Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2009., 16:00   #1
Lager vozila

Dali mi itko na imalo pameta način može objasniti što je to lagre vozila?

Tvornica proizvodi vozila...ja kao kupac dožem u dućan i tražim vozilo...prodavač kaže da to vozilo ima na lageru i kaže cijenu, ali boja ne odgovara....kažem ne ja hočoovu boju...izaračuna 2000 eura veću cijenu istog vozila samo druge boje..pitam koliko je ta boja po cjeniku....600 eura kaže, kak je onda vozilo skušlje za 2000 eura?????

Jel to kažnjivo zakonom jel itko to zna?

Pitam ok, dali mogu dobiti vozilo sa 120 kS i tom bojom i po kojoj cijeni. Kaže tip ok crna 5 vrata, 120 kS 14500 eura, a s bojom koju tažite koju moram naručito 16450 eura? Ok, ali Vi možete tražiti u slijedećoj naruđbi vozila jedno vozilo tih karakteristika? Kaže tip: Ne, zato jer do sada nismo niti jedno takvo vozilo uvezli pa bih nas pitali zašto ga sad uvozimo????? Koja budala bi to pitala???????

Zar su Ti ludi toliko glupi pa da neznaju da je vozilo s najjačim motorom i nablojim paketom opreme jeftinije za 1800 eura od iistog takkvog s motorom od 86 Ks??????

KO JE TU LUD????? Mi smo fakat guske u magli!
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:47   #2
Ajmo ovako

Lager = skladiste = auti koje je ta auto kuca unaprijed narucila
Na takve aute obicno pucaju popuste i akcije jer ih zele prodat. Znaci oni su taj auto vec platili, i spustaju cijenu, tj smanjuju svoju zaradu da bi se rjesili zaliha. Ti auti su najcesce neke osrednje opreme i snage, makar ce zna nac i nesto egzoticnije.

Cim ti trazis nesto sto on nema u sjladistu, on to mora narucit, al ce ti onda naplatit punu cijenu, jer je u rom slucaju siguran da ce prodat auto (dajes kaparu za njega)

Rijec je samo u ponudi/potraznji. Nije to nikakva prijevara (ne u pravom smislu) nego obicna ekononija. Dam jeftinije samo da prodam sto imam, al ako ti nesto svoje zelis, oderat cu te,
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:12   #3
Da, ali zasto je onda toliki problem naruciti ono sto ja zelim i sto sam spreman platiti punu cijenu?

Npr. "Ne, ne mozes to, nego ovo sto inace narucujemo, samo druga boja"
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:20   #4
Valjda taj trgovac ima aute sa lagera po akcijskim cijenama (takva je npr. ovogodišnja 'akcija' Škode). Nađi nekog kod koga 'akcija' vrijedi i za vozila po narudžbi (trenutno npr. Dacia)...
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:38   #5
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Da, ali zasto je onda toliki problem naruciti ono sto ja zelim i sto sam spreman platiti punu cijenu?

Npr. "Ne, ne mozes to, nego ovo sto inace narucujemo, samo druga boja"
zato jer će se dobar trgovac truditi svim silama da ti "uvali" ono kaj već ima u dućanu/na stanju/lageru umjesto nečega kaj mora naručivati, a neprodana roba mu ostaje.

to je politika svih autokuća, a ti ako baš hoćeš naravno da možaš dobit baš onakav auto kakav bi htio.
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:41   #6
U Rutingu ne možeš!!! Provjereno!
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:44   #7
Ma Ruting je priča za sebe, slično kao i Autocommerce. Zaboravio sam dopisat - u normalnoj autokući
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:08   #8
Tocno, Autocommerce uopce nije normalna auto-kuca, tamo su mi pokusali pod novi uvaliti rabljeni Bravo, kao registriran je samo na jedan dan i ima 0 km, bas sam lud povjerovat u takvu lovacku pricu, cijena takvog auta mora ici dolje za barem 15.000 kn.

Ali, nazalost, ima ljudi koji ce povjerovat.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:01   #9
meni su naručili auto kakav sam ja htel, dobil sam popust 17 000 kn kaj me jako začudilo, alu felge 16 cola, prvu pomoć, reflektirajući prsluk, set rezervnih žarulja, trokut, tepihe i strugalicu za šajbe . još uvijek mi nije jasno zake su mi sve to dali, ali očito su bili jako darežljivi
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:05   #10
Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Dali mi itko na imalo pameta način može objasniti što je to lagre vozila?

Tvornica proizvodi vozila...ja kao kupac dožem u dućan i tražim vozilo...prodavač kaže da to vozilo ima na lageru i kaže cijenu, ali boja ne odgovara....kažem ne ja hočoovu boju...izaračuna 2000 eura veću cijenu istog vozila samo druge boje..pitam koliko je ta boja po cjeniku....600 eura kaže, kak je onda vozilo skušlje za 2000 eura?????

Jel to kažnjivo zakonom jel itko to zna?

Pitam ok, dali mogu dobiti vozilo sa 120 kS i tom bojom i po kojoj cijeni. Kaže tip ok crna 5 vrata, 120 kS 14500 eura, a s bojom koju tažite koju moram naručito 16450 eura? Ok, ali Vi možete tražiti u slijedećoj naruđbi vozila jedno vozilo tih karakteristika? Kaže tip: Ne, zato jer do sada nismo niti jedno takvo vozilo uvezli pa bih nas pitali zašto ga sad uvozimo????? Koja budala bi to pitala???????

Zar su Ti ludi toliko glupi pa da neznaju da je vozilo s najjačim motorom i nablojim paketom opreme jeftinije za 1800 eura od iistog takkvog s motorom od 86 Ks??????

KO JE TU LUD????? Mi smo fakat guske u magli!
Najbitnije kad kupujes novo vozilo je da ti daju tocan datum produkcije konkretnog vozila sa lagera. Evo zasto.
U tekucoj godini pod kategorijom "novo vozilo" mozes kupiti (modelski po godini) defacto 3 modelske godine, a sve su nova vozila!
Znaci model '08 (proizveden, nov, nije prodan), model 09' (proizveden '08, ali model '09, ili proizveden '09, model '09) i model 2010 (proizveden u zadnjem kvartalu tekuce (2009) godine). Iz tog razloga su moguce razlike u cijeni. Pretpostavimo da je vozilo sa lagera koje kosta 14500 Eur model 2009, proizveden 2008. Onda mu je i cijena niza. (Ciscenje starih zaliha). A vozilo koje bi ti narucio je vec model 2010 i on (uglavnom) ide po full cijeni. Iako ni to nije pravilo. Ako ti je trgovac odgovorio na nacin kako si napisao, hitno mu preporuci da smanji dozivljaj. Mali Napoleon (u svojoj glavi) koji radi sto hoce i prica gluposti.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:45   #11
Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Dali mi itko na imalo pameta način može objasniti što je to lagre vozila?

Tvornica proizvodi vozila...ja kao kupac dožem u dućan i tražim vozilo...prodavač kaže da to vozilo ima na lageru i kaže cijenu, ali boja ne odgovara....kažem ne ja hočoovu boju...izaračuna 2000 eura veću cijenu istog vozila samo druge boje..pitam koliko je ta boja po cjeniku....600 eura kaže, kak je onda vozilo skušlje za 2000 eura?????

Jel to kažnjivo zakonom jel itko to zna?

Pitam ok, dali mogu dobiti vozilo sa 120 kS i tom bojom i po kojoj cijeni. Kaže tip ok crna 5 vrata, 120 kS 14500 eura, a s bojom koju tažite koju moram naručito 16450 eura? Ok, ali Vi možete tražiti u slijedećoj naruđbi vozila jedno vozilo tih karakteristika? Kaže tip: Ne, zato jer do sada nismo niti jedno takvo vozilo uvezli pa bih nas pitali zašto ga sad uvozimo????? Koja budala bi to pitala???????

Zar su Ti ludi toliko glupi pa da neznaju da je vozilo s najjačim motorom i nablojim paketom opreme jeftinije za 1800 eura od iistog takkvog s motorom od 86 Ks??????

KO JE TU LUD????? Mi smo fakat guske u magli!
Osnove trgovanja... treba se prodati ono što imaš i izvući novce za to, umjesto da se naručuje nešto čega nemaš, a postoji i solucija da kupac u međuvremenu odustane, a ti na lageru dobiješ i nešto što se zbog izbora opreme i neće tako lako prodati. Zato i jest razlika u cijeni, odn. "tjera" te da kupiš ono što nećeš, ali je jeftinije pa većina popusti...

E sad, kako im se nekad pošemere planovi onda se skupi previše robe na lageru (čitaj sladištu) tako može doći i do žešćih nebuloza, no kako god okreneš oni su uvijek na dobitku. Čak i Fiat koji je odlučio da je za HR tržište dosta G. Punto s jednim motorom i jadnom opremom i nebuloznom cijenom. Kupac uvijek puši, samo je pitanje koliko će to dopustiti i koliko je naivan pa će misliti da je dobro prošao.

Uglavno, ništa čudno, sve je to normalno i tako je od kad je svijeta i trgovine. I ništa nije kažnjivo zakonom, nitko te ne tjera da nešto kupiš.

btw... pratim tvoje postove u zadnje vrijeme, vidim nisi još ništa kupio, a s obzirom na ovakva pitanja i nećeš tako skoro. Jebiga, pomiri se s nekim stvarima, nauči se pregovarati... ne troši vrijeme na razmišljanje o ovakvim stvarima, a naročito ne na nebuloze koje znaju prosuti "trgovci". Odeš u drugi salon, sigurno ćeš naletiti na nekog normalnijeg
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:35   #12
nedavno sam čuo jedan jaaaako dobar savjet,u vezi kupovine i novca.

mislim da je on u stvari jako aktualan,ali se u krizi baš jako nameće kao pametan potez.

samo čovjek mora biti jak , i karakteran.

ide ovako..."ako si financijski jak,idi sa nemoralnom ponudom"...

..strašno diže samopouzdanje....

mislim da se s ljudima uvijek mora biti jak. i pokazati tko je "gazda"..a pogotovo sa bezobraznim trgovcima...

drukčije ne ide....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:16   #13
Dižem post iz mrtvih a ista priča ... želim kupiti novi Kia Picanto ali 1.2 model (može i GT), a ne 1.0 kojeg imaju na lageru .... nema šanse u Hrvatdkoj kupit taj model dok u Sloveniji može, a isti zastupnik u obe države ... wtf?

OK rekoh idem kupiti rabljeni (6 mjeseci star) iz GER, da mi ga autokuća uveze, rješi papire, itd. koliko da košta košta ... opet niko neće da se za*eb ako nije BMW, Audi, BMW, VW ili Opel.

Zašto na web stavljaju slike GT modela (npr kao KIA Picante), a takav model zapravo nemaju u ponudi ... dali je to varanje kupca ili koji k...?
Vince66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:20   #14
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
nedavno sam čuo jedan jaaaako dobar savjet,u vezi kupovine i novca.

mislim da je on u stvari jako aktualan,ali se u krizi baš jako nameće kao pametan potez.

samo čovjek mora biti jak , i karakteran.

ide ovako..."ako si financijski jak,idi sa nemoralnom ponudom"...

..strašno diže samopouzdanje....

mislim da se s ljudima uvijek mora biti jak. i pokazati tko je "gazda"..a pogotovo sa bezobraznim trgovcima...

drukčije ne ide....
Ista stvar sa Skodom oko nove Octavie. 4x4 kod nas mozes dobiti samo u karavanskoj izvedbi iako je na drugim trzistima dostupna i u hatchbacku. Valjda racunaju da je 4x4 potreban samo za povuc lubenice

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
bebzzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:50   #15
Quote:
Vince66 kaže: Pogledaj post
Dižem post iz mrtvih a ista priča ... želim kupiti novi Kia Picanto ali 1.2 model (može i GT), a ne 1.0 kojeg imaju na lageru .... nema šanse u Hrvatdkoj kupit taj model dok u Sloveniji može, a isti zastupnik u obe države ... wtf?

OK rekoh idem kupiti rabljeni (6 mjeseci star) iz GER, da mi ga autokuća uveze, rješi papire, itd. koliko da košta košta ... opet niko neće da se za*eb ako nije BMW, Audi, BMW, VW ili Opel.

Zašto na web stavljaju slike GT modela (npr kao KIA Picante), a takav model zapravo nemaju u ponudi ... dali je to varanje kupca ili koji k...?
Vidiš čudno ... obično je obratno. Reklamira se neki mode "od 69.990 kn, bla, bla, bla" a onda ispadne da ge nemožeš kupit jer su gume dodatna oprema (bilo slučajeva) i slično. Ali evo imamo ovaj malo opremljeniji on je samo 99.990 kn pa ako želite .... tzv. klasična navlakuša.

Vjerojatno nisu vjerovali da će netko tražit taj model pa se nisu ni "predbilježili" za njega. To je vrlo čest slučaj kod kosookih jer oni zapravo ne rade aute "po narudžbi" (da ti složiš specku i onda ti ga slože) nego štancaju što su im zastupnici naručili pa ako ti odgovara onda OK ako ne - jebi se.

Tim drže cijenu vrlo nisko (jer je proizvodnja bazirana na dva i pol modela a ne na 100.000 izvedenica) ali su nefleksibilni.

Rekao bi ti da kupiš Pandu no to bi te odvelo u ralje Autocommerce-a ... a to nitko normalan ne želi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:02   #16
Slažem se i kužim ja to, nego mi neide uglavu ... mislim da je najbolje da se spakiram i odselim od ove vuko*ebine dok još mogu. Vidim da se/ebeni auto može kupit u cijeloj EU jedino u ovoj rupi nemože, e to me najviše boli ...
Vince66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:09   #17
Pa kupi ga u Sloveniji, nije u Australiji

Šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:21   #18
Quote:
Vince66 kaže: Pogledaj post
Slažem se i kužim ja to, nego mi neide uglavu ... mislim da je najbolje da se spakiram i odselim od ove vuko*ebine dok još mogu. Vidim da se/ebeni auto može kupit u cijeloj EU jedino u ovoj rupi nemože, e to me najviše boli ...
ma ja naše trgovce nemogu shvatiti, em nerade nikako, a onda kada i rade hoće te oderati ka budalu. no iskreno, ja se čudim kako oni išta rade koliko se malo auta proda i koliko ljudi uopće servisira auto u ovlaštenom. kako reče jedan moj prijatelj meho, u HR je najbolja para u garaži, svi voze rabljeno, za servise se nema, a tu uskače lokalni meho nakon posla u renault servisu

vezano za temu, za lager vozila, sićam se u našem slučaju, to su vozila odmah dostupna, kako sam ja svoj auto preuzeo baš u München izbor na lageru je bija velik, ali tu opremu na autu je slaga ka neki idiot. ono tipa stavi biznis navi veliki, i halogena svitla. ili recimo led/xenon, sportska vanjština, a u unutra one klupe od sjedala. ili još gore, onu ružunu ručnu klimu. u većini slučajeva kada kupuješ novo skrojit ćeš sam sebi kako želiš i uživati
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:53   #19
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
V
Rekao bi ti da kupiš Pandu no to bi te odvelo u ralje Autocommerce-a ... a to nitko normalan ne želi.

BTW na Jankomiru imaju hrpu Pandi Cross, nekome su izgleda to uvalili, nije da je Cross baš jeftina
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:24   #20
Gledam neki 500 Abarth da kupim. Vidim da je Autokomerc sa Jankomira na losem glasu, a ne znam zasto????? Oni uvoze Fiate , trebali bi bit na prvom mjestu po kvalitetu, cijeni, uslugi i slicno!! Nisam nikad kupova nesta nova, sad mi je dosla neka prilika, pa da me ne preveslaju sa cenama i tako to!! Vec imam viziju opreme , boje i slicno, nema nista slicno na nasim cestama, bila bi to bomba na kotacima, ne znam dal se opce isplati ici kod njih ili da idem ko gospon u Graz i narucim kaj hocu!!??
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.