Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 16:04   #81
Ma kakvih 30k EUR, pa toliko danas plaćaš jači i oprmljeniji škodin/renolov c segment a ne liftback limuzinu od skoro 5m sa stražnjim pogonom.

Kakvih, crnih, 30k eur...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:19   #82
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post


Budi malo ozbiljniji.

Nažalost istočnjaci ne mogu napraviti plastiku kao u SAD-u ili EU. Prva stvar su alati pa su rubovi nekada oštri, a druga čisto stvar sirovine tj. kvalitete smole sa kojom oni raspolažu.
Ovo ti ne drzi vodu s obzirom da Kinezi proizvode vecinu alata za Mercedes, BMW, Audi, VW...a svi oni imaju dobre interijere.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:21   #83
Zašto to misliš? Može Kinez napravit i super i govno. Pitanje je samo tko što plati.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:35   #84
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Ovo ti ne drzi vodu s obzirom da Kinezi proizvode vecinu alata za Mercedes, BMW, Audi, VW...a svi oni imaju dobre interijere.
Mercedes, BMW, Audi... Nitko od njih ne radi sam interijere. Kupuju ih. I te firme mahom ne kupuju ništa od Kineza. Istina, Faurecia i Dongfeng imaju suradnju u Kinu, a poveznica im je PSA. Za Johnson Controls ne bih znao, ali njih Europljani ne preferiraju. Johnson Controls je u kineskom vlasništvu.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.

Zadnje uređivanje Koning : 12.01.2018. at 18:36. Reason: typo
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:46   #85
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš? Može Kinez napravit i super i govno. Pitanje je samo tko što plati.
Upravo to je bila poanta.
Tvrditi da istocnjaci ne mogu napraviti precizan alat je besmislica.
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Mercedes, BMW, Audi... Nitko od njih ne radi sam interijere. Kupuju ih. I te firme mahom ne kupuju ništa od Kineza. Istina, Faurecia i Dongfeng imaju suradnju u Kinu, a poveznica im je FCA. Za Johnson Controls ne bih znao, ali njih Europljani ne preferiraju. Johnson Controls je u kineskom vlasništvu.
Kupuju i te kako od Kineza, i nije Dongfeng nego Yanfeng. Inace mi je to posao pa znam o cemu pricam.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:16   #86
Pa sad si sam dao argument - KO ŠTO PLATI. Nema jebene šanse da će se kosooki isprsit za neku super unutrašnjost. Neznam, valjda im je to urođeno. Nisam analizirao samo komentiram ono što sam vozio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:31   #87
A on tvrdi da svatko kupuje od Kineze što jednostavno nije istina. A JV Faurecie u Kini je svakako sa Dongfengom. Poveznica je PSA. Tko prati autoindustriju zna o čemu pričam.
http://www.faurecia.com/en/news/faur...otors-04072017
http://www.faurecia.com/en/official-...tures-dongfeng

Yanfeng je vlasnik Johnson Controlsa. No u Europi se uglavnom taj dobavljač zaobilazi.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:37   #88
Moram priznati da mi se Stinger sve vise svidja. Kod nas ce ga vjerovatno ubiti CO2 trosarina.
Ima stvarno dobru opremu, adaptivni tempomat, 360 st kamere i svasta nesto...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:42   #89
Nije to ništa novo od opreme, ali je cijena sa tom opremom i motorom jako privlačna. Zato mi nije jasno dok netko kaže da je auto preskup.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:43   #90
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
A on tvrdi da svatko kupuje od Kineze što jednostavno nije istina. A JV Faurecie u Kini je svakako sa Dongfengom. Poveznica je PSA. Tko prati autoindustriju zna o čemu pričam.
http://www.faurecia.com/en/news/faur...otors-04072017
http://www.faurecia.com/en/official-...tures-dongfeng

Yanfeng je vlasnik Johnson Controlsa. No u Europi se uglavnom taj dobavljač zaobilazi.
Nisam rekao svatko nego 4 njemacka proizvodjaca s kojima imam iskustva.
PSA nisam spomenuo jer nemam pojma.

Vecinu instrument ploca u Mercedesima koji dolaze, a radi se o puno modela, radi Yanfeng.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:48   #91
Za Kiju nije puno dat 50.000 eura, a za Giuliu ste svi skvičali kak je preskupa.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:48   #92
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Nisam rekao svatko nego 4 njemacka proizvodjaca s kojima imam iskustva.
PSA nisam spomenuo jer nemam pojma.

Vecinu instrument ploca u Mercedesima koji dolaze, a radi se o puno modela, radi Yanfeng.
Tko radi plastiku za IP u novom A4? To je Faurecia.

Tko radi instrumente za A4 kada je unutra 7" LCD i klasični analogni instrumenti? To je Magneti Marelli.

Tako da nije da sve rade Kinezi. No da je Yanfeng najveći od kada je kupio Johnson Controls to stoji. Pogotovo GM voli sve iz Kine.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:51   #93
Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Za Kiju nije puno dat 50.000 eura, a za Giuliu ste svi skvičali kak je preskupa.
Da, samo što Alfa za tu lovu nema V6 od 380KS i toliko opreme. Alfa čak ni nema LED svjetla u ponudi.

Vidim da je teško računati i usporediti, nisi jedini.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:53   #94
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Da, samo što Alfa za tu lovu nema V6 od 380KS i toliko opreme. Alfa čak ni nema LED svjetla u ponudi.

Vidim da je teško računati i usporediti, nisi jedini.
Ne prdi. 2.2 dizel sa 200 KS je 50 000 eura u Zloveniji. Stavio čovjek gore link.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:54   #95
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Da, samo što Alfa za tu lovu nema V6 od 380KS i toliko opreme. Alfa čak ni nema LED svjetla u ponudi.

Vidim da je teško računati i usporediti, nisi jedini.
Vidim da ni ti neznaš usporediti, komentiram onog Stingera u Sloveniji, 50.000 eura.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:55   #96
Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Vidim da ni ti neznaš usporediti, komentiram onog Stingera u Sloveniji, 50.000 eura.
Nekima se pojave švapski očnjaci na spomeni Talijana.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:56   #97
Nisam vidio. To je onda puno. Ali u SLoveniji i HR su opčenito auti preskupi. Ovdje u CH je 50t Eura TOP oprema i najjači motor, stavio sam već link. Ali opet je taj auto jeftiniji od njemačkih proizvođača, ali složio bih se da je to previše za Kiju i taj motor. Ali treba imati na umu da Kija daje puno popusta, tj. da vole spuštati cijenu.

Quote:
Vidim da ni ti neznaš usporediti, komentiram onog Stingera u Sloveniji, 50.000 eura.
Nisam vidio.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:03   #98
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Tko radi plastiku za IP u novom A4? To je Faurecia.

Tko radi instrumente za A4 kada je unutra 7" LCD i klasični analogni instrumenti? To je Magneti Marelli.

Tako da nije da sve rade Kinezi. No da je Yanfeng najveći od kada je kupio Johnson Controls to stoji. Pogotovo GM voli sve iz Kine.
I sto ako je Faurecia ili MM?
Mislis da oni ne kupuju alate u Kini?

I dalje tvrdim, vecina alata se proizvede u Kini, bez obzira bila to Faurecia, MM, Yangfeng ili neka druga. Cijena sve diktira.

Toliko od mene u ovoj temi, ionako smo otisli u offtopic.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:07   #99
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nisam vidio. To je onda puno. Ali u SLoveniji i HR su opčenito auti preskupi. Ovdje u CH je 50t Eura TOP oprema i najjači motor, stavio sam već link. Ali opet je taj auto jeftiniji od njemačkih proizvođača, ali složio bih se da je to previše za Kiju i taj motor. Ali treba imati na umu da Kija daje puno popusta, tj. da vole spuštati cijenu.



Nisam vidio.


U švici je ok cijena, baš sam išao pogledat, V6, AWD, automatik, sva moguća oprema za 50.000 eura, još ak cijena ide dolje..
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:10   #100
Johnson Controls radu enterijer za Fiat 500L, Punto, Panda, Doblo, Y, Mito, Giulietta, Corsa, Astra J.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.