Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 22:54   #1
SsangYong Rexton iskustva

molim iskustva ako ga je tko imao...
ima ih u solidnom broju na cestama.

ovaj redizajn model poslije 2006 je jos bolji...
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 08:12   #2
Nemam iskustva, ali ovo da ih ima solidan broj na cestama je naprosto netočan podatak... više vjerojatno ima Astona i Rollseva nego njih... mislim da ih više ima u oglasniku nego na cestama
Ono što sam čuo je da je tom autu jedino motor dobra stvar (old MB sistem), a da je izrada trećeklasna... također, dijelovi su bolesno skupi.
Zato, pođeš do KMAG-a na Žitnjak pa se malo raspitaš ako te auto interesira, tamo ćeš sigurno nać kojeg na prodaju.
AA6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 13:00   #3
kinesko govno sa mercedesovom mašinom koju mercedes ne koristi već 15 godina, inače taj motor je bio ugrađivan u grand cherokee i ispostavilo se da je najgori od svih motora za GC, za te novce kupcš gc v8 s plinom koji je 7klasa bolji od tog kineza<lada
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:09   #4
Hebiga al još da znaš da je ssang yong korejanac, a ne kinez kako ti pišeš onda bi neko možda i počeo ozbiljno shvaćat ostatak onoga što si nadrobio...

Btw kolko sam ja shvatio povjest dotične kompanije oni su godinama pravili terence i kamione za korejsku vojsku kad su državni ugovori počeli presušivati našli su se u ghovnima sa proizvodima koji nisu sljedili tržišne trendove pa ih je kupila mahindra, po meni najveći problem će biti teška dobavljivost dijelova i relativna nepoznanica našim mehaničarima što znači potencijalne probleme sa servisiranjem... Inače samo zato što je nešto bazirano na MB konstrukciji ne znači da je isto što i MB
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:54   #5
Kad idem na grob pokojnoj babi svratim i na grob od daljeg rođaka koji je poginuo u ovoma autu. Nije prebrzo vozio
__________________
Puš! Puš!...... Proooooot
Inspektor Dane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 15:48   #6
svaki put kad vidim to govno od "auta", uvijek se okrecem po cesti i cudim na kakvim je drogama bio taj netko ili ekipa koja je "dizajnirala" to nesto... ne bih to zvao autom....
Komisarrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 17:01   #7
Quote:
Komisarrex kaže: Pogledaj post
svaki put kad vidim to govno od "auta", uvijek se okrecem po cesti i cudim na kakvim je drogama bio taj netko ili ekipa koja je "dizajnirala" to nesto... ne bih to zvao autom....
za većinu SsangYongova to stoji, ali za Rexton uopće ne. što ti je toliko grdo i neobično na tom autu?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:23   #8
Iz prve ruke, dijelova nema ni za lijek
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:29   #9
Jao majko... to je prvo što kažem kad vidim taj auto. Dizajn je nečija neslana šala jer stvarno ne znam zašto bi netko napravio takav neskladan i nakaradan automobil. A tek ostali ssangyong modeli
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:08   #10
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
za većinu SsangYongova to stoji, ali za Rexton uopće ne. što ti je toliko grdo i neobično na tom autu?
imas pravo, nisam ni obracao paznju na "Rexton"... mislio sam da je 95%
slican ovom prvom... da, to vec lici na nesto
Komisarrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:46   #11
Vozikao jednog sa starijim 2.7 dizelom, automatik... tad je bio već na oko 150tkm. Estetski mi je u redu, nutra i vani, ništa nije bilo posebno razjebano na autu.
To nije nikakav suv, već više terenac ili radno magare. Troši dosta, nikad ispod 10, nije pretjerano brz, al povuče boga i vraga... Kad ga se koristi kao običan auto, dobar je samo na laganom i ugodnom kruzanju autocestom. U gradu i na normalnim cestama se malo borio...ali krive su i gume koje nisu baš bile 100% za cestu.

Vlasnik bi ga možda i prodao, al nemože dobit nikakvu ozbiljnu lovu za njega... a magare takvih kapaciteta, sa renomiranim imenom je puno skuplje. Uglavnom, mislim da ga vozi već možda 10 godina. Održavanje vjerujem da je skuplje, točno neznam, ali osim redovnog državanja, nikad nije bio duže van stroja.

I tako...meni je ipak od sličnih auti, puno draži prvi Sorento...
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 08:02   #12
Quote:
AA6 kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva, ali ovo da ih ima solidan broj na cestama je naprosto netočan podatak... više vjerojatno ima Astona i Rollseva nego njih... mislim da ih više ima u oglasniku nego na cestama
Ono što sam čuo je da je tom autu jedino motor dobra stvar (old MB sistem), a da je izrada trećeklasna... također, dijelovi su bolesno skupi.
Zato, pođeš do KMAG-a na Žitnjak pa se malo raspitaš ako te auto interesira, tamo ćeš sigurno nać kojeg na prodaju.
Samo nemoj reći da je to MB motor - to je KOPIJA MB motora (što i piše na pločici) i nije mu ni do koljena.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 08:37   #13
Quote:
Inspektor Dane kaže: Pogledaj post
Kad idem na grob pokojnoj babi svratim i na grob od daljeg rođaka koji je poginuo u ovoma autu. Nije prebrzo vozio
To ne znači ništa. Ako ti je suđeno poći onda ideš taman da si i u najčvršćem autu na svijetu, a ako trebaš preživjeti proći ćeš i u peglici
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:08   #14
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
To ne znači ništa. Ako ti je suđeno poći onda ideš taman da si i u najčvršćem autu na svijetu, a ako trebaš preživjeti proći ćeš i u peglici
Baš i ne bi bilo, razmišljaš kao jedna poznanica koja je na zebru (bez semafora) izlazila bez da bar imalo pogleda tko je na cesti jer auto mora stati na zebri, a da li može stati nije ju bilo briga. Tako i tvoja sudbina, čovjek se prvo mora sam pobrinuti za sebe a ne očekivati da netko sa neba kroji njegovu budućnost.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:48   #15
Za božjeg oca, kupi si pravi Mercedes
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:56   #16
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
To ne znači ništa. Ako ti je suđeno poći onda ideš taman da si i u najčvršćem autu na svijetu, a ako trebaš preživjeti proći ćeš i u peglici
Kršćanska polemika.
Šta ako pobereš betonski zid u kršu s limom debljine papira bez ikakve zone gužvanja pa ti se letva volana ugradi u prsni koš? U usporedbi sa sigurnijim autom kod kojeg su poduzete mjere da se upravo to ne dogodi. Kakva jebena sudbina...prije ću reć fizika nego sudbina.

Inače ne znam zašto bi netko kupio ovaj auto pri zdravoj pameti. Pogotovo sad kad gledam kolko to košta.. Izgled auta na stranu, bilo je i ljudi šta su kupili novu multiplu, no ko ti garantira kvalitetu takvog auta? Sigurno ne brend kojeg 99% ljudi ne zna ni napisat na ovom području.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:50   #17
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Baš i ne bi bilo, razmišljaš kao jedna poznanica koja je na zebru (bez semafora) izlazila bez da bar imalo pogleda tko je na cesti jer auto mora stati na zebri, a da li može stati nije ju bilo briga. Tako i tvoja sudbina, čovjek se prvo mora sam pobrinuti za sebe a ne očekivati da netko sa neba kroji njegovu budućnost.
Prelazak preko zebre i sama sigurnost automobila nema baš veze.
Quote:
logx kaže: Pogledaj post
Kršćanska polemika.
Šta ako pobereš betonski zid u kršu s limom debljine papira bez ikakve zone gužvanja pa ti se letva volana ugradi u prsni koš? U usporedbi sa sigurnijim autom kod kojeg su poduzete mjere da se upravo to ne dogodi. Kakva jebena sudbina...prije ću reć fizika nego sudbina.
Dakle, čista sreća, ili sudbina, ništa drugo. Sa ili bez letve volana činjenica je da čovječje tijelo bez većih oštećenja može izdržati udar u prepreku sa 16 km/h. Preko 16 km/h udarac u prepreku, ako nije riječ o spužvi za brisanje ploče, može rezultirati smrću. Nije do mene, tako su rekli u jednom od edukativnih dokumentaraca. Osobno mogu potrčati i brže od kobnih 16 km/h, a o čemu pričam, evo slika sa teme udaljene par klickova miškom



čisto radi olakšavanja; dotičnog su sprešala dva šlepera, a ima samo ogrebotinu. Ne bi vjerovao, ali u toj hrpici su i kotači, motor, letva volana, poluosovine, kardan, getriba, sve... Dakle, ako imaš sreće, ili ako je Božja volja.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:19   #18
Govoriš o sigurnosti automobila a spominješ banalan slučaj i božju volju.

Govorio sam o udaru automobila u nedeformirajuću prepreku. Vjerovanje u boga, isusa, grimmove bajke te neće spasiti ako si u kršu i sva ta sila drobi sve što joj se nađe na putu, ukljućujući i tebe. Za razliku od sigurnog automobila gdje su šanse za preživljavanje daleko veće. Iliti jednostavno, u automobilu koncipiranom tako da sva ta sila od udarca ima gdje otić ćeš živjet, u kršu si vrlo vjerojatno mrtav. Ovisno o brzini, ta sila može biti i po par desetaka tona, što zaključit ćeš sam nije isto završi li u tebi ili oko tebe.
Fizika. A ne božja volja.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:51   #19
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
Za božjeg oca, kupi si pravi Mercedes
koji? G klasu?! jer ona je jedina slicna od od mercedesove game rextonu... e pa to ces i preplatiti da bi ga imao u dvoristu.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:40   #20
Quote:
logx kaže: Pogledaj post
Govoriš o sigurnosti automobila a spominješ banalan slučaj i božju volju.

Govorio sam o udaru automobila u nedeformirajuću prepreku.
Banalan slučaj se dogodio, dokumentiran je fotografijom. Malo potraži slike, nije ova fotka jedina. Svakako je činjenica da su šanse bolje u autu sa 5 zvjezdica nego sa 3, ali sama čvrstoća automobila nije garancija da će osoba koja je u autu preživjeti (s)udar.
Što se samog Rextona tiče ima ih i sa preko 300000 km. Vjerovatno je plastičan i neudoban u odnosu na kvalitetne proizvođače, ali će i sigurno poslužiti ako je ispravan i održavan.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.