Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 16:51   #101
Ovisi na koliko slobodnih dana imaš pravo po kolektivnom ugovoru. Ja radim u školi kao stručni suradnik i imam pravo na 5 slobodnih dana. Uzela sam 3 dana prije (sri-čet-pet) i dva dana poslije svadbe (pon-uto). Mi imamo mogućnost sami izabrati u kojim kombinacijama ćemo iskoristiti tih pet dana.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:23   #102
Quote:
purpurna kiša kaže: Pogledaj post
sori, mila, moram se nasmijati - samoubiti nekoga.
Ma, ja ti volim trkeljat...:zubo:
U mom ugovoru stoji 5 dana i fakat su mi ih i dali, iako su morali raspisati natječaj da mi nađu zamjenu...
__________________
sreća je...

Zadnje uređivanje mila78 : 22.08.2007. at 20:07.
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:27   #103
Quote:
alex k. kaže: Pogledaj post
Ovisi na koliko slobodnih dana imaš pravo po kolektivnom ugovoru. Ja radim u školi kao stručni suradnik i imam pravo na 5 slobodnih dana. Uzela sam 3 dana prije (sri-čet-pet) i dva dana poslije svadbe (pon-uto). Mi imamo mogućnost sami izabrati u kojim kombinacijama ćemo iskoristiti tih pet dana.

ma nije bed, uzet cu godisnji...nego me iz prakticnih razloga zanima-i iz iskustva koliko se uzima prije...i poslije...zbog priprema i svega
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:55   #104
Evo da se pohvalim.
Danas sam sefici rekla kako se udajem i kako bi vrlo rado uzela tjedan dana prije i tjedan dana poslije. Ona je na to rekla kako prema zakonu imam 5 dana, međutim, ja sam joj rekla kako imam još dosta godišnjeg i kako bi dio iskoristila za to. Uglavnom, sva se raznjezila, rekla da nema problema, da cemo se sve dogovoriti, da se uopće ne brinem.
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:20   #105
kad sefovi kazu da ne brines, tada trebas binuti...

ja imam jos vise od 10 dana godisnjeg neiskorišteno, jer sam još prije brdo najavila vjenčanje, koje je za mjesec dana, i onda sam onako kao skroz najavila da cu taj ostatak koristiti oko vjencanja.
kad sam pitala kada mogu dobiti slobodno, rekla je uzmi od srijede do sriejede. sto je u redu, ali naravno to se odbija od godisnjeg, nitko ne spominje ono sto mi po zakonu slijedi.
sta je najgore sada, mi je tako potrebno 3 dana slobodno, ne u komadu, i ne znam kako cu porjesavati nesto bez toga, a tako me frka pitati. dodjes u situaciju kada ti je totalni bed pitati ono sto te slijedi.
uf...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:40   #106
ja radim u školi i dobila sam 5 dana slobodno..uzela sam ih za poslije svadbe jer idemo na bračno......
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:25   #107
Stvarno Kikice? Možda i ja onda nešto dobijem
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:29   #108
ma budeš bez problema...pa imaš na to pravo... samo si nađi zamjenu... ja sam ravnatelja stavila pred gotov čin - imam pravo na 5 dana, mijenjat će me taj i taj...-i nije bilo problema...nisam htjela uzimati slobodno prije svadbe kad škola još nije počela a svi me razumiju ako ne dođem sad baš na svaku sjednicu ili aktiv.......
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:34   #109
Quote:
Kikica26 kaže: Pogledaj post
ma budeš bez problema...pa imaš na to pravo... samo si nađi zamjenu... ja sam ravnatelja stavila pred gotov čin - imam pravo na 5 dana, mijenjat će me taj i taj...-i nije bilo problema...nisam htjela uzimati slobodno prije svadbe kad škola još nije počela a svi me razumiju ako ne dođem sad baš na svaku sjednicu ili aktiv.......
Ajde super! Samo, ja ne radim baš to što i ti, pa nemam pojma kako će to ići. Nije mi pretjerano ni bitno, ako ne budemo mogli sad na bračno ići ćemo na zimu
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:40   #110
vjerujem da ćeš uspjeti i držim ti fige... na to imaš potpuno pravo.....
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:52   #111
Quote:
Kikica26 kaže: Pogledaj post
vjerujem da ćeš uspjeti i držim ti fige... na to imaš potpuno pravo.....
Hvala! Ma nije da će mi itko osporavati to pravo, samo što me nema tko mijenjati, što znači da bih trebala odgoditi sve taj tjedan, a ne znam da li ću to moći napraviti. Možda mi je onda pametnije da si uzmem par dana prije (poslije sumnjma da ću moći), a za putovanje da malo pričekamo, pa da idemo na miru. Nemam pojma, kad ulovim nekog na poslu ću pitati koga da pitam
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:24   #112
juhuuuu! samo da vam javim... dobila sam pet radnih dana slobodnih, koji mi po zakonu pripadaju (IAKO ZAKON EGZAKTNO KAŽE 7 RADNIH DANA...) uoči svadbe!!!!!!!!! koliko god mi je firma u banani, bar nešto poštuju!!!!!!!!! šef me izljubio i rekao da zna da radim pravu stvar i da je ponosan na mene!!!!!!!!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:48   #113
Quote:
ksena28 kaže: Pogledaj post
juhuuuu! samo da vam javim... dobila sam pet radnih dana slobodnih, koji mi po zakonu pripadaju (IAKO ZAKON EGZAKTNO KAŽE 7 RADNIH DANA...) uoči svadbe!!!!!!!!! koliko god mi je firma u banani, bar nešto poštuju!!!!!!!!! šef me izljubio i rekao da zna da radim pravu stvar i da je ponosan na mene!!!!!!!!
Bravo za slobodne dane, trebat će ti vidjet ćeš .. al zakon ne kaže egzaktno 7 radnih dana već DO 7 RADNIH DANA, što naravno poslodavcima poput mog ostavlja mogućnost da ti daju 1 ili 2 dana...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:52   #114
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Bravo za slobodne dane, trebat će ti vidjet ćeš .. al zakon ne kaže egzaktno 7 radnih dana već DO 7 RADNIH DANA, što naravno poslodavcima poput mog ostavlja mogućnost da ti daju 1 ili 2 dana...
Točno
Ja još ništa nisam pitala, ne znam ni koga. Mislim da ni neću pitati
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 09:33   #115
Quote:
ksena28 kaže: Pogledaj post
juhuuuu! samo da vam javim... dobila sam pet radnih dana slobodnih, koji mi po zakonu pripadaju (IAKO ZAKON EGZAKTNO KAŽE 7 RADNIH DANA...) uoči svadbe!!!!!!!!! koliko god mi je firma u banani, bar nešto poštuju!!!!!!!!! šef me izljubio i rekao da zna da radim pravu stvar i da je ponosan na mene!!!!!!!!
super ksenči! U zakonu ti piše-najviše 7 dana!A ja bogec samo 2 !
ali sretna sam zbog tebe!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:48   #116
u pravu ste. ma ja vam imam osobnu deformaciju pa sve shvaćam doslovno... kako inače pratim te dosadne sindikate samo sam čekala da mi neko kaže ne može! samo bi im se nasmijala u facu... ovako bolje za njih
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:28   #117
5ra, nemoj se zezati. ti slobodni dani ti pripadaju,a bome će ti itrebati. a da ti i ne trebaju, zašto si ne bi priuštila malo uživancije i jutarnjeg neustajanja iz kreveta? probaj pitati kolege/ice koji su se raniej udavali/ženili koga su oni pitali. možeš pitati i u kadrovskoj ili samog ravnatelja/icu.
ksena, super za 5 dana i super što te šef tako podržava
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:24   #118
Quote:
purpurna kiša kaže: Pogledaj post
5ra, nemoj se zezati. ti slobodni dani ti pripadaju,a bome će ti itrebati. a da ti i ne trebaju, zašto si ne bi priuštila malo uživancije i jutarnjeg neustajanja iz kreveta? probaj pitati kolege/ice koji su se raniej udavali/ženili koga su oni pitali. možeš pitati i u kadrovskoj ili samog ravnatelja/icu.
ksena, super za 5 dana i super što te šef tako podržava
Ma meni ti je super na poslu, pa mi nije frka ići raditi Osim toga, ne ustajem se rano jer moram, nego jer pijem kavu sa dragim A raditi idem kasnije, kad sve sredim kako mi paše Rekla sam da neću doći četvrtak i petak, što je svima OK, tako da neću službeno ništa ni pitati. Ako mi zatreba još koji dan, lako odem ranije s posla ili nešto iskombiniram. Bitno je da obavim svoj posao, a moja je stvar kada ću to napraviti Jedino mi je malo bed što ponedjeljak poslije svadbe baš MORAM ići raditi, jer to nitko ne može obaviti osim mene. Ali dobro, šta sad q
Hvala na brizi
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:32   #119
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Drage moje...
Potaknuta bezobrazlukom mog šefa koji mi skoro nije dao ni jedan dan prije vjenčanja slobodno... napuhana svinja muška pa sam se na kraju osjećala počašćeno što sam uspjela dobit dva dana slobodna - iako zakonski prema mojim informacijama imamo pravo na 3 slobodna dana prije vjenčanja i 2 dana poslije, što je znači 5 ukupno...
Mrzim kad mi se uskračuju moja zakonska prava i kad si onda sretan jer si dobio mrvice, a sve zbog čega... je... novaca... uf jedva čekam da mu zatrudnim i viola... nema me čuvam trudnoću jer trpim mobbing na poslu eto mu... gov... jedno i još ću se potrudit da odmah za vrijeme prvog porodiljnog zatrudnim s drugim djetetom i onda me nema, nema... tri godinice...... E, kad on može biti bezobrazan mogu i ja 10000000000000 puta više

Mi smo ovako dogovorile - dala sam joj dva dana prije vjenčanja, s time da je zadnji tjedan radila skraćeno. Nakon vjenčanja (iako mi je to najgore doba u godini) sam joj dala 10 slobodnih radnih dana (+ vikendi ispadne joj 2 tjedna) za bračno putovanje. ostatak godišnjeg će koristiti oko Nove Godine.
Više nisam mogla.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:18   #120
Anastasia, si ti sefica od male?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.