Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 23:45   #81
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Sje... ćeš si jetru, pazi se. Meni odu minimalno dvije kile voća na dan, a uopće nisam neki ljubitelj, moraš se prisilit

pa i prisilim se... pojedem ponekad jednu bananu, jabuku, krušku... što je napredak u odnosu na prije kad sad danima bila bez voća...

sad sam na herbalife dijeti, u njoj ima svašta nešto dobro (znam,znam, opet hemija)... trudim se...

za sad nemam još problema sa jetrom... idem prvo riješiti HPV
angell is offline  
Old 20.03.2009., 23:46   #82
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
angell: immunity booster ako je rijec o twinlabovom proizvodu onda ga mozes kupiti u sarajevu, na dolac malti preko puta pravoslavne crkve do onog wellness centra i kosta oko 70 km... ja kupovala svom decku....
pofalići? ako je kod wellnes centra a preko puta crkve... ?

a jel mu šta pomoglo? koliko dugo je pio?

Zadnje uređivanje angell : 20.03.2009. at 23:47. Reason: .
angell is offline  
Old 20.03.2009., 23:47   #83
odmah na uglu do tog wellness centra imas twinlabovu apotelu i sve njihove prozvode...
drago mi je da sam pomogla
i da naravno da su to pofalici, ja ih uvijek mjesam sa dolac maltom
pojma nema jel mu pomoglo, jer on nije ni imao nekih promijena, imao je doduse tri siljata kondiloma koja su odstranjena i nisu se vracali........ samo sto on puno radi, i stalno je pod stresom tak da sam mu kupila zbog svega ne samo zbog hpv....
sofi is offline  
Old 20.03.2009., 23:47   #84
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
ma naravno, jedno po jedno...

a ti svakako prvo moraš nekako maknuti promjene (CIN) pa tek onda ti ima smisla pojačavati imunitet. kad se sklone promjene, organizam je sposoban da se izbori sa manjom koncentracijom virusa, i tada je potrebno raditi na imunitetu
Pa teoretski postoji mogućnost i spontanog iščezavanja promijena (naravno, ne treba se prepustiti tek tamo nekoj teoretskoj mogućnosti ), pogotovo kod CIN 1, čini mi se oko 35% ako se ne varam. Jačanje imuniteta ne može škoditi, u svakom slučaju.
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 23:49   #85
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Pa teoretski postoji mogućnost i spontanog iščezavanja promijena (naravno, ne treba se prepustiti tek tamo nekoj teoretskoj mogućnosti ), pogotovo kod CIN 1, čini mi se oko 35% ako se ne varam. Jačanje imuniteta ne može škoditi, u svakom slučaju.
ma narvno, kod CIN1 može... i ne može škoditi raditi uvijek na imunitetu... ali ne znam koji joj je CIN... mislim 2, pa će onda ipak morati nešto nekako skloniti, a onda će se lakše boriti sa virusom
angell is offline  
Old 20.03.2009., 23:50   #86
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Sje... ćeš si jetru, pazi se. Meni odu minimalno dvije kile voća na dan, a uopće nisam neki ljubitelj, moraš se prisilit
Sviđa mi se tvoj način razmišljanja - sve prirodno, bez kemije!
Što misliš o ovom popisu voća i povrća protiv HPV-eja:

- kivi, mango, papaja, naranča & crvena naranča osobito, limun, crveni grejp, jabuka, brazilski orasčići, mrkva, zelena salata, špinat, batat.
Suey is offline  
Old 20.03.2009., 23:55   #87
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se tvoj način razmišljanja - sve prirodno, bez kemije!
Što misliš o ovom popisu voća i povrća protiv HPV-eja:

- kivi, mango, papaja, naranča & crvena naranča osobito, limun, crveni grejp, jabuka, brazilski orasčići, mrkva, zelena salata, špinat, batat.
Sve 5, pogotovo batat i to narančasti pečen u kori. Ja ga bacim u pećnicu na 180 stupnjeva, 45 min. Mmmmm.... Dodala bi još prokulice, brokulu, crveni kupus, bijeli kupus i repu. Inače, meni je omiljeni kelj. I da, nije baš bez kemije, ovaj moj Amer me nagovorio na taj beta glucan 1.3 d, a probat ću, to su jedine tablete koje konzumiram
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 23:56   #88
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatila ti si u Sarajevu pa ne znam možeš li nabaviti Plivasept opstetritičku kremu. Ja inače godinama Plivasept sapunom perem ruke a tek nedavno mi je članica obitelji koja je kirurg spomenula kremu. Uglavnom, krema ubija gljivice, bakterije (uključujući Candidu ) i viruse (čak i HIV).

nabavlja se bez recepta?
angell is offline  
Old 20.03.2009., 23:58   #89
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
nabavlja se bez recepta?
Da, košta 23 kn tu u Zg. Time ginekolozi (samo neki nažalost) mažu rukavice prije pregleda. Inače, krema je ujedno i lubrikant pa ima i malo širu uporabu
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 23:59   #90
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Da, košta 23 kn tu u Zg. Time ginekolozi (samo neki nažalost) mažu rukavice prije pregleda. Inače, krema je ujedno i lubrikant pa ima i malo širu uporabu

sram te bilo

prisjedaš mi na muku... nema tih igrica još za mene
angell is offline  
Old 21.03.2009., 00:01   #91
cure, ovo je dio odgovora dr. Darka Husara na moje pitanje o CIN2(barem je toliki na papi):

Naime, ukoliko je to Vaš prvi nalaz PAPA u životu koji nije uredan, nije odmah potrebno grozničavo i panično provoditi liječenje (nalaz PAPA CIN II ipak nije takve težine), jer kao što se nalaz iznenada pojavio, on se u sljedećih nekoliko mjeseci može i povući, i to za nas u svakodnevnoj praksi ne predstavlja nikakvo čudo. Vaš organizam ima mehanizme za -popravak- ovakvih poremećaja i svakodnevno doživimo da se sve može i povući. Moja je preporuka dakle, da provedete terapiju Betadinom kako je to bilo preporučeno te da za oko 4 mjeseca ponovite nalaz PAPA. Na osnovu tog nalaza će se odlučiti što dalje. Ukoliko se nalaz povlači ili stagnira tada sačekati i sljedećih nekoliko mjeseci (3-4), a ukoliko je eventualno još lošiji (vrlo je mala vjerojatnost da će biti lošiji u tom vremenskom intervalu), tada će se s liječenjem ići dalje. Postojanje nalaza CIN-a II možemo tolerirati i 6-8 mjeseci bez ikakve panike.
fej is offline  
Old 21.03.2009., 00:02   #92
angell napravi spisak, pa kada budes isla na kontrolu kod ljube,a ti fino prvo u kupovinu... ja vec duze vrijme biljezim sta cu sve sebi kupiti kad skoknem do zg.....

i sto se tice zdravlja, ja upravo namcem zdravi kukuruzni hljeb u extra djevicansko maslinovo ulje.... mmmm kako to samo volim,a jos je i zdravo....

Zadnje uređivanje sofi : 21.03.2009. at 00:10.
sofi is offline  
Old 21.03.2009., 00:05   #93
Curke, offtopic o crncima i palmama tamo

Joj taj isti dr. Husar je rekao mojoj frendici s CIN I da dođe za 4 mjeseca i nije ju poslao na briseve, a za 4 mjeseca već CIN III, i naravno, HPV high risk.
Kad je CIN I, ide se odmah na briseve
Suey is offline  
Old 21.03.2009., 00:06   #94
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
cure, ovo je dio odgovora dr. Darka Husara na moje pitanje o CIN2(barem je toliki na papi):

Naime, ukoliko je to Vaš prvi nalaz PAPA u životu koji nije uredan, nije odmah potrebno grozničavo i panično provoditi liječenje (nalaz PAPA CIN II ipak nije takve težine), jer kao što se nalaz iznenada pojavio, on se u sljedećih nekoliko mjeseci može i povući, i to za nas u svakodnevnoj praksi ne predstavlja nikakvo čudo. Vaš organizam ima mehanizme za -popravak- ovakvih poremećaja i svakodnevno doživimo da se sve može i povući. Moja je preporuka dakle, da provedete terapiju Betadinom kako je to bilo preporučeno te da za oko 4 mjeseca ponovite nalaz PAPA. Na osnovu tog nalaza će se odlučiti što dalje. Ukoliko se nalaz povlači ili stagnira tada sačekati i sljedećih nekoliko mjeseci (3-4), a ukoliko je eventualno još lošiji (vrlo je mala vjerojatnost da će biti lošiji u tom vremenskom intervalu), tada će se s liječenjem ići dalje. Postojanje nalaza CIN-a II možemo tolerirati i 6-8 mjeseci bez ikakve panike.
... a onda nam dođite sa totalno pogoršanim stanjem pa ćemo vas eventualno onda uzeti u razmatranje za neke postupke...

vidi, potraži ti još neko mišljenje! ne znam šta čeka! mjesec po mjesec i onda???
angell is offline  
Old 21.03.2009., 00:08   #95
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
cure, ovo je dio odgovora dr. Darka Husara na moje pitanje o CIN2(barem je toliki na papi):

Naime, ukoliko je to Vaš prvi nalaz PAPA u životu koji nije uredan, nije odmah potrebno grozničavo i panično provoditi liječenje (nalaz PAPA CIN II ipak nije takve težine), jer kao što se nalaz iznenada pojavio, on se u sljedećih nekoliko mjeseci može i povući, i to za nas u svakodnevnoj praksi ne predstavlja nikakvo čudo. Vaš organizam ima mehanizme za -popravak- ovakvih poremećaja i svakodnevno doživimo da se sve može i povući. Moja je preporuka dakle, da provedete terapiju Betadinom kako je to bilo preporučeno te da za oko 4 mjeseca ponovite nalaz PAPA. Na osnovu tog nalaza će se odlučiti što dalje. Ukoliko se nalaz povlači ili stagnira tada sačekati i sljedećih nekoliko mjeseci (3-4), a ukoliko je eventualno još lošiji (vrlo je mala vjerojatnost da će biti lošiji u tom vremenskom intervalu), tada će se s liječenjem ići dalje. Postojanje nalaza CIN-a II možemo tolerirati i 6-8 mjeseci bez ikakve panike.
Pa rekla bih da je riječ o jednom stabilnom, realnom liječniku koji shvaća između ostalog i stres koji doživiš kad čuješ takav nalaz. Ali ja bih ipak napravila kolposkopiju, jer vjeruj mi ono što sam ja vidjela na ekranu kod sebe, nije nimalo lijepo i jedva sam čekala da mi to skine. Nije me bilo briga koliko će boljeti, koštati ni kakav će biti oporavak. No stoji činjenica da postoji mogućnost da se organizam sam izbori. To je činjenica.
dan-zena is offline  
Old 21.03.2009., 00:09   #96
Naravno da neću čekati, idem sljedeći tjedan na biopsiju.

Moj recept za imunitet: nekoliko tanko narezanih šnita pancete i mlada kapulica.
fej is offline  
Old 21.03.2009., 00:12   #97
evo jednog odgovora, meni favourite one:

Najprije, morate imati u vidu da se svi postupnici, pa i ovaj, radi "ab ovo", odnosno "od nule", a kako bi svaki od kolega, neovisno o osobnom iskustvu, mogao zaobići i izbjeći potencijalne greške.

Kliničari, osobito s višegodišnjim iskustvom preskatat će odredjene točke postupnika jer koriste kliničko iskustvo radi uštede vremena. To opet onda izgleda neozbiljno, ali nije; raditi briseve na HPV (i to samo da bi vidjeli radi li se o visokom ili niskom riziku) kod nalaza CIN III - potpuno je besmisleno, jer je podjela na "visoki" i "niski" rizik ionako samo arbitrarna (karcinoma cerviksa ima s visokim, i s niskim, ali i bez HPV-a, tako da tu stvari nisu jednoznačne)

Dakle, kada već imate nalaz CIN II/III- ponašamo se kao da je sve drugo nevažno, pa se ide na konfirmaciju (PAPA je primarno probirna/screening, a ne dijagnostička metoda). S obzirom na subjektivnost očitanja nalaza (slaganje svih citologa po jednom nalazu u najboljem slučaju je oko 80%, i to unutar jednog stupnja PAPA – što otprilike znači da je realno očekivati 3/5 u istom stupnju), nema druge nego ići na saniranje moguće upale i ponavljanje testa. Upala jako ometa citologe u procjeni pravog stanja i otuda ta praksa.

Tu sad dolazimo do najvažnijeg problema – odnosa CIN I i mikrobiološke obrade; ako uzmemo da je slaganje citologa unutar jednog stupnja takva kakva je, to znači da će CIN I u sličnom omjeru biti prepoznat kao "uredan nalaz" , "CIN I" ili čak "CIN II", dakle CIN I +/- jedan stupanj. Dakle u 20% nemamo jasnu sliku niti u najboljem slučaju, pa onda pribjegavamo daljnjim provjerama, puput odredjivanja svih briseva, i HPV tipizacije (mada osobno radje volim imati precizniju/pouzdaniju citologiju nego samu tipizaciju, jer je to već previše komercijalizirano i marketinški toliko prodorno, da postupno devalvira sam test).
Dakle, kod CIN-I ovi popratni elementi čine se čak i važnijima, za razliku od CIN II i III, kada se zapravo očekuje reakcija kliničara bez dodatnih troškova po pacijenta ili osiguranja, i gdje nam je patohistološka verifikacija od daleko većeg značaja.

dr. sc Erden Radončić
Suey is offline  
Old 21.03.2009., 00:12   #98
hej, ja sam isto relativno brzo nakon konizacije počela raditi (10-ak dana), jedino što ja radim kod kuće, pa mi je to omogućavalo bitno više slobode s organizacijom, sjedenjem i sl. moj mi je ginekolog rekao da je načelno dovoljno 10 dana strogog mirovanja nakon zahvata, a moja je sestra rekla da je bolje jedan dan dulje, nego jedan sat prekratko

i ja se u biti s time slažem: osobito ako nisi rodila, važno je da grlić dobro zacijeli...

konizaciju sam radila u bolnici, pa je i procedura bila malo drukčija nego kod privatnika: u bolnicu se dođe dan prije zahvata, ne smije se ništa jesti od 12 sati, piti nakon ponoći. zahvat se izvodi pod punom anestezijom, traje vrlo kratko, mislim oko 15 minuta. ja sam se probudila na intenzivnoj nekoliko sati nakon anestezije. sljedeći dan sam išla kući. dakle, došla u srijedu, išla kući u četvrtak. jedna cura koja je imala zahvat dan prije mene je ostala dan dulje. dakle, oko 3-4 dana.

moja je dijagnoza bila cin 3 prije konizacije, nalaz skinutoga tkiva konizacijom - CIS.

angell, bila sam danas na pregledu. pročitan mi PHD nalaz, sve ono što sam i sama znala. reče mi ginekolog da odem na papu za dva mjeseca. držim fige i tebi i sebi. napravio mi je danas i pregled, kaže da sve dobro zacjeljuje (zahvat je bio prije točno mjesec dana), dobila sam 'zeleno svjetlo' čak i za sex
trbuhobolja: kaže da nije povezana sa zahvatom, preporučuje mi urinokulture, gastro-svašta-nešto itd.

pozdrav!
danchi979 is offline  
Old 21.03.2009., 00:16   #99
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
evo jednog odgovora, meni favourite one:

Najprije, morate imati u vidu da se svi postupnici, pa i ovaj, radi "ab ovo", odnosno "od nule", a kako bi svaki od kolega, neovisno o osobnom iskustvu, mogao zaobići i izbjeći potencijalne greške.

Kliničari, osobito s višegodišnjim iskustvom preskatat će odredjene točke postupnika jer koriste kliničko iskustvo radi uštede vremena. To opet onda izgleda neozbiljno, ali nije; raditi briseve na HPV (i to samo da bi vidjeli radi li se o visokom ili niskom riziku) kod nalaza CIN III - potpuno je besmisleno, jer je podjela na "visoki" i "niski" rizik ionako samo arbitrarna (karcinoma cerviksa ima s visokim, i s niskim, ali i bez HPV-a, tako da tu stvari nisu jednoznačne)

Dakle, kada već imate nalaz CIN II/III- ponašamo se kao da je sve drugo nevažno, pa se ide na konfirmaciju (PAPA je primarno probirna/screening, a ne dijagnostička metoda). S obzirom na subjektivnost očitanja nalaza (slaganje svih citologa po jednom nalazu u najboljem slučaju je oko 80%, i to unutar jednog stupnja PAPA – što otprilike znači da je realno očekivati 3/5 u istom stupnju), nema druge nego ići na saniranje moguće upale i ponavljanje testa. Upala jako ometa citologe u procjeni pravog stanja i otuda ta praksa.

Tu sad dolazimo do najvažnijeg problema – odnosa CIN I i mikrobiološke obrade; ako uzmemo da je slaganje citologa unutar jednog stupnja takva kakva je, to znači da će CIN I u sličnom omjeru biti prepoznat kao "uredan nalaz" , "CIN I" ili čak "CIN II", dakle CIN I +/- jedan stupanj. Dakle u 20% nemamo jasnu sliku niti u najboljem slučaju, pa onda pribjegavamo daljnjim provjerama, puput odredjivanja svih briseva, i HPV tipizacije (mada osobno radje volim imati precizniju/pouzdaniju citologiju nego samu tipizaciju, jer je to već previše komercijalizirano i marketinški toliko prodorno, da postupno devalvira sam test).
Dakle, kod CIN-I ovi popratni elementi čine se čak i važnijima, za razliku od CIN II i III, kada se zapravo očekuje reakcija kliničara bez dodatnih troškova po pacijenta ili osiguranja, i gdje nam je patohistološka verifikacija od daleko većeg značaja.

dr. sc Erden Radončić
e ovaj zna znanje!
angell is offline  
Old 21.03.2009., 00:20   #100
Što se tiče kantarionovog ulja i sličnih preparata, svakako ne mogu škoditi, ali isto tako je upitno koliko mogu sami za sebe doprinijeti izlječenju; kao dodatna terapija vjerojatno ima učinka, no kao jedina i samostalna -slab učinak. Po prirodi, ta je tvar samo antiflogistična (dakle smiruje jačinu upale), no s takvom vrstom biljaka se nikada ne zna što još kriju u sebi, pa nije isključeno da se radi o još nekim dodatnim tvarima koje su potencijalno povoljne.
____________________________
dr. sc Erden Radončić
Suey is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.