Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 01:04   #21
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedna od najstrašnijih stvari za Hrvate koji žive u Hrvatskoj to što o našim sudbinama odlučuju ljudi koji tu niti žive,niti plačaju poreze.Po meni to bi trebalo ukinuti.Ne znam da li smo po tome jedinstveni u svijetu,ali sigurno nema takvih država puno.Ne znam kakva je situacija sa Turcima i Ircima,koji također imaju brojnu dijasporu.

Eto,čekam vaš prilog raspravi na ovu temu i nadam se da neće biti povišenih tonova,jer je tema vrlo osjetljiva(znam jer sam raspravljao sa mnogima na tu temu).
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
apsolutno ukinuti. isto tako i ukinuti dvojna državljanstva.

zanimljivi su ovi moderni pravašići, smeta im iseljeništvo, ali ne smetaju četnici poput stanimirovića koji sjede u saboru, ili pak što abolirani četnici općenito mogu sudjelovat u političkom životu tzv "rh".

otac domovine bi bio ponosan na njih.
wittman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 01:50   #22
Quote:
wittman kaže: Pogledaj post

zanimljivi su ovi moderni pravašići, smeta im iseljeništvo, ali ne smetaju četnici poput stanimirovića koji sjede u saboru, ili pak što abolirani četnici općenito mogu sudjelovat u političkom životu tzv "rh".

otac domovine bi bio ponosan na njih.
za te četnike koji sjede u saboru zahvali Tuđmanu koji je i uništio pravaše a abolirao četnike
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 02:43   #23
srbi i komunisti protiv Hrvata. Ništa novo.
ultraWrote is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 02:43   #24
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
za te četnike koji sjede u saboru zahvali Tuđmanu koji je i uništio pravaše a abolirao četnike
Lol
ultraWrote is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:05   #25
Quote:
ultraWrote kaže: Pogledaj post
Lol
koji dio ne razumiješ ili ne znaš?
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:08   #26
Mi koji zivimo vanka, sve trcimo da bi ucestovali u tom opijatu.
24-sata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:12   #27
Quote:
24-sata kaže: Pogledaj post
Mi koji zivimo vanka, sve trcimo da bi ucestovali u tom opijatu.
trčite i po hrvatskom forumu izgleda
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:31   #28
Osim dijaspori, ukinuti glasovanje: umirovljenicima i nezaposlenima. Niti oni ne plaćaju poreze i samo su nam na grbači.
Također, ukinuti glasovanje i svima koji nemaju doktorat. Jer su glupi. Ako je doktorat iz prirodnih znanosti onda se broji samo pola glasa.
Jer nisu dostojni jednog fakulteta političkih znanosti ili filozofije. Smjer indologija nosi dva boda bez obzira imali doktorat ili ne.

Samo je tako pravo i nikako drugačije.

Naravno, to se ne odnosi na djecu bivših čalnova SK. Oni su prirodno predodređeni da vladaju i biraju (između sebe).
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 08:07   #29
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
apsolutno ukinuti. isto tako i ukinuti dvojna državljanstva.
samo sanjaj
MorskiJež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 08:13   #30
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
za te četnike koji sjede u saboru zahvali Tuđmanu koji je i uništio pravaše a abolirao četnike
U tudmanov vlast bilo mnogo komunjara koji su preko noci zamjenili svoju zvijezidicu za Sahovnicom da spase svoje dupe.
MorskiJež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 08:59   #31
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Osim dijaspori, ukinuti glasovanje: umirovljenicima i nezaposlenima. Niti oni ne plaćaju poreze i samo su nam na grbači.
Također, ukinuti glasovanje i svima koji nemaju doktorat. Jer su glupi. Ako je doktorat iz prirodnih znanosti onda se broji samo pola glasa.
Jer nisu dostojni jednog fakulteta političkih znanosti ili filozofije. Smjer indologija nosi dva boda bez obzira imali doktorat ili ne.

Samo je tako pravo i nikako drugačije.

Naravno, to se ne odnosi na djecu bivših čalnova SK. Oni su prirodno predodređeni da vladaju i biraju (između sebe).
ova tri zastupnicka mjesta sto ih dijaspora sada ima dati srbima posto smatram da su ova dva glasa koje srbi sada imaju u hrvatskoj pre malo.
v3rum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:39   #32
Quote:
MorskiJež kaže: Pogledaj post
U tudmanov vlast bilo mnogo komunjara koji su preko noci zamjenili svoju zvijezidicu za Sahovnicom da spase svoje dupe.
kao i sam Tuđman
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 13:14   #33
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
kao i sam Tuđman
tudman je uz pomoc naroda stvorio sahovnicu,e sad je potrebna logika pomracenog jugokomunistickih masona da bi shvatio tu logiku da je tudman preko noci zamjenio zvijezdicu za sahovnicu da bi spasio svoju guzicu.
v3rum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 13:19   #34
dok se ne ukine dvostruko glasanje manjina i zajamčena mjesta u saboru koja se znaju zasnivati na manje od 300 glasova nema govora da se ukine pravo glasa dijaspori.
stvari trebaju ići logičkim redom.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 13:21   #35
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
dok se ne ukine dvostruko glasanje manjina i zajamčena mjesta u saboru koja se znaju zasnivati na manje od 300 glasova nema govora da se ukine pravo glasa dijaspori.
stvari trebaju ići logičkim redom.
Tako je . Samo ne znam što bi "drugovi" rekli na to? Definitivno sam protiv da neki side na dvi stolice, al kad ukidamo onda budimo dosljedni.
Matheww20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 18:33   #36
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nismo li ovo već riješili fiksnom brojkom od 3 zastupnika kao kompromisom?
I ja sam shvatio da su ova tri zastupnika kompromis HDZa i SDPa i da se to neće više dirati. Ne znam hoće li SDP u skorije vrijeme ponovno inzistirati na ukidanju biračkog prava dijaspore, ali sudeći po njihovom biračkom tijelu, ne bi me čudilo

Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
trčite i po hrvatskom forumu izgleda
Znači Hrvati izvan Hrvatske ne samo da ne trebaju glasati na izborima nego ne bi trebali ni posjećivati hrvatske forume. Divno...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:45   #37
Kakve gluposti, kakva nepismenost
Svaki, ponovimo , svaki hrvatski državljanin ima prava glasovati, jednoko kao što svaki amerikanac ima pravo glasovati kada su američki izbori, svaki Francuz kada su Francuski izbori.
Što biste vi ? Ograničili osnovna ljudska prava? Ukinuli bi pravo glasa? Što je slijedeće?
Kakve kretenarije
deSandoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 10:34   #38
Quote:
devedeset kaže: Pogledaj post
Gledam ja ovo i razmišljam o J.
On je došao iz dijaspore u Kumrovec ,lipanj 91.Ne moram valjda objašnjavati što je bilo tamo.
Upoznao (pješke) puno brda i svakakvog krajolika u Hrvatskoj i Bosni 91-94.
Znam da ima hrvatsku putovnicu.Trenutno je vani brine o starcima.
Napist ću mu mail.
Jebi se i ti i tvoje ratovanje i tvoje rane i tvoja muka.Ne možeš glasovat u Hrvatskoj.Zašto ?Zato što ne možeš.Rekla ekipa sa foruma,oni su bitni a ti se lijepo jebi i ne možeš.
eto ti na
Mislis da si sad "cool" sto si natpiso? u krivu si mozemo glasati i tocka.
MorskiJež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 10:53   #39
Quote:
devedeset kaže: Pogledaj post
...
Napist ću mu mail.
Jebi se i ti i tvoje ratovanje i tvoje rane i tvoja muka.....
a zašto provocirat čovjeka koji je na vrijeme shvatio šta je važno i garant se ne služi takvim riječnikom ?
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 10:59   #40
Pametne zemlje čuvaju, maze i paze svoju dijasporu.
Osim prava glasa, osnivaju s njima razna kulturna, ekonomska i ina društva. Jer shvaćaju da riječ dijaspora zamjenjuje riječi kao što su rođaci, tetke, stričevi, ujaci itd...
Znaju da im njihova dijaspora otvara put u svijet, nove perspektive, nova iskustva.

Kod nas neki dijasporu doživljavaju kao neprijatelja. Pitanje je tko i zašto ?
Moja pretpostavka je da su to oni čiji su očevi i djedovi sišli s raznoraznih gorsko-čobanskih sredina pa se familija razdjelila na potezu Zg-Bg.
Pa iz svojih sebičnih razloga spajanja svojih familija, žele da ostali zaborave na svoje.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.