Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 15:46   #1
Da li je moj slucaj klasična ili fatalna insomnija?

E ovako, vec nedelju dana patim od nesanice, i to nesanice koja je iz dana u dan sve gora i gora, bez obzira na moj umor, i nesanice koja je pocela kao "grom iz vedra neba". Uopste ne znam sta je uzrok.

Jednostavno, legnem umoran, opustim se, ali san ne dolazi. Ma sta god uradio, ma koliko fizicke aktivnosti, ili umnog rada izvrsio tokom dana, jednostavno ne spavam. Zasto, pojma nemam. A slabo funkcionisem bez sna, i osecam kako mi srce brze radi, kao i pojacano znojenje, valjda kao posledicu svega.

Prvo sam spavao 5, pa 3, pa 2, i sad vec ima dva dana kako sam legao, a zaspao UOPSTE nisam. Znaci, sve je gore i gore. Je li ovo klasicna nesanica koja se da izleciti?

Googlajuci ove simptome danas, naleteo sam i na neki maligni oblik nesanice koji izazivaju prioni, ali koji je veoma redak i nasledan, ali i na ovaj oblik smrtonosne nesanice

http://www.uchospitals.edu/news/1999/19990526-sfi.html

Gde nije potreba genetska predispozicija za razvoj bolesti. Posebno me zabiranjavaju ovi delovi(jer su isti simptomi kao i kod mene):

We found a disease that is indistinguishable from the genetic disorder but lacks the disease gene," said Jim Mastrianni, MD, PhD, assistant professor of neurology at the University of Chicago and lead author of the study. "Sporadic fatal insomnia is an exact phenocopy, but not a genocopy of fatal familial insomnia."

Familial fatal insomnia has been found in only 24 extended families worldwide, but the sporadic version, though still quite rare, may prove somewhat more common, accounting for "most or all cases of pure thalamic dementia," suggest the authors.

The first SFI patient was a previously healthy 44-year-old California man who developed increasing trouble falling asleep. His personal physician initially dismissed his complaints, saying they were "all in his head;" but after about four months of sleeping an average of one hour per night the patient began to have trouble walking, lost weight, and produced tears excessively (consistent with the witches' curse to "dwindle, peak, and pine").

The patient was referred to Dr. Mastrianni (at that time, a clinical instructor of neurology and medical director of Alzheimer's diagnostics at UCSF), who began the testing that led to the diagnosis. Large doses of hypnotic drugs were only briefly beneficial, and the patient suffered gradual but progressive loss of coordination and short-term memory and increasing difficulty separating dreams from reality. One year after the onset of symptoms he was admitted to a long-term care facility. Four months later, severely delusional, he died.


Imate li kakav savet?
Backy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.