Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 11:03   #41
Quote:
Forensic scientist kaže:
Nije bit u Crkvi, nego u vjeri. Kad ćete to shvatit?

Jedno ide pod ruku s drugim.Isus je osnivatelj Crkve,on nam je ostavio.Crkva smo svi mi vjernici.Isus je glava,a mi udovi tog mističnog tijela.To ej neodvojivo,izvan tog tijela mogu li postojati kao Isusov vjernik?Ja ne mogu,niti želim.U zajednici vjernika primam sakramente,primam Tijelo kristovo,oproštenje grijeha,milosti.
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:06   #42
Quote:
mmamma kaže:
Jedno ide pod ruku s drugim.Isus je osnivatelj Crkve,on nam je ostavio.Crkva smo svi mi vjernici.Isus je glava,a mi udovi tog mističnog tijela.To ej neodvojivo,izvan tog tijela mogu li postojati kao Isusov vjernik?Ja ne mogu,niti želim.U zajednici vjernika primam sakramente,primam Tijelo kristovo,oproštenje grijeha,milosti.
A poslije Isusa Crkvu je preuzimala velikom većinom marva sitnog zuba!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:37   #43
Quote:
Piggy kaže:
A poslije Isusa Crkvu je preuzimala velikom većinom marva sitnog zuba!
drugim rijecima ljudi
makaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:57   #44
Quote:
mmamma kaže:
Jedno ide pod ruku s drugim.Isus je osnivatelj Crkve,on nam je ostavio.Crkva smo svi mi vjernici.Isus je glava,a mi udovi tog mističnog tijela.To ej neodvojivo,izvan tog tijela mogu li postojati kao Isusov vjernik?Ja ne mogu,niti želim.U zajednici vjernika primam sakramente,primam Tijelo kristovo,oproštenje grijeha,milosti.
Slažem se s Piggy. Jedno je što nam je on ostavio, a drugo u što se ovo pretvorilo. Isus je ostavio Crkvu nama, NAMA, ne nekome tko kaže da su ateisti sluge paklene tmine. U što se Crkva pretvorila? U jaaaako, bezobrazno jako bogatu instituciju i praktički korporaciju. Pitam se kada će izaći sa dionicama.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:08   #45
Quote:
alisax kaže:
Ni ja ne mislim na crkvu kao građevinu.

Ali kad već voliš filozofirati...onda npr.Recimo da ja kao kršćanka,putujći na nekom brodu,po Tihom oceanu,doživim brodolom.Naravno ,preživim, završim na nekom pustom otoku i recimo živim tamo godinama do svoje smrti.
I kako onda ja umirem...kao kršćanka ili mi molin te ti reci?
(uzmimo u obzir da sam se ja sve te godine provedene na tom otoku osijećala kao kršćanka)


Pa ako si zaprijecena, onda naravno nisi ti kriva.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.