Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 15:14   #21
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Istina. Švabe su poznati da su štedljivi i radišni ljudi.
ovisi,istočna NJemačka je totalno izgubila taj duh, i do danas se nije oporavila
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 24.02.2012., 17:00   #22
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Nijemci u Europi su kao Guliver među Liliputancima. Narod fascinantne povijesti, tradicije i kulture.
Jedino što im je preostalo je da konačno postanu i politički div a to su već na dobrome putu da to postignu. Treba konačno da se oslobode tog kompleksa nacizma i da budu ono što i zaslužuju.
U budućoj konstelaciji demokratske Europe (ali ne ovakve EU, ovo je promašaj) oni će zauzimati jedno od stožernih mjesta.
svabama samare pucao nije samo onaj , tko nije htio .ebes ti i takvu naciju sa takvim kontinuitetom poraza i hipotekom tvorca najveceg genocida u povijesti covjecanstva .
werg is offline  
Old 25.02.2012., 17:47   #23
Quote:
werg kaže: Pogledaj post
svabama samare pucao nije samo onaj , tko nije htio .ebes ti i takvu naciju sa takvim kontinuitetom poraza i hipotekom tvorca najveceg genocida u povijesti covjecanstva .
Oba puta se cijeli svijet morao ujediniti da ih porazi.

A genocig je bio strašan,ali ni Holodomor kod Rusa nije manji, ali neću se sada razbacivati "tko je više koga"
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 25.02.2012., 18:08   #24
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Oba puta se cijeli svijet morao ujediniti da ih porazi.

A genocig je bio strašan,ali ni Holodomor kod Rusa nije manji, ali neću se sada razbacivati "tko je više koga"


Holodomor je mit. Glad se dogodila i imala teške posljedice ali priča o namjernom Holodomoru je glupost. To danas više ni jedna ozbiljan povjesničar ne uzima za ozbiljno. Otvorene su arhive NKVD u Kijevu i Moskvi što se toga perioda i događanja tiče i ne postoji NITI JEDAN JEDINI DOKAZ koji bi tako nešto potvrđivao, niti jedna naredba u tome smislu pa niti od samoga Staljina..

Mislim, nije mi namjera da tebe ubjeđujem jer znam da je to Sizifov posao, više ja to radi ostalog auditorija.
Ringo10 is offline  
Old 25.02.2012., 18:11   #25
Njemačke investicije su katastrofalno loše. Naime, Nijemci su kreditirali periferne članice eurozone. I ne, ne govorim o ovim posljednjim spašavanjima Grčke. Već o svemu što je prethodilo tome.
Allahu_Akbar is offline  
Old 25.02.2012., 19:34   #26
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Holodomor je mit. Glad se dogodila i imala teške posljedice ali priča o namjernom Holodomoru je glupost. To danas više ni jedna ozbiljan povjesničar ne uzima za ozbiljno. Otvorene su arhive NKVD u Kijevu i Moskvi što se toga perioda i događanja tiče i ne postoji NITI JEDAN JEDINI DOKAZ koji bi tako nešto potvrđivao, niti jedna naredba u tome smislu pa niti od samoga Staljina..

Mislim, nije mi namjera da tebe ubjeđujem jer znam da je to Sizifov posao, više ja to radi ostalog auditorija.
Plus što je u Hlodomoru nastradala hrpa Rusa, plus što je Staljin priznao Churcillu da mu je to bilo najteže razdoblje života, teže i od 1941.g.
Ali u stilu da se to jednostavno moralo napraviti (ubrzana industralizacija), jer je alternativa bila nestanak ruskog i ukrajinskog naroda tj. pobjeda nacista...
dampyr is offline  
Old 01.03.2012., 23:45   #27
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ovisi,istočna NJemačka je totalno izgubila taj duh, i do danas se nije oporavila
Govorio sam o Švabama, ne o Nijemcima iz istočnih pokrajina.

Švabe (Schwaben) žive u Švapskoj.

http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%A0vapska
DJTcro is offline  
Old 01.03.2012., 23:52   #28


CDU i CSU su sve jači, no koalicijski partner FDP izgleda neće biti zastupljen u slijedećem sazivu Bundestaga.

SPD i Zeleni nemaju recepta protiv Piratske stranke koja će ih koštati vlast. Nadam se, da će Piratska stranka biti još jača na štetu crvenih i zelenih.

Merkelica će sigurno ostati kancelarka, jer SPD i Zeleni ne žele u koaliciju za ljevičarskim ekstremima.
DJTcro is offline  
Old 01.03.2012., 23:58   #29


Stopa nezaposlenosti u Njemačkoj.

Broj nezaposlenih u Istočnoj Njemačkoj je između 2004 i 2011 pao za 40%.
DJTcro is offline  
Old 01.03.2012., 23:59   #30
Njemačkoj odlično ide,oni su gazde u EU,tako da vjerujem da će Merkelica i ostati kancelarka.
babas is offline  
Old 10.03.2012., 14:53   #31
dali ćemo ulaskom u EU odmah moći u Njemačkoj raditi ili će biti zabrana par godina za nas?
dalmacija77 is offline  
Old 17.03.2012., 14:00   #32
Istraživanje na nacionalnom nivou:


13. svibnja su izbori u najmnogoljudnijoj pokrajini Sjevernjoj Rajni i Zapadnoj Vestfaliji.
Ti izbori su među najvažnijima u Njemačkoj.
Najnovije istraživanje za tu pokrajinu:

Zadnje uređivanje DJTcro : 17.03.2012. at 14:05.
DJTcro is offline  
Old 19.03.2012., 11:52   #33
Zeleni treća straka?
Pirati peta? Bože sačuvaj...
The Godfather is offline  
Old 19.03.2012., 12:38   #34
Još jedan protestantski aktivist iz Istočne Njemačke na samom vrhu politike,iako nisam siguran jel se predsjednik može tako nazvati.

Ali nadam se da to nije samo simbolički i zanima me ima li lista Ossija, u ekonomiji, politici, kulturi itd?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 19.03.2012., 20:44   #35
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Još jedan protestantski aktivist iz Istočne Njemačke na samom vrhu politike,iako nisam siguran jel se predsjednik može tako nazvati.

Ali nadam se da to nije samo simbolički i zanima me ima li lista Ossija, u ekonomiji, politici, kulturi itd?
Kako zvati?

SPD i Zeleni su 2010. izabirem Joachima Gaucka za predsjedničkog kandidata, htjeli proizvesti razdor unutar konzervativno-liberalne Vlade. No, nisu uspjeli.
Nakon ostavke Wulffa je oštećena Vlada tražila svog kandidata, no liberalni dio koalicije (FDP) je javno dao podršku Gaucku, kojeg su i SPD i Zeleni favorizirali.
I što ćeš, Merkelica se trebala pokloniti većinskoj volji političke elite, jer ipak si ne može priuštiti daljnje srozanje institucije "predsjednik SR Njemačke".

Zapadni Nijemci gledaju na Gaucka mnogo pozitivnije nego Ossiji, razumljivo, zbog antikomunističkih stavova čovjek nije popularan među biračima Ljevica koja drma Istočnom Njemačkom.

Nema nikakve simbolike činjenica da je vrh države pun Istočnjaka i protestanata.
DJTcro is offline  
Old 19.03.2012., 22:29   #36
Mislio sam samo "može li se predsjednik Njemačke nazivati samim vrhom politike".
Ako ga ljevičari percipiraju kao negatica, već mi je jako drag, dakle još jedan uvjereni anti-komunist na čelu Europske Unije
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 19.03.2012., 22:44   #37
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Mislio sam samo "može li se predsjednik Njemačke nazivati samim vrhom politike".
Ako ga ljevičari percipiraju kao negatica, već mi je jako drag, dakle još jedan uvjereni anti-komunist na čelu Europske Unije
Tog novog predsjednika nitko neće doživljavati kao političara.

Trebaš razlikovati stranku Ljevica (Die Linke) i SPD.
SPD se sama vidi i ona je "lijeva narodna stranka/linke Volkspartei", koja nema nikakve simpatije za komuniste iz Ljevice. Socijaldemokrati i Zeleni su najstrastveniji navijači Gaucka.

Njemački SPD nije anacionalan kao naš SDP i vrh njihov stranke je popunjen vjernicima. Njihov SPD je osnovan 1875. kao udruga za radnička prava.
DJTcro is offline  
Old 19.03.2012., 23:11   #38
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
dali ćemo ulaskom u EU odmah moći u Njemačkoj raditi ili će biti zabrana par godina za nas?
Možeš mislit u moru domaćih turčina te rumunja, bugara i ostalih sa lista čekanja baš nas željno isćekuju.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Old 20.03.2012., 00:00   #39
Quote:
strelnikov kaže: Pogledaj post
Možeš mislit u moru domaćih turčina te rumunja, bugara i ostalih sa lista čekanja baš nas željno isćekuju.
8.000 radnika iz Hrvatske može doći u Njemačku godišnje,ali svake godine ih dođe tek 4.000 jer je mala zainteresiranost Hrvata
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 21.03.2012., 21:22   #40
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
dali ćemo ulaskom u EU odmah moći u Njemačkoj raditi ili će biti zabrana par godina za nas?
Bilo je govora da će nas blokirati 7 godina...
method_man is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.