Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 18:20   #1
Zamjena zračnih jastuka

Pozdrav, evo ovako imam jedan problem sa svojim automobilom, fale mi 2 zračna jastuka, od vozača i bočni u vratima, radi se o Mercedes W168 (a klasa 140). Dijagnostika je pokazala SRS kao aktivne greške, za volan nismo sigurani da li ga nema, ili ne radi, dok bočni u vratima fali 100%. Mene sad zanima što sve ja moram zamjeniti na autu da se ti zračni jastuci vrate u funkciju i da li je to isplatljivo? da li moram mjenjati pojaseve? iako mi oni funkcioniraju normalno? našao sam na internetu ta 2 zračna jastuka za 51 funtu plus airbag ECU 10 dolara. Da li kad ja namontiram taj ECU i stavim zračne jastuke moram još nešto? osim poništit grešku? Dijagnostika nije pokazivala nikakve ostale greške što se tiče senzora zračnih jastuka.
__________________
tiha, mirna, povučena - dok si obučena... :DD
Kiki_Radeoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:46   #2
51 funtu airbag? Čak dva? Jel možda ispucani?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:53   #3
Ma nije, gledao sam i kod nas su slične cijene, pogledaj na njuškalu, još cu ja sutra ic na otpad pogledat, nebitno je sad koliko koštaju, mene zanima ovo ostalo što sam pitao.....
__________________
tiha, mirna, povučena - dok si obučena... :DD
Kiki_Radeoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:55   #4
Zamjena zračnih jastuka

Stavi otpore umjesto jastuka i počisti greške . Onda ćeš vidjet kakvo je stanje sa centralom i pojasevima . To kaj pojasevi rade ne znači da su ispravni . Kod A klase je pirotehnika u doljnem dijelu ( pod sicem ) tak da gornji dio bez greske radi a doljnje oslobode tak da i kopča radi a sve je ustvari strujno neispravno . Centrala se da složit . I kad je kupoješ tražiš po broju ( veoma su različite)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:19   #5
To Markan opet? Vuče mi na njega....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:54   #6
A u materinu na tu munjaru uvjek zaboravim


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:29   #7
A kako znaš da su ti limitatori sile ispravni? Ako su jastuci ispalili, vjerovatno je (minimalno jedan) pojas bio zakopčan.

__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:43   #8
Mi smo inali par razbijenih auta u firmi, bez jastuka. Pojasevi uredno radili. Na kraju išla komplet armatura, volan i pojasevi. Centrale su "prebrikane". Mada se neke ne daju, kolko sam skužil.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:25   #9
Treba napraviti reset centralne, ugraditi airbagove (provjeri sto je s tim na volanu) i ako je sve ok napravljeno (a ostatak auta ok), nakon spajanja dijagnostike nebi vise trebalo biti gresaka.
Savjet samo, priliko tog zahvata za svaki slucaj skinuti kleme sa akumulatora.
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:37   #10
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A kako znaš da su ti limitatori sile ispravni? Ako su jastuci ispalili, vjerovatno je (minimalno jedan) pojas bio zakopčan.

Kod jastuka po kojima je netko prtljo nikad nemožeš u ništa bit siguran . Sve i jedan segment se može presložit da ga diagnostika nemože prepoznat kao neispravnog . Dakle sve moraš raskopat i fizički se uvjerit da jastuci , pojasevi postoje i pravilno su spojeni i nisu rjeseni kakvim otporom i sl .



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:03   #11
sto je najgore ja nista ne znam, sto je ispravno a sto ne. Za volan cu skinut i pogledat sto se unutra dogada, lijevi bocni na opip u vratima osjetim da je unutra, dok desno nema, suvozacev prednji vidim kroz rupu ( jer sam razbio plastiku sakom zbog cure, jadnik) pa znam da je tamo jer ga vidim. limitator sile od vozaca vjerojatno ne valja, rekli su mi da nitko nije sjedio na suvozacevom sjedalu jer da je ispalio bi i suvozacev, i da je udarac vjerojatno bio malo od naprijed i s boka, tko zna sto su radili prijasnji vlasnici, a auto izgleda jako dobro i mehanicki je izvrstan, to sam cuo i na tehnickom i od 3 mehaničara za sad. Treba se poigrat s tim zracnim jastucima, decki sto rade samo mercedese ce mi to napravit pa nek se igraju, ja cu im donjet dijelove pa nek slazu, ja sam mislio to sam, al previše posla tu ima za mene.
__________________
tiha, mirna, povučena - dok si obučena... :DD
Kiki_Radeoon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.