni Bog.
Isus je milosrdni Bog.Isus je žrtva pomirnica čovjeka i Oca.
Isus je Ljubav.
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 13:51   #45
Quote:
mmamma kaže:
Isus je pravi Bog i pravi čovjek.On je utjelovljeni Bog.
Isus je milosrdni Bog.Isus je žrtva pomirnica čovjeka i Oca.
Isus je Ljubav.
Pa to je u redu.
Mnogi pod pojmom Isus Krist podrazumijevaju ideal dobra, kome treba težiti. Nešto što ih drži u životu i nosi naprijed. Zašto ne? Postoje razni simboli kroz koje ljudi projiciraju svoju dobrotu i dobivaju nadahnuće.
Naravno, ta idealizirana blistava slika nema veze s nekim stolarevim sinom kojega su kao pobunjenika raspeli Rimljani prije 2000 god.
Kao niti s Njegovim Obećanjima raja ili prijetnjama Paklom ognjenim škrgutnim.
Ili mel-gibsonijanskom torturom koja je ponuđena ocu kao žrtva okajnica poradi grijeha svih pokvarenih ljudi u univerzumu.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:16   #46
ISA a.s. je bio ALLAHOV POSLANIK a....

Narodi ko narodi, mnogi su i dalje ostali da žive prolazeći u prividu ispod razapetog Isa...

Komentarima nikada kraja, ali jedno je sigurno, došlo je vreme da se bolesno srce suoči sa istinom i prekine varati ljude, koji dan danas, razapinju i muče samoga sebe na krstu svoga tjela ne bi li spoznali istinu...


Što se tiče Isaa a.s. od prvih je mnogo, a od potonjih malo... i ne postoji niti jedan od sledbenika knjige, a da nije čuo ili ne čuje riječi njegove

''Doći će Ahmed''... niti postoji sledbenik knjige koji, kada bude umirao neće u Isa a.s. povjerovati onako kako treba, jer su svi svjesni da će im na sudnjem danu biti svjedok...

Za zavjet koji su prekršili,
za dokaze u koje nisu vjerovali,
za istinu koju su prikrivali,
za rječi njihove: ''Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika'' ... i
za iznošenje teških kleveta protiv njegove majke Merjeme.
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:35   #47
U mom selu se kaže..

Da je Isus Imočanin bio tko bi njega razapet smio....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 11:51   #48
Quote:
kahtani kaže:
ISA a.s. je bio ALLAHOV POSLANIK a....

Što se tiče Isaa a.s. od prvih je mnogo, a od potonjih malo... i ne postoji niti jedan od sledbenika knjige, a da nije čuo ili ne čuje riječi njegove

''Doći će Ahmed''... niti postoji sledbenik knjige koji, kada bude umirao neće u Isa a.s. povjerovati onako kako treba, jer su svi svjesni da će im na sudnjem danu biti svjedok...
Ta je dobra. Isus, mitologizirani lik o kome nema nikakvih povijesnih zapisa, 'prorokovao' je o nekakvom Ahmedu (gdje?), i onda je Ahmed sigurno glavna faca.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:35   #49
Quote:
Nepoznati kaže:
Ta je dobra. Isus, mitologizirani lik o kome nema nikakvih povijesnih zapisa, 'prorokovao' je o nekakvom Ahmedu (gdje?), i onda je Ahmed sigurno glavna faca.
Ma kako nema povijesnih zapisa?!!! Stvarno ćete me natjerat da idem kopat po knjigama... I onda će se još netko usudit ustvrdit kako nam ne trena vjerska pouka u školama, a ovakvo osnovno neznanje se promivira po Forumu. I još se onda rugaju Tanji iz BBa... MA nevjerojatno. Ali ne smijem se uzrujavati...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:00   #50
Koga briga dali je on postojao kao povijesna osoba?
U kojem smislu to pomaze tvojoj vjeri?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:26   #51
Ma ne uzrujavaj se ti nama, SMS, nego lijepo knjigu u ruke i kopaj...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:38   #52
o Isusu

Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Ma kako nema povijesnih zapisa?!!! Stvarno ćete me natjerat da idem kopat po knjigama... I onda će se još netko usudit ustvrdit kako nam ne trena vjerska pouka u školama, a ovakvo osnovno neznanje se promivira po Forumu. I još se onda rugaju Tanji iz BBa... MA nevjerojatno. Ali ne smijem se uzrujavati...
Pazi da ti ne ispadneš Tanja.

Prouči prvo ovo:

http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/43.html

Samo ne spominji neke koji su pisali o kršćanima 50 godina i više nakon "Isusove smrti" niti razne crkvene krivotvorine. OK? To smo apsolvirali mnogo puta na ovom forumu.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 20:53   #53
Quote:
Creeping Death kaže:
Iako mislim da će im Lucifer na kraju svoj trojici kickat ass-ove u konačnoj borbi
Neće. Jer neće biti "konačne borbe" ni nikakve druge slične gluposti...

A oni koji to čekaju - načekat će se...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 06:59   #54
Isus je dosao na ovaj svijet da spasi izgubljene duse a ne da ih osudi.On je svojom dragocjenom krvlju platio cjenu za nas da ne pogini ni jedan koji u njega vjeruje nego da ima zivot vjecni.Drugi dolazak Isusov bice nekome na zivot a drugima na smrt.Slava Bogu Ocu,Sinu i Duhu Svetome.
Kahtani samo mi reci ko je to napisao o Isusu u Kuranu ako je Muhamed onda to ne vrijedi ni lule duvana.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 07:18   #55
Quote:
samarjanka kaže:
Isus je dosao na ovaj svijet da spasi izgubljene duse a ne da ih osudi.On je svojom dragocjenom krvlju platio cjenu za nas da ne pogini ni jedan koji u njega vjeruje nego da ima zivot vjecni.Drugi dolazak Isusov bice nekome na zivot a drugima na smrt.Slava Bogu Ocu,Sinu i Duhu Svetome.
Kahtani samo mi reci ko je to napisao o Isusu u Kuranu ako je Muhamed onda to ne vrijedi ni lule duvana.
Papa i uži krug kardinala znaju to.Zašto vam to ne kažu?Zašto ih ne pitate?
Zato jer svima odgovara postojeće stanje.Nikoga istina ne zanima.Zamislite koji bi kaos nastao u svjetu kada bi to Papa objavio?
Jedini čovjek koji je u stanju da to saopći svijetu i koji će imati snagu potrebnu za to je sam Isa a.s.To je jedan od razloga njegovog ponovnog dolaska na zemlju kojeg svi željno iščekujemo,a malo je vremena još ostalo do njegova dolaska.

Zadnje uređivanje Derviš : 14.12.2006. at 08:47.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:36   #56
Quote:
samarjanka kaže:
On je svojom dragocjenom krvlju platio cjenu za nas
Kome je platio? Kome je trebala njegova krv?
Kakva cijena, što se tu kupuje i prodaje?

Znači Bog je bio ljut što su ljudi živjeli griješno, pa je tražio da neko (bilo ko) bude kažnjen zbog toga. I onda je tom kaznom što ju je Isus preuzeo na sebe, Bog naplatio svoju ljutnju.

Cijelo kršćanstvo je utemeljeno na takvoj bogohulnoj ideji.
Takve ideje o Bogu potekle su iz umova primitivnih kršćanskih teologa.


Bog ne traži ničiju krv. Ne trebaju mu zaklane životinje prinesene na njegov oltar (Stari Zavjet), niti mu treba Isusova krv i muka.
Takve stvari trebaju Sotoni a ne Bogu.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:00   #57
Quote:
vladi kaže:
Da li je za vas Isus Krist samo učitelj ili mesija ili prorok ili Bog ili pak sve zajedno. Logično je rješenje, ako je Bog onda je sve zajedno...
Šta god da stoji u Bibliji u vezi sa tim.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 06:16   #58
Dervise ja nemam koga da pitam ja imam u svom zivotu Isusa svoga Spasa i Bibliju,to je moja smjernica i cilj.Svi koji su pogrijesili ce odgovarati,
Pico ko je Isus i sta je kriscanstvo to ces ti uskoro saznati da li ti to htio ili ne.
Svakako za tebe koji vjerujes u sotonu da je to sve bezvrijedno.Takvih kao sto si ti bilo je uvijek i zadnjih 2000 godina su svasta probali ali nisu uspjeli.
Slava Bogu Ocu,Sinu i Duhu Svetome.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 00:29   #59
Quote:
Pićo kaže:
Kome je platio? Kome je trebala njegova krv?
Kakva cijena, što se tu kupuje i prodaje?

Znači Bog je bio ljut što su ljudi živjeli griješno, pa je tražio da neko (bilo ko) bude kažnjen zbog toga. I onda je tom kaznom što ju je Isus preuzeo na sebe, Bog naplatio svoju ljutnju.

Cijelo kršćanstvo je utemeljeno na takvoj bogohulnoj ideji.
Takve ideje o Bogu potekle su iz umova primitivnih kršćanskih teologa.


Bog ne traži ničiju krv. Ne trebaju mu zaklane životinje prinesene na njegov oltar (Stari Zavjet), niti mu treba Isusova krv i muka.
Takve stvari trebaju Sotoni a ne Bogu.
Bravo Pico svaka cast.
Blizu si burke i nedaj se.
Naci cemo mjesta za tebe .
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 23:56   #60
Da li je Isus nekada za sebe izjavio da je Bog?
Da li se u Bibliji spominje trojstvo?
Da li je Isus koji je govorio da svako odgovara za svoje grehe bio razapet zbog ljudskih grehova?
semir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.