Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2006., 23:49   #21
Quote:
Dušan kaže:
A od koga je ako poziva na dobro a ne na zlo?
objasni, nisam shvatio pitanje/repliku
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 00:50   #22
Quote:
bumbar kaže:
za ovo zadnje što si napisao nevjerujem,

zato što duhom osjetim da nije od Boga i tako mi i razum nalaže,

ima dosta toga, prvo govoriš za sva stvorenja da su dobra kao Božja stvorenja a sam Bog je prokleo zmiju.
I ovo da nebi trebali jest meso, a Isus je dijelio ribu za jest, mislim da je Abrahamu u starom zavjetu Bog rekao da zakolje janje koje se zaplelo u grmu.

I ja nešto čudno sam osjetila u ovom zadnjem.
marija-rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 04:24   #23
Quote:
bumbar kaže:
objasni, nisam shvatio pitanje/repliku
Da li je dobro od Boga ili đavola?
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:25   #24
Quote:
Bosniac kaže:
Zanima me povijest njegova,
kada je ugledalo svjetlo dana?
znam da nije priznato-kanonizirano.
Pročitaj: Evanđelje po svetoj Dvanaestorici.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:20   #25
Quote:
Dušan kaže:
Quote:
Engleski svećenik Gideon Jasper Richard Ouseley, 1881 godine je došao do tada nepoznatog i neizmjenjenog evanđelja. Ouseley je preveo aramejski tekst i dao mu naziv Evanđelje po Svetoj Dvanaestorici.
Ovo je laž i prevara jer nikakav pisani materijal na Aramejskom nije otkriven niti je poznato da danas postoji pohranjen negdje izvornik ovog "evanđelja".

Nevjerovatno je kako se bolesni vjerski fanatici služe lažima i podvalama dabi drugima nametnuli svju iskrivljenu sliku i uvjerenja.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:32   #26
Quote:
beebop kaže:
Ovo je laž i prevara jer nikakav pisani materijal na Aramejskom nije otkriven niti je poznato da danas postoji pohranjen negdje izvornik ovog "evanđelja".

Nevjerovatno je kako se bolesni vjerski fanatici služe lažima i podvalama dabi drugima nametnuli svju iskrivljenu sliku i uvjerenja.
Dokaži da je laž.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:55   #27
Quote:
Dušan kaže:
Da li je dobro od Boga ili đavola?
znaš da ču odgovorit da je dobro od Boga, neznam zašto si postavio ovo pitanje.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 20:04   #28
Quote:
bumbar kaže:
znaš da ču odgovorit da je dobro od Boga, neznam zašto si postavio ovo pitanje.
Zbog toga je i ovo Evanđelje od Boga jer poziva na dobro a ne na zlo. A ko još nije u stanju i sablažnjava se, ne znači da nekada neće napredovati i pročistiti se.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 20:05   #29

46

PROBRAŽENJE NA GORI I DAVANJE ZAKONA


[1] Poslije šest dana, kada se je približila Svetkovina Tabernakla, Isus je poveo dvanaestoricu i doveo ih na visoku goru, i dok se je molio izgled njegovog lica se je počeo mijenjati, i on se preobrazi pred njima, lice mu poče sijati kao sunce, a njegovo odijelo je bilo bijelo kao svjetlost.

[2] I, gle, pojavi se pred njima Mojsije i Ilija kako sa njim govore o Zakonu, i o njegovom stradanju koja će se desiti u Jeruzalimu.

[3] I Mojsije, reče, "Ovo je onaj o kojem sam propovijedao, govoreći, 'Proroka među vama, kao što sam ja će Vječni vama poslati, i ono što Vječni govori njemu, on će govoriti vama, i njega ćete slušati, i oni koji ne poslušaju će sami sebi donijeti propast.' "

[4] I tada Petar reče Isusu, "Gospode, dobro je za nas biti ovdje; ako hoćeš dozvoli nam da napravimo ovdje tri tabernakla; jedan za tebe, jedan za Mojsija, i jedan za Iliju."

[5] I dok je još govorio, gle, svijetli oblak ih je prekrio, i dvanaest zraka kao od sunca izađoše iza oblaka, i oglasi se glas iz oblaka, koji reče, "Ovo je Sin moj ljubljeni, kojim sam veoma zadovoljan; njega vi pоslušajte."

[6] I kada su sljedbenici to čuli, padoše na svoja lica i veoma su bili zaprepašteni. I Isus dođe i dotaknu ih, i reče, "Podignite se i ne bojte se." I kada oni podigoše oči, ne viđaše nikoga, već samo Isusa. I Šest je zraka viđeno na njemu.

[7] I Isus im reče, "Gle evo novi zakon koji ću vam dati, koji nije novi već stari. Kao što je Mojsije Izraelu dao Deset Zapovijesti po tijelu, isto tako ja dajem vama Dvanaestorici za Kraljevstvo Izraela po Duhu. "

[8] "Šta je to Izrael Božiji? Čak i oni od svake nacije i plemena koji čine pravednost, ljubav, milost i čuvaju moje zapovijesti, oni su istinski Izreal Božiji." I stojeći, Isus održa govor, pričajući:

[9] "Čuj O Izraele, JOVA, Tvoj Bog je Jedan; Mnogi su Moji vidoviti, i Moji Proroci. U Meni svi žive i kreću se, i imaju postojanje."

[10] "NE SMIJETE UZETI ŽIVOT BILO KOG STVORENJA ZA SVOJE ZADOVOLJSTVO, NITI ZA SVOJU KORIST, NITI IH MUČITI."

[11] "NE SMIJETE UKRASTI DOBRA OD BILO KOGA, NITI SAKUPLJATI ZEMLJU I BOGATSTVA ZA SEBE, PREKO SVOJE POTREBE I KORIŠTENJA."

[12] "NE SMIJETE JESTI TIJELO, NITI PITI KRV BILO KOJEG UBIJENOG STVORENJA, NITI BILO ŠTA DRUGO ŠTO DONOSI SMETNJU VAŠEM ZDRAVLJU ILI ČULIMA."

[13] "NE SMIJETE SKLAPATI NEČISTE BRAKOVE, GDJE NEMA LJUBAVI I ZDRAVLJA, NITI ONEČISTITI SEBE, ILI BILO KOJE STVORENJE STVORENO ČISTO I SVETO."

[14] "NE SMIJETE KRIVO SVJEDOČITI PROTIV BILO KOGA, NITI SVJESNO OBMANUTI LAŽIMA DA IH POVRIJEDITE."

[15] "NE SMIJETE ČINITI DRUGIMA, ONO ŠTO NE ŽELITE DA DRUGI ČINE VAMA."

[16] "OBOŽAVAJTE JEDNOG VJEČNOG, OCA-MAJKU NA NEBESIMA, OD ČEGA SU SVE STVARI, I POŠTUJTE SVETO IME."

[17] "POŠTUJTE SVOJE OČEVE I MAJKE NA ZEMLJI, KOJI SE BRINU ZA VAS, I SVE UČITELJE PRAVEDNOSTI."

[18] "NJEGUJTE I ZAŠTITITE SLABE, I ONE KOJI SU POTLAČENI, I SVA STVORENJA KOJA PATE ZBOG NEPRAVDE."

[19] "RADITE SA SVOJIM RUKAMA STVARI KOJE SU DOBRE I PRISTOJNE; ISTO TAKO JEDITE PLODOVE ZEMLJE, DA BI POŽIVILI DUGO NA ZEMLJI."

[20] "TREBATE SVAKODNEVNO SE ČISTITI I ODMARATI SE SEDMOG DANA OD POSLA, ČUVAJUĆI SVETIM SABATE I PRAZNIKE VAŠEG BOGA."

[21] "ČINITE DRUGIMA ONO, ŠTO HOĆETE DA I DRUGI VAMA ČINE."

[22] I kada su sljedbenici čuli ove riječi, udariše se po prstima, govoreći: "Šta god smo zgriješili, O Bože oprosti nam; i neka Tvoja Mudrost, ljubav i istina u nama, potakne naša srca da vole i da čuvaju ovaj Sveti zakon."

[23] I Isus im reče, "moj jaram je podjednak i moj teret je lagan, ako hoćete nositi, za vas će to biti lagano. Ne dajte više tereta na one koji ulaze u kraljevstvo, već samo ove potrebne stvari."

[24] "Ovo je novi Zakon Božijem Izraelu, i Zakon je unutra, jer to je zakon ljubavi, i nije novi već stari. Obratite pažnju da ne dodate ništa u ovaj zakon, niti da oduzmete bilo šta od njega. Zaista vam kažem, oni koji vjeruju i izvršavaju ovaj zakon će biti spašeni, a oni koji znaju i ne izvršavaju ga, biće izgubljeni. "

[25] Ali kao što svi u Adamu umiru, u Hristu će svi oživjeti. A neposlušni će biti pročišćeni kroz mnoge vatre; a oni koji ustraju će silaziti i neprekidno će propadati.

[26] I kada su sišli sa gore, Isus im naredi, govoreći, "Ne govorite nikome vizije, dok se Sin čovječiji ne podigne iz mrtvih."

[27] Njegovi sljedbenici ga upitaše, govoreći, "Zašto književnici govore da Ilija mora prvi doći?" I Isus im odgovori i reče im, "Ilija zaista prvi treba doći i uspostaviti sve stvari."

[28] "Ali ja vam govorim, da je Ilija već došao, i oni ga ne prepoznaše, i učiniše mu štogod oni htješe. Isto tako će Sin čovječiji patiti od njih." Tada su sljedbenici shvatili da im govori o Jovanu Krstitelju.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 21:41   #30
Quote:
Dušan kaže:
Dokaži da je laž.
pa nema se tu šta dokazivati! Manuskript(rukopis) o kojem govoriš nepostoji ... Tu se može raditi jedino o fikciji tj. autorskom djelu Gideon Jasper Richard Ouseleya.

Fizički takav dokument nikada nije pronađen, nepostoji pohranjen u nekom muzeju ...

Evo upisao sam u google ime autora evanđelja i dobije se dosta rezultata s objašnjenjem o ćemu se tu zapravo radi
izdvajam jedan
http://www.compassionatespirit.com/s...ew_gospels.htm
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 22:11   #31
Tvrdiš da je laž jer fizički ne postoji. Znači i kanonizirana evanđelja su laž jer ne postoje orginali?
Moraću preraditi malo uvod na mom sajtu, nisam znao da će ljude toliko zanimati nebitne pojedinosti a šutiti pred samim sadržajem Evanđelja po Svetoj Dvanaestorici.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 08:36   #32
Quote:
Dušan kaže:
Znači i kanonizirana evanđelja su laž jer ne postoje orginali?
originali? Kako nepostoje postoje stari manuskripti koji datiraju iz ranokrscanskog razdoblja, postoje ulomci fragmenti i evanđelja u cijelosti evo npr. najstariji ulomak Ivanog evanđelja datira iz 100 godine poslje Krista a što se tiće ovog tvog evanđelja nepostoji niti jedan papirus sa barem malim fragmentom tog navodnog evanđelja no međutim u objašnjenju koje je dao autor(Ouseley) tog kvazi evanđelja u predgovoru stoji da je on to evanđelje dobio na engleskom od dvojice medija kojima je taj tekst dan posredstvom nekakvog duhovnog entiteta
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 16:18   #33
Govoriš o malom fragmentu otkrivenog tek 1920 godine veličine biznis kartice... Tako tvrdi tvoj link.
To je malo, gdje je orginal novog zavjeta na aramejskom? Čisto onako pitam iako meni dokazi ne trebaju, jer si prvi tom logikom pristupio, već bilo kojem tekstu-riječi pristpam sa duhovne strane, pa nije mi bitno napisao ga neki priznati svetac ili neko čak na ovom forumu.
Jer Bog govori i djeluje u svakom trenutku, čak i na ovom forumu. Kroz neke govori Bog a kroz neke đavo-destrukcija.

Ti ne poznaješ niti osjećaš Boga u ovom sadašnjem trenutku, jer nemaš Duha Svetog, nemaš Božije kraljevstvo u sebi. Zbog toga tražiš nekakve fizičke dokaze, dokaze van sebe.
Jer kao i u Isusovom slučaju stvar se ponovo ponavlja, jedni vjeruju farizejima jer imaju napismeno knjige, a nevjeruju Isusu koji im donosi Živu Riječ, Čistu Vodu sa Izvora. Razmisli malo, sa takvom logikom u Isusovo vrijeme bi se svrstao među farizeje i većinu naroda koji ga proganjaše, mučiše i razapeše.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.