Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 09:55   #1
Izmjene Zakona o MPO

Prije svega ispričavam se ako sam ovu temu stavio na pogrešan pdf pa molim moderatora da ga premjesti.

Pitao bih koliko ste upoznati sa izmjenama zakona koje najavljuje ministar Ostoić. Hoće li se prema novom zakonu moći zamrznuti embriji ili će se zamrzavati jajne stanice? Koliko mi se čini da je metoda sa zamrzavanjem zametaka pouzdanija od zamrzavanja jajne stanice, no kako Crkva svugdje gura svoj nos ne znam hoće li ministar Ostoić do kraja uspjeti u svojem naumu.
ObiWanKenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:02   #2
Na dobrom si pdf-u al vec imamo temu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=347192&page=184

Po novom zakonu bi se trebalo moc birat zelimo li oplodit sve stanice i zamrznut embrije (ZEEELIMO ) ili zelimo oplodit samo 3 stanice a ostale stanice zamrznut
Vidjet cemo sta ce bit, nis ne vjerujem dok ne vidim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:08   #3
Prema Milinovićevom zakonu su se jajne stanice mogle zamrzavati ili je i to bilo "ubojstvo"?
ObiWanKenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:11   #4
Quote:
ObiWanKenobi kaže: Pogledaj post
Prema Milinovićevom zakonu su se jajne stanice mogle zamrzavati ili je i to bilo "ubojstvo"?
Po Milinovicem su se smjele samo stanice smrzavati, to nije bilo ubojstvo



To sto je pobio nase zdravlje sa uzimanjem mozda bespotrebnih stimulacija - nikom nista
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:27   #5
slažem se Fran - posljedice Milinovićevog zakona osjećati ću na svojoj koži u zdravstvenom pogledu do kraja života nažalost. Da sam imala pravo izbora na zamrzavanje zametaka s dobrom reakcijom koju sam imala - danas bi stvari vrlo vjerojatno izgledale drugačije.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:35   #6
Moram reći da se svaki puta zgrozim kada vidim da se u stvari poput umjetne oplodnje idu gurati oni kojima tu zasigurno nije mjesto. Pa na ovakav način se ljudima omogućava da imaju djecu, jednostavno ne razumijem otkud veća briga za embrije nego za rođenu djecu...
ObiWanKenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:37   #7
navodno će se dozvoliti oplodnja max 8 stanica. što je opet jednim dijelom nebuloza. no ipak napredak. kao ako se dobije više od 8 onda će se taj višak zamrzavati kao i do sad, same js. opet se spominju iznimni slučajevi teže neplodnosti kojima bi se dozvolila oplodnja svih stanica.

dobna granica 42 god i ostaje 6 postupaka preko hzzo-a i na žalost ostaje nebulozno PP savjetovanje
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:30   #8
pročitajte

sa tportala
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:42   #9
Ima kakvih novosti o izglasavanju izmjena zakona?
Stalno nešto tražim i googlam ... nikako dočekat izmjene da krenem u sljedeći postupak :-( Sve drugo je spremno!
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:06   #10
Na Rodinom forumu sam pročitala da prijedlog izmjena zakona nije na dnevnom redu za slijedeću sjednicu Sabora...tako da ništa za sada...

Čini mi se da Povjeresntvo još treba doraditi svoje prijedlog (čitaj dodati razne gluposti) pa onda ministar s tim ide na Vladu pa tek onda u Sabor. Tim putem to će sve lagano potrajati do lipnja/srpnja
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:11   #11
ja sam na vladinoj stranici gledala raspored za sjednice i do 15.02. nema ni m o mpo. iako me tu zbunio ministar Ostojić jer je prošli tjedan u studiu 45 izjavio da će zakon u roku 8-10 dana. dakle po ministru još koji dan

*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 11:14   #12
: i ja samo to čekam, sve drugo je spremno!
lolica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:51   #13
Evo piše danas da je ministar zaprimio prijedlog izmjena zakona pred 2 dana
... i da će ga iznijeti pred vladu za 10-14 dana .... krećemo se krećemo .... :klap:

http://www.nacional.hr/clanak/125109...-10-do-14-dana
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!

Zadnje uređivanje Tinchi28 : 14.02.2012. at 19:59.
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:21   #14
joj Tinči željno isčekujemo taj zakon ali rekao je i prije 2 tjedna da će zakon za 8-10 dana biti na stolu.
Ne vjerujem više ništa dok ne vidim
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:23   #15
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
joj Tinči željno isčekujemo taj zakon ali rekao je i prije 2 tjedna da će zakon za 8-10 dana biti na stolu.
Ne vjerujem više ništa dok ne vidim
ma ne vjerujem ni ja dok stvarno ne stupi na snagu ... ali ipak mu je došao na stol pred 2 dana ... znači da je sastavljen .. ipak se pokrenulo nešto ...
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:24   #16
Nakon Vlade ide na Sabor. Znači ima nade da se nešto lijepo dogodi do kraja ožujka možda

U takvoj sam fazi da će me više ovo obradovat nego eventualna trudnoća
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 16:34   #17
I ja sad procitala ovo u Nacionalu...
Zna li netko kako to ide....vidim pisete vlada pa sabor, pa onda valjda Narodne novine pa onda idu naputci bolnicama....koliko to sve skupa traje?
Ja sam trebala krenuti u postupak ali sam ga otkazala djelom i zbog zakona...nadam se da ce nova pravila krenuti prije ljeta....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 15:05   #18
Ima li kakvih novih informacija kada će konačno te izmjene Zakona pred Vladu?
Prošlo je i onih najavljivanih 8-10 dana,a nikakvih vijesti.
Šuti Ministar,a zašutjeli i "embriji".
Imam blagi osjećaj da budem morala i idući mjesec propustiti postupak.
klarazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 18:46   #19
I ja čekam, pisalo je neki dan u novinama idući tjedan, ali i to šta kažeš prošlo je barem 5 puta tih 8-10dana!!!! Ja sam naručena u 3.mj na IVF i već sam napola luda od tog neizglasavanja!!!
lolica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 19:30   #20
Ista stvar i kod mene....trebalal sam vec krenuti u dugi protokol ali sam otkazala i pomaknula za iduci mjesec. No svejedno mi se cini da nista ni od 4 mjeseca sto se promjena tice, a ja vise nemam zivaca odgadjati
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.