Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2010., 14:08   #81
http://www.monitor.hr/clanci/svaka-p...-treceg/35817/

"Kada izgovorimo bračne zavjete, pretpostavljamo kako smo započeli prvo poglavlje svoje bajke, koja će sigurno završiti onim poznatim riječima "i živjeli su sretno do kraja života". Međutim, ništa nije toliko jednostavno, a život nije bajka.

U ovo su se uvjerili ispitanici ankete koju je proveo portal OnePoll među 3.000 oženjenih osoba. Otkriveno je kako svaka peta osoba voli nekoga s kime nije u braku, a nimalo iznenađujuće, svaka četvrta osoba nije sretna u braku.

Čak je polovica ispitanika izjavila kako su kad-tad u braku osjećali nešto više od prijateljstva prema nekome tko nije bio njihov partner. Ispitanici koji su svoje srce nedozvoljeno poklonili trećoj osobi, u pravilu su pali na kolegu s posla, bliskog prijatelja ili se nikada nisu oporavili od prekida s bivšom ljubavi.

Ako se bojite kako vaš partner ili partnerica moguće gaji osjećaje prema nekome i tako kroji ljubavni trokut, svaka šesta osoba je odlučila poduzeti nešto u vezi svojih osjećaja. Prosječno, njihovi osjećaji traju do tri godine i tri mjeseca. Prema prikupljenim podacima nevjernika, ljubavne se afere dogode samo jednom – nikad više.

Muškarci su skloniji osjećajima prema nekoj trećoj osobi: 22 posto je izjavilo kako zaista vole dvije žene, dok se u istoj situaciji našlo 15 posto žena.

"Istraživanje pokazuje koliko puno osoba vjeruje kako je moguće osjećati nešto prema nekoliko osoba. Čak i ako su sretni u vezi, moguće je da oko odluta i moguće je žudjeti za nekim tko nije vaš partner. Međutim, osjećaji su znatno jači za mnoge osobe – 20 posto je izjavilo kako su zaista zaljubljeni u treću osobu, unatoč tome što su već u dobroj vezi", komentirao je glasnogovornik tvrtke koja je provela istraživanje."
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 14:47   #82
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Nikice, možda žena zbilja misli na kavu,a voliš li slađu ili gorču? onnt Little miss : Stavi obe strane na vagu i pamet u glavu!Sretno!
Nadam se da joj je kava na pameti

Meni je. Gorka, fina. Može se i muž pridružiti.

__________________
...bum te jeknul...
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 17:50   #83
Morete jedno drugome i gatat!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 21:33   #84
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Morete jedno drugome i gatat!
Aha, ona pred mužem meni iz kave očita - čeka te burno ljubavno iskustvo

Jaooo

Vjerojatno je kava u pitanju, iznenadilo me samo to kako mi se ponudila u smislu...˝ja do tri radim pa bi mogli na kavu...˝
__________________
...bum te jeknul...
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 16:17   #85
vidim da ste se raspisali..

Ovako, ipak je problem u braku. Osjećam se plitno kad ovo pišem.
Lijepa sam i zgodna, držim do sebe i ugodno se osjećam u svojoj koži. Ali moj muž ništa ne primjećuje, njemu je seks rutina.Ako ćemo se seksati samo me pita hoćemo li i to je to.
Htjela bih malo spontanosti i kemije, ali toga nema.
Koliko puta bih se skinula u tangice i legla na kauč, on ništa..
Uzimam kremu za tijelo pa se mažem, on opet ništa.

Odlazim u sobu, on se samo prebaci s kompjutora na taj isti kauč,misleći da sam otišla spavati

Eto, ma da ne znam što napravim od sebe, on to ne primjećuje, pod izlikom da je on takav.
Muka mi je.. Koliko komplimenata dobijem od drugih ljudi što ženskih što muških osoba.
A čeznem za time da me on primijeti, šipak.

Nisam plitka i površna, jednostavno želim spontani i divlji seks i da vidim da me želi..A to ne vidim

Ovaj tip me još uvijek zanima, ali ga samo gledam i to je to.
litlle miss x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:06   #86
Dogodilo mi se....bilo je obostrano, ali nije doslo do prijevare. Razumljivo je s obzirom na to da suprug i ja zivimo zbog raznih problema medju nama-kao cimeri. Bez obzira na status 'cimeri', ne varam niti mislim...dok god sam s njim pod istim krovom. A da su leptirici letjeli..jesu bome i jos ih ima iako je prekinuta sva komunikacija... Ta treca osoba i ja smo izgradili jedno dobro prijateljstvo no to isto se ne moze nastaviti dok god svi osjecaji ne nestanu.... Tako da autoricu topica razumijem... no ne razumijem taj dio... ako medju vama u braku sve stima, volite se... ne bi se trebala prepustiti do te mjere da osjetis leptirice... Jer to si u zrelijim godinama moras dopustiti, to se ne dogodi tek tako...
Stella26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 01:28   #87
Kako se to u zrelijim godinama radi? Ja još nisam naučila upravljati osjećajima, pa me eto zanima kako da ne osjetim leptiriće ako mi se tip sviđa na prvi pogled, a i ja njemu i započnemo razgovor... pa čak i poslovni... i tu sve stane... ali svejedno leptirića ima... i ne vidim zašto su oni loši? udana sam, da, i ne mislim da sam time prekršila bračne zavjete... ajde Stella prosvijetli nas
Mary P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:35   #88
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
vidim da ste se raspisali..

Ovako, ipak je problem u braku. Osjećam se plitno kad ovo pišem.
Lijepa sam i zgodna, držim do sebe i ugodno se osjećam u svojoj koži. Ali moj muž ništa ne primjećuje, njemu je seks rutina.Ako ćemo se seksati samo me pita hoćemo li i to je to.
Htjela bih malo spontanosti i kemije, ali toga nema.
Koliko puta bih se skinula u tangice i legla na kauč, on ništa..
Uzimam kremu za tijelo pa se mažem, on opet ništa.

Odlazim u sobu, on se samo prebaci s kompjutora na taj isti kauč,misleći da sam otišla spavati

Eto, ma da ne znam što napravim od sebe, on to ne primjećuje, pod izlikom da je on takav.
Muka mi je.. Koliko komplimenata dobijem od drugih ljudi što ženskih što muških osoba.
A čeznem za time da me on primijeti, šipak.

Nisam plitka i površna, jednostavno želim spontani i divlji seks i da vidim da me želi..A to ne vidim

Ovaj tip me još uvijek zanima, ali ga samo gledam i to je to.

Ako sam dobro pokopčala "gledanje" traje već 5 mjeseci, odnosno i duže, jer na forum krenemo tek kad smo sebi nešto priznali ( u ovom slučaju da nekog gledamo) a to nije nužno u istom trenutku kad je to i počelo. ( obično kasni u fazi)

obzirom na vlastito iskustvo o kojem možeš sve saznati na topicu "Osječaj krivnje,ali ništa više od toga....... " predlažem ti da sve moguće manjkavosti svog braka,sada kad si si ih napokon bar djelomično priznala, rješiš prije nego uđeš u bilo kakv odnos sa trećim.
ukoliko to ne učiniš, nikada poslije nećeš znati da li si nešto spram tog braka učinila zaista jer je tako trebalo ili jer si bila vođena iracionalnom željom prema trećem.( bez obzira da li je on tvoja projekcija ludog sexa, lude zaljubljenosti ili prave ljubavi i soul mate-a.)

I onda će te izjedati osjećaj krivnje ( kojem si očito sklona, kad ga već i sada imaš) koji će nadvladati sve druge osjećaje. A iz toga se teško isčupati, najteže je oprostiti samom sebi.

Ima na forumu jedan dobar potpis koji tebi sada, u ovom času ,stalno treba biti na pameti- nemoj nikad dozvoliti da ti prioritet bude netko kome si ti samo opcija. Drugim rječima, čiste glave, čiste savjesti, čista srca pokušaj rješiti svoj bračni problem, a ako ne ide, onda odustani i daj si drugu priliku.
Jedino tako " druga prilika" ima šanse da uspije! Sada to znam.
__________________
king for a day, fool for a lifetime
onlyoneme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:49   #89
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
vidim da ste se raspisali..

Ovako, ipak je problem u braku. Osjećam se plitno kad ovo pišem.
Lijepa sam i zgodna, držim do sebe i ugodno se osjećam u svojoj koži. Ali moj muž ništa ne primjećuje, njemu je seks rutina.Ako ćemo se seksati samo me pita hoćemo li i to je to.
Htjela bih malo spontanosti i kemije, ali toga nema.
Koliko puta bih se skinula u tangice i legla na kauč, on ništa..
Uzimam kremu za tijelo pa se mažem, on opet ništa.
Samo me zanima jedna stvar...(boldano) kako reagiraš na njegovo "hoćemo li"?

Nadam se da ne širiš noge tada...

Znaš što...rekao bih ti štošta sada no riječi su suvišne ali u biti te žalim što gubiš vrijeme s takvim moronom.

Quote:
Ovaj tip me još uvijek zanima, ali ga samo gledam i to je to.
Vrijeme je za "aerobic" i prijavak na Kutku za ...
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 11:45   #90
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Samo me zanima jedna stvar...(boldano) kako reagiraš na njegovo "hoćemo li"?

Nadam se da ne širiš noge tada...

Znaš što...rekao bih ti štošta sada no riječi su suvišne ali u biti te žalim što gubiš vrijeme s takvim moronom.



Vrijeme je za "aerobic" i prijavak na Kutku za ...
onlyoname,hvala na odgovoru. Svaka tvoja riječ ima smisla.




Lave, da raširim ih.. Ne znam za bolje jer nikad bolje i nije bilo kod nas.
Svjesno sam ušla u takav brak misleći da će se kad tad opustiti i životinjski me izjebati.

A sad da se rastavimo zbog toga što me pita hoćemo li se seksati..
ili da me žališ, zbog čega
ni ja sebe ne žalim, a ćeš ti žaliti jedan običan nik na forumu
litlle miss x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 14:56   #91
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
onlyoname,hvala na odgovoru. Svaka tvoja riječ ima smisla.




Lave, da raširim ih.. Ne znam za bolje jer nikad bolje i nije bilo kod nas.
Svjesno sam ušla u takav brak misleći da će se kad tad opustiti i životinjski me izjebati.

A sad da se rastavimo zbog toga što me pita hoćemo li se seksati..
ili da me žališ, zbog čega
ni ja sebe ne žalim, a ćeš ti žaliti jedan običan nik na forumu
Ajde napokon si otvoreno i konkretno priznala u cemu je cijeli problem iako si to mogla napisat odmah u uvodnom postu.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 22:04   #92
Quote:
Mary P. kaže: Pogledaj post
Kako se to u zrelijim godinama radi? Ja još nisam naučila upravljati osjećajima, pa me eto zanima kako da ne osjetim leptiriće ako mi se tip sviđa na prvi pogled, a i ja njemu i započnemo razgovor... pa čak i poslovni... i tu sve stane... ali svejedno leptirića ima... i ne vidim zašto su oni loši? udana sam, da, i ne mislim da sam time prekršila bračne zavjete... ajde Stella prosvijetli nas
Nismo svi isti... mozda su leptirici nekome donijeli veliku patnju kasnije... pa svaki put kad ugledam nekog posebnog automatski aktiviram zastitni mehanizam, nastojim ne dopustiti leptirice. Mozda zato sto se jos prisjecam istih za odredjenu osobu... Vjerujem da se s godinama i iskustvom takve stvari manje dogadjaju, ljudi se mijenjaju, drukcije funkcioniraju, mijenjaju prioritete... kemija malo padne u drugi plan. Nadam se da je tako, ja sam jos dosta mlada i trudim se raditi na sebi i ne dopustati si neke luksuze, tipa zaljubljenost u drugog a u braku (nesretnom) sam... jer onda se sve zivo pogorsa jos vise.
Stella26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 02:22   #93
evo ovako : ja sam u vezi 6 godina- veza je okey.
zaljubila sam se u jednog tipa sa neta- chatamo već godinu dana. rekla sam dečku da mi je frend. u sebi znam da mi se taj jako dopada i kad bi imala priliku sigurno bi prevarila svog dečka. nismo u braku- ali živimo bračnim životom.
tvoji osjećaji su okey i to je skroz okey kroz što prolaziš- jer bi meni mučno bilo da ne upoznajem druge ljude. vjerujem da možeš imat duboku povezanost i sa nekim van braka. to ne mora biti ona klasična " vidimo se i znamo u svakoj situaciji", ali s tom drugom osobom možeš isto tako otkrivati nove svjetove i naučiti nešto. zašto se deprivirati? ako to odvede ka seksu- pitaj prije toga muža : da li te mogu prevariti?
ako on kaže ne- tada dobro razmisli i spontano reagiraj. čak i ako padne koja pusa sa strane, zagrljaj ili cyber sex to nije loše.
to je moje mišljenje.
enydymion_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:53   #94
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
Dakle,dogodilo se. Ne znam ni sama kako,ali nakon 6 godina braka imam one krasne leptiriće i sve što ide uz to. Ljuta sam na sebe,iznevjerila sam supruga. On to ne zna,ali bi mu srce slomilo da sazna.

Njega viđam,molim boga da ga ne vidim samo da ga zaboravim..S druge strane,samo želim da ga negdje sretnem.

On je u vezi,često ga viđam s djevojkom,koja ni ne sluti ništa.

Čak sam počela osjećati da su osjećaji obostrani.
Možda samo umišljam..

Ne znam što da radim,ovako varam supruga emotivno.
Supruga volim,obožavam. I pitam se kako je moguće dvije osobe istovremeno voljeti.
Možda je samo hir,da bar je. Otkad sam sa suprugom,nikad nisam pomislila na drugog muškarca.. On je za mene bio centar svijeta,najljepši,najnaočitiji,najbolji.
Dok se nije pojavio on.

Utješite me i recite da je hir jer se loše osjećam. Ko varalica najveća
I ne znam što bi se dogodilo da dođem u situaciju da ga prevarim s njim,toga se najviše bojim,mislim da bih pokleknula

Prošla sam kroz istu stvar. Bila u ok i dugoj vezi, i preko ušiju se zaljubila u drugog. Bila sam zbunjena, nisam znala kako se to moglo desiti dok u vezi sve štima (u biti, barem većina toga), mislila da volim svog dečka najviše na svijetu... Otišla sam iz mjesta stanovanja na neko vrijeme (što sam dečku objasnila kao odmor kod rodbine koje nisam dugo vidjela) da zaboravim tu drugu osobu. Vratila sam se natrag s čvrstom odlukom da ću nastaviti s vezom koja štima, u kojoj mi je ok i, što mi je bilo bitno, s dečkom kojeg sam voljela. Bila je to neka sigurnost koju nisam htjela tek tako pustiti.

Nakon kratkog vremena u nezamislivim je okolnostima doslovno sudbina spojila mene i tu drugu osobu. Taj dan sam shvatila da leptirići nisu nestali, nego da su samo još i jači, da smo se "klikli" na nevjerojatnoj razini, da bi si mogli pasati i u nekoj vezi... U sljedeće dane počela sam sve više razmišljati o stvarima koje ipak nisu štimale u vezi, na kraju sam sve priznala dečku... prekinula s njim, nastavila priču s trećim koja još uvijek traje
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 12:04   #95
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
vidim da ste se raspisali..

Ovako, ipak je problem u braku. Osjećam se plitno kad ovo pišem.
Lijepa sam i zgodna, držim do sebe i ugodno se osjećam u svojoj koži. Ali moj muž ništa ne primjećuje, njemu je seks rutina.Ako ćemo se seksati samo me pita hoćemo li i to je to.
Htjela bih malo spontanosti i kemije, ali toga nema.
Koliko puta bih se skinula u tangice i legla na kauč, on ništa..
Uzimam kremu za tijelo pa se mažem, on opet ništa.

Odlazim u sobu, on se samo prebaci s kompjutora na taj isti kauč,misleći da sam otišla spavati

Eto, ma da ne znam što napravim od sebe, on to ne primjećuje, pod izlikom da je on takav.
Muka mi je.. Koliko komplimenata dobijem od drugih ljudi što ženskih što muških osoba.
A čeznem za time da me on primijeti, šipak.

Nisam plitka i površna, jednostavno želim spontani i divlji seks i da vidim da me želi..A to ne vidim

Ovaj tip me još uvijek zanima, ali ga samo gledam i to je to.

Vidim da si kasnije napisala da je takav bio i u početku... mozda mu (vam) nema pomoci (kao sto su neki vec napisali), al ijesi li ti ovo sto si tu napisala ikad probala reci njemu? Je li uopce reagirao? Mozda mu je tvoj pristup presuptilan za njega?

Jer, na kraju krajeva, meni se cini da ti jos uvijek zelis svog muza i da te on primjeti... ali imam dojam da on to ne vidi, a ti njemu nikad nisi rekla to tim rijecima.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:48   #96
Quote:
Pea kaže: Pogledaj post
Nakon kratkog vremena u nezamislivim je okolnostima doslovno sudbina spojila mene i tu drugu osobu.
Da li je cudo ili iskusenje?
To saznas kasnije.
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:00   #97
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
Ovako, ipak je problem u braku.
Ne bi škodilo da si to odmah rekla.

vama je najmanji problem taj frajer čiju stražnjicu odmjeravaš. ipak, odlučila si se postaviti temu u kojoj si forumaše do sada držala u uvjerenju da si sretna i zadovoljna u cool braku...i da ti se, usprkos toj činjenici, "diže" na novog lika.
i forumašima, i osobi koja traži savjet mnogo olakšava započeti okosnicom problema

Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
Lijepa sam i zgodna, držim do sebe i ugodno se osjećam u svojoj koži. Ali moj muž ništa ne primjećuje, njemu je seks rutina.Ako ćemo se seksati samo me pita hoćemo li i to je to.
Htjela bih malo spontanosti i kemije, ali toga nema.
Koliko puta bih se skinula u tangice i legla na kauč, on ništa..
Uzimam kremu za tijelo pa se mažem, on opet ništa.
Nisam plitka i površna, jednostavno želim spontani i divlji seks i da vidim da me želi..A to ne vidim
razumijem da se osjećaš frustrirano i da ti manjak muževe pažnje umanjuje osjećaj ženstvenosti, privlačnosti...no zanima me kako ti doživljavaš svog muža?
prvo mi je interesantno da si svjesno ušla u brak sa osobom koja ti nikako nije pasala u seksualnom smislu...to si odmah shvatila primjećujem da si seksualnija osoba od njega,i da si morala predvidjeti kako će taj vaš problem neusklađenosti s vremenom samo rasti (raste i u vezama s početnih godinu-dvije životinjskog seksa, kada zađu u rutinu)...a gdje ne bi mlakom paru s nezgodnim i samim startom...

ne znam što bih ti savjetovala. taj novi lik uopće nije bitan u cijeloj ovoj priči...da nije on, (sudeći po situaciji u kojoj se nalaziš) sigurno bi bio drugi...a u budućnosti (s ovim intenzitetom tvog zadovoljstva brakom) vrlo je moguće da će biti i treći, četvrti...
dakle, smatram da je sukus problema upravo vaš nekvalitetan intimni aspekt veze...

nemoj mi zamjeriti na iskrenosti, ali smatram da veći dio odgovornosti za ovo stanje snosiš upravo ti, jer nisi reagirala na vrijeme, i jer si sanjala da će s godinama biti bolje ()
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
Svjesno sam ušla u takav brak misleći da će se kad tad opustiti i životinjski me izjebati.
Quote:
litlle miss x kaže: Pogledaj post
Eto, ma da ne znam što napravim od sebe, on to ne primjećuje, pod izlikom da je on takav
valjda ti je jasno da to tako ne ide.

o vitalnim komponentama "paketa" razmišlja se prije kupnje (malo banaliziram, ne zamjeri...ali razumiješ što ti želim reći)

Zadnje uređivanje DollceVit@ : 11.09.2010. at 20:08.
DollceVit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:02   #98
litlle miss x.....i kako si na kraju riješila svoj problem ?

ja sam u sličnoj situaciji....isto sam udana, nema sexa, nema romantike, nema maženja, uzbuđenja....sveukupno sam jako usamljena, razočarana i ranjiva...

srela sam jednog muškarca, viđamo se u prolazu i tu i tamo porazgovaramo....od prvog dana našeg susreta prštaju iskre....prvo su mi se svidjele njegove pune usne....pomislila sam, ajme kako bi to ljubila...

na njemu mi se sviđa što je tako vesel čovjek, tako je duhovit...ali i zna udjeliti kompliment ženi....trebalo je par dana da se zaljubim preko glave....

od kada sam se zaljubila ponašam se kao potpuni idiot u njegovoj blizini, ispadaju mi stvari, neznam složiti dve suvisle rečenice a kad nije u blizini samo razmišljam o njemu....zamišljam si o čemu bi razgovarali....i kako bi se ljubili...

zaljubljena jesam, svi simptomi su tu.....ja se borim protiv toga, ali ne mogu se odljubiti....ne želim biti zaljubljena i borim se protiv toga, ali ne mogu si pomoći...

znam da je zaljubljenost prolazna stvar....znam da to nije ljubav

ali što da radim.....jer imam osjećaj da je privlačnost i zaljubljenost obostrana ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:16   #99
Kleopatrice jel se od toga osjećaš živom i sretnom, veselom ?
Bolje nego uz onoga nasilnika. komad bukve i frižidera ?
Onda guštaj u tom osjećaju draga. Ljubav uvijek dolazi od dobra, ako je ljubav. Bog nije isključiv kao ljudi.
Uživaj u tom osjećaju.
Evo od mene. Uživaj i ne beri brigu.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:38   #100
Jadan čubonja.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.