Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 23:29   #21
Quote:
Zeko

Zasto je brzina svjetlosti kvadrirana u Einsteinovoj poznatoj formuli ako foton nema spin ???
Pokušajte još dva puta odgovoriti na LUN-ovo pitanje.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 08.08.2014., 23:30   #22
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
slijedi odgovor:

U prvom vašem pokušaju zecopas Einstein umire - E=m*c - a NIJE !
rocky, vidim da ste i dalje bahata neznalica koja nije spremna na dijalog...lijepo se popricajte sa ispraznim, njegovo "znanje" fizike je skoro kao i vase...
vidimo se...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 08.08.2014., 23:32   #23
Quote:
rocky, vidim da ste i dalje bahata neznalica koja nije spremna na dijalog...lijepo se popricajte sa ispraznim, njegovo "znanje" fizike je skoro kao i vase...
vidimo se...
kolega žao mi je - pali ste ponovo na ispitu - no ponudio sam vam šansu za još dva odgovora ( sigurno ćete pogriješiti) ali uvijek sam bio velikodušan i strpljiv u vašem slučaju.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 08.08.2014., 23:41   #24
Lightbulb

Rocky

Zeko je sad "Između razuma i emocija" !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 08.08.2014., 23:48   #25
rekli bi poslovično " ni na nebu ni na Zemlji"

a kad smo već kod poslovica evo još jedne od dede Einsteina:

Ako ne možete to objasniti jednostavno, onda ne razumijete to dovoljno dobro! - A. Einstein
- uvijek je dobre poslovice slagao .
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 01:03   #26
Kratak rezime na pitanje
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
rocky, ima li foton spin?
Pokušaj :
prvi:
Quote:
rocky, foton ima spin, spin mu je 1.
slazete li se sa mnom?
Odgovor: NE Nikako - to je stara ( još uvijek na snazi ) NEISPRAVNA definicija iz koje slijedi => E=m*c

drugi:
Quote:
nego? nema spina?
Odgovor: NE Nikako - to je nova teorija bazirana na Big Bangu ( i dalje bez službenih promjena u sistemu osim što su umetnuli Higgsov bozon ) u ovom slučaju opet pobijaju Einsteina i cijelu paradigmu jer iz toga slijedi => E=m ŠTO JE POTPUNO SULUDO !
...ali pojeo vuk magare i ništa se ne mijenja a nobelčići su podjeljeni .

Quote:
Teorija "BIG BANG-a" Je kao elektrokardiogram ŽIVOG ČOVJEKA razvučen u RAVNU LINIJU !
Po toj teoriji ČOVJEK I OPĆENITO SVEMIR JE MRTAV.

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 09.08.2014. at 01:09.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 10:20   #27
rocky, osim vase standardne mentalne dijareje, opet niste odgovorili koliki je spin fotona. to se i dalje ocekuje, pa dajte budite malo konstruktivni.

inace rocky, morate pojasniti vasem ispraznom prijatelju da opet (pitam se moze li nesto tocno napisati) grijesi. c je brzina svjetlosti, nije svjetlost; no to je u skladu sa njegovim prijasnjim tvrdnjama da je:
-brzina svjetlosti je cestica i val
-u magnetizmu nema pi
-Kod izračuna svijetlosti svijetlost više nije VAL nego ravna crta
-Sunce kristal
-Zemlja je suplja
-voda je zivo bice
najnovija izjava kako "treba mijenjati fizikalne zakone" je naprosto velicanstvena.
znate da su ljudi shvatili kako on nije bas pametan momak.

i da rocky, kako koristite E=m*c^2, kad je to za masene cestice, foton je bezmasena cestica

pustite Higgsov bozon, ne znate nista o njemu niti o standardnom modelu elementarnih cestica
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama

Zadnje uređivanje zecopas : 09.08.2014. at 10:26.
zecopas is offline  
Old 09.08.2014., 10:54   #28
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Šokantno otkriće koje će potvrditi, nadopuniti i promijeniti temelje kvantne mehanike.

Goran Rocky Ćenanović "3D motor model of electron or photon & Anti-gravity propulsion "
[IMG] :neka pučkoškolska demonstracija elektromagnetizma: [/IMG]


Model 3D motora u video obliku:

Naravno, oni rijetki koji (po)nešto znaju osporit će naslov, no iz tehničkih razloga kod snimanja i namjere izbačena je treća dimenzija koju svi znate a to je brzina kretanja kroz prostor (m/s). Dakle, ovo je model kako spina elektron (koji kruži oko jezgre) kada bismo ga mogli zaustaviti i jednako vrijedi i za foton (koji se rasprostire pravocrtno (jer nema masu) ).
U što točno gledamo, doktore Roki Đejmsbond?

Vidimo neku (plastičnu?) kuglicu, sa dvije pribadače žicom spojene na nekakvo postolje, na plutenoj pločici, a ispod je po svemu sudeći neki magnet. I kakve veze ovaj pučkoškolski model demonstracije magnetizma ima sa revolucijom u fizici elementarnih čestica?
Je li to pokus za koji si sakupljao priloge? Moram priznati da sam razočaran donacijama, očekivao sam barem neki kućni akcelerator čestica ili fuzor, a kad ono tamo -kuglice, pribadače, žičice i pluto koje drže prsti požutjeli od duhana... ali drago mi je da je ostalo za elegantnu kravatu i košulju, neki motorolin uređaj, nekoć punu bocu (nije valjda jeftini alkohol?)...

Dakle, može li neki malo podrobniji opis ovog sofisticiranog pokusa koji šokantno potvrđuje, nadopunjuje i mijenja temelje kvantne mehanike? Ipak nismo svi LUN da to možemo shvatit od šuba?


Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Ovo je ujedno i moja treća tema ovdje i rekapitulacija dosadašnjih objava te praktična potvrda mojih jednadžbi i rezultata objavljenih u knjizi:

Genesis Of Cosmic Equation (G.O.C.E.) hrvatsko (za sad samo internetsko ) izdanje.

(pa sad navali narode sa drvljem i kamenjem - )
Unaprijed hvala i nadam se da ću skupiti dovoljno građevinskog materijala da sagradim novu kuću
Bogme, neće se sakupiti ni dovoljno novaca
haram is offline  
Old 09.08.2014., 12:12   #29
Kolega zekopas opet ste se zajapurili i pjenica na usta. LUN vas je lijepo pitao i potaknu na razmišljanje a vi opet adhominem.
To nije predmet znanstvene rasprave, prema tome nastavimo sa pitanjem koje sam postavio u vezi spina fotona.

Dali vi kolega zecopas smatrate da je "c" samo broj i podržavate izjavu kolege iz CERNA
prof.dr.Ivica Puljak koji kaže u svojoj prezentaciji:
Quote:
24:36min -
E sad kako mi to radimo? Mi to radimo tako da koristimo najpoznatiju relaciju u povijesti znanosti koja kaže ovo: E=m ( na njegovom zaslonu ). Kad su pitali ljude koja je najpoznatija relacija onda su rekli da je ovo ( E=m ) najpoznatija relacija. Vi je znate pod ovim oblikom E=mc² Al "c" je broj , to je obični broj , nije velik al je broj. Ova relacija " E=m " nam kaže da su energija i masa potpuno ista stvar. end 25:05min ( božo mi oprosti ) al istina je- oni se ne šale .
Kolega klempo potumplani zecopas KAKO BROJ može imati spin(ove) ili ga nemati kako kaže prof.dr.Ivica Puljak??
Ova izjava ide definitivno u anale

za haramdžiju: Dobro došao satelitu moj vjerni

Odlično zapažanje ! iskusno oko linker-blinkera - to cijenim . No zanimljivo je da ti vidiš ono što kolega zecopas ne vidi ! a to je :
Quote:
ovaj pučkoškolski model demonstracije magnetizma ima sa revolucijom u fizici elementarnih čestica?
ovaj pučkoškolski model ne postoji u udžbenicima koje kolega zecopas na fakultetu koristi. Ovo je vrlo zanimljivo.
P.S. odgovor na drugi dio tvog pitanja u citatu je u pitanju postavljeno kolegi zecopasu .

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 09.08.2014. at 12:45.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 13:20   #30
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Kolega zekopas opet ste se zajapurili i pjenica na usta. LUN vas je lijepo pitao i potaknu na razmišljanje a vi opet adhominem.
rocky, hajde ne trkeljajte, kakav adhominem? kad nekom citirate njegove kretenske izjave onda je to adhominem?
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
To nije predmet znanstvene rasprave, prema tome nastavimo sa pitanjem koje sam postavio u vezi spina fotona.
kakva znanstvena rasprava? da bi rasprava bila na znanstvenom nivou morate imati ljude koji razumiju stvari (sto u vasem slucaju nije) i naravno treba odgovoriti na pitanje koje se postalja. ako niste primjetili odgovorio sam na vase pitanje o spinu fotona, ali vi niste na moje. razlog je vrlo jednostavan, vi ste bahata neznalica i stalno trabunjate besmislice.
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Dali vi kolega zecopas
rocky, Salvador ili neki drugi?
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
smatrate da je "c" samo broj i podržavate izjavu kolege iz CERNA
prof.dr.Ivica Puljak koji kaže u svojoj prezentaciji:
rocky, vasa mentalna dijareja je zastrasujuca. c predstavlja brzinu svjetlosti, sto vam tu nije jasno?

jos uvjek cekam odgovor, ima li foton spin?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 09.08.2014., 13:36   #31
Quote:
kakva znanstvena rasprava? da bi rasprava bila na znanstvenom nivou morate imati ljude koji razumiju stvari (sto u vasem slucaju nije) i
- točno vi kolega niste kompetentni mada se samo pravite da jeste .

Quote:
naravno treba odgovoriti na pitanje koje se postalja.
- ja sam dao odgovor a vaš problem je što ne možete razumijeti ono što piše i čak što vidite .

Quote:
ako niste primjetili odgovorio sam na vase pitanje o spinu fotona, ali vi niste na moje.
kolega odgovorili ste netočno u oba pokušaja i obrazložio sam vaše odgovore. Pokušajte pogoditi spin fotona još dva puta - dao sam vam tu mogućnost i šansu iz sentimentalnih razloga.

Quote:
vi ste bahata neznalica i stalno trabunjate besmislice.rocky, vasa mentalna dijareja je zastrasujuca. c predstavlja brzinu svjetlosti, sto vam tu nije jasno?
ne komentiram ( ali vas častim: Kolega klempo potumplani zecopas )

onda "c" je broj ili nije?

Quote:
jos uvjek cekam odgovor, ima li foton spin?
odgovor:

Quote:
Recimo da ne znam odgovor na ovo pitanje za koje sam uvodno dao potpuno jasno objašnjenje, stoga ja pitam vas "kolega" što mislite da li je nešto drugo ili možda treće ili čak prvo ?
- treći vaš pokušaj znanstvenog pogađanja?
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 14:27   #32
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
rekli bi poslovično " ni na nebu ni na Zemlji"

a kad smo već kod poslovica evo još jedne od dede Einsteina:

Ako ne možete to objasniti jednostavno, onda ne razumijete to dovoljno dobro! - A. Einstein
- uvijek je dobre poslovice slagao .
Ne dovodeći u pitanje savršeno poznavanje fizike ove dvojice znanstvenika - LUNA i ROCKYa, ipak moram primijetiti da, sudeći po njihovim postovima u zadnje vrijeme, ROCKYeva formula sigurno ne lijeći.
prof56 is offline  
Old 09.08.2014., 14:30   #33
rocky nista od naseg "razgovora", nastavite vi lagano bauljati i trabunjati...
kad odgovorite na pitanje mozemo popricati, a do tada zdravi i debeli vi meni bili
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 09.08.2014., 14:49   #34
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
...
za haramdžiju: Dobro došao satelitu moj vjerni
Opet si laskaš. Zapravo posvuda vidim tvoje totalno oftopičene komentare oko mojih postova.


Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Odlično zapažanje ! iskusno oko linker-blinkera - to cijenim . No zanimljivo je da ti vidiš ono što kolega zecopas ne vidi ! a to je :
ovaj pučkoškolski model ne postoji u udžbenicima koje kolega zecopas na fakultetu koristi. Ovo je vrlo zanimljivo.
Što je zanimljivo, što to ne postoji u udžbenicima? Može malo detaljniji opis?
Ne mora tu biti gausa, faradeja, oma i sličnih zabluda školskog sustava -samo napiši kakvu si to lopticu probo pribadačama, gdje si to spojio te žičice, što je ispod plutenog čepa... ne bi trebalo biti teško...


Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
P.S. odgovor na drugi dio tvog pitanja u citatu je u pitanju postavljeno kolegi zecopasu .
Opet izbjegavanje jednostavnog odgovora na sasvim jednostavno pitanje nekom kvazimudrom kvazizagonetkom tipa "ako je A lijevo od B a B je desno od C -koliko je sati na Jupiteru"?

Slabo će ta kuća pod krov ako će ju gradit samo LUNove donacije
haram is offline  
Old 09.08.2014., 16:09   #35
Quote:
Što je zanimljivo, što to ne postoji u udžbenicima? Može malo detaljniji opis?
Ne mora tu biti gausa, faradeja, oma i sličnih zabluda školskog sustava -samo napiši kakvu si to lopticu probo pribadačama, gdje si to spojio te žičice, što je ispod plutenog čepa... ne bi trebalo biti teško...
Haramdđija pa ti si majstor od wiki-miki - ti potraži pošto je to pučkoškolski model - nećemo mijenjati uloge.
molim par linkova vezanih uz ovaj spin .

Quote:
Opet izbjegavanje jednostavnog odgovora na sasvim jednostavno pitanje nekom kvazimudrom kvazizagonetkom tipa "ako je A lijevo od B a B je desno od C -koliko je sati na Jupiteru"?
odgovor:
Quote:
Naravno, oni rijetki koji (po)nešto znaju osporit će naslov, no iz tehničkih razloga kod snimanja i namjere izbačena je treća dimenzija koju svi znate a to je brzina kretanja kroz prostor (m/s). Dakle, ovo je model kako spina elektron (koji kruži oko jezgre) kada bismo ga mogli zaustaviti i jednako vrijedi i za foton (koji se rasprostire pravocrtno (jer nema masu) ).
Quote:
Slabo će ta kuća pod krov ako će ju gradit samo LUNove donacije
Biće i za tebe boljeg piva od "K-plus" i koji kolutić "Dimceka" ili "Cerovskog" pošto si već djelomićno/površno shvatio kako radi ovaj moj tehnobabl gen. - i promise

prof56 kaže:
Quote:
Ne dovodeći u pitanje savršeno poznavanje fizike ove dvojice znanstvenika - LUNA i ROCKYa, ipak moram primijetiti da, sudeći po njihovim postovima u zadnje vrijeme, ROCKYeva formula sigurno ne lijeći.
Profa moj nešto ste oprezni u zadnjem postu i sve mi se čini kao da da čuči neko oduševljenje u vašem rukopisu kojeg stopira ona tamna strana. Hvala za to , no reći ću vam - vrijeme ipak liječi sa "č"

Quote:
rocky nista od naseg "razgovora", nastavite vi lagano bauljati i trabunjati...
kad odgovorite na pitanje mozemo popricati, a do tada zdravi i debeli vi meni bili
Ostale su još dvije otvorene mogućnosti kolega zecopas da pogodite kako foton ima spin 2+1 što nikako nije spin 3, stoga pokušajte kako bismo nastavili ovu značajnu znanstvenu raspravu.

Vaš konačni odgovor kolega zecopas je : ???
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 16:18   #36
I jedno nevezano pitanje : kolega zecopas da li ste vi pohađali pučku školu ?
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 17:20   #37
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post

Ostale su još dvije otvorene mogućnosti kolega zecopas da pogodite kako foton ima spin 2+1 što nikako nije spin 3, stoga pokušajte kako bismo nastavili ovu značajnu znanstvenu raspravu.

Vaš konačni odgovor kolega zecopas je : ???
rocky, hajde se ne ponasajte kao pubertetlija, ponasajte se u skladu vasih godina.
napisao sam koliki je spin fotona, no vi se jos niste izjasnili.
na vama da napisete koliki je spin fotona.
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
I jedno nevezano pitanje : kolega zecopas da li ste vi pohađali pučku školu ?
sto se tice mojeg obrazovanja, vi vrlo dobro znate sto sam zavrsio.
odgovorite i mozemo nastaviti komunikaciju.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 09.08.2014., 18:58   #38
Kolega zecopas da ste pohađali pučku školu kao haram ne bi učinili ovakvu pogrešku, naime citirali ste moje pitanje i odgovor u njemu u vezi spina fotona. Vi kolega zecopas imate očito neki problem sa tipkovnicom ili sa OS-om.
Kad fixirate problem nastavljamo crewy:

Sent from my E10i using Tapatalk 2
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 09.08.2014., 20:34   #39
Thumbs up

Rocky sada vidite kako su ovi zeceki i haramcici bili losa , sto vise kriva investicija drustva !

Nista nisu naucili u "hramovima znanosti"! To objasnjava ovakvo stanje u globalu.
Svojim "propovjedima" zele vise " vjernika" ! Samo ljudi sve vise uvidaju to prodavanje magle !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 09.08.2014., 20:50   #40
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/zatvaranje-univerziteta-zbog-prodaje-diploma- pučkoškolci sjehali sustav
r.o.c.k.y.007 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.