Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2008., 18:04   #61
zašto ginekološki pregled ako se želi saznati samo činjenica trudnoće? dovoljan je krvni test... pogotovo kad ni žena sama ne zna da je trudna, ne?
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 18:10   #62
je točno ali Sedimentacija ne pokriva pretragu Beta HCG hormona trudnoće

ne znam ni ja zašto ginekološki...tj nema mi logike....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 18:13   #63
da shefovi znaju
to bi i ja trazio da sam shef
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 20:28   #64
za ginekoloski se ne bojim toliko, vise se bojima nalaza krvi, da ce provjeravati trudnocu. eto to me muci dosta, jer na samom razgovoru sa doktorom bi rekla, pa se pokusala dogovoriti. al onda glupo mi je riskirati ako slucajno oni nece ni provjeravati
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:16   #65
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
zašto ginekološki pregled ako se želi saznati samo činjenica trudnoće? dovoljan je krvni test... pogotovo kad ni žena sama ne zna da je trudna, ne?
točno. iz krvi i urina se može vidjeti da je žena trudna.. obični sistematski pregled ne uključuje ginekološki. to im je malo skuplje pa nije pod obavezno.. a mislim da doktor ipak upozori na trudnoću.. pa i doktor mora sebe zaštititi.
uostalom, zašto ne nazovete neku medicinu rada i pitate ukoliko je osoba trudna navodi li se to u uvjerenje o sposobnosti. ja ne razumijem zašto bi netko u startu varao poslodavca.. na kraju krajeva, zamislite da ste na njegovom mjestu i da vam dolazi novi djelatnik. zar ne bi željeli znati hoće li se tu zadržati ili će za koji mjesec na porodiljni..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:38   #66
Quote:
Principessa kaže: Pogledaj post
uostalom, zašto ne nazovete neku medicinu rada i pitate ukoliko je osoba trudna navodi li se to u uvjerenje o sposobnosti. ja ne razumijem zašto bi netko u startu varao poslodavca.. na kraju krajeva, zamislite da ste na njegovom mjestu i da vam dolazi novi djelatnik. zar ne bi željeli znati hoće li se tu zadržati ili će za koji mjesec na porodiljni..
To je jednostavno pitanje koje mu prema Zakonu nije dozvoljeno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:40   #67
iz urina i krvi se vidi samo ako daju dodatne analize i na to. oni pregledavaju zdravlja zene, a ne stanje koje ne ugrozava zdravlje, tako da ne spada taj dio u klasican nalaz krvi, radi se samo po potrebi. e sad pitanje rade li to oni. ono sto mene muci je da ce moju trudnocu vidjeti na tom nalazu i par dana nakon ako odlucim ne zadrzati trudnocu. a ne znam hocu li se sa doktoricom moci dogovoriti da u tom slucaju ne pise na nalaz da vidi te hormone u krvi
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:44   #68
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
To je jednostavno pitanje koje mu prema Zakonu nije dozvoljeno.
zbilja? stvarno ne znan vojky , ali mislin da doktor obavijesti poslodavca o tome..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:47   #69
kad prode ovo sve moje, javiti cu vam tako da za ubuduce budete informirani. nadam se da ce mi sve proci dobro, ne mogu opisati pritisak koji osjecam...jadne mi zene
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:48   #70
Quote:
mmb1003 kaže: Pogledaj post
iz urina i krvi se vidi samo ako daju dodatne analize i na to. oni pregledavaju zdravlja zene, a ne stanje koje ne ugrozava zdravlje, tako da ne spada taj dio u klasican nalaz krvi, radi se samo po potrebi. e sad pitanje rade li to oni. ono sto mene muci je da ce moju trudnocu vidjeti na tom nalazu i par dana nakon ako odlucim ne zadrzati trudnocu. a ne znam hocu li se sa doktoricom moci dogovoriti da u tom slucaju ne pise na nalaz da vidi te hormone u krvi
kad sam pitala zašto mi vade tri epruvete krvi, rekla mi je sestra: u jednoj je neka tekućina za sedimentaciju, druga je za kompletnu sliku krvi, a treća nisan dobro čula zašto..

mmb, mislim da se trebaš sa doktorom dogovoriti.

a šta ću kad nemam puno ženskica u firmi pa vam ne znan reć...
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:49   #71
Quote:
mmb1003 kaže: Pogledaj post
kad prode ovo sve moje, javiti cu vam tako da za ubuduce budete informirani. nadam se da ce mi sve proci dobro, ne mogu opisati pritisak koji osjecam...jadne mi zene
sritno.. i javi obavezno.. baš me sad kopka..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:51   #72
hvala puno. drzite mi fige.
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 06:52   #73
mmb....nema šanse da ti to vade krvi. da uzimaju se tri epruvete jedna za Sedimentaciju, Jedna za KKS a treća nebitno.

Beta HCG je posebna pretraga....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 13:56   #74
za sve one koje je zanimalo...
nisam imala mira cekati da me iz firme zovu za lijcnicki jer tko zna kada ce to biti, nego sam isla zvati medicine rada i dobila bas onu koja radi lijecnicke za moju firmu. naime trezi se i snimanje pluca medu ostalim. a znamo da na rendgen mozemo samo ako nismo trudne. s obzirom da mi oni rendgen nece raditi zbog trudnoce, na procjeni radne sposobnosti ce pisati da to nisu radili zbog mog blazenog stanja...i tako se lijepo poslodavac zastitio na sasvim legalan nacin, da sazna sve sto mu je potrebno.
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:00   #75
ma i rengen su uveli????

ja nemogu vjerovati !!!!!!

znaš što...žao mi je što nećeš dobiti posao ali ipak dijete je bitnije.... biti će posla...lijepo ti rodi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:02   #76
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ma i rengen su uveli????

ja nemogu vjerovati !!!!!!
To je uobičajeno, snimanje pluća, moja žena je imala kada je išla na sistematski. Naravno, prije toga pitaju da netko možda nije trudan.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:10   #77
Mene bi samo zanimalo kako je to u redu da se poslodavcu uvali kajla pa za 2-3 mjeseca mora opet tražiti zaposlenika za to mjesto jer se od početka ide s idejom "nek on mene zaposli pa ću fino na čuvanje trudnoće...." I nije valjda da očekuješ da će ti nakon takvog nečega produljiti ugovor kad se vratiš s porodiljnog. Po meni bi fer odnos trebao biti s obje strane.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:11   #78
da snimaju i srce i pluća, i svašta je još nabrojila sestra, tako da nije samo ono osnovno. ovisi izgleda od poliklinike i zaista obujma internih ugovora. iako prelaze svaku granicu, nitko im ništa ne moze jer ipak oni trebaju "zdrave" ljude i jako im je bitan svaki detalj mog zdravstvenog stanja, kako slučajno nebi imala koji dan bolovanja. jao, jao...
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:20   #79
nesho, razumijem što želiš reći. ima žena koje se okoriste na način da zatrudne i traže posao zbog porodiljnog. no ja sam posao našla slučajno, i to kada još nisam bila trudna. i sad u takvim sitacijama jednako poslodavac treba reagirati? najbolje da si onda traže muškarce koji ih nikad neće dovesti u takve situacije.
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:27   #80
I sad tu dolazimo do onog utopijskog fer odnosa. Fer bi bilo od tebe da im kažeš za trudnoću, isto kao što bi bilo fer od njih da te ne šutnu istog trenutka kad za tvoju trudnoću saznaju. I nemoj misliti da diskriminiram po pitanju žena/muškarac. Ima još takvih situacija koje nisu vezane za spol.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.