Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2014., 13:09   #21
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Komadina je još jedan politički nedorasli troll koji u ovim kaotičnim SDP danima samo dodatno otežava situaciju.

Umjesto da se okupi Milanovićeva unutarstranačka opozicija (RI, ZG,...) i zajedno dogovore svog kontrakandidata (Njega, Piculu, nekoga...) pa ga počnu zajednički gurati, on izleti totalno solo.

Sa tim solo izletom jasnu pokazuje koliko mu je pozicija tanka.

1) Očito nema podršku baze (Rijeke) kada se sam objavljuje
2) Na ovaj način pokušava preduhitriti sve ostale protukandidate i u stvari već sa potencijalnom konkurencijom otvara front

Sve to pokazuje da je Komadina egotriper koji precjenjuje svoje snage a ide logikom "sad ili nikad".

A samo je unio još dodatnu zbrku u ionako podijeljeni SDP.
Riječki komunisti uglavnom podržavaju Linića i do onomad Milanovića, makar mi se Komadina činio normalniji u usporedbi s Linićem, a u usporedbi s Milanovićem, Komadina je avion!

Zapravo mi nikad nije bila jasno zašto riječki SDPejovci više vole Milanovića koji izgleda poput običnog pubertetlije

A Linić je, kažu lokalni šerif, on o svima sve zna, njegov pad bi uzrokovao jedan vir koji bi mnoge povukao na dno
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:15   #22
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Riječki komunisti uglavnom podržavaju Linića i do onomad Milanovića, makar mi se Komadina činio normalniji u usporedbi s Linićem, a u usporedbi s Milanovićem, Komadina je avion!

Zapravo mi nikad nije bila jasno zašto riječki SDPejovci više vole Milanovića koji izgleda poput običnog pubertetlije
U kojem smislu? Prihvatio se jednog ozbiljnog ministarstva o kojem nije imao pojma i bežanija, bolestan (hint: autocesta Rijeka - Žuta lokva umjesto cesta Dubrovnik, što je bio Vladin prioritet, jerbo se prioriteti ne rade po zastupljenosti puka u strankama), ali zato je ipak dobro bilo zadržati saborske klupice, ide plaćica, a ne moraš obavljat' zahtjevan posao i nemaš odgovornost. Jeben integritet i ozbiljnost. Diletantizam na kvadrat.

Quote:
A Linić je, kažu lokalni šerif, on o svima sve zna, njegov pad bi uzrokovao jedan vir koji bi mnoge povukao na dno
To bi trebalo biti loše?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:31   #23
Kao što reče Putin neki dan, a Lao Tse puno prije, "Rat se dobiva prije objave rata".

Komadina je krenuo ostvariti svoj dječački san, onako na glavu.
Uskočio u avanturu, pa da vidimo dokle ide.

Njega neće podržati ni Rijeka, ni ostatak SDPa.
Podržati će ga samo neka frakcija u Rijeci, ne većina, i možda još poneka grupa šire.
Sveukupno, samo je unio dodatnu zbrku na SDPovo bojno polje u kojem se mlati svatko po svakome.

To samo pokazuje da ni nakon Milanovića SDPu ne sviće novo jutro.
SDP nema političkog lika koji bi sada mogao pokrenuti opoziciju kontra Milanovića, a nakon preuzimanja stranke napraviti prave, zdrave reforme.

Pod zdrave reforme mislim
- raspustiti kompletni vrh SDPa (to je politički ološ i škart)
- istinski se obračunati sa korupcijom u kukuriku koaliciji ( do tjemena su umočeni svi )
- SDP vratiti na prave vrijednosti malog čovjeka i biti socijalist
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:38   #24
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
U kojem smislu? Prihvatio se jednog ozbiljnog ministarstva o kojem nije imao pojma i bežanija, bolestan (hint: autocesta Rijeka - Žuta lokva umjesto cesta Dubrovnik, što je bio Vladin prioritet, jerbo se prioriteti ne rade po zastupljenosti puka u strankama), ali zato je ipak dobro bilo zadržati saborske klupice, ide plaćica, a ne moraš obavljat' zahtjevan posao i nemaš odgovornost. Jeben integritet i ozbiljnost. Diletantizam na kvadrat.



To bi trebalo biti loše?
Nije da branim Komadinu, ali kad sam vidio tko je sve zamjenio Ferdeljija i Komadinu... samo uspoređujem.

A zašto Milanovića više vole u Rijeci od Komadine to mi isto nije bilo jasno, zapravo mi samo neke stvari nisu jasne, nisam puno išao u dublju analizu.


A ovo da naši vladari ,ak im se otkrije malo putra na glavi idu u Sabor, a ne u zatvor to je standard
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:41   #25
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nije da branim Komadinu, ali kad sam vidio tko je sve zamjenio Ferdeljija i Komadinu... samo uspoređujem.

A zašto Milanovića više vole u Rijeci od Komadine to mi isto nije bilo jasno, zapravo mi samo neke stvari nisu jasne, nisam puno išao u dublju analizu.


A ovo da naši vladari ,ak im se otkrije malo putra na glavi idu u Sabor, a ne u zatvor to je standard
Kak to ne bi bilo jasno, u usporedbi s Komadinom Milanović je genij. Milanovićev problem su ministri, za koje je zapravo on odgovran jer ih je birao...to ide tako u idelanom svijetu, no znamo da partija određuje ipak gdje će tko...čini se da je došlo vrijeme, da se tome stane na kraj. Bilo bi to krasno. Nisam, naravno, sigurna u takav scenarij, samo se nadam.

U tom kratkom periodu ministrovanja bilo je i ono famozno poništenje odluke o imenovanjima direktora bez javnih natječaja i raspisati natječaje u HAC-u, čini mi se. Ma mislim, treba izgleda tražiti svijećom po bijelom danu nekog tko nije lopov (shvatio je to i Diogen, davno). I zato Milanovićevo osobno poštenje, da nije mažnjavao i mutio, kao većina, držim važnim.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 06.06.2014. at 13:49.
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:47   #26
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Kak to ne bi bilo jasno, u usporedbi s Komadinom Milanović je genij. Milanovićev problem su ministri, za koje je zapravo on odgovran jer ih je birao...to ide tako u idelanom svijetu, no znamo da partija određuje ipak gdje će tko...čini se da je došlo vrijeme, da se tome stane na kraj. Bilo bi to krasno. Nisam, naravno, sigurna u takav scenarij, samo se nadam.
Izgleda, ne samo ministra, već i narod nije najbolji tako da nije lako Milanoviću, nekad ga i razumijem on donese mudru odluku, a narod i ministri zajebu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:48   #27
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nije da branim Komadinu, ali kad sam vidio tko je sve zamjenio Ferdeljija i Komadinu... samo uspoređujem.

A zašto Milanovića više vole u Rijeci od Komadine to mi isto nije bilo jasno, zapravo mi samo neke stvari nisu jasne, nisam puno išao u dublju analizu.


A ovo da naši vladari ,ak im se otkrije malo putra na glavi idu u Sabor, a ne u zatvor to je standard
Koliko pratim zbivanja u SDPu, Milanović nikada nije imao pravu podršku u članstvu.
Kao predsjednik je došao kao najmanje zlo.
A od kada je postao predsjednik, ugled mu tone u kontinuitetu.
Ne znam tko ga je u Rijeci iskreno podržavao u posljednje dvije godine.
Sa Linićem se već odavno ne podnosi.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:09   #28
kampanja je pocela, novinarska pera su spremna zaraditi placu.

Quote:
Nitko ne želi govoriti čiju zapravo podršku Komadina ima da se uopće odlučio na ovako velik potez, pa ni on sam. No, prema tumačenju njegovih suradnika glasanje o isključenju Slavka Linića na sjednici Glavnog odbora u subotu na Ibleru zapravo će biti i placet za kandidaturu Zlatka Komadine.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...drske-Komadini
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:31   #29
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Komadina je još jedan politički nedorasli troll koji u ovim kaotičnim SDP danima samo dodatno otežava situaciju.

Umjesto da se okupi Milanovićeva unutarstranačka opozicija (RI, ZG,...) i zajedno dogovore svog kontrakandidata (Njega, Piculu, nekoga...) pa ga počnu zajednički gurati, on izleti totalno solo.

Sa tim solo izletom jasnu pokazuje koliko mu je pozicija tanka.

1) Očito nema podršku baze (Rijeke) kada se sam objavljuje
2) Na ovaj način pokušava preduhitriti sve ostale protukandidate i u stvari već sa potencijalnom konkurencijom otvara front

Sve to pokazuje da je Komadina egotriper koji precjenjuje svoje snage a ide logikom "sad ili nikad".

A samo je unio još dodatnu zbrku u ionako podijeljeni SDP.

Odlična dijagnoza.

Očekujem da će nakon svega ovog Milanović iskoristiti trenutak i razračunati se sa cijelim staro-boljševičkim kadrom tipa Komadina, koji ga i u potpunosti razbucati riječki ogranak stranke te postaviti svoje-mlade ljude.

Iako se užasavam svih koji su u vrhu te stranke, sigurno je da partijski aparatčiki iz centralnog komiteta kao što su Komadina, Linić ili Obersnel nemaju što više tražiti u modernoj soc-dem stranci.

Stoga očekujem torpediranje ovdje nabrojanih Riječana u ekspresnom roku
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:32   #30
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Komadina je još jedan politički nedorasli troll koji u ovim kaotičnim SDP danima samo dodatno otežava situaciju.

Umjesto da se okupi Milanovićeva unutarstranačka opozicija (RI, ZG,...) i zajedno dogovore svog kontrakandidata (Njega, Piculu, nekoga...) pa ga počnu zajednički gurati, on izleti totalno solo.

Sa tim solo izletom jasnu pokazuje koliko mu je pozicija tanka.

1) Očito nema podršku baze (Rijeke) kada se sam objavljuje
2) Na ovaj način pokušava preduhitriti sve ostale protukandidate i u stvari već sa potencijalnom konkurencijom otvara front

Sve to pokazuje da je Komadina egotriper koji precjenjuje svoje snage a ide logikom "sad ili nikad".

A samo je unio još dodatnu zbrku u ionako podijeljeni SDP.

Odlična dijagnoza.

Očekujem da će nakon svega ovog Milanović iskoristiti trenutak i razračunati se sa cijelim staro-boljševičkim kadrom tipa Komadina i u potpunosti razbucati riječki ogranak stranke te postaviti svoje-mlade ljude.

Iako se užasavam svih koji su u vrhu te stranke, sigurno je da partijski aparatčiki iz centralnog komiteta kao što su Komadina, Linić ili Obersnel nemaju što više tražiti u modernoj soc-dem stranci.

Stoga očekujem torpediranje ovdje nabrojanih Riječana u ekspresnom roku
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 21:40   #31
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

Očekujem da će nakon svega ovog Milanović iskoristiti trenutak i razračunati se sa cijelim staro-boljševičkim kadrom tipa Komadina i u potpunosti razbucati riječki ogranak stranke te postaviti svoje-mlade ljude.

Iako se užasavam svih koji su u vrhu te stranke, sigurno je da partijski aparatčiki iz centralnog komiteta kao što su Komadina, Linić ili Obersnel nemaju što više tražiti u modernoj soc-dem stranci.

Stoga očekujem torpediranje ovdje nabrojanih Riječana u ekspresnom roku
tvoja prva tvrdnja je i bio cilj milanovića odmah nakon preuzimanja stranke,ali izgleda da je ta komunjarska mreža puno jača nego što je mislio.

drugo je također točno,i to prati uglavnom sve stranke od početka "demokracije" u ovoj zemlji stoga imamo to što imamo,alternative nema jer je ne dopuštaju.

u rijeci nažalost imaš još gori hdz koji je linićevo maleno od početka,i ne dopušta bilo kakve ozbiljne napade na sdp ,što se lijepo vidi na primjeru mile biondića.

komadina je vjerojatno najveći ljigavac sdp-a rijeke
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 21:42   #32
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Riječki komunisti uglavnom podržavaju Linića i do onomad Milanovića, makar mi se Komadina činio normalniji u usporedbi s Linićem, a u usporedbi s Milanovićem, Komadina je avion!
mda
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 22:18   #33
Quote:
rocco4 kaže: Pogledaj post
mda
Želiš reći da nije? Pa riječki SDPeovci su bili skloniji Liniću nego Komadini, a danas su podijeljeni između Linića i Milanovića.

I nikako mi nije jasno, što dobrog vide u Milanoviću, za mene je on poput pubertetlije kojeg tata ne pušta vanka, pa se ljuti, a ono skakanje s oklopnjaka je čin jednog pubertetlije koji se želi pokazati pred curom da je lud!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 23:48   #34
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post

Komadina je krenuo ostvariti svoj dječački san, onako na glavu.
Uskočio u avanturu, pa da vidimo dokle ide.

Njega neće podržati ni Rijeka, ni ostatak SDPa.
A ne, ne mislim da je to igra koja se igra. Ne vjerujem da Komadina želi biti Predsjednik SDP-ea, on je samo osoba koja je ispalila prvi plotun i koja će na sebe pokupiti prvi i najveći kontra-udar Milanovićevih "lojalista".

Stvarni budući Predsjednik ili Predsjednica sada su negdje u dubokoj sjeni, a možda uopće u ovom trenutku nije čak ni član ili članica SDP-ea

Treba se prisjetiti 1990-e godine i operacije unutarstranačkog rušenja Margareth Thatcher sa dužnosti stranačke čelnice i Premijerke - prvi je istrčao Sir Michael Heseltine, onaj koji se sa Thatchericom dok je bila Premijerka najviše svađao i predvodio unutarstranačku oporbu protiv nje - prvih nekoliko bitaka koje su bile i najžešće odvijale su se upravo između Heseltinea i Thatcherice i tek nakon što je postalo jasno da je Thatcherica smrtno ranjena, iz sjene je izišao onaj koji je u konačnici stvarno i postao novi Predsjednik Konzervativne stranke i Premijer - John Major.

A dok je trajao obračun Heseltinea i Thatcherove John Major se bio povukao na ladanjsko imanje pod izgovorom da trpi jaku zubobolju i da mora na kiruršku intervenciju.

Kada je na sjednici pandana "Glavnog odbora" postalo jasno da ni Thatcherova ni Heseltine nemaju dovoljnu potporu članstva stranke - ni ona da nastavi mandat, ni Heseltine da je sruši - iz sjene se pojavio John Major - zubobolja nekim čudom skroz nestala, doslovno preko noći.

Dakle primijenimo li to povijesno iskustvo očekujem da bi tek negdje tamo u Ponedjeljak ili Utorak mogli dobiti prvu naznaku tko bi stvarno mogao zamijeniti Milanovića - pogotovo ako se sutra na Glavnom odboru dogodi baš ono što se dogodilo i Thatcherovoj - ako Milanović ne dobije 50% glasova za smjenu Linića i ako istovremeno ni Linić ne dobije 67% glasova za smjenu Milanovića.

Tada se otvara prostor sa kompromisnog kandidata, spasitelja ili spasiteljicu SDP-ea.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 23:59   #35
Ako Komadina smjeni Milanovića, stvarno će mi omilit moj župan.

Kao što sam već rekao, ne mogu shvatiti tko je Milanovića pubertetliju dove na vrh stranke, taj nema nikakve vez sa socijal demokracijom, a isključivo je karijerist kao i Sanader, a i bio je njegov čovjek.

Ministri koje je Milanović doveo na vlast, pa to je katastrofa, Zmajlović, Bauk, Maras... pa oni nebi znali Hrvatsku naći na karti, onda onaj Jovanović ulizica Milanovićev čmar i uvlakač.

Sjetimo se i alfa-mužjaka Čačića, koji je morao za promjenu u zatvor umjesto u Sabor (što je atipično za Hrvatsku). Milanović se ko pičkica skrivao iza Čačića.

Linić, taj je doista najviše ščete napravio svojom fiskalizacijom, ljudi moji, on se obračunao sa sivom ekonomijom, kumicama na placi... a to je sve socijala i tim potezom dodatno uništio ekonomsku aktivnost Hrvatske.

Gledam ovog koalicijskok ministra gospodrastva Vrdoljaka, jebo ih vrag u pičku pa di su tog lika našli, on nezna ni di mu je guzica, a vodi gospdarstvo u Hrvatskoj.

Grčić, pa bilje da su vidovitog milana dovelu u vladu!

E sad, Linić , nakon što je stjeran, otkriva da je Milanović nepotist i da je nesposoban, a dobro jutro!!!!!!!

Da se vratim na Komadinu, neznam što misli, ali ako se kandidira protiv Milanovića biti ću sretan.

Moram naglasiti da nisam za Linića, napominjem da ga smatram grobarom hrvatskog gospodarstva, ali mi i on omili ako su na drugoj strani Jovanović i Milanović!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 03:16   #36
Taj kompromisni spasitelj bi najvjerojatnije bila Aleksandra Kolarić, u nju bi se cak okladio. Posto nediji doslovno sline nas njom (naravno oni dominatni ljevicarski) sigurno bi bila premijerka za slijedecih dva mandata. Jos k tome Srpkinja cime joj se povecavaju sanse.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 03:53   #37
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
ne mogu shvatiti
zašto ikad napišeš više od ovoga, time doista sve kažeš.
Cocksmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 04:41   #38
Quote:
Cocksmith kaže: Pogledaj post
zašto ikad napišeš više od ovoga, time doista sve kažeš.
Jer stvarno ne mogu shvatiti tko želi da mu Milanović bude presidenete.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 04:45   #39
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nije mi samo jasno da je sad odjednom fit i zdrav za vođenje funkcije predsjedniika stranke, zar nije Komadina, nakon 3 mjeseca svog ministrovanja, dao ostavku radi zdravstvenih razloga?
Nije RADI nego ZBOG..... nisu to sinonimi... a ostavka je bio pametan potez. Bolje biti gazda u svom dvorištu nego poslušnik u bijednoj Vladi.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 07:13   #40
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Taj kompromisni spasitelj bi najvjerojatnije bila Aleksandra Kolarić, u nju bi se cak okladio.
Mislim da Kolarićka igra na duge staze. Ona se najprije treba vratiti u članstvo stranke, a to može učiniti tek kad se navrši godina dana od njenog isključenja. Njoj bi idealno pasalo da netko drugi sada preuzme stranku, da se dogodi potop na slijedećim izborima - redovnim ili prijevremenim svejedno - da prođe ta godina dana koju mora odsjediti izvan stranke i da se onda na velika vrata vrati natrag i zapuca na neku jako visoku dužnost.

U ovom trenutku kompromisnog kandidata trebamo tražiti među onima koji se nigdje ne spominju i nigdje ih nema u ovoj svađi - a i dalje su članovi SDP-ea.

Ako bi se kladio tko bi to mogao biti, ja bi u ovom trenutku novac stavio na Mršića iz Koprivnice. Gospodarstvenik u Podravci, nema ga nigdje, radi svoj posao navodno kvalitetno, nikada nije bio u Milanovićevom klanu ali se s nikim nikada nije ni otvoreno svađao - Kolarićka ga nije stavila na onaj svoj popis "politički odgovornih" za sadašnju krizu (čime je sve navedene na tom popisu u startu proglasila neprihvatljivima za stranačku struju u čije ime ona govori) - dakle on ili netko poput njega tko u ovom trenutku nije ni u kakvim kombinacijama i nigdje se ne pojavljuje bi se možda u nekom trenutku mogao pojaviti kao Milanovićev nasljednik, pa i novi Premijer.

Taj međutim čeka ishod današnje sjednice i izronit će samo ako postane nedvojbeno jasno da Milanović više ne uživa podršku stranačkog članstva.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.