Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 01:09   #21
Quote:
Ne treba mi nikakav posrednik između mene i Boga. On sve vidi i sve zna. Ispovijed je nametnula Crkva. Ok mi je otići kod svećenika na razgovor da me savjetuje, ali nešto obavljati zbog tradicije, nema smisla.
Quote:
i svestenik ima tu moc da kaze ljudima da li im Bog oprasta ili ne, koliko puta da prouci "Oce nas" i onda mu oprosteno... znaci i svecenik se stavlja u ulogu boga... sramotno, otkuda toliki sad bogovi... besmisleno
Quote:
I onda krenu ispočetka još gore griješiti
uvijek će im bit oprošteno...
Zašto bi se mjenjali ?
Vrlo komotno i licemjerno
sve potpisujem
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 19:56   #22
Djeco, zemite si sobu...

PS. Kicho, postavljaš načelno u redu pitanja, ali ipak ovdje stvarno nije pravo mjesto...

PPS. Crtice, prihvača se...

PPPS. Molim daljnje komentare ne ostavljati ovdje nego na knjigu žalbe.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:18   #23
Važnije od same ispovjedi je priprema za ispovjed. Ponekad ti se može dogoditi da nešto i zaboraviš reći, ali dok si se pripremao itekako si bio svjestan svoga grijeha. Ispovjed je dobar sakrament jer si prisiljen razmisliti o sebi u svjetlu Boga. Ispovjed se još zove i sakrament pomirenja. Taj drugi naziv je puno ljepši i ljepše opisuje sam taj čin. Sretni su svi oni ljudi koji imaju tu mogućnost. I ja sam među njima i jedva čekam pomirenje s mojim predragim Bogom
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:02   #24
Quote:
Piggy kaže:
Ne treba mi nikakav posrednik između mene i Boga. On sve vidi i sve zna. Ispovijed je nametnula Crkva. Ok mi je otići kod svećenika na razgovor da me savjetuje, ali nešto obavljati zbog tradicije, nema smisla.
Ma kakva tradicija,ne ispovjedamo se zbog tradicije,nego želje da se oslobodimo grijeha.Nije crkva nametnula ispovijed,nego je isus to ostavio,pročitaj u bibliji piše.
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:38   #25
Quote:
mmamma kaže:
Ma kakva tradicija,ne ispovjedamo se zbog tradicije,nego želje da se oslobodimo grijeha.Nije crkva nametnula ispovijed,nego je isus to ostavio,pročitaj u bibliji piše.
Neće te svećenik osloboditi grijeha
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:05   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Naravno, a što si očekivala da žmirim kad prolazim autom nedeljom pored trgovačkih centara?
Parkinzi oko njih su puni ili su to Prvostolnicu preselili u Ipercop...???
Ma to je onih 12% sa zadnjeg popisa...
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:11   #27
Za one koji se iskreno ispovijedaju mislim da je to jako koristan sakrament, kao "veliko spremanje" duše i savjesti... ako će se nakon ispovijedi osjećati bolje i biti raspoloženi iskazivati više ljubavi prema svojim bližnjima, izvrsno i korisno za sve.
A za one koji idu pro forma, samo pred Uskrs i Božić, hm... neka idu, nikakve koristi a nikakve ni štete, I guess...
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:30   #28
Quote:
ro rob kaže:
Ja ću se ispovijedati odmah.

Griješio sam, o sveta American kartice, varao sam te.
Sa Visom.
Molim te, oprosti mi.
Kada te odblokiraju, ponovno ti se vraćam.
Amen.

Idem izmoliti pet Očenaša.



Da sam i namjeravala,
više nema potrebe,
smijeh me namah očistio bez očenaša.......
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:33   #29
Quote:
chandra kaže:
Za one koji se iskreno ispovijedaju mislim da je to jako koristan sakrament, kao "veliko spremanje" duše i savjesti... ako će se nakon ispovijedi osjećati bolje i biti raspoloženi iskazivati više ljubavi prema svojim bližnjima, izvrsno i korisno za sve.
A za one koji idu pro forma, samo pred Uskrs i Božić, hm... neka idu, nikakve koristi a nikakve ni štete, I guess...


Lijepo rečeno,
samo šteta da je to "veliko spremanje" tako kratkog trajanja.
Još nisu pošteno izašli iz crkve a već,amo po starom.....
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:33   #30
Naravno da cu se ispovijediti

__________________
--------------------
www.palotinci.hr
lujo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:27   #31
Quote:
Ma kakva tradicija,ne ispovjedamo se zbog tradicije,nego želje da se oslobodimo grijeha.Nije crkva nametnula ispovijed,nego je isus to ostavio,pročitaj u bibliji piše.
moje je misljenje da se ISPOVIJEDAMO zbog tradicije i nametnutih nam tradicionalizama kao sto je i ispovijed sama po sebi i drugi sakramenti. to je nesto sto je nametnuto od strane crkve i okoline. jer ako ne odes, nisi dobar, ne valjas. nisi "pravi" vjernik. a to da je isus ostavio nam ispovijed, i da to pise u bibliji, pa ovisi kako se uzme, za mene je biblija jedno obicno vecinom fiktivno stivo koje su pisali ljudi u burna vremena. povijest pisu pobjednici i okrenu je tako kako im odgovara, dakle, ne mora nuzno znaciti da je sve sto pise u bibliji apsolutna istina.

Quote:
Lijepo rečeno,
samo šteta da je to "veliko spremanje" tako kratkog trajanja.
Još nisu pošteno izašli iz crkve a već,amo po starom.....
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:33   #32
Ja tebe i tebi slične doista ne kužim. Po vašem priznanju religiozna uvjerenja su tradicija, najčešće bezvezna i svi koji ne misle kao vi su u krivu. Svi vjernici su licemjerne ovce, koje treba izvesti na pravi put.

Fine, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ma kako bezvezno ono bilo...jer mišljenje je kao guzica, svi ju imamo...no kakva "rasprava" bi se sad tu trebala razviti? Kad se nečija osobna uvjerenja naturaju svima kao jedina apsolutna istina...Povlađivanje ostalih? Ok, to je ovdje ostvarno, tema može miti uspješno zaključana...

Stvarno bi trebalo pod hitno uvesti logiku i retoriku u srednje škole...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:38   #33
da, slazem se da bi trebalo uvesti logiku i retoriku u srednje skole... za takve poput tebe.

a sta ti je cudno u tom mom kako ti velis nametanju misljenja kao apsolutne istine kad to ISTO radi i prekrasna rkc na celu s papom, popovima, fratrima i ostalim da ne kazem...

a nije istina da zelim bilo sto nametati, svatko ima pravo na svoje misljenje, no dajte i nama da imamo pravo na svoje. kad god se netko ne slaze s rkc i bilo cim sto ima veze s njom, vi odmah dizete ustanak i sve shvacate kao osobnu uvredu. tko je tu apsolutist, pitam ja tebe.

i da, rkc pociva na tradiciji koju malo tko vise slijedi jer je zastarjela i bezvezna. slijede je zapravo mnogi, no samo radi forme. vecina.

da i ja malo editiram: khm, eto ti zakljucaj temu. pa otvori novu jako pametnu, kad je ovo toliko bespredmetno.
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:43   #34
Tko tebi nameće kaj? U životu, na forumu?

Nitko, no to tebe ne priječi da pišeš gluposti...ako ti ne paše crkva, nemoj ići u nju...svi sretni, vjeruj mi...a ako svejedno ideš, onda se idi žaliti Raztingeru kako je glup i kako ju treba osuvremenit
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:48   #35
Quote:
delete kaže:
hocete se otici ispovijediti sad pred bozic i zasto to cinite?
iznijet cu svoj stav o tome:
ja se necu ici ispovijediti, jer mi je besmisleno
- to raditi samo zato sto je bozic, (licemjerno)
- ici nekom tamo fratru, popu koji je vjerojatno gresniji od mene sto puta govoriti sta sam ja kao zgrijesila, to mi je fuj fuj
ne ispovijedaš se nekom tamo fratruili popu nego Bogu. kužiš?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:52   #36
Quote:
Piggy kaže:
Ne treba mi nikakav posrednik između mene i Boga. On sve vidi i sve zna. Ispovijed je nametnula Crkva. Ok mi je otići kod svećenika na razgovor da me savjetuje, ali nešto obavljati zbog tradicije, nema smisla.
"kojima odriješite grijehe odriješeni su kojima zadržite zadržani su" to su Isusove riječi. čitaj novi zavjet malo
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 18:21   #37
Quote:
chandra kaže:
Za one koji se iskreno ispovijedaju mislim da je to jako koristan sakrament, kao "veliko spremanje" duše i savjesti... ako će se nakon ispovijedi osjećati bolje i biti raspoloženi iskazivati više ljubavi prema svojim bližnjima, izvrsno i korisno za sve. ...

A zašto se nakon takvog "velikog spremanja" duše i savjesti moraju uvijek iznova ispovijedati? Loše su pospremili?


Quote:
chandra kaže:
A za one koji idu pro forma, samo pred Uskrs i Božić, hm... neka idu, nikakve koristi a nikakve ni štete, I guess...
U koju ladicu takve vjernike stavljaš? Ni vrit- ni mimo?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 18:23   #38
Quote:
juanpablom kaže:
"kojima odriješite grijehe odriješeni su kojima zadržite zadržani su" to su Isusove riječi. čitaj novi zavjet malo

A isto tako možeš čitati i Snjegulicu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:08   #39
Quote:
crtica kaže:
Tko tebi nameće kaj? U životu, na forumu?

Nitko, no to tebe ne priječi da pišeš gluposti...ako ti ne paše crkva, nemoj ići u nju...svi sretni, vjeruj mi...a ako svejedno ideš, onda se idi žaliti Raztingeru kako je glup i kako ju treba osuvremenit
Izokrenula si smisao deletinog posta,što bi rekao keks.
Ako si ti pravi vjernik,
onda znaš ono:ne sudi da ti nebude suđeno!
Ako to nisi,
razmisli pa reagiraj,
tvoje su reakcije često golo oponiranje,
kao da želiš pod svaku cijenu biti protiv nekoga ili nečega.
Pa jeli tebi takva reakcija nametnuta?
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:09   #40
Quote:
VeronikaN kaže:
Lijepo rečeno,
samo šteta da je to "veliko spremanje" tako kratkog trajanja.
Još nisu pošteno izašli iz crkve a već,amo po starom.....
Eh, da nije tako, ispovijed bi bila nepotrebna...
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.