Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 09:55   #2101
Znači staru osobnu moraju i probušiti?
Mislim da meni zadnju osobnu nisu probušili, dakle nije bilo promjene u sustavu i imala sam određene probleme pri prelasku granice.
Što oni zapravo na granici vide u sustavu?

Hvala na odgovorima.
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:41   #2102
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Podigni tu novu izrađenu. Iako ti tu koju imaš nisu probušili u sustavu će se vidit da je bilo izmjena podataka. Možda ti neće trebat pa nećeš imati problema, a možda nekad budeš išla u inozemstvo pa primijete... Nikad ne znaš.
Uzmi tu novu, ne moraš odmah ni mijenjat opet. Kad/ako budeš opet selila i trebala ti izmjena PK ili nešto onda izradiš na nove podatke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Izgleda da se nismo bas razumijeli. Nova mi nista ne znaci jer bivsi stanodavac zahtjeva uklanjanje moje osobne na njegovu adresu. Dakle ne smijem koristiti novu osobnu na njegovu adresu. Novi stanodavac ne zeli mi dat adresu. Moje je pitanje kako ponistiti novu osobnu vratiti na moju staru osobnu iskaznicu?
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:57   #2103
Taj na koju ti je sad adresa je baš išao i odjavio te sa boravišta? Novi ti ne želi prijaviti boravište? Novi stanodavac te svakako mora prijaviti jer je inače u prekršaju. Ova osobna koju su ti izradili će ti vrijediti dok ponovno ne zatražiš novu. Ne možeš sad samo odustati i reći ipak mi ne treba, to ti govorim.

Dakle ako je želiš "poništiti" moraš ponovno tražiti izradu nove zbog promjene podataka. I to moraš tražiti s tom novom koja je izrađena, ne starom, iako ti nije precvikana pošto nije bila istekla.

Ako je istekla osobna pri traženju nove onda je precvikaju, ali vrijedi uz kartončić o izradi nove, ako nije istekla ne precvikaju, ali kad se skenira vidi se da postoji novi dokument i promjena podataka...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:15   #2104
To je onda to. Meni nije bila istekla, ali su se podaci promijenili i naravno da mi nisu htjeli reći u čemu je problem kad su me zadržali.
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:59   #2105
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Taj na koju ti je sad adresa je baš išao i odjavio te sa boravišta? Novi ti ne želi prijaviti boravište? Novi stanodavac te svakako mora prijaviti jer je inače u prekršaju. Ova osobna koju su ti izradili će ti vrijediti dok ponovno ne zatražiš novu. Ne možeš sad samo odustati i reći ipak mi ne treba, to ti govorim.

Dakle ako je želiš "poništiti" moraš ponovno tražiti izradu nove zbog promjene podataka. I to moraš tražiti s tom novom koja je izrađena, ne starom, iako ti nije precvikana pošto nije bila istekla.

Ako je istekla osobna pri traženju nove onda je precvikaju, ali vrijedi uz kartončić o izradi nove, ako nije istekla ne precvikaju, ali kad se skenira vidi se da postoji novi dokument i promjena podataka...
Nije me isao odjaviti nego mi je rekao da ja ponistim njegovu adresu na kojoj mi je nova osobna karta. Novi stanodavac me nece prijaviti jer ne zeli i ja mu nemogu nista po tom pitanju jer mi zivimo u hrvatskoj i ko je vidio dati bjanko ugovor o najmu kamoli nekakvo boraviste. Ma svi su u nekakvom prekrsaju i briga njega sta je u prekrsaju.
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:18   #2106
Pusti ti bivšeg... Popis stanovnika je prošao, osim ako ne moraš mijenjat adresu na PK nemaš brige dok ti ne bude trebalo boravište/prebivalište...
Podigni osobnu i koristi je dok ne budeš ponovno imala prebivalište na koje ćeš se prijaviti pa vadit novi dokument.

tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:09   #2107
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
našao sam mup-ovoj stranici da za osobnu trebam platit 79 kn, dal treba još nešto platiti, neki biljeg ??
Ali... na stranici piše 60, koja je cijena na kraju?

https://www.mup.hr/gradjani/osobna-iskaznica
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:17   #2108
Gdje piše 60? Piše 79,50 kad uneseš godine i stisneš "Sljedeći korak".
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:30   #2109
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Gdje piše 60? Piše 79,50 kad uneseš godine i stisneš "Sljedeći korak".
Aha, za djecu je izgleda 60 pa sam naivno mislila da je ista cijena i za odrasle
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.