Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2012., 11:22   #3421
Quote:
Mačkaa. kaže: Pogledaj post
on je točno zaključio da Nihal ne zna igrati igrice. Ali to zato što je preglupa (do toga, nažalost, nije došao).
Što je dokaz da je on jednako glup... Btw, moj komentar je bio čisto na račun ovih epizoda koje trenutno gledamo... O ovom kasnije - otom potom...
__________________
♥ 1.Bihter Ziyagil 2.Korkut Ali 3.Kuzey Tekinoğlu ♥
Chica Loquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 14:39   #3422
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post

ne sviđa mi se inače ona slika koju je @Chica stavila kako Bihi pljuska Plavog, ta mi je epka jedna od najtužnijih
tu je Bihi izgubila rat...sama sa sobom, jer taj je bio najvažniji i najteži koji je vodila

bezobzira na pljusku, kako se on nastavio samodopadno tamo držati, ma ne, ne mogu ja to još jednom gledati..
razmišljam da kao i neke od žena(nema frajera, dime) na temi prestanem nakon 60.-te epke
Quote:
Chica Loquita kaže: Pogledaj post
Meni je to isto bila jedna od najtužnijih epki iako mi ona kad se slomi pred mamom drži prvo mjesto, tj, naviše me dirnula... Ali to ne znači da ih nema još na koje sam cmizdrila, pa tako i na ovu o kojoj je riječ...Ama ja sam tu šamarčinu izdvojila kao nešto što je s obzirom na okolnosti on zaslužio i zato mi je taj šamar drag... Da ga je i pošteno izdevetala to bi mi bila draga scena... U datim uvjetima...
Quote:
Mačkaa. kaže: Pogledaj post
a kad Biher slomi ogledalo? Meni je to užasno tužno... Cijela 69. epizoda mi je jeziva.
nek ste vas tri mene podsjetile na tu epizodu pa sam je opet išla pogledat! jednako je mučna, jeziva ko prvi put.. Mislim da mi je to najgora epizoda uopće. meni je isto ko i @chici najgori dio kad se slomi pred mamom tu sam najviše cmizdrila, baš onako pravo ljudski. al sve ostalo u toj epizodi:
-onaj razgovor s Patkom o seksu s Behlulom i ono Patkino na kraju "Jel se vidi na meni". Došlo mi je povratit.
-Užasno mi je bilo ono razbijeno ogledalo i kako se slomila pred Firdes pred Adnanom .. Mrzila sam Behlula koji je pogledao krhotine na podu i okrenuo se na peti.
-Također mi je došlo slabo kad je PREKLINJAO, doslovno preklinjao Patku da ga jako voli!!!
-I ono kad je Bihi odjebao u onoj vinoteci i kad joj je govorio da je gotovo i svašta nešto jednako jadno.
-I onda kasnije Bihino njihanje i očiti znak propadanja na onom kauču kad se prisjeća njih, i onda ujutro ode pobacit..iako je željela to dijete
-i onda jedna od najgorih scena po meni: ona se vraća s pobaćaja, totalno iscrpljena, malaksala, jadna, pridržava se za zidove. Behlul to vidi i znam da kuži šta se događa..al jednostavno ignorira. Niti je ode pitat kako je ni ništa. Koliko bezosjećajan moraš biti??? Koliki gad! (al glavno da se on prije tog smijuljio na mms koji mu Patkica šalje (askim, baskim..bitanem, cok guzel..i ostala sranja). Priznajem da sam bila totalni mazohist i vraćala tu scenu sto puta.. jer sam se svaki put nadala da će onaj njegov šokirani, zabrinuti pogled nešto pokazat..al uvijek isto završi: behlul kacar.

uf yaaa. bila sam rekla samoj sebi da neću o tim kasnijim epizodama, a na novoj se još nisu ni poljubili. I stvarno razumijem to šta je @anamonica rekla ..da su neki odustali nakon 60...
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 15:22   #3423
Quote:
-i onda jedna od najgorih scena po meni: ona se vraća s pobaćaja, totalno iscrpljena, malaksala, jadna, pridržava se za zidove. Behlul to vidi i znam da kuži šta se događa..al jednostavno ignorira. Niti je ode pitat kako je ni ništa. Koliko bezosjećajan moraš biti??? Koliki gad! (al glavno da se on prije tog smijuljio na mms koji mu Patkica šalje (askim, baskim..bitanem, cok guzel..i ostala sranja). Priznajem da sam bila totalni mazohist i vraćala tu scenu sto puta.. jer sam se svaki put nadala da će onaj njegov šokirani, zabrinuti pogled nešto pokazat..al uvijek isto završi: behlul kacar
jedan od glavnih razloga što ga mrzim od prvog gledanja i zašto u 2 i 3 gledanju ne opravdavam nijedan njegov postupak, niti imam imalo razumjevanja za njega.... ta neljudskost, sebičnost, egoizam! jer bihter kakva god da je bila, rekla sam nije ni njezino maslo za ramazana, nikada ga ne bi pustila da se muči i da propada, i nikada se ne bi ponašala hladnokrvno kao da ništa među njima nije bilo !! ma stoka muška! on je trebao dobiti metak u srce !
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 15:41   #3424
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
-Užasno mi je bilo ono razbijeno ogledalo i kako se slomila pred Firdes pred Adnanom .. Mrzila sam Behlula koji je pogledao krhotine na podu i okrenuo se na peti.
-Također mi je došlo slabo kad je PREKLINJAO, doslovno preklinjao Patku da ga jako voli!!!
-I ono kad je Bihi odjebao u onoj vinoteci i kad joj je govorio da je gotovo i svašta nešto jednako jadno.
-I onda kasnije Bihino njihanje i očiti znak propadanja na onom kauču kad se prisjeća njih, i onda ujutro ode pobacit..iako je željela to dijete
-i onda jedna od najgorih scena po meni: ona se vraća s pobaćaja, totalno iscrpljena, malaksala, jadna, pridržava se za zidove. Behlul to vidi i znam da kuži šta se događa..al jednostavno ignorira.
Gad muški. Ne mogu uživati u ovim predivnim epizodama kad znam što slijedi... Znam kakva će on Juda postati, a sad jedino tražim taj prijelomni trenutak.
Sumnjam da je on tad i imao pojma da je ona pobacila, a sumnjam da je išta značajnog i pomislio u tom svom kokošjem mozgu jer kasnije kad mu Adnan objavi da je Bihter pobacila on ostane
Ono razbijanje ogledala je i početak njenog psihičkog propadanja, ona od tad postaje opsjednuta Behlulom i fix-idejom da će on sve ostaviti radi nje...
Vidjevši krhotine stakla, mislim da se i on lagano zabrinuo za nju, ali uzalud, mora biti poslušan Patkin psić i ostaviti nju u rasulu..
Scena ljuljanja na kauču mi je jeziva, ali sumnjam da je trebala pobaciti... Mogla je jednostvano otići u Ameriku i othraniti svog klinca, kladim se da bi Behlul kad-tad otišao za njom..

Quote:
Zoree kaže: Pogledaj post
ta neljudskost, sebičnost, egoizam! jer bihter kakva god da je bila, rekla sam nije ni njezino maslo za ramazana, nikada ga ne bi pustila da se muči i da propada, i nikada se ne bi ponašala hladnokrvno kao da ništa među njima nije bilo !! ma stoka muška! on je trebao dobiti metak u srce !
Ne bih rekla da je i on toliko sebičan, egoističan... Jednostavno je psihički propao.. Podsjeća na podvojenu ličnost.. On je sebi stvorio neki svoj prihvatljivi svijet u kojem voli Patku kako se ne bi morao nositi s krivnjom.. Prolupao je skroz.. Tako su njegove mane postale trostruko izraženije jer ga Bihterina prisutnost podsjeća na to da se ipak dogodilo... I tako se umjetno stvorena idila kvari..
Meni je baš drago što ga je ostavila tako polumrtvog da se provlači kroz život... Ovako će uvijek biti svjestan što je napravio, a bez prilike da mu ona oprosti (premda mislim da mu i je oprostila, suviše ga je voljela). Ostatak života će provesti bez svoje polovice, nepotpuna osoba ili štaveć.
Mačkaa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 15:57   #3425
Quote:
Ne bih rekla da je i on toliko sebičan, egoističan... Jednostavno je psihički propao.. Podsjeća na podvojenu ličnost.. On je sebi stvorio neki svoj prihvatljivi svijet u kojem voli Patku kako se ne bi morao nositi s krivnjom.. Prolupao je skroz.. Tako su njegove mane postale trostruko izraženije jer ga Bihterina prisutnost podsjeća na to da se ipak dogodilo... I tako se umjetno stvorena idila kvari..
Meni je baš drago što ga je ostavila tako polumrtvog da se provlači kroz život... Ovako će uvijek biti svjestan što je napravio, a bez prilike da mu ona oprosti (premda mislim da mu i je oprostila, suviše ga je voljela). Ostatak života će provesti bez svoje polovice, nepotpuna osoba ili štaveć.
ja ne vidim tako, previše je toga uradio da bi našla opravdanje za te zadnje postupke, i ne želim... on je sam izabrao nitko ga nije tjerao da tako postupi..
po čemu bi behlul bio drugačiji od čojka koji ostavi ženu i 5 djece ? znam ga takvog, eno ga živi sretno, i ima dijete sa tom ženom, istina selu su bila puna usta, al briga njega...samo treba volja, i hrabrost ! a on to nije imao, i još nije pokazao ni malo empatije...
čisti egoizam je u tom čojku...
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 16:31   #3426
Quote:
Zoree kaže: Pogledaj post
on je trebao dobiti metak u srce !
Ne stignem se sad upuštat u detaljne analize, ali nikad nije ni dovedeno u pitanje to da je Behlul bio gori od Bihter jer jest... Ama ja mislim da je on dobio kaznu koju zaslužuje - adekvatnu i najgoru moguću... U datim okolnostima... Dal će se on u budućnosti oporaviti, da li će se probuditi njegov nagon za opstankom, to me nije ni briga jer je to izvan okvira serije i tu svatko ima pravo zamišljat scenarij koji želi... Ja sam zadovoljna kako je skončao - u boli kakvoj je priuštio njoj... Metak u srce u njegovom bi slučaju bio bezbolno rješenje problema... Zločin bez počinitelja... Ovako je počinjen zločin, a počinitelj propisno kažnjen...

@terre ti si se baš odlučila uništiti pod svaku cijenu?

Previše mi je to tog "hate him" Behlula na jednom mjestu, lakše mi je pljuvat po njemu dozirano iz epizode u epizodu...

Sve scene koje si navela, brrrr, ali ja volim o tome razmišljati na ovakav način (i pritom ga ne branim već strogo osuđujem, ali nekako mi lakše kad si to malo "upakiram") - u svakome od nas čuči ono naše drugo "ja" - kod nekih više, kod nekih manje delikatno, Bihter je na površinu uspjela izvući (iako se i dok je s njom bio borio s tom "tamnom" stranom koja je tu i tamo znala prevladati) onog pravog, duboko potisnutog, vješto skrivanog i dugo zatomljavanog Behlula (uzrok tome nalazim u traumatizirajućem djetinjstvu), dakle sve one dobre (odnosno bolje) strane, kojeg sam Behlul kasnije nije uspio zadržati na površini... Od trena kad se počeo samozavaravati, automatski je dopustio tom drugom "ja" da preuzme njegovu ličnost i u skladu s tim se počeo ponašat... S vremenom je ono "ja" koje je imao s Bihter postajalo sve manje i manje dok nije došlo do gotovo sićušnog, a on je počeo živjeti ličnost koja ga je sada već u potpunosti zaposjela, a da toga nije bio ni svjestan... Raniji Behlul bi povremeno isplivao na površinu, ali se se to uglavnom svodilo na "ima reakcije, ali nema akcije"... Tako objašnjavam i taj trenutak kad se vratila s pobačaja - šok i nevjerica=reakcija prisutna, nepoduzimanje ničega=nema akcije... Neljudski, nehumano, nemoralno, gnjusno, neetično, kako god hoćete, da, slažem se, ali eto, ja si to tumačim kroz ovakvu vrstu simbolike jer vjerujem da Behlul u suštini duše nije bio zao i odbijam to prihvatiti... Brzoplet, nepromišljen, slab, kukavan, jak na riječima, sebičan, sve to da + konstantno bježeći sam od sebe, ali nikada zao... Koliko god sam ga htjela ispljuskati za sve izgovorene nebuloze ni u jednom trenutku nisam stekla dojam da je bilo šta izgovorio planski smišljeno... Ili je bilo izgovoreno iz svojevrsne osvete (i kad joj je rekao da je prava Firdevsina kći i povodom surpriza kad joj je rekao da je bolesna) ili braneći sam sebe pred samim sobom, pa mu je lakše bilo napadat i uzvraćat na taj način... Udarajući tamo gdje najviše boli... Ali to je bila stvar trenutka, ne mislim da ju je pritom htio ciljano povrijedit (iako ju je trebao poznavat dovoljno dobro i znati da hoće; to mu zamjeram na kvadrat) jer bi on prvi najsretniji bio da su se svi izvukli iz cijele te priče bez posljedica, da pritom nikog nije "uništio" i da se istina zataškala... Ne znam, zamjeram mu dosta toga, ali ne zamjeram mu što "postoji"... Jednostavno je cijela ta priča "pogrešno" počela i "pogrešno" završila...

EDIT: Evo, tek sad vidjeh ovo:

Quote:
Mačkaa. kaže: Pogledaj post
Podsjeća na podvojenu ličnost.. On je sebi stvorio neki svoj prihvatljivi svijet u kojem voli Patku kako se ne bi morao nositi s krivnjom.. Prolupao je skroz.. Tako su njegove mane postale trostruko izraženije jer ga Bihterina prisutnost podsjeća na to da se ipak dogodilo... I tako se umjetno stvorena idila kvari..
i u skladu je s ovim što sam gore navela, pogotovo dio o "podvojenoj ličnosti". I u ostatku posta vidim dosta dodirnih točaka sa mojim načinom razmišljanja, i da slažem se, a to sam neki dan i napisala - da je Bihi bila samo malčice odlučnija i hrabrija, to dijete bi bila prekretnica cijele priče - s Behlulom ili bez njega, ali svakako bi joj preokrenulo život u drugom smjeru...
__________________
♥ 1.Bihter Ziyagil 2.Korkut Ali 3.Kuzey Tekinoğlu ♥

Zadnje uređivanje Chica Loquita : 27.05.2012. at 16:41.
Chica Loquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 18:33   #3427
Bas nisam gledala kad je trajala sat i po.
Moram nadokaniti sad ove epizode.

Po ovome sto ste pisale skontala sam da je bio onaj poljubac na stepenicama, i kladjenje u parfem.

Jesul bile zaruke?
 
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:03   #3428
Tek sam se uključila na forum pa ne znam je li već netko to pitao - mogu li se negdje na netu gledati ove epke koje sad idu na novoj ? Nisam u mogućnosti pratiti na tv-u redovito pa kad propustim da mogu odgledati.

Unaprijed hvala na odgovoru
gušmuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:10   #3429
Quote:
Previše mi je to tog "hate him" Behlula na jednom mjestu, lakše mi je pljuvat po njemu dozirano iz epizode u epizodu...
hahha...znam al ne mogu se sudržat, odvratniji mi je od njihaljke što više gledam..u prvom gledanju mržnja mi je bila usmjerena na nju, al sad mi je više na njega...nekako i i patka žrtva, svojim izborom al žrtva....

Quote:
Tek sam se uključila na forum pa ne znam je li već netko to pitao - mogu li se negdje na netu gledati ove epke koje sad idu na novoj ? Nisam u mogućnosti pratiti na tv-u redovito pa kad propustim da mogu odgledati.

Unaprijed hvala na odgovoru
imaš ljube, sve epke na ta...nu...
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:54   #3430
Hvala Zoree, našla sam stranicu ali ne mogu pokrenuti da pogledam, ne znam u čemu je problem,

Mogu li negdje drugdje pogledati ili samo na toj stranici?
gušmuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 21:44   #3431
Quote:
Chica Loquita kaže: Pogledaj post
Ne stignem se sad upuštat u detaljne analize, ali nikad nije ni dovedeno u pitanje to da je Behlul bio gori od Bihter jer jest... Ama ja mislim da je on dobio kaznu koju zaslužuje - adekvatnu i najgoru moguću... U datim okolnostima... Dal će se on u budućnosti oporaviti, da li će se probuditi njegov nagon za opstankom, to me nije ni briga jer je to izvan okvira serije i tu svatko ima pravo zamišljat scenarij koji želi... Ja sam zadovoljna kako je skončao - u boli kakvoj je priuštio njoj... Metak u srce u njegovom bi slučaju bio bezbolno rješenje problema... Zločin bez počinitelja... Ovako je počinjen zločin, a počinitelj propisno kažnjen...
s ovim se slažem. mislim da je on dobio najgoru moguću kaznu. život s teškom krivnjom, grižnjom savjesti, saznanjem da je uništio nekoliko života: bihterin, svoj, nihalin..pa i adnanov (iako je on na kraju pokazao najviše naznaka da "nje tak strašnje"). recimo kao smrtna kazna za počinitelje.. ja nisam recimo za to jer (osim šta mislim da niko nema prava odlučivat u tolikoj mjeri o tuđem životu), po meni, nema gore kazne nego cijeli život se nosit s krivnjom. a ako recimo nemaš krivnju..onda je i život u doživotnom zatvoru dovoljna kazna. tako je, metaforički rečeno, i behlulu najveća kazna doživotni "zatvor".

Quote:
@terre ti si se baš odlučila uništiti pod svaku cijenu?
moram ti reć da sam danas pristupila tome više analitički (mislim na 69. epizodu). je da je bila mučna, al nisam ni suzu pustila. tako da sam čak i pokušavala shvatit zašto je takav.

Quote:
Raniji Behlul bi povremeno isplivao na površinu, ali se se to uglavnom svodilo na "ima reakcije, ali nema akcije"... Tako objašnjavam i taj trenutak kad se vratila s pobačaja - šok i nevjerica=reakcija prisutna, nepoduzimanje ničega=nema akcije... Neljudski, nehumano, nemoralno, gnjusno, neetično, kako god hoćete, da, slažem se, ali eto, ja si to tumačim kroz ovakvu vrstu simbolike jer vjerujem da Behlul u suštini duše nije bio zao i odbijam to prihvatiti... Brzoplet, nepromišljen, slab, kukavan, jak na riječima, sebičan, sve to da + konstantno bježeći sam od sebe, ali nikada zao... Koliko god sam ga htjela ispljuskati za sve izgovorene nebuloze ni u jednom trenutku nisam stekla dojam da je bilo šta izgovorio planski smišljeno... Ili je bilo izgovoreno iz svojevrsne osvete (i kad joj je rekao da je prava Firdevsina kći i povodom surpriza kad joj je rekao da je bolesna) ili braneći sam sebe pred samim sobom, pa mu je lakše bilo napadat i uzvraćat na taj način... Udarajući tamo gdje najviše boli... Ali to je bila stvar trenutka, ne mislim da ju je pritom htio ciljano povrijedit (iako ju je trebao poznavat dovoljno dobro i znati da hoće; to mu zamjeram na kvadrat) jer bi on prvi najsretniji bio da su se svi izvukli iz cijele te priče bez posljedica, da pritom nikog nije "uništio" i da se istina zataškala... Ne znam, zamjeram mu dosta toga, ali ne zamjeram mu što "postoji"... Jednostavno je cijela ta priča "pogrešno" počela i "pogrešno" završila...
znaš da se je u većini stvari slažem s tobom. i totalno kužim šta oćeš reć. i znaš da ni ja njega ne mrzim..već znaš kako ide dalje i ne zamjeram mu šta postoji.. I ne mislim da je zla osoba, al recimo sve te stvari koje si gore navela, u vezi podvojene ličnosti, vezano za pobačaj.. Da, njegov postupak je nehuman, neetičan, bezobziran, gnjusan..Jer čak i to šta se vidio njegov šok i nevjerica.. opet je nije ni pitao kako je, niti je prikazano da se brine za nju..makar kroz isječak misli da mu se vraća ta scena u glavi.. Dapače, on je kasnije bio i bahat kad je saznao od Adnana da je ona pobacila.. kao "koju igru igraš" tako neki đir. Užas! Mislim da to dovoljno govori o njegovom karakteru.. Možeš ti koliko god oćeš bit bez akcije, al mene bi to izjedalo u glavi. Ipak je to bilo njihovo dijete. I to šta kažeš da njegove riječi nisu bile planski smišljene nego iz osvete.. Meni to dođe ne isto. Jer ju je povrijeđivao kako je stigao i umio. Ma znaš šta.. čekat ćemo da te sve epizode dođu pa ćemo analizirat stvar po stvar... Pa ćemo se dogovorit

Quote:
čarolija :) kaže: Pogledaj post

Jesul bile zaruke?
nisu bile zaruke
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:23   #3432
Danas gledam zadnju epizodu kad se Bihter ubije,koji sam ja mazohista.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 23:08   #3433
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek za kontruktivne rasprave


Quote:
napokon netko kome je taj kaput dobar : s : D je..i meni je bila slatka u toj kobinaciji majica i haljinica. al ja volim i njene hulaphopke jer i ja nosim šarene
doduše.. zezne ona dosta puta.. al oprostit ću joj jer je lijepa ..
ma kaput je zakon
jedino mi hulahopi u žarkim bojama se ne sviđaju nikako
neke kombinacije su nezanimljive, al' valjda jer je većinu serije trudna
i meni je Pejker jako lijepa

Quote:
Mačkaa. kaže: Pogledaj post
Da, slažem se. Ali Bihter se igrala. To je jednostavno Bihter-način. Igrala se i s Adnanom, pa onda i s nećakom. Ne kažem da ga nije voljela, naravno da je, ali činjenica je da su njemu dozlogrdile igrice te se još više okrenuo Nihal (50. i 60. epizode).Naime, on je točno zaključio da Nihal ne zna igrati igrice. Ali to zato što je preglupa (do toga, nažalost, nije došao).
nije Nihal preglupa, nije ona ni glupa.. jednostavno ne zna što je najbolje za nju, jer je prerazmažena. Da joj makneš toliku silnu razmaženost...

nego, kakve sve to Bihter igra igrice? elaboriraj mi...u šumici ja ne vidim nikakvu igricu, ako ni kad je dala Nihal ogrlicu to je iz bijesa napravila, jedino rođendan uvažajem od dosad spomenutih njenih igrica..i ovo u hotelu u ovoj sad spominjanoj epki kad je rekla da je trudna pa da nije također nije igrica- rekla mu je zapravo da će biti što god on želi, da je na sve spremna za njega...

i zašto je to po tebi Bihter-način? ja ne mislim da je to njen način, ona nije kao Firdi, jedino zajedničko im je strast, obje su jako strastvene, pune života... ali 'Bihine igrice' vidim ovako:kao niz očajničkih poteza, želi mu na sve načine pokazati da ga voli i da joj je on jedini bitan, ona ide iz greške u grešku, srlja, ne razmišlja, postaje naporna, kontradiktorna..a to sve jer je očajna
ne znam ja to tako vidim
rekla bi da je bahata da se precjenjuje, jer misli da je vrednija i važnija svakome pa naravno i Behlulu tj. da bi to trebala biti od Ziyagilovih, ali ne vidim ju kao igračicu.
da igra, nikad ne bi Adnanu rekla da je Behlul mislio na Nihal a ne Elif kad je rekao da voli

Quote:
Chica Loquita kaže: Pogledaj post
Previše mi je to tog "hate him" Behlula na jednom mjestu, lakše mi je pljuvat po njemu dozirano iz epizode u epizodu... :l ol:
i meni, nemožemo sve odjednom, nikako

Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
s ovim se slažem. mislim da je on dobio najgoru moguću kaznu. život s teškom krivnjom, grižnjom savjesti, saznanjem da je uništio nekoliko života: bihterin, svoj, nihalin..pa i adnanov (iako je on na kraju pokazao najviše naznaka da "nje tak strašnje"). recimo kao smrtna kazna za počinitelje.. ja nisam recimo za to jer (osim šta mislim da niko nema prava odlučivat u tolikoj mjeri o tuđem životu), po meni, nema gore kazne nego cijeli život se nosit s krivnjom. a ako recimo nemaš krivnju..onda je i život u doživotnom zatvoru dovoljna kazna. tako je, metaforički rečeno, i behlulu najveća kazna doživotni "zatvor".
istina, i to zbog Bihter, vjerujem da će Adnan i Nihal to preživjeti i preboljeti, ali njemu ostaje i to da je prognan od obitelji, da iako će preboljeti, neće mu moći to oprostiti jer je preveliko zlo im nanio. ali Bihter će mu ostati, ona na duši, uništen njen život

Quote:
moram ti reć da sam danas pristupila tome više analitički (mislim na 69. epizodu). je da je bila mučna, al nisam ni suzu pustila. tako da sam čak i pokušavala shvatit zašto je takav.
drago mi je , jer prebolna je ta epka, treba odvojiti par dana iza nje za plakanje

Quote:
Dapače, on je kasnije bio i bahat kad je saznao od Adnana da je ona pobacila.. kao "koju igru igraš" tako neki đir. Užas! Mislim da to dovoljno govori o njegovom karakteru.. Možeš ti koliko god oćeš bit bez akcije, al mene bi to izjedalo u glavi. Ipak je to bilo njihovo dijete. I to šta kažeš da njegove riječi nisu bile planski smišljene nego iz osvete.. Meni to dođe ne isto. Jer ju je povrijeđivao kako je stigao i umio.
Ni meni to nije jasno..kužila bi da recimo on se želi njoj zgaditi i prikazati joj se u najgorem svijetlu, da ga se ostavi, da prihvati kraj, da ga zaboravi, ali ovo njegovo napadanje, takvo istresanje i svaljivanje krivnje na nju da bi sebi olakašao - užasno sebično...čak bi mi bilo ok da je sebi to tako prezentirao, ali da to kaže naglas i nju uništi da bi sebi lakše povjerovao svoje laži u koje se želi uvjeriti - užasno, užasno, sebično
e, sad koliko sebični ljudi mogu voljeti...hmmm...

ona njega nikad nije krivila, nije ga htjela namjerno povrijediti, htjela je samo da on nju opet želi, i sve radila da to postigne, ali namjere su im toliko različite da moram prekinuti razmišljati i pisati jer ću se opet pitati kakva je to njegova ljubav

Quote:
Ma znaš šta.. čekat ćemo da te sve epizode dođu pa ćemo analizirat stvar po stvar... Pa ćemo se dogovorit
more
__________________
Little Miss Sunshine.

Zadnje uređivanje anamonica : 27.05.2012. at 23:16.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:34   #3434
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Danas gledam zadnju epizodu kad se Bihter ubije,koji sam ja mazohista.
I kako si preživjela? Meni sam taj čin ubistva nije toliko težak, jer sam ga prije puštanja zadnje epizode na TV-u pogledala jedno milion puta. Meni je bilo sasvim normalno kad mi neko dođe u goste, počnem pričati o Ašku, bla, bla, bla...čekaj da ti pokažem kraj, i onda tako svima puštala, tako da sam donekle, ali donekle oglulala na tu scenu kad se Bihi upucava.
Meni je mnogo gore bilo gledati sve ono što je predhodilo tom ubistvu. Slom pred Firdevsom (oba puta), razbijane ogledala, kad je išla na abortus, pa kad je Behlul odgurnuo u podrumu kad su šli po vino, pa njeno njihanje na krevetu, onda iz zadnje epizode scena iz šumice, pa kad rida u sobi pred Firdevsom, pa onaj pogled kad nose Patkinu vjenčanicu itd. Mogla bih nabrajati do sutra. Nikad se nisam više u životu isplakala kao gledajući ovu seriju, tačno mi je nanijela duševni bol.
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:49   #3435
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
makar kroz isječak misli da mu se vraća ta scena u glavi..
Mislim da se tu ipak radi o malom propustu scenaristica, jer su Behlulu - onakvom kakav u suštini jest, barem toliko mogle propisat... Općenito je njegova reakcija po pitanju te trudnoće površno obrađena i nedefinirana... Ne pije mi baš vodu, u odnosu na sve ostalo, da je ostao mrtav hladan, a lomio se cijelo vrijeme oko puno manjih sitnica... Eto ta trudnoća je za mene najveća kontardaiktornost u scenariju...

Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Dapače, on je kasnije bio i bahat kad je saznao od Adnana da je ona pobacila.. kao "koju igru igraš" tako neki đir. Užas!
Ne da mi se sad ići sagledavati stvari gledajući tu epku, tako da mi ovo uzmete s rezervom jer ostavljam prostora da sam ovako na prvu moguće u krivu, ali ja sam ipak tu rečenicu shvatila u malo drugačijem kontekstu... Mislim da je ona više bila rezultat toga što mu je prvo rekla da je trudna, pa je to porekla, pa je sam uvidio da postoji velika mogućnost da jest (ono kad je obratio pozornost na to da "ne pije" alkohol), više ni sam nije znao šta da misli, i onda je na kraju otkrio da je pobacila - previše se toga izdogađalo u njegovoj glavi i vjerojatno mu je sve to skupa u tom trenutku djelovalo kao svojevrsna igra... Ja sam nekako uvjerenja, da bez obzira što je njegova prvotna reakcija bila da im to u ovom trenutku ne pogoduje, da bih ipak s vremenom drugačije počeo gledati na stvari, samo da nije bilo onog njenog demantija u hotelu... Mislim da ga je to zapravo izbacilo iz takta i da je cijela ta situacija bila okidač za potpuno "zahlađenje" odnosa... Mogu razumijeti da se u tom trenutku osjećao izigran i kao da se netko poigrava njegovim osjećajima... Nažalost, nesvjestan da upravo to on radi s njenim... I da, na strani sam Bihter - potpuno i apsolutno, ali eto moje viđenje iz drugog kuta...

Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
I to šta kažeš da njegove riječi nisu bile planski smišljene nego iz osvete.. Meni to dođe ne isto.
Efekt i posljedice jednaki, ali uzrok i namjera drugačiji... Dakle ne mislim da je bilo šta izgovoreno s predoumišljajem jer bi to po meni ipak bila gora opcija, već čisto da obrani sebe, opet dokazujući da se s problemima ne zna nosit nego nezrelo... Često puta i sami možemo svjedočiti da neki ljudi izgovore stvari u afektu samo zato što ih se dirnulo u žicu, pa ni ne razmišljajući idu uzvratiti kako bi se obranili, ali ne nužno s namjerom da tu istu osobu ciljano povrijede, već eventualno nesvijesno refleksno gađajući tamo gdje najviše boli. Ona njemu da je trudna, pa da nije, on njoj - ista si Firdevsina kći, ona njemu nadu u oproštajni "sex" i surpriz, on njoj "ti si bolesna", ona njemu primjedbu na račun Nihal, on njoj pohvalu na račun Nihal... I tako ukrug... Jest da ju je time povrijedio do boli (i nemam nijednu riječ opravdanja za to) ama on je na taj način reagirao jer mu je bilo lakše "uzvratit" nego se suočit s istinom... Na nanešenu "bol" (on je mislio da mu je nanosi ona, a zapravo ju je nanosio sam sebi) je uzvraćao nanošenjem boli... Zapravo, mislim da je on u svim tim situacijama u njoj na nesvijesnoj razini zapravo vidio odraz sebe samoga, i vjerujem da ga je to duboko u duši ipak "zapeklo", pa je bježeći pritom od samog sebe, njoj pripisivao sve ono što je zapravo karakteriziralo njega... Iskrivljena percepcija, lažna slika vlastitog postojanja...

Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Ma znaš šta.. čekat ćemo da te sve epizode dođu pa ćemo analizirat stvar po stvar... Pa ćemo se dogovorit
Agree, i tako mi je ovo kao što već rekoh previše Behlula odjednom (mogla bih imat noćna more )... Ne sumnjam da ćemo se svi skupa naći negdje na polovici (ili barem trećini) puta... Ali jao si ga nema kad po pitanju "tamne" ljudske strane moramo pronalazit zajednički jezik... Pravi smo mazohisti, nema šta...

Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Danas gledam zadnju epizodu kad se Bihter ubije,koji sam ja mazohista.
Ama šta vam je svima danas da ste tako mazohistički nastrojeni?

Quote:
luisana kaže: Pogledaj post
Meni je mnogo gore bilo gledati sve ono što je predhodilo tom ubistvu. Slom pred Firdevsom (oba puta), razbijane ogledala, kad je išla na abortus, pa kad je Behlul odgurnuo u podrumu kad su šli po vino, pa njeno njihanje na krevetu, onda iz zadnje epizode scena iz šumice, pa kad rida u sobi pred Firdevsom, pa onaj pogled kad nose Patkinu vjenčanicu itd. Mogla bih nabrajati do sutra. Nikad se nisam više u životu isplakala kao gledajući ovu seriju, tačno mi je nanijela duševni bol.
The same thing here , ama iako sam oguglala na njezino samoubojstvo, nisam oguglala na "Hadi Askim, Behlul kacar"...
__________________
♥ 1.Bihter Ziyagil 2.Korkut Ali 3.Kuzey Tekinoğlu ♥

Zadnje uređivanje Chica Loquita : 28.05.2012. at 00:55.
Chica Loquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:49   #3436

Pretužno Ovo me isto slomilo.

http://www.youtube.com/watch?v=q9MxA...eature=related
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:51   #3437
Quote:
Chica Loquita kaže: Pogledaj post
Ne stignem se sad upuštat u detaljne analize, ali nikad nije ni dovedeno u pitanje to da je Behlul bio gori od Bihter jer jest... Ama ja mislim da je on dobio kaznu koju zaslužuje - adekvatnu i najgoru moguću... U datim okolnostima... Dal će se on u budućnosti oporaviti, da li će se probuditi njegov nagon za opstankom, to me nije ni briga jer je to izvan okvira serije i tu svatko ima pravo zamišljat scenarij koji želi... Ja sam zadovoljna kako je skončao - u boli kakvoj je priuštio njoj... Metak u srce u njegovom bi slučaju bio bezbolno rješenje problema... Zločin bez počinitelja... Ovako je počinjen zločin, a počinitelj propisno kažnjen...

Sve scene koje si navela, brrrr, ali ja volim o tome razmišljati na ovakav način (i pritom ga ne branim već strogo osuđujem, ali nekako mi lakše kad si to malo "upakiram") - u svakome od nas čuči ono naše drugo "ja" - kod nekih više, kod nekih manje delikatno, Bihter je na površinu uspjela izvući (iako se i dok je s njom bio borio s tom "tamnom" stranom koja je tu i tamo znala prevladati) onog pravog, duboko potisnutog, vješto skrivanog i dugo zatomljavanog Behlula (uzrok tome nalazim u traumatizirajućem djetinjstvu), dakle sve one dobre (odnosno bolje) strane, kojeg sam Behlul kasnije nije uspio zadržati na površini... Od trena kad se počeo samozavaravati, automatski je dopustio tom drugom "ja" da preuzme njegovu ličnost i u skladu s tim se počeo ponašat... S vremenom je ono "ja" koje je imao s Bihter postajalo sve manje i manje dok nije došlo do gotovo sićušnog, a on je počeo živjeti ličnost koja ga je sada već u potpunosti zaposjela, a da toga nije bio ni svjestan... Raniji Behlul bi povremeno isplivao na površinu, ali se se to uglavnom svodilo na "ima reakcije, ali nema akcije"... Tako objašnjavam i taj trenutak kad se vratila s pobačaja - šok i nevjerica=reakcija prisutna, nepoduzimanje ničega=nema akcije... Neljudski, nehumano, nemoralno, gnjusno, neetično, kako god hoćete, da, slažem se, ali eto, ja si to tumačim kroz ovakvu vrstu simbolike jer vjerujem da Behlul u suštini duše nije bio zao i odbijam to prihvatiti... Brzoplet, nepromišljen, slab, kukavan, jak na riječima, sebičan, sve to da + konstantno bježeći sam od sebe, ali nikada zao... Koliko god sam ga htjela ispljuskati za sve izgovorene nebuloze ni u jednom trenutku nisam stekla dojam da je bilo šta izgovorio planski smišljeno... Ili je bilo izgovoreno iz svojevrsne osvete (i kad joj je rekao da je prava Firdevsina kći i povodom surpriza kad joj je rekao da je bolesna) ili braneći sam sebe pred samim sobom, pa mu je lakše bilo napadat i uzvraćat na taj način... Udarajući tamo gdje najviše boli... Ali to je bila stvar trenutka, ne mislim da ju je pritom htio ciljano povrijedit (iako ju je trebao poznavat dovoljno dobro i znati da hoće; to mu zamjeram na kvadrat) jer bi on prvi najsretniji bio da su se svi izvukli iz cijele te priče bez posljedica, da pritom nikog nije "uništio" i da se istina zataškala... Ne znam, zamjeram mu dosta toga, ali ne zamjeram mu što "postoji"... Jednostavno je cijela ta priča "pogrešno" počela i "pogrešno" završila...

------ a to sam neki dan i napisala - da je Bihi bila samo malčice odlučnija i hrabrija, to dijete bi bila prekretnica cijele priče - s Behlulom ili bez njega, ali svakako bi joj preokrenulo život u drugom smjeru...
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
nego, kakve sve to Bihter igra igrice? elaboriraj mi...u šumici ja ne vidim nikakvu igricu, ako ni kad je dala Nihal ogrlicu to je iz bijesa napravila, jedino rođendan uvažajem od dosad spomenutih njenih igrica..i ovo u hotelu u ovoj sad spominjanoj epki kad je rekla da je trudna pa da nije također nije igrica- rekla mu je zapravo da će biti što god on želi, da je na sve spremna za njega...

i zašto je to po tebi Bihter-način? ja ne mislim da je to njen način, ona nije kao Firdi, jedino zajedničko im je strast, obje su jako strastvene, pune života... ali 'Bihine igrice' vidim ovako:kao niz očajničkih poteza, želi mu na sve načine pokazati da ga voli i da joj je on jedini bitan, ona ide iz greške u grešku, srlja, ne razmišlja, postaje naporna, kontradiktorna..a to sve jer je očajna
ne znam ja to tako vidim
rekla bi da je bahata da se precjenjuje, jer misli da je vrednija i važnija svakome pa naravno i Behlulu tj. da bi to trebala biti od Ziyagilovih, ali ne vidim ju kao igračicu.
da igra, nikad ne bi Adnanu rekla da je Behlul mislio na Nihal a ne Elif kad je rekao da voli

-----istina, i to zbog Bihter, vjerujem da će Adnan i Nihal to preživjeti i preboljeti, ali njemu ostaje i to da je prognan od obitelji, da iako će preboljeti, neće mu moći to oprostiti jer je preveliko zlo im nanio. ali Bihter će mu ostati, ona na duši, uništen njen život

-------ona njega nikad nije krivila, nije ga htjela namjerno povrijediti, htjela je samo da on nju opet želi, i sve radila da to postigne, ali namjere su im toliko različite da moram prekinuti razmišljati i pisati jer ću se opet pitati kakva je to njegova ljubav
Nemam sad vremena, osim za puspasit se a inače sam fan ovakvih i sl. analiza.
Ovo što su Chica i Anamonica izanalizirale upravo ovako i ja percipiram ove scene i događaje koji su me paralizovali.

@Terranea mi je simpa skroz. Rekla bih da je umjetnička duša pa sve to nekako okolokole upakuje kad se izražava, takoreć alegorija forumska.
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:52   #3438
Quote:
luisana kaže: Pogledaj post
Ajme canim benim
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 01:14   #3439






[SLIKA OBRISANA]
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 02:54   #3440
Quote:
Chica Loquita kaže: Pogledaj post
Agree, i tako mi je ovo kao što već rekoh previše Behlula odjednom (mogla bih imat noćna more :lo l... Ne sumnjam da ćemo se svi skupa naći negdje na polovici (ili barem trećini) puta... Ali jao si ga nema kad po pitanju "tamne" ljudske strane moramo pronalazit zajednički jezik... :lo l: Pravi smo mazohisti, nema šta...
to je zato šta ga ja uporno želim opravdat..al mi ne ide pa se nadam da ćemo to uspit zajedničkim snagama


Quote:
The same thing here , ama iako sam oguglala na njezino samoubojstvo, nisam oguglala na "Hadi Askim, Behlul kacar"... :cr y:
ja isto..taj dio govora na grobu me jedini dotukao..sve ostalo mi je bilo onako.. iako svakim novim gledanjem nađem nešto za "uhvatit" se . al jedino mi je muka šta je spomenuo nihal

Quote:
luisana kaže: Pogledaj post
:ma ma::ma ma:
Pretužno Ovo me isto slomilo.

http://www.youtube.com/watch?v=q9MxA...eature=related
evo recimo ova scena mi je gora od samoubojstva. pogotovo kad joj se ne javi na mob i onda svoj baci. sve šta je dovelo do tog da je pucala u samu sebe me dotuklo.. valjda zbog onog šta smo konstatirali da smo kraj znali.

@natlitug: haha, dobro kužiš ljude

evo jedna scenica koja pokazuje koliko se teško kontrolirao pored nje! kao nisu si više dobri, mlataraju sjekirama.. on se vraća iz finske di je išao provjerit bešira, s njom se svađa cijelo vrijeme preko moba..i onda dođe kući i ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=6E5dMN43pCQ (od 1:07:06)
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..

Zadnje uređivanje Terranea : 28.05.2012. at 03:15.
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.