Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 19:17   #201
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Ja nisam htjela da se vide prekidi kod spoja neonki al to je kao bilo jel teško za izvest pa se sad vide (trebalo je drugačije slagat al dok su to skužili već je napravljena preuska stepenica a ja više nisam imala živaca).
A ja si baš mislim, "kako je izvela ove neonke da se ne vide prekidi svjetla? Možda su to neke posebne cijevi"
To je jedna od onih stvari kaj ti primjetiš da nisu napravili skroz kako si rekla, a nitko drugi niti ne skuži

Inače izvrsno kao i sve ostalo, mislim da mi se tvoj stan najviše sviđa od viđenih na forumu
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:21   #202
hvala
mogu ti ja poslikat tak da budeš i ti vidla prekide. A da nisam jedno 10 puta rekla znate prekidi se ne smiju vidjeti ....
I onda je preglupi majstor na blef ulovio dragog koji baš nije bio u toku i evo.... razultat je ovo umjesto moje indirektne i neisprekidane rasvjete
I onda još tu neki kažu da mi žene znamo što želimo i kako to dobiti....

Inace te neonke se prikopcaju pomocu nekog dodatka ala kabela jedna na drugu a ja sam tražila da se slažu cik cak na krajevima. grrrrrr
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:39   #203
Sasvim ozbiljno ,mislim da cjepidlačiš....izgleda super
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:57   #204
Quote:
djoni kaže: Pogledaj post
LED rasvijetom osvijetlio sam tavanski stan, naravno u kombinaciji sa klasičnom rasvijetom. Ugradio sam sveukupno 25 komada GU10 LED žarulja 230V/2W svaka, što u plafon, što na zid. Svako rasvjetno tijelo koje je predviđeno za Halogenku GU10 ti koristi u ovom slučaju. Svijetlo od LED-a je malo blijedo (plavičasto) ali je intezitet jak. Stubište mi je osvijetljeno sa 6 LED-ova (12W) u plafonu i vidljivost je odlična mada sam bio skeptičan prije ugradnje. 6 kom sam stavio u kosi plafon u boravku, 5 u predsoblje, 4 iznad šanka i da još 2 puta po dvije na zid u boravku. kad sve uključim stan je osvijetljen sa 50W. Meni se osobno to svijetlo dopada i zadovoljan sam.

cijene:
LED GU10 2W: 29,95kn u Chipoteci najjeftinije definitivno!!!
Ugradbena kučišta za npr. plafon od gipsa su od 20kn pa na više.
A ovih raznih lustera sa GU10 grlima imaš posvuda, a ima ih dosta i na akciji.
Instalacija je izvedena sa kabelom 2x0,75mm2

dali može na te gu10 led ići dimer tj onaj poteciometar???

mislio sam napraviti tako nešto kao sly47 s tim halogenim u knaufu i isto tako u knaufu tom spuštenom dijelu te ugi10 nekih 6-8 komada skroz okolo i u sredini neku luster i iza kod prozora sa svake strane na zd neka zidna
__________________
Blog o renoviranju kuće
ruby_pregrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:19   #205
Quote:
djoni kaže: Pogledaj post
LED rasvijetom osvijetlio sam tavanski stan, naravno u kombinaciji sa klasičnom rasvijetom. Ugradio sam sveukupno 25 komada GU10 LED žarulja 230V/2W svaka, što u plafon, što na zid. Svako rasvjetno tijelo koje je predviđeno za Halogenku GU10 ti koristi u ovom slučaju. Svijetlo od LED-a je malo blijedo (plavičasto) ali je intezitet jak. Stubište mi je osvijetljeno sa 6 LED-ova (12W) u plafonu i vidljivost je odlična mada sam bio skeptičan prije ugradnje. 6 kom sam stavio u kosi plafon u boravku, 5 u predsoblje, 4 iznad šanka i da još 2 puta po dvije na zid u boravku. kad sve uključim stan je osvijetljen sa 50W. Meni se osobno to svijetlo dopada i zadovoljan sam.
Aj budi faca pa slikaj to da vidimo..
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 22:41   #206
http://i41.tinypic.com/2d16b2b.jpg
Molio bih vas da mi kažete ako znate gdje su ovakve pravokutne led lampe naj povoljnije za sad sam našao u nekim dućanima po cijeni od 276,00 kn. Budući da ih trebam 15 komada još kupiti nije zanemarivo znati da li su negdje povoljnije .Nemogu mijenjati veličinu ni oblik jer su već izbušene rupe u knaufu po cijelom stropu .
http://i42.tinypic.com/119bg4l.jpg

http://i42.tinypic.com/991cv9.jpg

http://i40.tinypic.com/103aqtf.jpg
Još jedno pitanje kakva rasvjeta dolazi u obzir unutar tuša http://i39.tinypic.com/2elqgpz.jpg

Zadnje uređivanje laella : 04.02.2009. at 23:47. Reason: ogromne slike u link-ove !
miran18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:09   #207
Hvala na slikicama Mislim da će ovo biti opako dobar prostor ...svaka čast na trudu
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:26   #208
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post

dakle hodnik/kuhinja sa dawnlighterima ...

Sly samo da kazem da ti je osvjeljenje u stanu, a i citav stan super. Po meni jedan od najboljih na forumu.

I jasno mi je zasto zelis da ugradnja bude savrsena, jer kad nesto super zamislis i realizacija bi trebala biti adekvatna. Nikad nije lako sa majstorima. Oni koji su perfektni su preskupi i tesko ih inace mozes uloviti, jer su uvijek zauzeti.

Ipak, ono sto se vidi na slikama je perfektno.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.

Zadnje uređivanje bulthaup : 05.02.2009. at 11:50.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 02:12   #209
Da li netko zna gdje je na forumu ona rasvjeta u obliku anđelskih krila ili nečega što se samo omota oko sijalice. Ne znam baš točno. Vidio sam to na ovom forumu prije jedno godinu i pol, a sada ne mogu više naći te slike. Uglavnom, mislim da se naručuju... Jel nekome to zvuči poznato?
andorberendil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 02:43   #210
Ovo?



Ima na www.dizajnholik.hr. Košta 785 kn
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:18   #211
DA Aoife tako je, hvala puno...
andorberendil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:28   #212
Stropna rasvjeta

Imati ću knauf strop u koji bi ugradio stropnu rasvjetu: da li je halogena jedino rješenje? Trebam za iznad kuhinksog otoka, pa sam mislio ugradbeno s pomočnom glavom. Iskustva?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:35   #213
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Imati ću knauf strop u koji bi ugradio stropnu rasvjetu: da li je halogena jedino rješenje? Trebam za iznad kuhinksog otoka, pa sam mislio ugradbeno s pomočnom glavom. Iskustva?
Ja imam halogenke(220V) u slicnoj situaciji,na stropu(nije iznad otoka) u knaufu po duzini i sirini kuhinje po 4 kom.Stavili smo ih jer nam je super pasalo u kuhinju al iskreno 5 puta mjesecno ih ne upalimo jer ima stvarno puno svijetla u kuhinji,ali one super svijetle.Mislim da su Massive,3kom cca 100kn,skupa sa Philipsovim zaruljama
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 05:59   #214
Navodno postoje kutije za te lampe; nešto kao razvodne kutije za struju. Naime, strop mi je od knaufa na koji je natiskana kamena vuna. Želio bih lijepo srediti taj plafon. Da li koristiti te kutije (i gdje ih nabaviti?) ili samo upucavati halogenke u goli strop?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:27   #215
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Navodno postoje kutije za te lampe; nešto kao razvodne kutije za struju. Naime, strop mi je od knaufa na koji je natiskana kamena vuna. Želio bih lijepo srediti taj plafon. Da li koristiti te kutije (i gdje ih nabaviti?) ili samo upucavati halogenke u goli strop?
E to sa kutijama nemam pojma ja sam sam krunicom busio knauf i odmah halogenke unutra
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:47   #216
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Navodno postoje kutije za te lampe; nešto kao razvodne kutije za struju. Naime, strop mi je od knaufa na koji je natiskana kamena vuna. Želio bih lijepo srediti taj plafon. Da li koristiti te kutije (i gdje ih nabaviti?) ili samo upucavati halogenke u goli strop?
Ja mislim da je dobra ideja staviti te kutije, ako ih mozes naci. I mene je mucio taj problem, pa sam se odlucio da stavim skroz drukcije svjetiljke.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:14   #217
Štedne žrulje-Baumax!

Dal ih ima u Baumaxu i kakav je izbor? Do koliko watti??? samo 827 ili ima i 865 i slicnih oznaka? Pitam ovo sve jer mi nije jednostavno doci do baumaxa, pjehe sat i pol vrimena i tako isto nazad pa pomozite
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:06   #218
Led ambijentalna rasvjeta

Pozdrav svima

nedavno sam čuo da se kod nas može kupiti LED rasvjeta namjenjena unutrašnjem osvijetljenju. Mislim na one fensi lampe koje su se pojavile nedavno na zapadnom tržištu, navodno neka nova tehnologija izrade ledica. Na slikama super izgleda... pa ako netko zna više o tome
moriban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:21   #219
http://www.eltor.hr/..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 17:46   #220
Puuuuuno hvala
moriban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.