Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2011., 23:45   #1
Damir Kajin

Mnogo se o njemu zna: dugogodišni saborski zastupnik i potpredsjednik IDS-a, jedan od rijetkih vođa hrvatskih antifašista za kojeg se ne zna da je pjevao ustaške pjesme ili da je veličao četnike. Žena mu je kontroverzna poduzetnica, a on je lijeviji od SRP-a. Kritizirao je ideje koalicijskog partnera, nakon čega je dobio javni ukor od predsjednika svoje stranke. Ključno pitanje ostaje nejasno - kakve su njegove ekonomske kompetencije, je li bliže Robin Hoodu ili Superhiku? Molim za mišljenje.
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 06:33   #2
Političko djelovanje D.Kajina i njegovo "iskakanje" protiv PDV-a od 25%, kao i protiv poreza na imovinu očito je njegov osobni stav, a na tragu je
dodvoravanju svojim biračima u Istri, jer dirati u novce je teški krimen onih koji imaju više. Ponovo se pokazuje koliko su labave veze u toj
kukuriku koaliciji, no, bez IDS-a se može. Pa kad se događaju ovakve izjave, što će tek biti kad se Hrvatska treba podijeliti na pet regija. Ima
Jakovčić da aktivira opet strašilo zvano autonomija. I nije ova priča slučajna. IDS je u konstantnoj borbi za svoje birače a to će najbolje
pokazati na ovaj način.Kajin nije ni Robin Hood ni Superhik, On je više "dežurno klepetalo" IDS-a za unutrašnje potrebe u Istri, i veoma dobro
služi svoga Gazdu Jakovčića koji ima tako više vremena za opuštanje u kontroliranoj temperaturi svoga vinskog podruma.
Kajin baš nema nekih ekonomskih kompetencija, ali ima onu životnu, vidi kad mu netko hoće iz novčanika izvući novac
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:56   #3
Mislim da je ovo protivljenje više pranje pred svojim biračima,nego nešto drugo
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 09:41   #4
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
Mnogo se o njemu zna: dugogodišni saborski zastupnik i potpredsjednik IDS-a, jedan od rijetkih vođa hrvatskih antifašista za kojeg se ne zna da je pjevao ustaške pjesme ili da je veličao četnike. Žena mu je kontroverzna poduzetnica, a on je lijeviji od SRP-a. Kritizirao je ideje koalicijskog partnera, nakon čega je dobio javni ukor od predsjednika svoje stranke. Ključno pitanje ostaje nejasno - kakve su njegove ekonomske kompetencije, je li bliže Robin Hoodu ili Superhiku? Molim za mišljenje.
Podržavam njegov istup protiv dizanja PDV-a. Jel smatram da nije dobro "we are borg" mišljenje u procesu rasprave o nekom projektu. Tek kad se donese konačna odluka onda ne bi trebalo biti daljnje rasprave.

Pitanje da li je ta kritika trebala ići unutarnjim kanalima ili preko novina....teško je to reći. Jači je pritisak protiv novina a i skupljaju se bodovi.

U svakom slučaju tu mu ne zamjeram ništa.

Što se tiče kompetencija, formalnih nema, no dugo je u sustavu i sigurno je dosta naučio. A i teško mu je naći zamjerku u kritici....stručnu.
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:06   #5
Mene smetaju reakcije Jakovčića i osobito Milanovića. Umjesto da njih dvojica riješe problem bez prisustva javnosti, Jakovčić i Kajin se prepucavaju preko medija i tako ruše ugled Milanovićeve koalicije.

Jadno neprofesionalno - od Milanovića. Trebao je pozvati Jakovčića (i Kajina) na razgovor bez prisustva javnosti. Trebao se sjetiti kako je takve probleme rješavao Sanader.

Kad mu se to događa s jednim Kainom, što se može očekivati od njegovog odnosa prema prvom potpredsjedniku Čačiću?
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:36   #6
pa nije to HDZ gdje se unutarnji izbori rade po sistemu Borbaš Security i ko je za? svi...idemo dalje.... tako je funkicionirala i prošla koalicija HDZ HSS HDSS...

Javna rasprava unutar koalicije je dobra stvar i mislim da je Milanović to dobro izhendlao i u biti poslao Liniću poruku kad je rekao da Kajin nikad ne radi ništa iza leđa....
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:15   #7
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
pa nije to HDZ gdje se unutarnji izbori rade po sistemu Borbaš Security i ko je za? svi...idemo dalje.... tako je funkicionirala i prošla koalicija HDZ HSS HDSS...

Javna rasprava unutar koalicije je dobra stvar i mislim da je Milanović to dobro izhendlao i u biti poslao Liniću poruku kad je rekao da Kajin nikad ne radi ništa iza leđa....
Tko vas ne pozna, skupo bi vas platio. Da se je ovo dogodilo u kojoj drugoj koaliciji odmah bi otvarali teme o razdoru kolacije i tako dalje.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:24   #8
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
Tko vas ne pozna, skupo bi vas platio. Da se je ovo dogodilo u kojoj drugoj koaliciji odmah bi otvarali teme o razdoru kolacije i tako dalje.
pa kad je HDZ koalicija bila stamena i čvrsta kao stijena. nitko nije smio zuzcnuti.

mother borg has spoken
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 18:36   #9
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
Mnogo se o njemu zna: dugogodišni saborski zastupnik i potpredsjednik IDS-a, jedan od rijetkih vođa hrvatskih antifašista za kojeg se ne zna da je pjevao ustaške pjesme ili da je veličao četnike. Žena mu je kontroverzna poduzetnica, a on je lijeviji od SRP-a. Kritizirao je ideje koalicijskog partnera, nakon čega je dobio javni ukor od predsjednika svoje stranke. Ključno pitanje ostaje nejasno - kakve su njegove ekonomske kompetencije, je li bliže Robin Hoodu ili Superhiku? Molim za mišljenje.
Čovjek ima svoje JA,meni se sviđa kad neko demokratski izrazi svoje mišljenje.
U vezi poreza na imovinu je u pravu, jer taj porez treba limitirati da plaća onaj ko ima slobodne nekretnine u vrijednosti većoj od 300 000 eura a ne ovako da plaćaju umirovljenici kojima je iz bivšeg sistema ostalo puno stanova a žive recimo na selu u kući pokojnih roditelja(50-80 m2 ili 1000-1500e godišnje a mirovine 200-300e).
U vezi pdv-a,ako treba spasiti Hrvatsku nek se pdv poveća ne na 25 nek se poveća i na 27 ali PRIJE TOGA POUKIDAT NEPOTREBNU BIROKRACIJU jer ne moramo svi stezati pojase takoreć biti na granici gladi a brojni stranački poslušnici ležat i trošiti državne novce kroz 400-450 APSOLUTNO NEPOTREBNIH jedinica lokalne samouprave(Velika Britanija ima cca. 150jedinica lok.samouprave a Hrvatska cca. 600).

U pravu je Kajin u vezi ovih poreza 100%

U vezi pdv nije ako država rasturi rak rane Hrvatske,višak općina i gradova,HZZO,mnogobrojna povjerenstva,podijela soc.pomoći ljudima koji voze mercedese i audije i sl.
ali dok sve to guši hrvatski proračun pravo kaže i u vezi pdv-a,po mom skromnom mišljenju.
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 20:09   #10
Kajina bih rado vidio u Laburistima, kada se već formirala neka snažna lijevo-populističko-demagoška stranka u Hrvata.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 22:02   #11
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Kajina bih rado vidio u Laburistima, kada se već formirala neka snažna lijevo-populističko-demagoška stranka u Hrvata.
Ja ne bih Kajina rado vidio u Laburistima.Ne hvala!
A o tome tko su demagozi će biti prilike gledati svaki dan iduće 4 godine...naime,ti su dobili izbore...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 08:34   #12
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Ja ne bih Kajina rado vidio u Laburistima.Ne hvala!
A o tome tko su demagozi će biti prilike gledati svaki dan iduće 4 godine...naime,ti su dobili izbore...
Iako se dobro držati principa da je većina onih koji su dugo u politici "potrošeni", sa Kajin se nije nikad izblamirao i teško mu se može pripisati neki "marifetluk"

A po svom opredjeljenju i stavovima bliži je Laburistima nego IDS-u

Mislim da bi bilo više koristi nego štete za Laburiste, da pređe kod njih.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 11:07   #13
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Iako se dobro držati principa da je većina onih koji su dugo u politici "potrošeni", sa Kajin se nije nikad izblamirao i teško mu se može pripisati neki "marifetluk"

A po svom opredjeljenju i stavovima bliži je Laburistima nego IDS-u

Mislim da bi bilo više koristi nego štete za Laburiste, da pređe kod njih.
A zaboravio si na ovo http://www.youtube.com/watch?v=7lVnsVno45s
Ako ovo nije blamaža i sramota onda ne znam što je .
Slavonac 1909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 11:40   #14
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
Javna rasprava unutar koalicije je dobra stvar i mislim da je Milanović to dobro izhendlao i u biti poslao Liniću poruku kad je rekao da Kajin nikad ne radi ništa iza leđa....
Gdje ti vidiš Milanovića u cijeloj priči?
Kajin javno napao prijedlog zakona, Jakovčić mu javno odgovorio i Kajin javno odbio Jakovčićevu kritiku.
A Milanović, on ne polemizira s Kajinom, nego se obraća Liniću.
Dakle, Linić odlučuje, Kajin kritizira, a Milanović pokušava arbitrirati. Sve javno, da birači vide, kako je koalicija "pluralistička i demokratska".

Mislim da je situacija dovoljno ozbiljna, da bi se moglo očekivati da je vlast rješava odlučno i u slozi.
Ovo postavljanje stolica za nove izbore mi dolazi malo prerano.

Uostalom, Kajinovoj diskusiji je mjesto u Saboru i to kod izglasavanja zakona. Tamo se iznose primjedbe, tamo se predlažu amandmani i tamo se glasuje.
I sjednice Sabora se prenose - i tim putem može skupljati svojoj stranci političke bodove.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 13:33   #15
Quote:
Slavonac 1909 kaže: Pogledaj post
A zaboravio si na ovo http://www.youtube.com/watch?v=7lVnsVno45s
Ako ovo nije blamaža i sramota onda ne znam što je .
I Kajin je čovjek a ne bezgrješan svetac

Što bi se onda moglo reći o Šeksiju i niz drugih do Bandinja


A kao ti se nisi nikad malo "nakitio" , baš su slavonci , kao i zagorci po tome poznati


A i kako je rekao Isus , neka baci kamen onaj koji nije zgriješio
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:16   #16
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
I Kajin je čovjek a ne bezgrješan svetac

Što bi se onda moglo reći o Šeksiju i niz drugih do Bandinja


A kao ti se nisi nikad malo "nakitio" , baš su slavonci , kao i zagorci po tome poznati


A i kako je rekao Isus , neka baci kamen onaj koji nije zgriješio
Točno da je čovjek i da nije bezgrešan ( to nije nitko ) ali ti si spomenuo kako se nikad nije izblamirao . Ja i ako se " nakitim " to sigurno neće biti na radnom mjestu kao on a drugi me ne zanimaju ( pogotovo Šeks - notorni alkos , Bandinjo - malo manje alkos od Šeksa itd ) jer je tema Kajin .
Slavonac 1909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:26   #17
Covjek je ociti psihicki bolesnik, ali najzanimljiviji politicar za slusanje. Obozavam ga slusati jer ima nevjerojatno zanimljivu dikciju. Uvijek me dobro nasmije.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:26   #18
ma Damir je guba, on je pučki tribun, slično kao Stjepan Radić.
Prije njega je to bio pokojni Pankretić Joža.
Šteta što u Saboru nema više takvih ljudi
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 16:44   #19
Kajin je jedan od najiskrenijih političara u saboru - a takvi nam trebaju. Kresao je svima u lice, od Tuđmana do Jace, pa čak i sad.
Samo nek nastavi.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 17:12   #20
Frantojo,blento,jeftini populist,služi se demagogijom,lažni populist,neobrazovan,loš govornik sa mogučim psiho poremečajem!!!!Čovijek koji na radnom mjestu zaspi zbog povišenih maligana,a sve to na radnom mjestu kao što je hrvatski narodni zastupnik u HDS-u koji je tamo da služi narodu mislim da je za svaku osudu!!Uglavnom kad god ga ulove u nekakvom prekršaju ili nemoralnoj radnji onda su mu svi drugi krivi samo on nije,to dovoljno govori kakav je to lik!!!!
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.