Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 13.04.2017., 03:11   #11
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali nije mi cilj ulaziti i rasprave s tobom sto je lijepo a sto nije. Ocekivao sam da ces mi dati odgovore na neka od mojih pitanje a ne stalno proturjeciti i pri tome skakati iz jedne krajnosti u drugu.
Tvoje pitanje je zašto svećenici nisu zabranili nakaradna prezimena i ja sam ti dao odgovor. Zato što lokalni svećenik nema veze s nastankom i promjenom prezimena. Objasnio sam i zašto ljudi imaju takva prezimena. To što ti misliš da je to "glupi običaj" je samo odraz tvojih predrasuda. Ne postoji objektivan razlog zašto je bolje imati jedno prezime od drugog. Prezimena, imena, nadimci su samo načini da se osoba obilježi i razlikuje od drugih. Netko ima prezime po imenu pretka, netko po zanimanju pretka, netko po mjestu podrijetla pretka, netko po tjelesnoj osobini, netko po nekom nadimku. Govorimo o području na kom su prezimena nastala u XVI ili XVII stoljeću. Da su nastala u XX kao kod Makedonaca, onda bi se svi prezivali na -ić i nosili pradjedovo ime kao prezime.

Ne znam zašto je problem što se netko preziva Guzina ili Ušljebrka ili Zaklan ili Nedoklan.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.