Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 20:56   #1081
Beccaccia, Valbandon - uvijek fino, cijene korektne, za preporuku.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:58   #1082
Jučer smo s kolegama imali proslavu u konobi 2. peron u Cjerovlju. Ne sječam se kad sam zadnji put tako dobro jela (po vrlo pristupačnoj cijeni), a blagdansko uređenje je za svaku pohvalu. I ljubazno osoblje također.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:54   #1083
I moja kolegica je sinoć tamo jela, da niste bili skupa

Mi smo bili prošli vikend na rođendanskom ručku, isto je bilo fino, al ja sam fan ovala pa da si svatko grabi koliko želi



Konobari se stalno izmjenjuju, nije dobro. Porcije smanjene, poskupilo, znali su imat sezonski meni, sad toga nije bilo.

Ugođaj blagdanski tad još nije bio, ali sam čula da je jako lijepo.

E, da, nervira me što na svaki pijat meću taj ukras od acetta i ovog drugog
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:49   #1084
Usluga je katastrofa ne pokupljaju pijate od glavnog jela do deserta. Tako je moj kolega pol ure imao punu dasku kosti dok god ni donesla desert i kad je shvatila da ga nema kamo spustit je konacno pokupila. Ispred drugog kolege je bilo 4 prazne case vina. Novo nose staro ne pokupe. Hrana ok value for money nis spektakularno ali ok. Usluga
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:30   #1085
Pa kad nikako da se ustale ti konobari! Onaj dečko koji je bio skoro od početka i dosta se zadržao je bio sasvim ok, ali... Odeeeee... Neki razlog tome je
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:35   #1086
Nas je posluživala lijepa crvenokosa cura, i odmah je micala sve što treba.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:27   #1087
Beccaccia, Valbandon


Jeli smo bifteke i koljenice sa raznim prilozima. Prilozi korektni, koljenica fina a biftek izvrstan. Pecu meso na ognjistu usred restorana. Pa se malo miris uvuce u kosu i odjecu ali opere se ili prozraci. Pili smo korektno otvoreno vino, ne pamtim cije. Uz vodu i deserte, ja sam uzela odlicnu noninu tortu ( krema, limun, pinjoli) ispod 180 kn po osobi. Imaju fini domaci topli kruh. Restoran ugrijan, popunjen, bucan zbog toga, wc je van objekta pa nije ugodno po kisi ili hladnoci ici do njega po natkrivenom prolazu, ugodno je zagrijan i ima tople vode. Svakako ponavljamo.


Rustica Marija na Krasu prema Umagu

Dosli smo siti i smrznuti, jeli smo finu juhu i razne tjestenine, i sa tartufima, uz korektno vino, vodu i kave ispod 180 kn po osobi. Ovo je pizzeria, pizze su ogromne i svi su uglavnom nosili pakete kuci. Imaju i hladnjak za odlezavanje mesa, meso je uglavnom preko 200 kn i u hladnjaku izgleda fino. Pretpostavljam da je i dobro jer uloziti u vitrinu a ne i u meso je van pameti. Spremaju meso na ognjistu usred restorana, vrata kuhinje su stalno otvorena i opet se nasaftas. Kad nam budu usput opet ponovimo, za ciljano otici 90 km nisam sigurna.


Perla Rovinj

Jeli smo fini crni rizoto i toplu taligtu od sipa. Jako fino i obilne porcije. Divlji brancin sa prilozima je bio dobar, fino otvoreno vino, korektni deserti. Prostor slabo zagrijan i to mi je po buri velika mana.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 23:40   #1088
Stancija Kovačići.

Istaknut ću ovaj put samo boškarinovu koljenicu detaljem kako ne treba nož za konzumiranje iste - dovoljna je samo vilica.
Topi se u ustima.
Prilog je bio dobar (naknadno sam ga pojeo) , ali koljenica je bila toliko sočna, aromatična kako bi svetogrdno bilo bilo kakovo miješanje okusa.
Po okusu doima se kao normalan, zdrav, prirodan uzgoj - nitko od nas (poprilično verzirana ekipa za detekciju dopinga raznih vrsta) nije zamijetio prisutnost antibiotika, kortikosteroida i sl. "dodataka" modernom uzgoju goveda u lijepoj našoj.
Jedna od rijetkih gastro-destinacija u koju ću se vratiti prvom prigodom
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:42   #1089
Ova Stancija super izgleda iako mi volimo na Kantunu.

Mi ponavljali stara mjesta pa necu o njima pisati. Ionako izgleda kao da samo ja u Istri jedem vani. Puno restorana je trenutno zatvoreno pa provjerite prije nego negdje odete.


Pizzeria Nonno Porec

Kako nismo odavno bili na pizzi pao izbor na Nonno, navodno najbolju u Porecu. Pizza je korektna, tijesto srednje debelo, nije mlinac, nije kruh. Dovoljno bogata i imaju veliki izbor. Nemaju malu pizzu u ponudi nego samo normalnu i duplu. Prostor cist ali bi mu trebalo malo osvjezenja. Carske odaje ciste, ima tople vode. Cijene ne znam. Vise volim pizzu u Orlandu ili kod Sergia u Rovinju.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:40   #1090
Trošt Vrsar

Bili par puta u dva tjedna. Sve odlicno, naročito rakovice na salatu, divlja riba sa gradela i teletina ispod peke. Cijene istarske. Carske odaje fine, ciste i imaju toplu vodu. Preporucujem.



Jure Rovinj

Bio je zatvoren nekoliko tjedana. Sve korektno, prsut reze rucno, navodno opet uvodi domaci kruh, nije ga bilo kad smo mi bili. Od deserta samo palacinke i fritule trenutno. Opet novi konobar. Niti ne nudi da ce ocistiti ribu, komad od cca 2 kg. To mi je mana. Cijene prijateljske.



Farbuto Pula

Riblja juha korektna, ocekivala sam vise, lipo pise gusta ali nije bila gusta. Razlicite tjestenine kao da imaju osnovu isti umak, nema veze da li ide rakovica ili koromac. Vecinom nude ribu ali i ono malo mesa sto nudi ili nema ili je skupo jer lipo pise tezina 150 gr a ostali nude 200-250 gr. Ima fino maslinovo, dobar njihov frisko peceni kruh, finu otvorenu malvaziju. Prostor je malen, sve se cuje, kuhinja otvorena pa se malo osjeti miris. Gazda ne kuha ali u jakni prima narudzbe od poznatijih nogometasa/trenera. Cijene skuplje od istarskih, sve je 10-20-30 kn skuplje od Trosta. Carske odaje zajednicke, ciste, pisoar prije kabine i taj pisoar nema vrata. Uopce nema tople vode a nije bilo ni sapuna, za rucak, tek su poceli raditi. Konobarica nenametljiva, brza, upucena, ljubazna i u suradnji sa kuhinjom pomaze iskombinirati ako netko nesto ne smije/ne voli/ne zeli. Ponovimo mozda u vrijeme sparuga. Ocekivala sam puno vise.


PS
Kazun u Puli promijenio vlasnika. Severino je otisao u mirovinu. Iznajmio nekome iz Poreca. Ne znam sto se desilo ali sad u najmu ima ekipa koja vodi i Volariju. Nismo bili pa molim koju dobru dusu ako je bila da napise koje slovo.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:14   #1091
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
PS
Kazun u Puli promijenio vlasnika. Severino je otisao u mirovinu. Iznajmio nekome iz Poreca. Ne znam sto se desilo ali sad u najmu ima ekipa koja vodi i Volariju. Nismo bili pa molim koju dobru dusu ako je bila da napise koje slovo.
Aukuki, ak je vlasnik isti kao u Volariji, neće bit dobro.
Volarija se srozala otkako se promijenio vlasnik/najmoprimac. U ljeto 2016. je još bila kako tako, al sad u ljeto 2017. je pala užasno, u lipnju je još bilo nekako, al u srpnju katafuckinstrofa. Nismo mogli vjerovati jer smo bili redoviti i česti gosti svakog ljeta pa smo itekako vidjeli razliku. Prekrižili smo Volariju.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:12   #1092
Može preporuka za ručak negdje kod Rovinja, idemo iz Rijeke za Rovinj, pa bi stali na ručak, može nešto na tom potezu?
Tipa agroturizam Radešić (nažalost nisu nam usput).
need4speed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:01   #1093
http://agroturizamdol.incroatia.info/index.html
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:03   #1094
a po kojoj cesti im je to usput na potezu rijeka-rovinj?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:13   #1095
Koliko vidim, nalazi se na 10tak minuta od glavne ceste (Y). Po meni je to usput...
Ako im je to predaleko, nije niti 2. PERON loš.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:18   #1096
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, nalazi se na 10tak minuta od glavne ceste (Y). Po meni je to usput...
Ako im je to predaleko, nije niti 2. PERON loš.
ta je cesta toliko u banani, da se po ni jednoj definiciji ne može računati kao usputna. iako vizualno izgleda 10ak minuta.
a i drugo - danas je nedjelja. obično se gosti najave ranije jer najčešće imaju baš ciljane grupe. barem je tako bila praksa do sad.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:19   #1097
Najbolje da onda pojedu montana sendvič na benzinskoj

I da, treba se najaviti, gotovo u svakom agroturizmu je tako..
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:34   #1098
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Najbolje da onda pojedu montana sendvič na benzinskoj

I da, treba se najaviti, gotovo u svakom agroturizmu je tako..

dok se mi dogovorimo, ljudi već vjerojatno bili u rovinju, jeli negdje i vratili se u ri
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:39   #1099
Ha pa ko im je kriv kad pitaju last minit, vjerojatno već u vožnji, nakon tunela zakrulili kamenčići po stomaku.

(nismo ni mi hitna služba 112)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:43   #1100
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Ha pa ko im je kriv kad pitaju last minit, vjerojatno već u vožnji, nakon tunela zakrulili kamenčići po stomaku.

(nismo ni mi hitna služba 112)
nismo, ma kako da smo


btw, kvarner u labinu je kupio stroj za odležavanje steaka. jako puno pozitivnih komentara čujem i mislim da ću se skoro uputiti tamo, čim malo zagrije da možemo sjediti na vani piazzi san marco.
dosta se odmaklo od tradicionalnog i krenulo prema suvremenijoj ponudi od kad je kći sa suprugom preuzela.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.