Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2009., 16:07   #41
podržavam!
potpisano i od mene i mm!!!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 21:21   #42
drage moje... ja ne znam zašto mi imamo Ustav kad ga se naš politički vrh otvoreno na javnoj televiziji ne pridržava... Milinović o novom zakonu o MPO
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:14   #43
Potpisano. Zakon je glup i ne samo da ce izloziti zenu u postupku med. potp. oplodnje zdravstvenom riziku, sto je protivno ustavu, koji jamci pravo na tjelesni integritet, vec ce i dovesti do smanjenja broja uspjesnih postupaka med. potp. oplodnje.
Dodana ludost je to da djete mora znati tko mu je donor. Tako je bilo i u US, pa su onda donjeli zakon po kome se tog donora moglo tuziti za alimentaciju, jer bioloski je roditelj. Naravno nakon toga nitko nije vise lud da donira stanice, kad ga to za 10-15 godina moze debelo kostati. Anonimnost je nuzna komponenta doniranja. Na zalost, kao i u velikom broju drugih slucajeva, Hrvatska drzava ce biti maksimalno restriktivna i nece htjeti kontrolu nicega ispustiti iz kandji, pa ce tako (ponovo) unesreciti vlastite gradjane koje ce natjerati da med. pomoc potraze u inozmestvu. Pravo pitanje je: da li Milinovica placaju Slovenci ili Austrijanci?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:05   #44
danas je u saboru na rasporedu izglasavanje za zakon o MPO....
cure se da zakon ne prođe.....
evazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:34   #45
Quote:
evazg kaže: Pogledaj post
danas je u saboru na rasporedu izglasavanje za zakon o MPO....
cure se da zakon ne prođe.....
Ja se molim već neko vrijeme, ali mislim da se tu nas ne pita. To su sve neki drugi interesi, a najmanje se misli na nas i hoćemo li ikada ostvariti trudnoću.

Ja sam jučer pukla, pa sam poslala jedan apel u svoje ime u Ministarstvo ZSS. Znam da moje riječi neće ništa promijeniti ali sam im napisala što mislim o tom zakonu i moj osvrt na riječi ministra upućene svojoj poznanici koja nije u braku. Vjerojatno će to završiti u smeću, ali se nadam da će barem netko to i pročitati. Nisam znala na čiju adresu da pošaljem...

U koliko to počinje u saboru?
__________________
I ti koji gradiš kulu od karata Kad se kula sruši Ne plači Jer vječnost jedne kartate kule Traje malo Puno manje od tvoje Zato za kulom ne tuguj Nego je ponovo gradi.

Zadnje uređivanje missixty : 10.07.2009. at 11:13.
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:57   #46
ja gledam na drugom programu i još nije došlo na red...ovisi koliko će trebati da riješe one točke koje su prije na redu....

svaka čast što si poslala mail...
evazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:54   #47
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~da idiotski prijedlog zakona ne prođe
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:21   #48
sdp i hsp je protestno napustio sabor, pa nije bilo kvoruma, sad cemo vidjeti da li ce se izlgasati ili ne, al vjerovatno hoce jer ce naredit svima iz hdz i hsls da dodju da ih bude dosta. po tome cemo muz i ja morati na psihijatrijsko savjetovanje, bit cemo u registru i kojekakve jos idiotarije, dakle svi ce moc vidjeti da smo bili na mpo!!!!zigosani smo, ja idem u maribor, nema sanse da me tak maltraju
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:34   #49
iskreno se nadam da se ovo što je marta napisala ipak neće dogoditi i da ipak nemamo tako zadrte i zatucane političare (ako je suditi po Milinoviću i onoj glupači Petirki, koju može biti sram zbog njenih izjava, onda smo sjebani total..

Što nam preostaje nakon ovakvog Zakona? Svoju sreću potražiti drugdje. U Sloveniji za godinu dana i za par tisuća EUR po postupku.. Onda mi je bolje da budem najbolja teta na svijetu i da prihvatim činjenicu da mi nije suđeno da ikad budem mama...
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:57   #50
Ima nade
Nedostajalo HDZ-ovaca za izglasavanje Zakona o umjetnoj oplodnji

Cure:

U subotu 11.07.2009. u 12h, okupljanje na Trgu bana Jelacica
KAD SRCE KAZE DIJETE, NE KAZE HRVATSKA!
U subotu 11.07.2009. u 12h, okupljanje na Trgu bana Jelacica, napravit cemo veliki krug i puhati balone od sapunice... kako su otpuhani mnogi snovi i mogucnosti donosenjem novog zakona...
dakle treba pola sata vaseg vremena i sapunica za puhanje baloncica.

dodite svi, povedite i clanove obitelji, djecu, roditelje, bake i djedove, jer snovi su otpuhani i njima... rasprsnuti kao mjehur od sapunice...

vise na: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=79657

Proslijedite svima zainteresiranima, ili medijima i ako smijem dodati - donesite transparente jer -KAD SRCE KAZE DIJETE, NE KAZE HRVATSKA!

13.000 demantija ministru Milinoviću
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:09   #51
Ne pogađa me neposredno (još uvijek, mada postoji šansa), ali jako sam uzrujana zbog ovog prijedloga zakona.

Kada bi predlagatelji na jedan dan živjeli u koži ljudi koji se bore s neplodnošću, pitala bih ih što bi zagovarali. Ne znam kako je to, ali suosjećam, i čini mi se da se da preživjeti i fizička bol, nuspojave stimulacije itd., čak se može nekako i financijski dio podnijeti (mada puno ljudi ne može), ali onaj psihički, emocionalni usponi i padovi, želja, nadanje, razočaranje, tuga, to zauvijek ostavi trag na čovjeku.

Sramota je da smo ovako zatucani. Brak kao uvjet za MPO. Ja sam vjernica, vjerujem u brak i sve, ali takvo ulaženje u ljudsku intimu je u najmanju ruku neukusno.

Što se tiče smrzlića - struka govori jedno, a oni drugo. Po mome mišljenju, veće je zlo dopuštati ženama da rađaju sa 70 godina nego raditi kriotransfere.

Sramim se što živim u zemlji u kojoj se ljudima koji imaju problema s ostvarivanjem najljepše i najplementije uloge na svijetu - roditeljske - taj ionako težaj put još više otežava.

Ogorčena sam i tužna.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:23   #52
U novinama piše da RODA sutra u 12 sati organizira prosvjed protiv ove gluposti na Trgu.
Tko god je u mogućnosti, dođite!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:35   #53
http://www.roda.hr/index.php
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:40   #54
http://www.24sata.hr/news/clanak/hdz...e_id=main_page
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:43   #55
molim vas da dodjete u sto vecem broju! mi iz malih mjesta u dalmaciji smo u mislima s vama! hvala!
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:44   #56
ma sramota, što drugo reći
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:51   #57
Sad sam baš čitala komentare na zakon isto nekih forumaša, pa sam uočila činjenicu koja nam samo dokazuje u kako licemjernoj državi živimo - naša premijerka i predsjednica HDZ-a je samohrana majka - pošto osoba koja nije u braku zakonski ne smije začeti dijete, predlažem da pokrenemo peticiju da joj socijalna služba oduzme dijete.
I iza ovoga 100% stojim.
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:04   #58
Exclamation

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...p?f=33&t=51357

Cure, pridružite se i okupite spontano i u drugim gradovima!!!

Ponesite fotiće, kamere i objavite fotke, pokažite da nas ima u cijeloj Hrvatskoj! (fotke možete slabo fokusirati i slikati, ako je nekome uvjet anonimnost, glavno da se vidi da ima ljudi i da se vide balončići!

Pokažite i vi da nismo građani drugog reda i da nećete dopustiti gaženje temeljnih ljudskih prava!

Pozovite svoje prijatelje, rodbinu, sve koji vas podržavaju...skupite se u što većem broju.

Ovo je borba za sve nas, za našu budućnost...
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:07   #59
Exclamation POZIV na prosvjed PROTIV ZAKONA O MPO

U subotu 11.07.2009. u 12h, okupljanje na Trgu bana Jelacica, napravit cemo veliki krug i puhati balone od sapunice... kako su otpuhani mnogi snovi i mogucnosti donosenjem novog zakona...

dakle treba pola sata vaseg vremena i sapunica za puhanje baloncica.

dodite svi, povedite i clanove obitelji, djecu, roditelje, bake i djedove, jer snovi su otpuhani i njima... rasprsnuti kao mjehur od sapunice...

vise na: linku

Proslijedite svima zainteresiranima, ili medijima i ako smijem dodati - donesite transparente jer -KAD SRCE KAZE DIJETE, NE KAZE HRVATSKA!

13.000 demantija ministru Milinoviću
C/P sa mameibebe


Cure, pridružite se i okupite spontano i u drugim gradovima!!!

Ponesite fotiće, kamere i objavite fotke, pokažite da nas ima u cijeloj Hrvatskoj! (fotke možete slabo fokusirati i slikati, ako je nekome uvjet anonimnost, glavno da se vidi da ima ljudi i da se vide balončići!

Pokažite i vi da nismo građani drugog reda i da nećete dopustiti gaženje temeljnih ljudskih prava!

Pozovite svoje prijatelje, rodbinu, sve koji vas podržavaju...skupite se u što većem broju.

Ovo je borba za sve nas, za našu budućnost...

Zadnje uređivanje MalaLola : 10.07.2009. at 23:12.
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 23:46   #60
Sramota
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.