Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 22:19   #621
Quote:
Rupertekspert kaže: Pogledaj post
Do sada sam prešao malo manje od 1000 km. , s tim da ga nisam puno štedio.
Vrlo pametno i zdravo za nerazrađeni motor, well done :klap:
hoshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:50   #622
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Vrlo pametno i zdravo za nerazrađeni motor, well done :klap:
Ne vidim gdje je problem. Gradska vožnja u kojoj se vozim normalno, autoput ritmom od 120 do 150? Kako ti razrađuješ nove automobile?
Rupertekspert is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:46   #623
Quote:
Rupertekspert kaže: Pogledaj post
Ne vidim gdje je problem. Gradska vožnja u kojoj se vozim normalno, autoput ritmom od 120 do 150? Kako ti razrađuješ nove automobile?
Nema problema, kakvi problemi? Tvoj auto - tvoj izbor. Napisao si da ga ne štediš, a ne da voziš normalno. No, ponavljam, tvoj izbor. BTW auto se ne razrađuje na autoputu.
hoshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:54   #624
Kad sam uzeo auto pitao sam dal treba prvo vrijeme paziti, ne ići preko npr 3.000 okretaja prvih soma dva km, i rekli su mi da se motori ugrađuju već razrađeni. Sad, koliko tu ima istine, ne bih znao
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:21   #625
Meni su rekli isto. Dakle, do sada niti turbodizele nisam vrtio hladne u visoke okretaje, niti ih gasio bez stajanja u leru nakon autoputa. Isto su mi rekli i pri preuzimanju auta. Kad se zagrije, voziti najnormalnije. A što se tice toga gdje se auti razrađuju, ja nemam luksuz biranja ceste, jer ako poslovno nekamo moram, onda je to tako.

Zadnje uređivanje Rupertekspert : 18.01.2018. at 13:32.
Rupertekspert is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:15   #626
1.0 gl+

4500 km grad 8,5 po njima , 9 po meni (ture po 4 km sa 8 semafora u 15-20 min)
otvorena autocesta po propisu 6,2 po njima do 7 po meni
van autoceste vožnja 50-80 best result 5,5 po njima...

da li netko čuje zvuk tresidbe / trešenja / kvrckanja stakla u vozačevim vratima odozgo - kao da se malo pomakne i spusti staklo. To se dešava pri ubrzanju isključivo sa 120 n više u petoj...?
scross is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:32   #627
Quote:
ZorkyR kaže: Pogledaj post
Koju verziju SLDA imaš, odeš u settings i držiš par sekundi da uđe u servisni mod.
Da bi Android Auto radio trebaš imati zadnju verzjju?
Trebaš infotainment 1850.2

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
Verzija softwera je 0850_160812, dakle po svemu sudeći, nije najnovija verzija?
Kako se radi update ?
Hvala


Quote:
scross kaže: Pogledaj post
1.0 gl+

4500 km grad 8,5 po njima , 9 po meni (ture po 4 km sa 8 semafora u 15-20 min)
otvorena autocesta po propisu 6,2 po njima do 7 po meni
van autoceste vožnja 50-80 best result 5,5 po njima...

da li netko čuje zvuk tresidbe / trešenja / kvrckanja stakla u vozačevim vratima odozgo - kao da se malo pomakne i spusti staklo. To se dešava pri ubrzanju isključivo sa 120 n više u petoj...?
Gledaj, isto auto, oprema, motor, isključivo gradska vožnja, kompjuter 7,5 l, po meni 8-8,5 ...ali čiste gradske vožnje.

E sad, glede zvukova, meni nešto lagano pucketa isto na lijevoj strani, dakle vozačevoj, ali negdje oko pojasa.....kao da je komad najlona, ostao između plastike, i lima, i pojas ga lagano žulja....
Ništa ekstra, ali kako mi je taman oko glave, lagano me iritira....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:20   #628
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Vrlo pametno i zdravo za nerazrađeni motor, well done :klap:
Nije vise 1988. godina da bi se auti razradjivali.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:53   #629
Danas preuzeli auto i napravili 100km, trenutna potrošnja po zapadu Zg i voznja do Samobora 8.6 litara. Apsolutno prezadovoljni autom, cijela obitel se zaljubila u njega...zasad nista ne smeta i sve je kako treba. (1.4 Glx) Javim o potrosnji kad stignem
Muffinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:12   #630
Nakon godinu dana vlasništva nad novim Scrossom evo par dojmova. Auto je kupljen u Auto Remetinec i sve pohvale ekipi, i prodaja i servis na razini – ljubazni, uvijek dostupni, ekspeditivni. Ako mislite kupiti Vitaru ili S-cross, ne gledajte dalje.

Auto je dosad napravio nekakvih 25000km bez ikakvih kvarova. 1.4 motor s 140KS je dovoljno jak i jako je lijep osjećaj kad se papučica stisne do kraja a auto poleti. Kombinirana potrošnja malo grada i dosta autoceste je oko 7,2 litre. Mana je malen spremnik od samo 47 litara odnosno prevedeno oko 650km dometa. Dakle, nikakve ekspedicije po Sibiru i ruskom Artiku ne dolaze u obzir osim ako ćete furati kanistere s rezervom na krovu.

Što se tiče voznih karakteristika auto jako dobro drži cestu i dosad još nikad nisam napunio gaće ulazeći u zavoj. Kako sam se uvjerio na njemačkim autocestama, ako se vozi brzinama iznad 150kmh u uvjetima jakog bočnog vjetra, auto zna zaplesati ali ako ste pažljiv vozač ništa dramatično i nepopravljivo. Uostalom, pri pretjecanju kamiona na autocesti plesao mi je i puno niži sedan kojeg sam vozio prije Suzukija.
Što se tiče limarije, ona stvarno je tanka iz razloga što su japanci željeli osvojiti titulu najštedljivijeg crossover SUV-a. To znači da je pri brzinama većim od 130kmh u kabini dosta bučno. Dosta je bučno i prilikom vožnje po makadamu ili pijeskom posutom cestom.

Od nekih drugih sitnih mana mogu istaknuti položaj i snagu USB utora. Naime, može se provući produžni kabel i zatvoriti naslonjač za ruke bez da isti pritiska kabel, ali je i dalje ta pozicija malo nezgrapna. Druga stvar je jako mala količina energije koju daje USB utor, ako koristim Waze navigaciju baterija na mobitelu se prazni (dakle napon nije dovoljan da zadrži razinu baterije).

Ukupni dojam je da je auto jako zabavan za vožnju, dobro izgleda i mislim da nudi najbolji omjer uloženo/dobiveno na tržištu u segmentu crossovera. Viđam ih sve više po cesti. Sve ih je više i na parkingu ispred zgrade, za sada četri. Mislim da će za 10ak godina, kad ću ga bez grižnje savjesti moći malo više stiskati po šumama i gorama, biti odličan auto za vikend avanture.
scrosser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:46   #631
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nije vise 1988. godina da bi se auti razradjivali.
iz korisničkog priručnika:

Buduće performanse i pouzdanost motora ovise o brzini i ograničenjima primijenjenima u fazi uhodavanja. Posebno je važno držati se sljedećih mjera prvih 960 km upotrebe vozila:

- Nakon pokretanja, ne ubrzavajte naglo motor. Zagrijte ga postupno.
- Izbjegavajte dugotrajnu vožnju jednoličnom brzinom. Pokretni dijelovi bolje će se razraditi ako mijenjate brzinu.
- Polagano krećite. Izbjegavajte pokretanje motora s punim gasom.
- Izbjegavajte nagla kočenja, posebno prvih 320 km vožnje.
- Ne vozite sporo s mjenjačem u visokom stupnju prijenosa.
- Vozite na srednjim okretajima motora.
- Ne vucite prikolicu prvih 960 km Upotrebe vozila.
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:21   #632
Quote:
scrosser kaže: Pogledaj post
Nakon godinu dana vlasništva nad novim Scrossom evo par dojmova. Auto je kupljen u Auto Remetinec i sve pohvale ekipi, i prodaja i servis na razini – ljubazni, uvijek dostupni, ekspeditivni. Ako mislite kupiti Vitaru ili S-cross, ne gledajte dalje.

Auto je dosad napravio nekakvih 25000km bez ikakvih kvarova. 1.4 motor s 140KS je dovoljno jak i jako je lijep osjećaj kad se papučica stisne do kraja a auto poleti. Kombinirana potrošnja malo grada i dosta autoceste je oko 7,2 litre. Mana je malen spremnik od samo 47 litara odnosno prevedeno oko 650km dometa. Dakle, nikakve ekspedicije po Sibiru i ruskom Artiku ne dolaze u obzir osim ako ćete furati kanistere s rezervom na krovu.

Što se tiče voznih karakteristika auto jako dobro drži cestu i dosad još nikad nisam napunio gaće ulazeći u zavoj. Kako sam se uvjerio na njemačkim autocestama, ako se vozi brzinama iznad 150kmh u uvjetima jakog bočnog vjetra, auto zna zaplesati ali ako ste pažljiv vozač ništa dramatično i nepopravljivo. Uostalom, pri pretjecanju kamiona na autocesti plesao mi je i puno niži sedan kojeg sam vozio prije Suzukija.
Što se tiče limarije, ona stvarno je tanka iz razloga što su japanci željeli osvojiti titulu najštedljivijeg crossover SUV-a. To znači da je pri brzinama većim od 130kmh u kabini dosta bučno. Dosta je bučno i prilikom vožnje po makadamu ili pijeskom posutom cestom.

Od nekih drugih sitnih mana mogu istaknuti položaj i snagu USB utora. Naime, može se provući produžni kabel i zatvoriti naslonjač za ruke bez da isti pritiska kabel, ali je i dalje ta pozicija malo nezgrapna. Druga stvar je jako mala količina energije koju daje USB utor, ako koristim Waze navigaciju baterija na mobitelu se prazni (dakle napon nije dovoljan da zadrži razinu baterije).

Ukupni dojam je da je auto jako zabavan za vožnju, dobro izgleda i mislim da nudi najbolji omjer uloženo/dobiveno na tržištu u segmentu crossovera. Viđam ih sve više po cesti. Sve ih je više i na parkingu ispred zgrade, za sada četri. Mislim da će za 10ak godina, kad ću ga bez grižnje savjesti moći malo više stiskati po šumama i gorama, biti odličan auto za vikend avanture.

I ja ga vozim godinu dana, isti motor i oprema.
Potpuno se slažem da svime što si napisao.
Isto sam prezadovoljan s autom.
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:05   #633
Quote:
brušel kaže: Pogledaj post
I ja ga vozim godinu dana, isti motor i oprema.
Potpuno se slažem da svime što si napisao.
Isto sam prezadovoljan s autom.
Kolega imate odličan ukus za aute

scrosser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:03   #634
Sad zbog vas nemogu docekat 9mj da si odem po svog polovnjaka u de.. Jos kad bi se neka dobra dusa IZ OSieka javila koja ima 2014/15 model, pa da mi da malo sjednem u njega..
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:54   #635
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se i po kojoj cijeni nabaviti rezervni kotač smanjenih dimenzija koji bih radije stavio umjesto ovoga set-a za krpanje gume? Čini mi se da ima mjesta ispod gdje sada stoji onaj stiropor (ili sto je) sa setom za krpanje, čak postoji i vijak na koji bi se trebao taj kotač pričvrrstiti. Nekako sam skeptičan na ovaj set za krpanje jer u slučaju većeg oštećenja gume jedino preostaje vučna služba. I da li je guma koja je popravljena na ovaj način ponovno upotrebljiva, tj. da li se to sredstvo za krpanje ukloni iz gume?
Netko zna ?
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:29   #636
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Netko zna ?
Mislim da je jako skupo, koliko se sjećam 2000kn i više. Znam da sam bio šokiran cijenom, toliko bi me došla pomoć na cesti kroz cijeli životni vijek automobila. Nazovi ove u Remetincu (01/6140-011) pa se raspitaj za cijenu.

Mislim da ti ova tekućina za krpanje neće uništiti gumu. Odfuraš je kod vulkanizera koji ti onda profesionalno zavari gumu ako je popravljiva.
scrosser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:58   #637
Quote:
scrosser kaže: Pogledaj post
Mislim da je jako skupo, koliko se sjećam 2000kn i više. Znam da sam bio šokiran cijenom, toliko bi me došla pomoć na cesti kroz cijeli životni vijek automobila. Nazovi ove u Remetincu (01/6140-011) pa se raspitaj za cijenu.

Mislim da ti ova tekućina za krpanje neće uništiti gumu. Odfuraš je kod vulkanizera koji ti onda profesionalno zavari gumu ako je popravljiva.
Hvala. Evo danas sam naletio na ovo, čak je i skuplje od 2000 kn, a i nije trenutno dostupno.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:50   #638
Kada spojim mob (galaxy s7) prek bluetootha, sve vezano uz telefon normalno radi, ali zanima me kako da onda pustam i pjesme prek bluetootha ( dakle bez kabla ), glx oprema.
Hvalaaa
Muffinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:20   #639
Quote:
Muffinoo kaže: Pogledaj post
Kada spojim mob (galaxy s7) prek bluetootha, sve vezano uz telefon normalno radi, ali zanima me kako da onda pustam i pjesme prek bluetootha ( dakle bez kabla ), glx oprema.
Hvalaaa
Jos edit.
Posto smo gratis s autom dobili i gume zimske koje su nam odmah promijenili, a ljetne su spremili kod sebe u servis, nismo vidjeli koje su marke i model ljetne gume koje inace dolaze s njim pa ako netko zna da moze reci...
Hvala i sorry na gnjavazi
P.s. otkrio sam ovo za bluetooth
Muffinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:23   #640
Quote:
Muffinoo kaže: Pogledaj post
Jos edit.
Posto smo gratis s autom dobili i gume zimske koje su nam odmah promijenili, a ljetne su spremili kod sebe u servis, nismo vidjeli koje su marke i model ljetne gume koje inace dolaze s njim pa ako netko zna da moze reci...
Hvala i sorry na gnjavazi
P.s. otkrio sam ovo za bluetooth
Ako se ne varam mislim da su Continental EcoContact, bar na mojem.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.