Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 18:43   #21
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Ne moze se vidjeti gdje ce otici embriji, ali se moze biti siguran da je kateter na optimalnom mjestu za ispustanje embrija. Kamo oni odu kasnije to je nepredvidivo, ali je bitno da su ispusteni u maternici a ne na "bespucima cerviksa" kako je jednom davno napisala jedna forumasica kojoj je sam doktor nakon neuspjelog postupka (nakon neuspjelog i traumaticnog transfera) priznao da je vjerojatno ON sam uprskao stvar ispustivsi embrije izvan maternice. Grozno je kad prodjes svu tu torturu s pikanjem, punkcijom, iscekivanjem i onda se zbog logistike (jer uzv ocito postoji cim se na njemu rade folikulometrije) desi da se zezne transfer. Po meni neoprostivo, jer je to korak koji se moze kontrolirati i biti 100% uspjesan, za razliku od svega drugoga u IVF prici.

Upside, glavno da su tvoje bebe sad na sigurnom i nadajmo se da vise nikad neces na transfer

Donatela, ne brini, ja nisam cula za nijedan problematican transfer u Kbc RI. Bit ce to sve OK
Bas to,
Moj dok je koristio uzv i kada je usao prije nego ih jei ispustio, savjetovao se s biologicom da li je to tu.
Ne moze biti tako los ta cervix kada sam vec zatrudnila, sve je bilo u uterusu, prirodno.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:52   #22
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
Ah, ja i moje guglanje
Uspjela sam naci na stranicama mariborskog ivf centra, da tezak! Nemoguce/onemogucen et moze imati isto faktor da ne dodje do implant. ili da ako dodje, onda se embriji lose razvijaju.
Nisam bas to trazila, ali nasla sam.
Sada sam zvala biologicu i rekla mi je da bi to bilo kada bi bile neke teske anomalije, priraslice, da je bilo krvi..ovako ne i cestitala mi na odlicnim mrvicama.Nikakvo krvarenje nemam.

Nakon svega dok je rekao toliko muke, a sada sam napravio to i to i odmah sam usao.
Valjda je to to.
Imala si srece i pokusaj se opustiti, to je iza tebe i sve je na kraju proslo uredu
Kod transfera je jako bitno da ne dodje do povreda jer to moze dovesti do kontrakcija maternice sto naravno nije dobro za plod.
Kod tebe je ipak proslo uredu jer kao prvo dr. ti nije na silu jucer obavio transfer, dobila si i normabel koji je sve to malo smirio u najgorem trenutku i imala si pauzu 24 sata do sljedeceg pokusaja koji je ocito prosao super
To sto ne krvaris i sto te nije boljelo je odlican znak, znaci da se tamo dolje nista nije povrijedilo
Oprosti mi ako sam te uplasila....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:55   #23
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
Doni, znas li da 1 stanica ima itekako svojih prednosti.Tvoja prirodna js.
Cijeli endometrij samo za tu jednu za implantaciju, manje rizik da je trudnoca rizicna.
Vodi se 1 i vrijedan!!! ( ne ali)
hvala ti upside zato je dr i isao bez stimulacije da ne bude rizik od viseplodne trudnoce zbog moje epi...a i ja uvijek imam odlican endometrij super zadebljan pred ovulaciju(12-14mm) pa se nadam da ce i to bit prednost...samo pitanje je dali ce pogotit tajming punkcije ,stoperice i tih stvari...i hoce li folikulu uopce biti js..ako bude hoce li se js oploditi i ako se oplodi hoce li se dobro djeliti i bit dobre kvalitete hoce li doci do stadija blastice..opet se puno toga treba poklopiti i sloziti da bi uopce do transfera doslo ali nadam se da cu biti te srece da upali ....

tebi upside drzim fige za tvoje mrve...i imam osjecaj za tebe da je to to..i da ce se lipo ugnjezditi i da ce za koji dan beta ti biti velika brojka...sretno!!!!!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:44   #24
upside ja sam imala problem s otežanim transferom,moj cervikalni kanal
ima veliku okuku tako se izrazio moj dok..
imala sam problema još s aih-om,to je bio pakao,nekome bezbolno
meni extra bolno
sam mi je doktor rekao da je to u nas najveći problem,jer transfer treba biti što manje traumatičan,to me je satralo do kraja....
na dan transfera,dok. je koristio neki stariji kateter,koji se kao više u njih ne koristi,bilo je malo krvi i malo boli ali i za 14 dana ogromna beta
__________________
sara29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:55   #25
Sara29 ljubim te.

Pricala sam sa bilogom, koji je bio prof ovim u Petrovoj i rekla mi je da uzivam, da se sve lijepo odvilo, da ne brinem, ako nije bilo krvi, a nije ni roskasto, a kamoli krvi.
I rekla samo pozitiva, jer sve suprotno radi kiseli ph i nije dobro za zametke.
Curke, od sutra brojim.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 19:01   #26
Bok svima!
Prije koji mjesec sam pisala svoje iskustvo s hiperstimulacijom pa sam obećala da ću ga zalijepiti i ovdje, da se nađe Pa evo ga:


Evo me na ovoj temi da opišem svoje iskustvo s hiperom. Dr L mi je još na prvom pregledu rekao da imam veliku šansu razvit hiper zbog policističnih jajnika. Kad smo krenuli u postupak bila sam na uzv svaki dan (možda smo 1 ili dva dana preskočili, kad je već bilo pred kraj i vidio je kak reagiram). Doze gonala su bile male - dio stumulacije 1 ampula, dio 2 i na kraju 11 folikula. Nakon transfera on ima običaj davati boostere, pisala je zorro na temi o boosterima točno njegovu shemu. Meni ih je dao brojčano manje (mislim 2) i to po pola ili trećinu injekcije (ne sjećam se sasvim točno :zaboravnababa: ). Oko tjedan dana nakon transfera sam se jako napuhnula (trbuh mi je stvarno bio ogroman), dobila sam na kilaži 2-3kg, imala sam tekućinu u trbuhu i bilo mi je teško disati a o kretanju (do wc-a) da i ne govorim. Cijelo vrijeme sam pratila koliko mokrim (to je bilo normalno), koliko imam kila (nije raslo dalje od onih 2-3), koliki mi je opseg trbuha... Dr me zvao svaki dan i pratio zbivanja. Razgovarali smo o bolnici, ali na svu sreću najgore je brzo prošlo pa više nije bilo potrebe. Na prvom pregledu nakon pozitivne bete jajnici 9cm, dosta slobodne tekućine, trbuh i dalje ogroman. Rekao mi je da i dalje moram mirovati zbog cijele te priče.

Eto, to je moje iskustvo s hiperom koje je dobro prošlo.

Nakon ove priče sam mirovala još nekoliko tjedana (u biti ukupno dva mjeseca od transfera, zadnjih 2 tjedna je bila lagana aktivnost) i onda se, sretna i trudna, vratila na posao
i dalje je so far so good. samo da tako i ostane do kraja
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:53   #27
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Buster samo kod cura koje nisu u hiperu - sve ostalo je nepotreban rizik a nije da postoje cvrsti dokazi da pomaze.
To je jedan od onih smjerova mozda pomaze pa ako ne skodi zas ne ali curama u hiperu je to velik velik rizik da ih prebaci u potpuni hiper a to zbilja nije zajebancija.

U svakom slucaju doktori to prakticiraju individualno od slucaja do slucaja i osobnog nacina rada.
Dobar dan!

Ja sam nova na forumu ali mi MPO nije strana. Imam puno pitanja ali me trenutno zanima što znači "curama u hiperu" tj. što je hiper?

Lijep pozdrav
Belabeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:12   #28
Quote:
Belabeli kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Ja sam nova na forumu ali mi MPO nije strana. Imam puno pitanja ali me trenutno zanima što znači "curama u hiperu" tj. što je hiper?

Lijep pozdrav
u hiperstimulaciji jajnici jako nateknu, meni su bili oko 10-11 cm a par mjeseci nakon postupka još uvijek po 5-6 cm, a ujedno se i tekućina skuplja u abdomenu i budeš jako napuhnuta i natečene u trbuhu, i to te sve skupa naravno jako i boli

Od svake stimulacije mi je trebalo 5-6 mj da se oporavim da mogu u slijedeći postupak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:23   #29
Dakle... Kako je ova hiperstimulacija neugodna.
Ovo mi je prvi puta da ovako reagiram jer sam ostala trudna u ovom postupku pa beta lijepo raste i dupla se zajedno s trbuhom.
Nego recite mi ste vi zbog hipera bile na bolovanju ili ste uredno radile?

Ja sam prosli tjedan bila kod doc. Po novu posljku utrogestana i da se pozalim da sam napuhnuta. Pa me cak nisu pustili do doc. Jer nisam narucena.
Tak da sam dobila utrice i datum za dva tjedna za ultrazvuk. Al kak je krenulo, nisam sigurna da mogu jos 2 tjedna izgurat s ovolikom skembicom i punim radnim vremenom.

Ne znam jel to opce normalno da se blagi ili srednji hiper ne ostavlja na mirovanju?
Jer za sada se samo napuhavam uz naravno popratne bolove jer jbg nije normalno i naglo je.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:38   #30
Meni su rekli da je hiper za bolovanje. Nije to za igrati.
Ne kužim tvog gin pogotovo jer si trudna
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:58   #31
Odi na hitnu, fakat nije za zafrkanciju. Pa će te primit kod gina s otpusnim pismo s hitne.
Znaš da hormon trudnoće pogoršava hiper?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:04   #32
Dobro toliko znam.

Trenutno bi trebala biti na oko 5000 hcg... Al kak isti samo moze rasti valjda se time budu i pogorsavali simptomi?

Nadam se da postoji sansa da ostane ovak na ovom samo.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:33   #33
Mogli bi te i hospitalizirati. Ako na hitnoj zakljuce da se razvio hiper, puste te u bolnici i prate unos i izlucivanje tekucine, mjere opseg trbuha i prate situaciju nekoliko dana. Naravno, uz strogo mirovanje.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:35   #34
Ako ti je stvarno tesko i neugodno i boli te zašto ne otići na hitnu, kad ne možeš do gina? Nek te pogledaju, vide krvnu sliku i onda će oni procijeniti jel za doma ili za ostat u bolnici na infuziji, albuminu, glukozi ...

Al ako nije tak strašno kako mi zamišljamo i možeš se nositi s tim (nema proljeva, povraćanja) onda nemaš kaj drugo nego ležati, piti puno tekućine i pratiti da više izmokriš nego kaj uneseš. Ne znam koliko je ok ići na posao jer sjediš, a jajnici su povećani i frčeš ih na taj način ...
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:08   #35
Nemam jos mucnine... Bar mislim da nemam. Odnosno imam kad pokusam malo vise pojesti. Jedem po trecinu obroka kojeg sam prije znala jesti jer jednostavno ne mogu vise. I onda za par sati opet malo. Valjda od pritiska na zeludac.

Mokrenje mi se za sada cini ok po boji i kolicini al tesko mi je bas sad mjeruckati na poslu izmedju sastanaka i na putovima. Trudim se dosta piti, ono preko 2 l dnevno. Jucer sam bila totalno zauzeta trcanjem okolo po sastancima pa sam popila samo 1.5 l i tocno sam osjetila dehidraciju.

Trbuh je trenutno napuhnut za solidnih 5 mj. I zgleda mi kao da se malo po malo jos napuhava.

Zato kazem da mi je malo tesko hendlati i posao i hiper. Jbg posao pretpostavlja da sam 100% funkcionirajuca.

Zato sam i pitala jel to normalno da se zene u hiperu salje na posao ili to moze biti razlog za komplikacije bar dok hiper traje tih par tjedana. Zgleda mi kao dosta opterecujuce ovak iz prve ruke

Ugl. Za sada sam u blagom hiperu po simptomima, ovak odokativno i laicki.

Ne znam....
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:31   #36
Meni je po opisu to malo više nego blagi hiper
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:34   #37
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Nemam jos mucnine... Bar mislim da nemam. Odnosno imam kad pokusam malo vise pojesti. Jedem po trecinu obroka kojeg sam prije znala jesti jer jednostavno ne mogu vise. I onda za par sati opet malo. Valjda od pritiska na zeludac.

Mokrenje mi se za sada cini ok po boji i kolicini al tesko mi je bas sad mjeruckati na poslu izmedju sastanaka i na putovima. Trudim se dosta piti, ono preko 2 l dnevno. Jucer sam bila totalno zauzeta trcanjem okolo po sastancima pa sam popila samo 1.5 l i tocno sam osjetila dehidraciju.

Trbuh je trenutno napuhnut za solidnih 5 mj. I zgleda mi kao da se malo po malo jos napuhava.

Zato kazem da mi je malo tesko hendlati i posao i hiper. Jbg posao pretpostavlja da sam 100% funkcionirajuca.

Zato sam i pitala jel to normalno da se zene u hiperu salje na posao ili to moze biti razlog za komplikacije bar dok hiper traje tih par tjedana. Zgleda mi kao dosta opterecujuce ovak iz prve ruke

Ugl. Za sada sam u blagom hiperu po simptomima, ovak odokativno i laicki.

Ne znam....
Daj se ne zezaj, odi na bolovanje, moraš strogo mirovati, možeš dobiti torziju jajnika i svašta još...
Odi na hitnu ako te neće gin primiti - onak ne vjerujem da te neće primiti
ili odi kod bilo kojeg privatnika da ti napiše nalaz i preporuku za mirovanje pa na temelju toga ti socijalni gin mora otvoriti bolovanje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:14   #38
BlackBerry - iz iskustva dosta teskog hipera mogu ti reci da to stanje treba krajnje ozbiljno shvatit.
Ja sam naime isto u tom transferu ostala trudna i simptomi su se pogorsavali kako je beta radla, nekih dobrih 3 tj.
Imala sam ogromne jajnike, slobodne tekucine u trbusnoj supljini, trbuh ko u 5 mj trudnoce i sav taj nakupljeni zrak je izazivao uzasne bolove i pritiskao dijafragmu prema plucima pa sam i tesko disala.
Sjedecki prakticki spavala.
Inace sto se tice nalaza krvi bilo je i poremecaja u koagulaciji, totalni disbalans elektrolita, krv se hemokoncentrirala....uglavnom onak ozbiljna situacija.
Bila sam i na korticima i diureticima i heparinu.
Nisam zavrsila u bolnici ali sam bila blizu.
Strasno nesto.....

Uglavnom jedno je hendlanje hipera kad nema trudnoce, a drugo u trudnoci.
Stoga cuvaj se i pazi na sebe.
Cuvaj jajnike....mirovanje je broj 1, cure su ti ves spominjale mogucnost torzije...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:32   #39
Čuvaj jajnike, a time bih rekla i čuvaj bebu. Jer nikad se ne zna do čeg hiper može dovesti

Pravac na bolovanje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:18   #40
BlackBerry kakva je situacija? Jesi otisla na hitnu?
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.