Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 01:19   #101
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Bas sam i ja htio pitati za Jack Wolfskin. U zadnje vrijeme sam poceo primjecivati tu marku i doso do zakljucka da najmanje 5% ljudi u sbahnu nosi JW jaknu ili ruksak. Od djece do odraslih. Otiso jedan dan i do njihovog ducana vidjet kaj ima i jakne mi se cine stvarno dobre. Zanima me recimo ako netko zna kakva je razlika u matrijalima tipa JW texapore i gore-texa? Jel ima netko iskustva s Merrell tenisicama? Naiso sam na snizenje i imaju par gore-tex modela. Htio bi neke niske tenisice za vikend izlete u prirodu a da bas ne promoci za vrijeme jutarnje rose.
Merrel ti je i više nego dobar izbor, bar po mom mišljenju jer već ima šest godina kako imam niske patike njihove, ne znam koji model, a doktorirale su planinarske staze po Paklenici ! Kupuj !
kovaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:18   #102
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Zapela sam za njihove ruksake, prije ih nisam baš viđala po trgovinama, sad ima par modela i čine mi se super. Nešto su skuplji, valjda se i isplati

Uf i meni se dopadaju
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:25   #103
Planiram na proljeće upisati planinarsku školu...e sad, osim penjanja po Sljemenu i to u tenisicama, nemam nikakvog iskustva...pa me zanima, za početak gojzerice, to je valjda najvažnija oprema, koje mi preporučujete, našla sam da su Alpina Tibet najbolje omjer kvalitete i cijene?

Također, osim gojzerica, što je još nužno?
Bila sam na stranicama PD Velebit i neki izleti traju po 3 dana, dakle treba mi i vreča za spavanje?

Znam da imam puno vremena do proljeća ali treba i skupiti novce za sve to, jel
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:35   #104
Gojzerice su prvi i najvažniji dio opreme i na njima se ne štedi. Te Alpinine mi se čine solidnima - iz vlastitog iskustva kažem da Slovenci znaju napraviti planinarsku cipelu...

Ja bih još preporučio dobre čarape - bez pamuka, da ne vlaže i ne žuljaju. Ima ih u svim tim outdoor dućanima. Spike o duplim čarapama koje ćeš možda čuti u planinarskoj školi po meni spadaju u povijest.

Odjeća slojevita - dobar base layer (opet, bez pamuka) da te suši, jedan flis za niske temperature i jedna tanka, ali vodo i vjetronepropusna jakna.

Za višednevne izlete ti treba i dobar ruksak, jer nekad nosiš svu hranu i odjeću sa sobom. Od 400-500 kn na više... uvijek ih ima na nekim akcijama, pa takve gledaj. Bitno je da ti odgovara po veličini - najbolje otići s nekim iskusnijim ili u specijalizirani dućan da ti prodavači pomognu.

Izleti pl. škole su po domovima - u principu ti ne treba vreća. Samo ako bi noćili u nekom skloništu, ali sumnjam da će to biti u pl. školi.

Za ostale stvari pričekaj da vidiš hoće li ti se sve to svidjeti... tu posebno mislim na štapove koje ni neki jako iskusni planinari ne znaju koristiti pa samo predstavljaju hazard za oči i lica nas ostalih...

Uživaj!
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:11   #105
Base layer je pretpostavljam odjeća uz tjelo? Pa zašto onda bez pamuka,zar nisu prirodni materijali najbolji, potkošulja glavu čuva i to

Isto pitanje i za čarape, pošto sam barem 10 x do sada čula da moram imati 2 para čarapa, jedne tanke pamučne i jedne deblje vunene

Jakna-ja imam doma obični plastični šuškavac, koji ne bi trebao propuštati, ali se zato znojim u njemu prestrašno

Flis isto imam doma neki, kao gornji dio trenirke, ne znam jel to dovoljno dobro ili treba isto poseban materijal
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:11   #106
Dobro pretpostavljaš. Najbolji materijali su novi, aktivni koji vlagu provode na vanjsku stranu i tako je odvlače od tijela. Koža ti nije vlažna i ne hladi te i puno je bolji osjećaj.

Za duple čarape stari planinari stalno tupe, ali ako danas kupiš kvalitetne cipele (a po postu vidim da to namjeravaš) koje ti dobro stoje - ovo je izrazito važno jer su stopala različita i nemoj ni pomišljati da ih kupiš bez da barem 20min hodaš po dućanu u njima i kupiš dobre čarape za trekking, nema problema. Opet ponavljam, čarape iz 100% sintetike, jer se pamuk namoči i nažulja nogu.

Jakna u kojoj se znojiš nije najbolje rješenje, ali kvalitetne jakne koje "dišu", tj. puštaju vlagu van, a zaustavljaju kišu i vjetar koštaju poprilično pa bih preporučio da ovu navučeš za početak kad kiši ili puše.

Flis je gotovo svaki OK.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:33   #107
A neće mi se u čarapama od sintetike jako znojit stopala? Pa možeš dobiti neke gljivice ili sl

Puno ti hvala na svim odg, stvarno samo početnik pa imam bezbroj pitanja
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:56   #108
kaj se tiče rančeva
najbolje ti je vidit kaj ostali nose pa od njih uzet i isprobat
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 16:19   #109
Ne uzimaš bilokakve čarape, već trekking ili mountaneering čarape u dućanu za to. Sve su od kvalitetnih aktivnih materijala koji provode znoj dalje od kože, a imaju i antibakterijsku zaštitu - u prijevodu, noge manje smrde . Par takvih čarapa košta cca. 100kn. Moja preporuka je da uzmeš malo deblje da bolje amortiziraju dok ti se noge privikavaju na sve to. Samo pazi da ne uzmeš zimske ili polar .

Nema frke, svi smo jednom počeli .
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 16:58   #110
Super, hvala na odgovorima, samo se sad nadam da će stvarno i biti neke planinarske škole na proljeće
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 20:46   #111
samo da obavijestim. Alpina u brežicama je jeftinija od one u zagrebu (model koji je u zgb 799 kuna tamo je 99€) plus ima 20% popusta na gojze i treking cipele
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:49   #112
Pozdrav svima! Imam kratko pitanje!

Namjeravam sad ic na Sljeme malo po poznatim stazama, ništa specijalno...al s obzirom da je temperatura oko 0 ili niže a nejde mi se u debelim trapericama gledam si neke planinarske hlače!
Očito mi ne trebaju neke turbo super skupe za veranje na Everest al bi htio nekaj udobno i toplo za tu temperaturu a po mogučnosti da ne promoče ak bude snijeg il kišica!

Zanima me nekaj ovak http://www.kibuba.hr/index.php?&cID=2&scID=12&pID=1985
Jel tak nešto uopće ok za moje potrebe!
Jel zna netko gdje bi tak nešto jeftinije mogao pronaći?? Recimo za 400,500 kn!
Gojzerice imam od Planike..stare su al prilično dobre još uvijek!

Ove gore navedene hlače su u sloveniji koliko vidim iako je .hr domena pa sumnjam da ima kod nas!

Hvala unaprijed!
GiantRobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 22:24   #113
Ma imas u Intersportu od McKinleya jeftinijih hlaca,koje ce bit i vise nego dobre za bilo koji uspon na nasim prostorima...
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:35   #114
Bio sam jucer u Intersportu i bas sam pogledao McKinley hlace...ima za oko 400,500 kn baš nekih hlača al to meni djeluje tak tanko ko pidžama pa imam osječaj da bi se smrznuo u tom na snijegu i na 0 stupnja na Sljemenu!

Konkretno sam vidio npr ovaj model http://www.mckinley.eu/products/walky-men_952

I neke koje imaju DryPlus Weather protection al isto djeluju jako tanko!
Imam osječaj da bi ispod trebao još nekaj imat!
GiantRobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 10:11   #115
Quote:
GiantRobot kaže: Pogledaj post
Bio sam jucer u Intersportu i bas sam pogledao McKinley hlace...ima za oko 400,500 kn baš nekih hlača al to meni djeluje tak tanko ko pidžama pa imam osječaj da bi se smrznuo u tom na snijegu i na 0 stupnja na Sljemenu!

Konkretno sam vidio npr ovaj model http://www.mckinley.eu/products/walky-men_952

I neke koje imaju DryPlus Weather protection al isto djeluju jako tanko!
Imam osječaj da bi ispod trebao još nekaj imat!

Istina,obuces si nekaj ispod i nema frke.
Btw,u Intersportu je znalo bit cesto tih hlaca na snizenju,po nekih 250-300kn,zato sam i preporucio da tam pogledas. Ali ak vec dajes 500kn,onda mozda bolje da pogledas u Vrhuncu ili Iglu sportu,za tu lovu nades puno bolje hlace (obicno su neke na snizenju za tu cifru).
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:09   #116
Ok...super...hvala na informacijama i pomoci!!

Budem malo prosao po ducanima pa bum nekaj valjda smislio!
GiantRobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:44   #117
Quote:
ZUJAN_BJ kaže: Pogledaj post
Nemoj ni pomisljati na to.Sve sto valja tam ti je jako jako skupo.....dok je pljugerska oprema jako jeftina.
Ja vecinom koristim samo Marmot ili Mountain Hardwear opremu i imam 65L Deuter i 30L Osprey ruksake.Mogu ti reci da se isplati kupovati kvalitetu i to nikada nisam pozalio.Moj partner uvijek kupuje pljugu opremu i uvijek se zavrsi tako da na putovanjima mora posudivati moju jer njegova rikne.Inace nisam bil u Argentini (naime planiramo na Antarticu tokom iduce godine)ali jesam u Cileu.
Ako te jos sto zanima samo pitaj.

Slikice sa mojih putovanja;
http://picasaweb.google.com/ZujanBj

Linkovi sa kojih ja nabavljam opremu;
http://www.backcountry.com/
http://www.altrec.com/

I moj najdrazi online ducan;
http://www.e-omc.com/catalog/

ps.vidim da svi hvale 'LaSportiva' gojze,moje su bile uzasne i jesam se nauzivao zuljeva sve dok ih nisam hitnuo u kantu za smece i kupio 'Scarpa' gojze koje su se pokazale odlicnima.
Pregledao sam malo ove linkove i naišao na nešt što bi kupio na backcountry.com ali nemaju isporuke u našku zemlju. Kako ti nabavljaš opremu preko njih?

Također imam Scarpa gojze godinu dana i koliko ih koristim zadovoljan (nova Alpina od cure je nakon 6 sati hoda kroz snijeg promočila, moja noga u Scarpi je ostala suha).
junior007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 02:39   #118
Što se tiče opreme za planinarenje,nije loše pogledati i u army shop trgovinama. Imam par komada odjeće kupljene u tim trgovinama i više nego sam zadovoljan njihovim proizvodima.
Možete pogledati ovdje:http://www.alphaarmyshop.hr/o_nama/#top
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:41   #119
Imam u planu naručiti preko net-a jack wolfskin jaknu pa me zanima kakve su njihove veličine, inače nosim xl pa me zanima da li su modeli normalne veličine ili malo veći kao north face ili columbia pa trebam uzeti l veličinu?
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:18   #120
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Imam u planu naručiti preko net-a jack wolfskin jaknu pa me zanima kakve su njihove veličine, inače nosim xl pa me zanima da li su modeli normalne veličine ili malo veći kao north face ili columbia pa trebam uzeti l veličinu?
koliko si visok i koliko kg imaš?
ja imam tri njihove jakne i 2 su L a zadnja koju sam uzeo je XL

ja sam 186/88
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.