Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 18:15   #221
ja sam sretna što moja cura hoće dudu jer mi je puno lakše , prvi mjesec dana mi nije htjela dudu pa znam kako je i to, visila cijelo vrijeme na cici
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 20:09   #222
i Mihael obavezno cica u AS, tak da se i ja vozim u AS

al što kad sam sama u autu?....

zasad kombiniram polaske i povratke kad se njemu otprilike spava pa upalim auto, njega u AS, dam ciku i on gotov za 5 min, i onda imam bar sat vremena za vožnju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:51   #223
Meni crkjo radio u autu i sad divlja u autu di god da idemo i mozes mu 100 dudi dat nepali,nemoze slusat svog Tosu!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:31   #224
kćer nam je bila ovisnica o dudama (nuk silikonske) i prije 10 mj taman prije 2gog rođendana prije spavanja uzela je i pojela par komadića špeka koji sam ja jeo uz tv i valjda joj je krivo sjeo i usred noći se izbljuvala nekoliko puta(strašna noć) i drugo jutro više dudu ni vidjet..dali je to pripisala dudi ili ne neznam al eto skinula se..
sin nam ima 19 mjeseci i isto je ovisnik al što je najgore prije godinu dana dobili smo u sir oliver butiku one njihove silikonske dude na poklon (crvene) i on neće niti jednu drugu..sve smo probali crvene nuk,ove one .NE PROLAZI-samo sir oliver
čak je došlo do toga ovo ljeto da sam zvao butik u city one centru i iako nisu imali tih dudi netko od djelatnika koji ima malu djecu mi je od doma donio dve zapakirane koje je spremio..VRLO LJUBAZNO
sad ih momentalno imam 2-3 u opticaju i 2 zapakirane al pošto idu u vrtić tamo ga tete po malo odvikavaju tak da samo dobije za spavanje
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 09:18   #225
za početak - pozz svima.. sorry ak' sam fulao topic, ali nisam htio otvarati novi.. imam jedno pitanjce.. zna li netko gdje se može kupiti nešto ovako..?

puno hvala..
 
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 09:34   #226
Ha ha ha....
Meni je to grozno.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 14:40   #227
Sorry kaj malo skrećem temu.
Najesen bi trbali u vrtić. Vele da tamo nema duda i ostalog pribora potrebnog za uspavljivanje??????
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:02   #228
Iam ima (a možda ipak ovisi o vrtiću i tetama). Moja mala neće zaspati bez gaze i dude, možda bez dude i bi al bez gaze nema šanse. Nije tetea nikad rekal da je odviknem. Lakše im je dati djetetu dudu ako mu treba nego pustiti ga da plače i remeti mir drugoj djeci.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 17:02   #229
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Sorry kaj malo skrećem temu.
Najesen bi trbali u vrtić. Vele da tamo nema duda i ostalog pribora potrebnog za uspavljivanje??????
U nekim vrtićima ne daju, u nekima daju.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 17:24   #230
Quote:
Edigs kaže: Pogledaj post
za početak - pozz svima.. sorry ak' sam fulao topic, ali nisam htio otvarati novi.. imam jedno pitanjce.. zna li netko gdje se može kupiti nešto ovako..?

puno hvala..
odlične su!
Ja ti nemam pojma ali ako saznaš javi obavezno!
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 22:30   #231
I meni su ove dude zakon!
Ako netko zna di ih ima nek obavezno javi!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 00:41   #232
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
Zasto sluze i kad poceti davati djetetu?
Neonatolog koji prati Korinu je protivnik duda(kao i mnogo cega,cudan neki tip)kaze da djete slabo napreduje,jer duda zavarava glad,pa beba rijedje trazi jesti.

Koje su namjene dudi i njene mane,i naravno preporuke najboljih dudica?
da smiri bebu jer s njom dobije osjecaj smirenosti jer ju asocira na majcinu sisu koja joj pruza sigurnost- cisti nagon
Nemam nista protiv duda, dajem svojom maleckoj kad place i kad ide spavati ali u pravilu je uvijek izbaci kad zaspi i tokom dana ju ne duda cesto. Nemamo nikakvih problema sa hranjenjem.
Koristimo NUKove od lateksa i silikona
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 00:43   #233
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
odlične su!
Ja ti nemam pojma ali ako saznaš javi obavezno!
fora su ove dude za zezanciju ali ne bih ih stavljala svojoj bebi
Ono idemo van i sad da naidje neka baba koja slabije vidi pa ce okolo pricat da kakvo mi je to dijete
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 10:13   #234
Kada su se vaši mališani odrekli dude? Znam viđati po ulici djete od 4god sa dudom u ustima, upravo to me potaklo da svom malom "izgubim" dudu. Što se njega tiče (2,5g) u vrtiću ju je imao do prije 7-8mj, kad su je potrgali. Par dana je pitao za nju i odustao. Kod kuće sam mu prije dva tjedna rekla da smo "izgubili" dudu i nije bilo nikakvih problema. Inače od početka dudu dobiva samo za spavanje. Još ponekad pita za nju kad se probudi ponoći, malo mu više treba da zaspi, ali je to sad već rijetkost. Bilo me strah da će htjeti uzeti dudu braci (6mj) ali izgleda da mu to nije palo na pamet pošto su totalno različite.

Još nešto-možda će zvučati kao totalna glupost, ali meni se činilo tako. Uvijek sam se pitala zašto npr. "nuk" i "avent" imaju tako različite oblike silikona. Dok sam dojila drugu bebu primjetila sa da se oblik bradavice kad izađe iz "vakuuma" razlikuje od oblika kad sam dojila prvo. Kod prvog bradavica bi izišla plosnata, a kod drugog točno u obliku nuk dude. Očito postoje različiti stilovi sisanja, pa bi možda prema tome trebali kupiti dudu. Cure koje dojite, ima li što u ovome?
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:08   #235
moja prasica je ipak prihvatila dudu, i to ne ferma one nikakve anaomske super duper ove one, nego najobičniju nukovu, oblika kakvog su bile varalice prije 20 godina...

e, sad..uhvatila sam se jedan dan da joj trpam dudu u usta čim počne kmečati, ako znam da je sita, presvučena i da sam joj posvetila pažnje...ono, da zanovijeta..a ja hop dudu i mir božji...
a to mi se ne sviđa...

da ne pričam da su mi zadnje dvije večeri milina...uspavljivanje dudom me poštedilo toga da se igra s cicom ili ju nunam pol sata dok ne prijeđe iz stanja polusna do sna...sad tutnem dudu u usta i nakon 5 minuta ona krmi k'o zaklana...

od toga da jedva stignem jesti i otić na wc uz dudu je došlo do toga da sam nekidan čak i ručak napravila, veš stavila prat i objesila te stavila suđe u suđericu! (nije cijelo vrijeme imala dudu u ustima, nego uz dudu puno lakše i brže zaspi..pa nisam više trošila po sat vremena da bi ju uspavljivala za spavanje od 20 min...)

e, sad..bojim se da ne pretjeram i da se ne navikne da joj se za svaki kmeč duda stvori u ustima...s obzirom da cucla dva dana tek, još se nije navikla - ak joj iščupam dudu iz usta, ne dere se...
uza sve, ima mliječac i treba uzimati gel za to,a doktorica rekla da je najbolje stavit ga na dudu i tak gurnut u usta..a to treba 8 puta dnevno...

pa sad tražim savjete, kao neiskusna mama, kak da upotrebu dude svedem na razumnu
jer, tako je lako s dudom i tako je lako na to se naviknuti...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:33   #236
Nukova je prava anatomska duda.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 22:03   #237
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
........
pa sad tražim savjete, kao neiskusna mama, kak da upotrebu dude svedem na razumnu
jer, tako je lako s dudom i tako je lako na to se naviknuti...
Iz mog iskustva, ako dudu ima samo za uspavljivanje - to je neka razumna mjera. Kad zaspi izvadi joj dudu van i nikad joj nemoj gurati dudu osim za uspavljivanje.
Meni je koma vidjeti djecu od 5-6 godina kako hodaju okolo s dudom u ustima.
Općenito mi nije neka fora da djeca uopće hodaju s dudom, al' eto kako tko hoće

Nego vidjela sam u utorak u emisiji Koleđicom po svijetu mrak foru za rješit se dude. Bili su kod Djeda Mraza i tam su pokazali veliku staklenu kocku u koju Djed Mraz sprema dude koje su mu poslala djeca. Repriza je u nedjelju, pa ako netko muku muči sa odvikavanjem, a ima malo veće dijete nek pogledaju skupa emisiju. Možda upali
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 22:05   #238
poduplalo mi post
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 22:06   #239
Ako je beba sita, čista, zadovoljna, ako smatraš da si provela dovoljno vremena sa njom i ako joj se spava, duda je tu da završi uspavljivanje na koje si ti trošila po sat vremena. Isto tako ako se probudi a ti ne možeš isti čas ju nahraniti, duda je tu da ju zavara na pet minuta koliko ti treba da završiš što si počela (ili da započeti posao odgodiš za kasnije), ili ako se probudi a ti znaš da nije gladna ili mokra, nego samo treba malo utjehe za ponovni san. Eto u tim slučajevima su moji dobivali dudu kao bebe. Kasnije samo pred spavanje.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 00:27   #240
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
moja prasica je ipak prihvatila dudu, i to ne ferma one nikakve anaomske super duper ove one, nego najobičniju nukovu, oblika kakvog su bile varalice prije 20 godina...

...
Nukove dude su anatomske i ne postoje obicne ni kakove druge
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.