Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 18:10   #61
evo i ja baš danas vadila krv da se vidi kako reagiram an heparin i rezultat je:

PV 1.32 (>0.7)
PV INR 0.9 (2.0-3.5) pored rezultata piše L (nisko) a pored ref.vrijednosti preporuka antikoagulantna terapija

ja sam na 0.4ml, imam trenutno 74kg na 165cm, 12+2tt
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 22:19   #62
Evo da i ja ubacim svoj nalaz, pa ako ko zna vise nek pojasni

Faktor V - normalni
Faktor II - heterozigot
MTHFR - normalni
PAI-1 - insercijsko-detecijski polimorfizam 4G/5G
ACE-insercijsko-delecijski genotip (ID)

Nije bas bajan nalaz, znam da mi je radi fakotra II dao heparin od transfera, al sta ovo ostalo znaci. Dr kaze da nije nost bitno. Nije mi jasno, ako imam sklonost trombozi, a dvi godine sam bes problema pila kontracepciju.

I da, bas sam pehist, imat amh 1,05 i kao trebala bi cuvat jajne stanice kontracepcijom,
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 22:24   #63
to sto ti je doc rekao, u principu si za heparin od transfera. jedna forumasica je dobivala heparin i kad je prirodno pokusavala..pogledaj. obizirom da si sad skoro svaki mjesec imala pozitivni test, to bi i kod tebe imalo smisla, ne samo kad si u postuku.
ako te odbiju, onda svakako uzmi aspirin. od prirodnih stvari ti je za prokrvljenje dobra omega, laneno ulje (postoji dobra kombinacija pomiijesati 2-3 zlice lanenog ulja s sirom, jest bljaki..no..)

cuj, puno zena uzima kontracepciju ne znajuci na mutacije. mozda bi se T jednom i desila. ne znaci ni da svaka zena s mutacijom i dobije trombozu, jelte.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:32   #64
D-dimeri ELFA vidas 163 (ref. <500)
antitrombin III 0,98 (ref. 0,75-1,25)
protein C 0,83 (ref. 0,65-1,4)

Faktor V Leiden (R506Q) normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A) normalan tip
MTHFR (C677T) normalan tip
PAI-1 (4G/5G) homozigot 4G

CI-IgM = 13 GPL U/ml (ref. <10 negativno, 10-15 slabo pozitivno, >15 pozitivno)
aCI-IgG = 10 MPL U/ml (ref. <10 negativno, 15-15 slabo pozitivno, >15 pozitivno).

eto, neka bude sve tu objedinjeno, možda nekome posluži.
dakle, ovo su moji nalaz nakon 2 spontana. prema razgovoru s dr. Lučingerom, heparin bi se uveo već od transfera a do onda aspirin, odnosno andol.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 15:13   #65
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
D-dimeri ELFA vidas 163 (ref. <500)
antitrombin III 0,98 (ref. 0,75-1,25)
protein C 0,83 (ref. 0,65-1,4)

Faktor V Leiden (R506Q) normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A) normalan tip
MTHFR (C677T) normalan tip
PAI-1 (4G/5G) homozigot 4G

CI-IgM = 13 GPL U/ml (ref. <10 negativno, 10-15 slabo pozitivno, >15 pozitivno)
aCI-IgG = 10 MPL U/ml (ref. <10 negativno, 15-15 slabo pozitivno, >15 pozitivno).

eto, neka bude sve tu objedinjeno, možda nekome posluži.
dakle, ovo su moji nalaz nakon 2 spontana. prema razgovoru s dr. Lučingerom, heparin bi se uveo već od transfera a do onda aspirin, odnosno andol.
Zafrina, jesi li se raspitala kako dobiti Heparin na recept ili placas?
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 17:54   #66
Heparin je moguće dobiti preko bolnice no najčešće ga daju tek nakon potvrđene trudnoće u maternici na njihovom UZV - tako je barem bilo meni u Petrovoj a imam od tamo glavnog doktora da od transfera, ali procedurta je procedura. Čak mi nisu ni htjeli dati od potvrđene trudnoće nego su htjeli čekati srčeko pa sam ja išla ovome i onda je napisao da odmah i tako sam i dobila. Jednom mjesečno idem po novu zalihu.

Znam da je moguće i preko svoga hematologa na Rebru

Inače sam kupovala ako bi imala preporuku za upotrebu (Sv.Duh, Prag, IVFpoliklinika), makar sada u dobitnom sam koristila aspirin100, do prelaska na fraxiparin, a koristila sam ga i mjesecima prije.

Inače sam razvila alergiju na trbuhu - prvo me svrbilo a sada kada god taj dio namočim vodom ili kremom se pojave crveno smeđe fleke i bijeli plikovi ako sam prije čohala, ne trahe predugo ali izgleda grozno tako da ne slikam gol trbuh. Prebacili se na noge i tamo me zna malo svrbiti ali nikakve fleke i slično. Jedan ginekolog (na amniocintezi) me prepao jer kako su me zalili s nekim tekućinama to se jako vidlo da kaj čekam da mogu dobiti anafilaktički šok. Jurila sam svom hematologu, koji je rekao da je to samo površinska alergija, zapravo da heparin djeluje na stanice u potkožnom tkivu koje onda kod nekih ovako reagiraju. Očito je koža na trbuhu drugačija od nogu, više masnog tkiva a i meni je palo napamet s obzirom da se stalno mackama s uljima i kremicama da je možda došlo do neke reakcije. Ili čak i koža koja se širi tako reagira
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 17:55   #67
e da uputnicu za ambulantno liječenje dobijem od soc.ginice i sada po novom je dovoljna jedna uputnica, dosada sam svaki mjesec išla po novu. Dakle jedna uputnica (ne recept) za cijeli liječenje
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 19:10   #68
nisam se još raspitala. sutra sam kod gina pa ću se sve dogovoriti.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 08:13   #69
Da nisam imala sve papire od hematologa i glavnog MPO ginkača za heparin morala bi predati sve nalaze u bolnicu i čekati rješenje neke Komisije i nakon kaj to odobri se može dobivati preko uputnice HZZO. Običan ginekolog ništa ne može. Moja mi nije ni uputnicu htjela dati dok nije vidla odobrenje
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:27   #70
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
Da nisam imala sve papire od hematologa i glavnog MPO ginkača za heparin morala bi predati sve nalaze u bolnicu i čekati rješenje neke Komisije i nakon kaj to odobri se može dobivati preko uputnice HZZO. Običan ginekolog ništa ne može. Moja mi nije ni uputnicu htjela dati dok nije vidla odobrenje
Ovo sve potpisujem...
I sama se nalazim u istoj situaciji sa svojom ginickom. Od papira imam samo nalaze vadenje u Petrovoj 3 za trombofiliju i preporuku PRIVATNOG MPO DOKTORA. Da li je to dovoljno?
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:29   #71
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
nisam se još raspitala. sutra sam kod gina pa ću se sve dogovoriti.
Sretno i javi sta si obavila
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:38   #72
budem javila. baš i mene zanima što i kako.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 08:32   #73
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
nisam se još raspitala. sutra sam kod gina pa ću se sve dogovoriti.
Zafri, sta si rijesila za Heparin ?
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:17   #74
Quote:
maby kaže: Pogledaj post
Zafri, sta si rijesila za Heparin ?
hjooj zaboravila napisati

ovako, meni moj gin rekao da će on bez problema meni dati uputnicu kojom ću u bolnici dobiti injekcije za mjesec dana ili kako ih već daju (kate je u postu iznad također to spomenula).
naravno, Lučinger će mi morati napisati preporuku za heparin da imam papirnato.

e, sad.. dal će to biti dovoljno da mi oni u bolnici daju heparin, ne znam.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 00:13   #75
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
hjooj zaboravila napisati

ovako, meni moj gin rekao da će on bez problema meni dati uputnicu kojom ću u bolnici dobiti injekcije za mjesec dana ili kako ih već daju (kate je u postu iznad također to spomenula).
naravno, Lučinger će mi morati napisati preporuku za heparin da imam papirnato.

e, sad.. dal će to biti dovoljno da mi oni u bolnici daju heparin, ne znam.
Ok, hvala na info. I molim te javljaj i dalje ... Sve to sta prolazis čeka i mene pa me zanima.
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 12:20   #76
okej. budem javila čim dobijem neke nove info.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 16:47   #77
drage žene,nisam u mpo vodama, ali možda i budem jednog dana.
preko dvije godine smo pokušavali zatrudnit, imala sam povišeni prolaktin i tek na bromergonu nam je uspjelo. a onda smo pali na guzicu jer smo ostali trudni 2 puta zaredom, al na žalost ni jedna se nije održala.
2 spontana, jedan u 7.tj i jedan u 10.tj sa zastojem rasta ploda di ni srčeko nije prokucalo, poslana sam obaviti briseve i papa test, a na testove na trombofiliju me nisu slali. ja sam dio napravila privatno (imam mutaciju na pai 1 - 4g/5g heterozigot i na mthfr677 sam homozigot TT) ostalo je ok od ovog kaj sam vadila (faktor V leiden, protrombin, mthfr1298) ali nisam vadila ni proteine c i s i LAC i sl.
danas mi je gin objasnila da budem najvjerojatnije morala na heparin u slijedećoj trudnoći i rekla da za to moram isključivo doktoru u bolnicu, jer kao inače mi neće dati heparin preko hzzo-a.
vidim da je zafri trenutno u istraživanju istog problema koji mene muči, tj da li moram prije nekom u bolnicu ili će se onda to rješavati tek kad ostanem opet trudna, pa ću malo pratiti ovu temu da vidim što mi je činiti...
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:14   #78
mucica, žao mi je za spontane...

ja ti još nemam ništa konkretno. trebala sam do sad već imati ali obzirom da nisam dočekala transfer, a kamoli pozitivnu betu ili kčs+ (prekinuti postupak na početku ciklusa radi ciste), tako da nisam isprobala teoriju mog soc. gina da dobijem heparin samo uz uputnicu.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:46   #79
zafri pa kud sad cista

a nekako si razmišljam da se ipak naručim hematologu, tako i tako ćemo još koji mjesec pauzirati pa možda i taj pregled dočekam prije nego ostanem T
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:03   #80
samo se ti naruči, tako je na kraju nabolje nego čekati...

sretno!

a za moju cistu.. eh.. stalno imam s njima problema, zato i jesam tu na ovim temama. bit će bolje
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.