Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2010., 11:31   #1
Je li tumor?

evo vama cu prvima reci svoj problem:
prije par godina imao sam dva lifna čvoriča na lijevoj strani vrata i zanemario ih te su se povukli.
no, prije koji mjesec u isto vrijeme sam dobio bradavicu na ljvoj strani gornje usnice i neku veču ( mesnatu ) izrslinu na levoj strani tvrdog nepca, svijetloroze boje. ta izraslina raste. inače i ljeva strana lica mi je malo, jedvaprimjetno, neskladna sa desnom. što nije bilo prije puberteta. guglajuči malo naletio sam na to da bi to vrlo lako mogao biti tumor,rak usne šupljine ili dišnih puteva. sa disanjem nemam problema.
trebam li se javiti lječniku ( ne volim ih )
koliko ovi moji problemi uopče priliče tumoru ? i je li taj tumor zločudan ili ne ?
bijelimiš is offline  
Old 09.10.2010., 11:48   #2
Ne voliš liječnike, ha? Onda ti se ne piše baš dobro jer za ovakve stvari moraš ići doktoru da to pogleda.
Danas na netu možeš pročitati svašta i bespotrebno se preplašiti, a možda nije ništa strašno.
Tu sumnju će ti otkloniti ili pak potvrditi doktor koji će najbolje znati što ti je.

Neću te plašit u vezi kvržica, ali imam slučaj meni jako bliske osobe kojoj su čak neki doktori rekli da je to samo mala dobroćudna krvžica. na kraju je ispalo da je došao u zadnji tren jer je bila zloćudna tvorevina i jako komplicirana (i da mlad je).

Tako da ti ovdje nažalost možemo samo nagađati oko dijagnoza. Zato odmah pravac kod stručnjaka. Sretno
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Old 09.10.2010., 12:12   #3
da, i ja mislim da je tako bolje ali kome da idem?
lječniku ili zubaru, jer ta izraslina spada pod desne ?
i nisam napomenuo da je otpočetka bila kao mala posjekotina. sad je več 0,5 cm debljine, 1,5 cm dužine i 1 cm širine i nije glatka izgleda ko oklop od kornjače s onima...
bijelimiš is offline  
Old 09.10.2010., 17:22   #4
Ako ti je na ruku otiđi kod zubara da pogleda, a onda doktoru opće medicine i onda će te on uputiti onom specijalistu iz oralne medicine za kojeg bude mislio/la da će znati o čemu se radi.
Ne mislim da nešto ozbiljno, ali nadam se da ćeš ubrzo otkriti što je. Znam da ne voliš liječnike, ali napravi sve za svoje zdravlje pa da budeš miran.
javi što su rekli
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Old 14.10.2010., 19:01   #5
tumor je, buduči da raste i zločudni. ako ima veze onaj limfni čvor s njim prije 6 god, vjerojatno več i rak...
no više ču znati za koji dan i svakako tražiti koji savjet
hvala
bijelimiš is offline  
Old 14.10.2010., 22:18   #6
Pa ne rastu samo maligni tumori, nego i benigni. Kod malignih je problem što metastaziraju po tijelu. Teško da bi limfni čvor koji je natekao prije 6 godina imao ikakve veze s vjerojatnošću da sada imaš rak. Uostalom, odakle ti to da vjerojatno imaš rak i koje si pretrage radio? Trolaš ili mi se čini?
Termination is offline  
Old 14.10.2010., 22:34   #7
Očito je prosurfao malo po netu pa si baca dijagnoze.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.10.2010., 00:02   #8
da, surfao sam;
dobročudne tumore organizam prepozna i suzbije u tjelu pa oni ostaju isti, dok se zločudni šire i rastu jer ih organizam ne može ubiti. to google kaže, kaže još i da je tumor zapravo rana faza raka. ako je to bilo kod mene prije 6 god, možda više nije tumor...
svejedno bolje da nije ništa. sutra idem rezati to pa bum vidio kad analiziraju
doktor mi je rako da je tumor onako blagim riječima, a intuicija ribe mi je rekla kolko su blage. čudno me gledao...
odmah se sjetim bake i djeda koji su umrli od raka i svih si limfona, čvoriča i svega...
..paranoja
bijelimiš is offline  
Old 15.10.2010., 00:16   #9
Ja mislim da ti nas zajebavaš.

Jesi bio kod doktora? Nemožeš preko neta si postaviti dijagnozu. Nije svaka cista, povečan limfni čvor i sl. tumor.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.10.2010., 00:21   #10
pa bio sam, danas , kad sam primjetio da je to još naraslo...
čudno me gledajuči, pišuči hitnu uputnicu, govori da je tumor.
možda se previše brinem ali ne sviđa mi se to
bijelimiš is offline  
Old 15.10.2010., 00:24   #11
A kod koga si bio? Kod opće prakse ili specijalista?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.10.2010., 00:29   #12
opče prakse
netreba specijalista kako bi shvatio da je mesna izraslina koja nenormalno raste, neravnog oblika ( znači izgužvano, nagurano meso unutra ) tumor
tome je več koji cm, pa izgleda nije baš dobrih namjera
bijelimiš is offline  
Old 15.10.2010., 00:32   #13
Kao prvo pola tih opće prakse nema blage veze o medicini.

Govoriti nekome da je nekakva izraslina tumor bez daljnje analize je krajnje neozbiljno. Odi ti fino kod specijalista pa neka oni tebi naprave biopsiju toga i onda se tek mogu davati ovakve dijagnoze.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.10.2010., 00:35   #14
Quote:
bijelimiš kaže: Pogledaj post
opče prakse
netreba specijalista kako bi shvatio da je mesna izraslina koja nenormalno raste, neravnog oblika ( znači izgužvano, nagurano meso unutra ) tumor
tome je več koji cm, pa izgleda nije baš dobrih namjera
Iz iskustva svojih bližnjih ti govorim da treba specijalistu i da to treba ispitati.
Nije to samo ručni pregled, nego i UZV, MR što već bude trebalo i čak biopsija. Dakle, kod stručnjaka bi bilo dobro otići.
Na osnovi toga se zna i kako će se operirati.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Old 15.10.2010., 12:39   #15
izrezali su mi i mora na pHD ...
za sad u diagnozi piše
Papilloma labii oris sup et palati
što bi to bilo ?
bijelimiš is offline  
Old 15.10.2010., 12:46   #16
Ko ti je to izrezao? Jučer si napisao da ne treba ići specijalistu.

I odakle si? Ovi vaši doktori su neki ekstra brzi, ja tu kaod mene bi čekala minimum par dana da dođem na red.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.10.2010., 12:55   #17
pa jučer mi je doktor dao uputnicu za hitni odjel maksilofacialne kirurgije. kako se to več zove...
sad mi izrezali malo prije sve i dali nalaz u kojem piše sve gore navedeno...
bio sam u pulskoj bolnici
pitali me jer sam suglasan da režu, izrezali i to je to...
šta ono gore znači, diagnoza ?
bijelimiš is offline  
Old 15.10.2010., 12:58   #18
Nemam pojma, to je nešto na latinskom a ja nisam medicinske struke.

Sačekaj da ti dođe nalaz od biopsije, pa ćeš vidjeti šta je. Ne vrijedi se ovako unaprijed bezveze živcirati.

A jel pušiš?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.10.2010., 13:01   #19
heh, bas trenutno trebam zapaliti ali me sve boli i peku te rane po ustima...
prestati ču šta god bilo... inače intenzivno pušim 10 god
bijelimiš is offline  
Old 15.10.2010., 13:02   #20
mislim da je papilom benigni tumor...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.