Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 21:21   #461
Quote:
badM kaže: Pogledaj post
A kakav bi bio Dođeš, sjedneš, dobiješ papire. Prvo ćeš rješavati test apstraktnog mišljenja: slova, brojke, sličice... što već bude, mijenja se svake godine. To rješavaš dok nisi gotov ili dok ti ne uzmu (ne kažu koliko ćeš rješavat). Onda dobiješ drugi papir, s provjerom verbalnih sposobnosti: uparivanje riječi, razimjevanje teksta... Postupak isti.

Po mom skromnom mišljenju, ne trebaju ti pripreme. Imaš na internetu gomilu primjera testova inteligencije. Naravno, ako misliš da će ti to koristiti a nije ti problem novac, odi.
samo to?? a psihologija? a prva 2.raz gimnazijske matematike?? mislim, to je do sada bilo na obicnim prijemnima plus ovo gore navedeno ^^, koliko sam se infromirala..
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:44   #462
Quote:
Gaby_LM kaže: Pogledaj post
Namjeravam upisati hrvatski jezik i književnost.. Jednopredmetni.. I zanima me kolike su mi šanse da ću upasti, jer ima stvarno premalo mjesta.. Pa me sad zanima ima li inače puno zainteresiranih za taj smjer ili..?? Tko znaaaa?? Ovak iz iskustva
Broj 1-nije premalo mjesta, nego je sasvim ok.
Koliko znam-40, i to je i više nego dovoljno.
Ne, prošle godine nije bila navala, na prvom roku su upisali svi, čak je ostalo mjesta za 2.rok.

Ne znam kakva je sad stvar, ova državna matura i te spike..
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:01   #463
Ma kvota je ove godine 36.. Ne znam.. Meni se to stvarno čini malo.. Ali dobro..
Hvala na odgovoru .. Nadam se da ni ove godine neće biti navale..
Gaby_LM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:44   #464
Quote:
iwoncha kaže: Pogledaj post
samo to?? a psihologija? a prva 2.raz gimnazijske matematike?? mislim, to je do sada bilo na obicnim prijemnima plus ovo gore navedeno ^^, koliko sam se infromirala..

ja sam isto prijavila psihologiju u rijeci..
sta mislis pod ova prva 2 raz gimnazijske matematike?
vidimo se 17.6.
MaliAnito is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:04   #465
Quote:
MaliAnito kaže: Pogledaj post
ja sam isto prijavila psihologiju u rijeci..
sta mislis pod ova prva 2 raz gimnazijske matematike?
vidimo se 17.6.
provjeravala se matematika, al samo prva 2.raz.. i opća kultura, i psihologija, i ova 2 testa inteligencije.. zato sad ne znam jel 100% sigurno da mi imamo samo taj apstraktni i verbalni test.. jel sigurno?? vidimo se, good luck
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:59   #466
Quote:
iwoncha kaže: Pogledaj post
provjeravala se matematika, al samo prva 2.raz.. i opća kultura, i psihologija, i ova 2 testa inteligencije.. zato sad ne znam jel 100% sigurno da mi imamo samo taj apstraktni i verbalni test.. jel sigurno?? vidimo se, good luck
hahaha
odlicno,sad sam se ponadala da imam najvise sanse na upadu u rijeci
sad cu se opet morat bacit na psiho da se podsjetim

MaliAnito is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:17   #467
Quote:
MaliAnito kaže: Pogledaj post
hahaha
odlicno,sad sam se ponadala da imam najvise sanse na upadu u rijeci
sad cu se opet morat bacit na psiho da se podsjetim

to što sam rekla ne mora bit točno za ovu god., i vjerovatno ni nije.. samo kažem što znam da je bilo do sad ... super bi bilo kad bi netko znao 100%..
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:26   #468
Quote:
Gaby_LM kaže: Pogledaj post
Ma kvota je ove godine 36.. Ne znam.. Meni se to stvarno čini malo.. Ali dobro..
Hvala na odgovoru .. Nadam se da ni ove godine neće biti navale..
A što si mislila 36+4 mjesta za strance, koja nikad nisu popunjena, znači.. ah da. pa 40

To nije uopće malo, nego je i previše, s tim da je to samo jednopredmetni, a gdje još dvopredmetni. I malo uzmi sve fakultet u HR i vidjet ćeš koliko kroatista upiše....
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:06   #469
Quote:
iwoncha kaže: Pogledaj post
provjeravala se matematika, al samo prva 2.raz.. i opća kultura, i psihologija, i ova 2 testa inteligencije.. zato sad ne znam jel 100% sigurno da mi imamo samo taj apstraktni i verbalni test.. jel sigurno?? vidimo se, good luck
Pa zar ne bi sada trebalo zbog mature biti provjeravanje SAMO apstraktnog mišljenja. Jer se uplatnicu pisalo- za provjeru apstraktnog razmišljanja. Matematika i psihologija su provjerene maturom.
__________________
MOJ ALBUM, SVE SNIŽENO 50%! :)
Petraaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:34   #470
Quote:
MaliAnito kaže: Pogledaj post
hahaha
odlicno,sad sam se ponadala da imam najvise sanse na upadu u rijeci
sad cu se opet morat bacit na psiho da se podsjetim

Uff, psihologija. Smjer na FFRI-u na koji je valjda najteže upasti..
Barem je tako unazad nekoliko godina.
Inače, puno sreće
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:57   #471
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
A što si mislila 36+4 mjesta za strance, koja nikad nisu popunjena, znači.. ah da. pa 40

To nije uopće malo, nego je i previše, s tim da je to samo jednopredmetni, a gdje još dvopredmetni. I malo uzmi sve fakultet u HR i vidjet ćeš koliko kroatista upiše....

Hrvatski jezik i književnost (jednopredmetni)

* Upisna kvota za državljane RH: 36
* Upisna kvota za strane državljane: 0

Ipak 36!!
Ali da.. Prijavila sam i u Osijek, pa ćemo vidjeti hoću li upasti.. Ako upadnem , a ako ne, idem sljedeće godine
Gaby_LM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 07:24   #472
Quote:
Gaby_LM kaže: Pogledaj post
Hrvatski jezik i književnost (jednopredmetni)

* Upisna kvota za državljane RH: 36
* Upisna kvota za strane državljane: 0

Ipak 36!!
Ali da.. Prijavila sam i u Osijek, pa ćemo vidjeti hoću li upasti.. Ako upadnem , a ako ne, idem sljedeće godine
Ne znam , ali mislim da moraju otvoriti mjesta za strane državljane.
Lakše je upasti u RI nego u OS.
I RI je bolji grad


Držim fige!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:38   #473
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Ne znam , ali mislim da moraju otvoriti mjesta za strane državljane.
Lakše je upasti u RI nego u OS.
I RI je bolji grad


Držim fige!
Ma i za jednopredmetni i za dvopredmetni je kvota 0 za strane državljane.. A tako i u Osijeku..
Čula sam da se lakše upisati u Rijeku i da je tamo sve lakše, ali da su puno bolji profesori u Osijeku..
Navijam za Osijek..

Hvala
Gaby_LM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:09   #474
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Uff, psihologija. Smjer na FFRI-u na koji je valjda najteže upasti..
Barem je tako unazad nekoliko godina.
Inače, puno sreće
hvala,ma gledala sam si sanse,imam neke koma ocjene,ali mislim da sam cist solidno drzavnu rijesila,i jos u ri traze sve na osnovnoj razini a imam dva testa na visoj razini pa mi i to nes znaci...samo me zeza ta dodatna provjera,onak,nzn jel da se za to pripremam posebno ili -.- totalna dilema i frka
htjela bi bas studirat psiho,di god,nije mi bitno uopce
MaliAnito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:49   #475
Quote:
Gaby_LM kaže: Pogledaj post
Ma i za jednopredmetni i za dvopredmetni je kvota 0 za strane državljane.. A tako i u Osijeku..
Čula sam da se lakše upisati u Rijeku i da je tamo sve lakše, ali da su puno bolji profesori u Osijeku..
Navijam za Osijek..

Hvala


Ono, moram još jednom

Da, istina..lakše je upisati u Rijeci, ali su kolegiji teži u Rijeci. Profe više zahtjevaju i tempo je drukčiji. Ljudi se iz RI prebace u OS, još nisam čula da se iz OS prebace u RI...
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 10:56   #476
Dragi moji, nemojte se zavaravati da je u Rijeci lako!
Godina nam se svake godine skreše na pola.. Naravo, možda su neki kolegiji lakši na Riječkom i obrnuto.
Što se tiče psihologije, vrlo zajeban studij (ne studiram psihologiju, ali znam po pričama) jedino što je olakotna okolnost je to što je jednopredmetni.
U Rijeci su vrlo teški strani jezici, dvopremetna kroatistika, povijest umjetnosti
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:52   #477
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Dragi moji, nemojte se zavaravati da je u Rijeci lako!
Godina nam se svake godine skreše na pola.. Naravo, možda su neki kolegiji lakši na Riječkom i obrnuto.
Što se tiče psihologije, vrlo zajeban studij (ne studiram psihologiju, ali znam po pričama) jedino što je olakotna okolnost je to što je jednopredmetni.
U Rijeci su vrlo teški strani jezici, dvopremetna kroatistika, povijest umjetnosti
Da, da. Psihologija u Rijeci je jedan od težih fakulteta u Lijepoj našoj. Frendica mi je završila tam, njoj je bilo teško(al s 5 je prolazila). Ljudi se zavaravaju s tim što se tamo traži sve niža razina sa mature, pa to stavljaju na popis. No, upravo suprotno je. Ali, tko želi, učit će.
__________________
MOJ ALBUM, SVE SNIŽENO 50%! :)
Petraaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:04   #478
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post


Ono, moram još jednom

Da, istina..lakše je upisati u Rijeci, ali su kolegiji teži u Rijeci. Profe više zahtjevaju i tempo je drukčiji. Ljudi se iz RI prebace u OS, još nisam čula da se iz OS prebace u RI...
hahahha.. A ja sam čula baš obrnuto.. I to od mnogih..
Gaby_LM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:58   #479
su izašli negdje možda podatci koliko ih se ove godine želi upisati na psihologiju u Rijeci.. samo da znam kakve su mi šanse...
psihooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 16:12   #480
Quote:
Gaby_LM kaže: Pogledaj post
hahahha.. A ja sam čula baš obrnuto.. I to od mnogih..
Dobro jel' se tebi svađa? Meni baš i ne.
Aj kad dođeš na FF, probaj po semestar na svakom,pa ćeš znati iz prve ruke. Zbilja mi se ne da...

OT : Sutra je Dan sporta #1.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.