Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 14:54   #81
Quote:
kopneni kaže: Pogledaj post
Vidim da moderatori brišu upise čim se malo zakuha ili skrene mrvicu. Nisam mislio vrijeđati samo sam htjeo reći da nema veze dali je Kerum crni ili crveni, dali je Hrvat ili Srbin, već je problem što takvi likovi ne bi smjeli imati ikakav upliv u kreiranje bilo čijih života putem politike, pa tako ni građana grada Splita! Primitivac je primitivac, a još gore ako se poziva na hrvatsvo za koje sam se i sam borio! Over¨!
Šališ se ? Ako je on primitivac onda bi razni Marasovići,Ostojići,Jurjevići i ekipe po tebi bili "naprednjaci" a to je strahovito daleko od istine što je i dokazano u ovih 20 godina i očito se oni nisu pozivali na hrvatstvo jer ga i ne osjećaju,i u tom izboru glas Kerumu.
bogdanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:08   #82
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
sacekaj malo:
http://dalje.com/hr-hrvatska/gradu-s...kredita/320346
inace, on nije zaustavio nikakav opasan trend zaduzivanja splita jer to nisu radili ni njegovi prethodnici, split je naime grad koji je jako malo opterecen kreditima..
Ovo nije zaduzivanje da bi se platile tvrtke koje mjenjaju zarulje na javnoj rasvjeti za 3,5 miliona eura nego investiranje u projekte koji su od kljucne vaznosti za Split.
Quote:
Projekti poput izgradnje stometarskog nebodera pokraj Spaladium arene u kojem bi se smjestila čitava gradska administracija i sva komunalna poduzeća, premještanje autobusnog i željezničkog kolodvora sa sadašnje lokacije na onu u Kopilici (o čemu se u Splitu govori dulje vrijeme) kao i mega-projekt izgradnje mosta na relaciji Split-Kaštela koji bi sam za sebe koštao oko milijardu eura.
Premjestanje zeljeznickog i autobusnog kolodvora je nuznost koja Splitu moze donijeti samo dobro.
A most prema Kastelima od Kastela cini predgrade Splita i ja ne vidim boljeg projekta u drzavi trenutno. Da ne pricamo da ce se eventualnim probijanjem tunela kroz Kozjakcijelo zalede spojiti sa gradom. Sta ce to znaciti za te ljude gore ne treba ni govoriti, a Split se pretvara time u glavni grad dalmacije i doslovno, a ne folklorno kako je do sada bilo.

Svi koji su zapeli u guzvi u Solinu znaju o cemu pricam, a isto tako treba znati da se Split nema di siriti, mostom prema Kastelima se stvara jako lijepa zona za razvitak koja obuhvaca Split, Kastela i Trogir i to je onda jedan od najpotentnijih zona u drzavi.

Da su se ovi prije zaduzivali tako, Split bi bio danas moderan grad. Oni su iselili sve sta su mogli u Dugopolje da mogu gradska zemljista preprodati i staviti lovu u dzep. Tko jos subjekte koji ti placaju komunalije seli u drugu jedinicu lokalne samouprave? Samo lopovi, jer svakom normalni gradonacelnik se bori da dodu u njegovu.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:13   #83
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Ovo nije zaduzivanje da bi se platile tvrtke koje mjenjaju zarulje na javnoj rasvjeti za 3,5 miliona eura nego investiranje u projekte koji su od kljucne vaznosti za Split.


Premjestanje zeljeznickog i autobusnog kolodvora je nuznost koja Splitu moze donijeti samo dobro.
A most prema Kastelima od Kastela cini predgrade Splita i ja ne vidim boljeg projekta u drzavi trenutno. Da ne pricamo da ce se eventualnim probijanjem tunela kroz Kozjakcijelo zalede spojiti sa gradom. Sta ce to znaciti za te ljude gore ne treba ni govoriti, a Split se pretvara time u glavni grad dalmacije i doslovno, a ne folklorno kako je do sada bilo.

Svi koji su zapeli u guzvi u Solinu znaju o cemu pricam, a isto tako treba znati da se Split nema di siriti, mostom prema Kastelima se stvara jako lijepa zona za razvitak koja obuhvaca Split, Kastela i Trogir i to je onda jedan od najpotentnijih zona u drzavi.

Da su se ovi prije zaduzivali tako, Split bi bio danas moderan grad. Oni su iselili sve sta su mogli u Dugopolje da mogu gradska zemljista preprodati i staviti lovu u dzep. Tko jos subjekte koji ti placaju komunalije seli u drugu jedinicu lokalne samouprave? Samo lopovi, jer svakom normalni gradonacelnik se bori da dodu u njegovu.
Samo jedno veliko x na sve tvoje napisano!
dr.smoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:22   #84
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo sve govori o Kerumovoj vladavini.


Covjek koji u ovakvim vremenima zaustavi zaduzivanje je car.
Kerum nema vizije za napraviti nesto veliko, nema mentalnu snagu izdici se iznad svojih mracnih strana, ali ce njegova vladavina definitvno srediti racunice po trzisnim uvjetima, tj. grad ce kupovati najjeftinije i trzisno najoptimalnije.
Ako znamo da su dosad svi radovi bili optereceni financijskim udjelima i provizijama, sto je znalo dosezati i duplo vece iznose od realnih, Kerumovo zaustavljanje takvog trenda je strasno pozitivna stvar za grad. Dao bog jednog takvog i na drzavnom nivou.

Kerum je raskidao ugovore s nekim tvrtkama clanova "Velog mista" koji su dosezali dvostruko vece iznose od trzisnih i gradu trenutno stedi gomilu novca sto se vidi i iz podatka da Split nije kunu kredita uzeo otkad je on na vlasti.
Nadajmo se samo da ce iza Keruma doci covjek s vizijom koji ce znati tu sredenu situaciju pretvoriti u trajnu vrijednost koja ce Splitu donijeti boljitak.

Kerumove greske su folklorne i sve su vidljive jer je 90% medija u tom gradu (pijuni raznoraznih stranaka) protiv njega. Njegov svaki krivi korak bude iskarikiran do bola. Sve dok su mu grske folklorne, a Split ne tone u dugove on je po meni dobar gradonacelnik. A da je stvarno takav gad kako neki pisu, vec bi njega i HDZ i SDP pokopao davno, jer upravo njima i njihovim jatacima u poslovno-mafijaskim krugovima Kerum izbija milione kuna iz dzepa.
Srecom za sad mu ne mogu nista.
Mada ja predvidam da ce njega ili papati noc, ili ce ga zatvoriti. Preveliku je pitu zagrizao, pitanje je da li ce imati snage pokusati je do kraja.
Potpisujem sve od prve do zadnje riječi. Hrvatski kvaziintelektualci kojih je pun i ovaj forum se moraju zamisliti kako to da jedan ovako priprost čovjek realno Split vodi bolje od svih gradonačelnika do sada?

Još jednom se potvrđuje da nije problem u onih 93% koji nisu visokoobrazovani, problem je u onih 7% koji su visokoobrazovani, a većina je nesposobnija od raznih Keruma za klasu.
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:33   #85
Quote:
dr.smoje kaže: Pogledaj post
Samo jedno veliko x na sve tvoje napisano!
Jel to x kao dobro je ili krizas.

Pa osim x neki ne znaju nista drugo naskrabati, znaju samo x-om obiljeziti lokaciju i unistiti sve na njoj kako bi dobili 30 Judinih skuda, ili krizati imena ljudi na raznim listama koje treba maknuti.

O Kerumu ce vrijeme pokazati sve, o njegovim ideoloskim (ovaj tvoj s nicka => procitati Celanovu knjigo o Smoji, pa ce vam stvari biti jasnije) i politickim prethodnicima vrijeme koje je proslo govori sve.

Split je opustoseno, turobno, depresivno i tuzno mjesto. I to se vidi samo kad se u njega dode. Vec s Klisa se cini da je to raj na zemlji i kad se skuzi prava situacija u Splitu, ne mozes vjerovati sta su ti velikasi prije Keruma napravili.
Zapravo od onakvog grada napraviti sirotinju je skoro pa nemoguce.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:18   #86
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Jel to x kao dobro je ili krizas.

Pa osim x neki ne znaju nista drugo naskrabati, znaju samo x-om obiljeziti lokaciju i unistiti sve na njoj kako bi dobili 30 Judinih skuda, ili krizati imena ljudi na raznim listama koje treba maknuti.

O Kerumu ce vrijeme pokazati sve, o njegovim ideoloskim (ovaj tvoj s nicka => procitati Celanovu knjigo o Smoji, pa ce vam stvari biti jasnije) i politickim prethodnicima vrijeme koje je proslo govori sve.

Split je opustoseno, turobno, depresivno i tuzno mjesto. I to se vidi samo kad se u njega dode. Vec s Klisa se cini da je to raj na zemlji i kad se skuzi prava situacija u Splitu, ne mozes vjerovati sta su ti velikasi prije Keruma napravili.
Zapravo od onakvog grada napraviti sirotinju je skoro pa nemoguce.
Ovo sa Čelanom i Smojom ti nisan baš povata jer jedan je nešto a ovi drugi ništa no to je OT.

Kerum?? Šansu je ima i ima je još uvik iako mi nije jasno zašto jer nije napravija ama bože tebe ništa i to veliko ništa. U proračunu mu fali para da je to čudo jedno i niti jedan jedini projekt nije niti počeja a kamo li završija jer mu ono sa vrtičima ma kako simpatično bilo nije neki veliki uspjeh.

Još uvik su nam ceste pune rupa i još uvik se nemamo di parkirat a o prometnom kolapsu na ulazu u grad bolje je i ne govorit i još uvik nije završija Marjana a to je trebalo bit gotovo ima dvi godine.I momentalno je taj njegov projekt ruglo grada u kojem je on gradonačelnik. Nakaradu sa HNK neću ni spominjat a gradsko vijeće zahvaljujući šta njemu a šta mu i sestri sliči na sve samo ne na civiliziranu i kulturnu instituciju dostojnu jednog grada.
On je jednostavno loš gradonačelnik na žalost ovoga grada.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:34   #87
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Ovo nije zaduzivanje da bi se platile tvrtke koje mjenjaju zarulje na javnoj rasvjeti za 3,5 miliona eura nego investiranje u projekte koji su od kljucne vaznosti za Split.
odluci se!!! je li zaduzivanje dobro ili nije???
Quote:
Premjestanje zeljeznickog i autobusnog kolodvora je nuznost koja Splitu moze donijeti samo dobro.
nuznost je da se "splitski metro" napokon stavi u funkciju...
Quote:
A most prema Kastelima od Kastela cini predgrade Splita i ja ne vidim boljeg projekta u drzavi trenutno. Da ne pricamo da ce se eventualnim probijanjem tunela kroz Kozjakcijelo zalede spojiti sa gradom. Sta ce to znaciti za te ljude gore ne treba ni govoriti, a Split se pretvara time u glavni grad dalmacije i doslovno, a ne folklorno kako je do sada bilo.
To je super projekt da kosta 100 milijuna, a ne milijardu eura...
u ovih kriznim vremenima i razmisljati o tome je suludo, ali to je klasicni primjer kad iskompleksirani lik zeli napraviti nesto megalomansko po cemu ce ga generacije pamtiti, bez obzira koiliko to bilo isplativo ili ne..


Quote:
Svi koji su zapeli u guzvi u Solinu znaju o cemu pricam, a isto tako treba znati da se Split nema di siriti, mostom prema Kastelima se stvara jako lijepa zona za razvitak koja obuhvaca Split, Kastela i Trogir i to je onda jedan od najpotentnijih zona u drzavi.
ti ocito nikad nisi bija u nekom europskom gradu, vidija bi onda sta je guzva..
situacija uopce nije tako dramaticna da bi se moralo ulupat milijardu eura jer oko 17h cekas 20 min za izac iz grad..
sto puta je neophodnija brza cesta trogir-omis, tim se projektom rjesavaju mnogobrojni problemi cijele konglomeracije Split – Kaštela – Omiš - Trogir.
Quote:
Da su se ovi prije zaduzivali tako, Split bi bio danas moderan grad.
Split uopce nije prezaduzen grad i bolje da nije... al sve mi se cini da bi kerum od splita mogao napraviti isto sto i od svog poslovnog carstva...
i nisi mi jasan, odakle ti argumenti zbog kojih si tako uvjeren da ce kerum "pametno" zaduziti grad, vidimo kako je prepametan kad je hotel marjan u pitanju...
Quote:
Oni su iselili sve sta su mogli u Dugopolje da mogu gradska zemljista preprodati i staviti lovu u dzep. Tko jos subjekte koji ti placaju komunalije seli u drugu jedinicu lokalne samouprave? Samo lopovi, jer svakom normalni gradonacelnik se bori da dodu u njegovu.
projekt mosta u kastelanskom zaljevu je upravo to...
preostali dio grada koji nije izgrađen dobit ce na atraktivnosti i stvaraju se idealni uvjeti za manipuliranje prodajom zemljista..
i sta je to iseljeno u dugopolje molim te? kerumovo skladiste?
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:37   #88
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ovo sa Čelanom i Smojom ti nisan baš povata jer jedan je nešto a ovi drugi ništa no to je OT.

Kerum?? Šansu je ima i ima je još uvik iako mi nije jasno zašto jer nije napravija ama bože tebe ništa i to veliko ništa. U proračunu mu fali para da je to čudo jedno i niti jedan jedini projekt nije niti počeja a kamo li završija jer mu ono sa vrtičima ma kako simpatično bilo nije neki veliki uspjeh.

Još uvik su nam ceste pune rupa i još uvik se nemamo di parkirat a o prometnom kolapsu na ulazu u grad bolje je i ne govorit i još uvik nije završija Marjana a to je trebalo bit gotovo ima dvi godine.I momentalno je taj njegov projekt ruglo grada u kojem je on gradonačelnik. Nakaradu sa HNK neću ni spominjat a gradsko vijeće zahvaljujući šta njemu a šta mu i sestri sliči na sve samo ne na civiliziranu i kulturnu instituciju dostojnu jednog grada.
On je jednostavno loš gradonačelnik na žalost ovoga grada.
/OT/ Celan je napisao knjigu o Smoji u kojem se nalazi zbirka nekih njegovih clanaka iz 91, 92, 93, 94... Ne ulazim u vrijednost Celana kao novinara, ali procitati te clanke sa odmakom od 15-ak godina je jako korisno ako zelis dobiti aliku o Smoji koja je drugacija od one koju su kreirale mnogo puta prikazivane serije na TV-u./OT OFF/

Ovo o investicijama i projektima koje je Kerum dogovorio nadilazi moju tezu da on za takve stvari nije sposoban. Ako izvede ta tri projekta, iznenadit ce me i pobiti tu tezu. Projekti seljenja kolodvora i mosta prema kastelima su nesto sto Split treba i sto je na liniji vizionarskog dugorocnog razvoja grada.

Ono sto sam ja rekao je da je vrijednost Keruma u tome sto ce lopove koji su cerecili Split 20 godina maknuti na stranu. I on to jako dobro radi, a i igras kazalistem nije igra kakvom se u medijima prikazuje, nego je igra oko dobivanja kontrole nad novcanim tjekovima i presjecanje izvora odredenim krugovima.
Onaj tko misli da je Kerum zainteresiran za stanje Sheakspera na daskama kazalista, grdno se vara. Ali kad se pogleda proracun kazalista i tko koliko od njega dobiva prica postaje jasnija.
Kerum hoce pod nadzorom imati sve tokove novca u gradu i tko mu to moze zamjeriti. To je prioritet svakog gradonacelnika i svakog vodeceg covjeka bilo gdje. Da je drugacije, za mene bi bio nesposoban.

Kerum ako nista razotkriva scenu i na primjeru Splita se jako dobro vidi da u Hrvatskoj nemamo SDP i HDZ kao dvije odvojene stranke, nego imamo lobije rasute po svim strankama koji imaju interese i kad su oni u pitanju jako dobro se kuze i nemaju nesporazuma.
Ali Kerum radi gresku zbog koje su Njemci izgubili dva svjetska rata. Otvara rat na dvije fronte, a to je tesko dobiti.
I kerum ne moze nista napraviti jer su mu davno utrasiranim zakonskim zackoljicama svi putevi zatvoreni, a to se najbolje vidi iz gradnje vrtica.
Nema tog puta kojim ce on krenuti, a da ga iza zida nece kantinela docekati.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:40   #89
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve od prve do zadnje riječi. Hrvatski kvaziintelektualci kojih je pun i ovaj forum se moraju zamisliti kako to da jedan ovako priprost čovjek realno Split vodi bolje od svih gradonačelnika do sada?

Još jednom se potvrđuje da nije problem u onih 93% koji nisu visokoobrazovani, problem je u onih 7% koji su visokoobrazovani, a većina je nesposobnija od raznih Keruma za klasu.
kerum uopce ne vodi grad, u gradu se nista bitno ne desava, nikakav projekt se ne realizira, nista...
kakav grad jebote, eno ga danas u 11 uri na bacama gleda sa nekim likovima vlastitu nekretninu...
koga zaboli za grad, on se i ne pojavljuje u banovini osim kad treba potpisat novo radno misto za livaju, svagija, mrkija i ekipu...

al cak je i bolje tako nego da zapocinje nesto pa da zavrsi ka hotel marjan
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:48   #90
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
To je super projekt da kosta 100 milijuna, a ne milijardu eura...
u ovih kriznim vremenima i razmisljati o tome je suludo, ali to je klasicni primjer kad iskompleksirani lik zeli napraviti nesto megalomansko po cemu ce ga generacije pamtiti, bez obzira koiliko to bilo isplativo ili ne..
Roosevelt je davno naucio svijet kako se kriza rjesava. Nazalost iako je iz povijesnih knjiga sve lako citljivo u Hrvatskoj i danas postoje genijalci ekonomisti koji tvrde da u krizi treba stediti.

Koliko je isplativ taj most dovoljno govore slicni projekti u svijetu.

Ne bih o konkretnim projektima jer kako sam rekao ne vjerujem da Kerum ima vizije, a ni da ce mu politicki komesari HDZ-a i SDP-a to dozvoliti. Za njih bi to bilo totalna steta da Kerum odradi nesto tako veliko, pa ce se oni iz petnih zila potruditi da ga u tome sprijece.

Zamisli most prema Kastelima, a oni ne mogu odredivat tko ce uz trasu kupit zemlju i koliko ce njim dat. No way...
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 18:01   #91
Quote:
bogdanica kaže: Pogledaj post
Šališ se ? Ako je on primitivac onda bi razni Marasovići,Ostojići,Jurjevići i ekipe po tebi bili "naprednjaci" a to je strahovito daleko od istine što je i dokazano u ovih 20 godina i očito se oni nisu pozivali na hrvatstvo jer ga i ne osjećaju,i u tom izboru glas Kerumu.
Njihovo političko opredlijenje nema veze sa primitivizmom ili naprednjaštvom, kako ti to zoveš. Ili možda misliš da biti napredan znači samo i isključivo busati se u hrvatska prsa i zabranjivati svojoj djeci brak sa nekim tko nije Hrvat. Pa to sam, čini se već negdje vidio na dijelu, mislim u Americi u pretprošlom stoljeću.
__________________
Cilj mi je naučiti vas da od prikrivene besmislice napredujete do nečega što je očito besmisleno.
Wittgenstein
kopneni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 18:13   #92
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
/OT/ Celan je napisao knjigu o Smoji u kojem se nalazi zbirka nekih njegovih clanaka iz 91, 92, 93, 94... Ne ulazim u vrijednost Celana kao novinara, ali procitati te clanke sa odmakom od 15-ak godina je jako korisno ako zelis dobiti aliku o Smoji koja je drugacija od one koju su kreirale mnogo puta prikazivane serije na TV-u./OT OFF/

Ovo o investicijama i projektima koje je Kerum dogovorio nadilazi moju tezu da on za takve stvari nije sposoban. Ako izvede ta tri projekta, iznenadit ce me i pobiti tu tezu. Projekti seljenja kolodvora i mosta prema kastelima su nesto sto Split treba i sto je na liniji vizionarskog dugorocnog razvoja grada.

Ono sto sam ja rekao je da je vrijednost Keruma u tome sto ce lopove koji su cerecili Split 20 godina maknuti na stranu. I on to jako dobro radi, a i igras kazalistem nije igra kakvom se u medijima prikazuje, nego je igra oko dobivanja kontrole nad novcanim tjekovima i presjecanje izvora odredenim krugovima.
Onaj tko misli da je Kerum zainteresiran za stanje Sheakspera na daskama kazalista, grdno se vara. Ali kad se pogleda proracun kazalista i tko koliko od njega dobiva prica postaje jasnija.
Kerum hoce pod nadzorom imati sve tokove novca u gradu i tko mu to moze zamjeriti. To je prioritet svakog gradonacelnika i svakog vodeceg covjeka bilo gdje. Da je drugacije, za mene bi bio nesposoban.

Kerum ako nista razotkriva scenu i na primjeru Splita se jako dobro vidi da u Hrvatskoj nemamo SDP i HDZ kao dvije odvojene stranke, nego imamo lobije rasute po svim strankama koji imaju interese i kad su oni u pitanju jako dobro se kuze i nemaju nesporazuma.
Ali Kerum radi gresku zbog koje su Njemci izgubili dva svjetska rata. Otvara rat na dvije fronte, a to je tesko dobiti.
I kerum ne moze nista napraviti jer su mu davno utrasiranim zakonskim zackoljicama svi putevi zatvoreni, a to se najbolje vidi iz gradnje vrtica.
Nema tog puta kojim ce on krenuti, a da ga iza zida nece kantinela docekati.
O Čelanu koji je niko i ništa naspram Smoje možemo nekom drugom prilikom pa nemojmo više.

Neznan šta si se mosta uvatija ne bi da je to pljuni pa prilipi i košta kikiriki a upitno je koliko nam on treba u bilo kojoj varjanti dok se ne riješi cjelokupni prometni cirkus od mosta na Čiovu pa brze ceste od Trogira do Omiša. A posebna priča je ulaz u grad iz pravca Ravnih njiva jer to je sve samo ne prometno riješenje.

Garaže, Perisku, Toranj u Lori, igralište u vašingtonovoj, POS stanovi, dolazak Bauhausa na prostor Jadrantransa i eventualno Ikee sa nekim po njemu svjetskim mega kompanijama iz raznih područja koje je najavljiva tokom kampanje su za sada niti mrtvo slovo na papiru a možda čak ni to.

Gradonačelnik koji ne može ili ne uspjeva svoj vlastiti projekt hotel Marjan riješit u zadanim rokovima i stalno prolongira završetak je osoba koja na tom primjeru pokazuje kako nije u stanju ni van politike ni u politici završit započeto.

Posebno me sada interesira koliko ima istine u tvrdnjama kako će on i Svagi gradit dva nebodera na samom ulazu u grad netom do postrojenja vodovoda gdje su do prije mjesec dana bile one puste cjevi.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 19:26   #93
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Posebno me sada interesira koliko ima istine u tvrdnjama kako će on i Svagi gradit dva nebodera na samom ulazu u grad netom do postrojenja vodovoda gdje su do prije mjesec dana bile one puste cjevi.

Tamo niče shoping centar.

http://tulipangrupa.com/files/Busine...%207%20(2).pdf

http://www.jutarnji.hr/mall-of-split...racije/892331/
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 20:25   #94
Shopping centar je samo prva faza.
A trebalo bi niknuti puno, puno više od toga.
Više o tome na:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=813316

I par slikica:
http://i56.tinypic.com/51ybdt.jpg
http://i51.tinypic.com/k0om14.jpg
http://i56.tinypic.com/lvehw.jpg
http://i54.tinypic.com/2a7ixja.jpg
http://i53.tinypic.com/2jfc3n8.jpg
http://i53.tinypic.com/deu548.jpg

http://i41.tinypic.com/35kj410.jpg
http://i43.tinypic.com/2mh9301.jpg
http://www.dalmacijanews.com/Portals...9-02/ulaz2.jpg

I Kerum nema veze s ovim.
Treba se nadati da će ovaj projekt uspjeti.
pc_arhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 13:42   #95
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Roosevelt je davno naucio svijet kako se kriza rjesava. Nazalost iako je iz povijesnih knjiga sve lako citljivo u Hrvatskoj i danas postoje genijalci ekonomisti koji tvrde da u krizi treba stediti.

Koliko je isplativ taj most dovoljno govore slicni projekti u svijetu.

Ne bih o konkretnim projektima jer kako sam rekao ne vjerujem da Kerum ima vizije, a ni da ce mu politicki komesari HDZ-a i SDP-a to dozvoliti. Za njih bi to bilo totalna steta da Kerum odradi nesto tako veliko, pa ce se oni iz petnih zila potruditi da ga u tome sprijece.

Zamisli most prema Kastelima, a oni ne mogu odredivat tko ce uz trasu kupit zemlju i koliko ce njim dat. No way...
je, je, bas je u roseveltovom stilu ovo sta kerum radi
pare iz proracuna se trose na socijalu, ne pokrecu se novi projekti, a taj jedan koji spominjes kosta 8 puta vise nego ukupni proracun grada splita i neophodan je za grad jer cemo tako 15 min manje cekat u guzvi na izlazu iz grada

komedija!!!
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:09   #96
Po tome da je za tebe jedan takav most samo skracenje cekanja u guzvi se vidi da si ti kao sugovornik nekompetentan i da nemas pojma o velikim projektima i njihovim implikacijama na cjelokupnu regiju.
Opet ti kazem, proguglaj slicne projekte.

BTW, Svicarci su ulozili cini mi se 16 milijadi eura da probiju najduzi tunel na svijetu i skrate liniju za sat i pol. Glupa investicija, zar ne...

Najprije prucis gradivo, a onda raspravljas. Imas studija takvih projekata na tisuce na webu, nije tesko doci do iznosa koji takav projekt vraca dugorocno posredno, a neposredno necemo ni govoriti.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:57   #97
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Po tome da je za tebe jedan takav most samo skracenje cekanja u guzvi se vidi da si ti kao sugovornik nekompetentan i da nemas pojma o velikim projektima i njihovim implikacijama na cjelokupnu regiju.
Opet ti kazem, proguglaj slicne projekte.

BTW, Svicarci su ulozili cini mi se 16 milijadi eura da probiju najduzi tunel na svijetu i skrate liniju za sat i pol. Glupa investicija, zar ne...

Najprije prucis gradivo, a onda raspravljas. Imas studija takvih projekata na tisuce na webu, nije tesko doci do iznosa koji takav projekt vraca dugorocno posredno, a neposredno necemo ni govoriti.
Pogledaj ovoga

ti definitivno iz kerumova okruzenja kad vuces tako glupe paralele...
mislim i ja bi volija da je split poput zuricha i prvi bi bija za to da se u toj situaciji gradi most o kojem pricamo...

ali mi danas imamo situaciju da pojedini kvartovi nemaju skolu, cestu, kanalizaciju,a ti meni o projektu od milijardu eura

pa mi danas nemamo ni normalnu zaobilaznicu, a ekipa bi vec most ka u new yorku...

i molim te, aj samo u par natuknica napsi najvaznije pozitivne ucinke ovog projekta na grad split..
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 15:08   #98
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
je, je, bas je u roseveltovom stilu ovo sta kerum radi
pare iz proracuna se trose na socijalu, ne pokrecu se novi projekti,
Iz ovoga se da zaključiti da je Kerum za HDZ-njare i SDP-njare moralna gromada.

Te liberalne ništarije su dovoljno dugo uništavale taj grad, a jedan od najsramotnijih poteza stare vlasti je povećanje plaća administraciji pred odlazak.

Zbog toga se te odrpance gladne novca i vlasti ne smije pustiti da dođu na vlast jer će tek onda sve poći kvragu.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 15:09   #99
Sve mozes pronaci u studiji koja je odavno gotova i nije ju Kerum napisao.

Da je tvoja zamolba iskrena mozda bih ti i pojasnio, ali buduci da si ti iz kruga onih kojima je Kerum ili izbio ili izbija gradsku lovu iz dzepa, onda nema smisla raspravljati.
Procitaj moje postove na temi, vi iz tog kruga necete Kerumu dati ni da pokrpa rupe, a kamoli da napravi nesto velike, jer da on uspije u tome vi bi bili pokopani za sva vremena.
Stoga, uzaludno je uopce pricati o mostu kad Kerum ne moze napraviti dva vrtica da mu zakonskim zackoljicama ne rastegnete proceduru barem na 6 godina.
Kakav je da je, Kerum je jos uvijek posteniji i vrijedniji od stotina Kureta i Ostojica koji plaze po gradskim institucijama i teze doseci primjeran rast i uzgoj radnog staza uz mogucnost da sa strane utrpaju neku lovicu u dzep.

I Kerum je investirao svoju lovu u megalomanski projekt Jockera, pa mi ti sad reci je li to promasena investicija ili nije. Mislim da on ipak zna kako ulagati lovu, i to je dokazao. Ako ima promasaja to je normalno, njegovi protivnici niti imaju promasaja ni uspjeha. Kerum je malo, ali i to malo u Splitu je dovoljno da se bude bolji od nista.

A za podatke googlaj.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 18:44   #100
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Jel to x kao dobro je ili krizas.
čovjek se potpisao na ono što kažeš,al je izgleda nepismen.

što se mene tiče,na ono što si napisao samo mogu reći: iz tvojih usta u božije uši.

http://i52.tinypic.com/35kn2g0.jpg
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.