Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 08:59   #41
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
samo sanjaj.
nećete osvojiti ni 45 mandata.

a nakon izbora se sdp raspada u paramparčad...

ponuda (ti gubiš moderaturu, ja odlazim s foruma) i dalje stoji.

To mi kaže onaj koji sanja 2/3 većinu.
Ma ostat ćeš ti na forumu i kada izgubiš okladu, samo da sipaš sol u ranu.

Smiri malo živce, jesen nije ni počela.
Dotada vrijeme iskoristite za pisanje gospodarskog programa spasa.

Zadnje uređivanje DJTcro : 24.08.2015. at 09:19.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:58   #42
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
samo sanjaj.
nećete osvojiti ni 45 mandata.

a nakon izbora se sdp raspada u paramparčad...

ponuda (ti gubiš moderaturu, ja odlazim s foruma) i dalje stoji.


A onda je svizac zamotao čokoladu...

Što se babi snilo to se babi zbilo.

HDZ gubi izbore.
Stranke sa kojima koalira su beznačajne i njihov doprinos je minoran.
Preostaju mu samo njegovi glasovi, a to nije dovoljno za formiranje vlade.

Bez obzira koliko joj to bilo mrsko, PreSjednica će morati dati mandat za sastavljanje vlade Milanoviću.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:45   #43
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A onda je svizac zamotao čokoladu...

Što se babi snilo to se babi zbilo.

HDZ gubi izbore.
Stranke sa kojima koalira su beznačajne i njihov doprinos je minoran.
Preostaju mu samo njegovi glasovi, a to nije dovoljno za formiranje vlade.

Bez obzira koliko joj to bilo mrsko, PreSjednica će morati dati mandat za sastavljanje vlade Milanoviću.
A s kim je SDP u koaliciji?

HSU koji je non-factor
Laburistima koji su odavno prdnuli u rosu
HNS koji kao stvarna snaga postoji samo tamo kod vas u VŽ i Međimurju i gdje će se morat za taj mali kolač borit protiv Čačićevih reformista

Toliko je SDP siguran u pobjedu da se lovi i Pupovčevih Srba i raznih HSS frakcija, jučer je Milanović išao na noge IDSu i vratio se praznih ruku, a Maras je zivkao i Mirelu Holy. A i glavaševcima se nudi štošta ispod stola, a ovaj dobro poprckuje s hitlerovim vinom i poglavnikom slikama na fejsu.

Bit će prije da ti zamataš čokoladu.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:54   #44
ovo je tema o partiji. ne o hdzu, ne o kgk.
molim vas komentirajte partiju i njezinu koaliciju.

ja kažem da partijski kružok, kako god ga nazvali ('debakl koalicija' bi najbolje stajalo), neće osvojiti više od 45 mandata.

hrabri apologeti partije na moju ponudu nikom ponikoše.
zar nema nikog da prihvatio ovaj dvoboj, pogotovo ako ste tako (samo)uvjereni?

ili niste?

ja iza svoje riječi stojim.
kao i uvijek.

__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:59   #45
Meni je sam paradoks tih kolacija:
HDZ-HSS-HSP AS-HDS-BUZ-ZDS-HSLS-Hrast ... DFR-PIL-ORG-ĐŽŠ-WER-QWE ...
SDP-HNS-IDS-HSU-HLSR-A-HSS-ORaH-HDSS ... IUZ-GRE-POŠ-ČĐŽ-GUH-LOU ...

Koliko treba imati stranaka??? 26328 u svakoj kolaciji.
Treba to zakon zabraniti. Maksimalna kolacija s dvije ili tri stranke.
I prije svega ukinuti sve stranke koje imaju manje od recimo 5.000 članova na državnoj razini izbora.
Ovo je i u jednom i u drugome slučaju uhljebljarenje do daske i gade mi se i jedne i drugi.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 11:54   #46
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Meni je sam paradoks tih kolacija:
HDZ-HSS-HSP AS-HDS-BUZ-ZDS-HSLS-Hrast ... DFR-PIL-ORG-ĐŽŠ-WER-QWE ...
SDP-HNS-IDS-HSU-HLSR-A-HSS-ORaH-HDSS ... IUZ-GRE-POŠ-ČĐŽ-GUH-LOU ...

Koliko treba imati stranaka??? 26328 u svakoj kolaciji.
Treba to zakon zabraniti. Maksimalna kolacija s dvije ili tri stranke.
I prije svega ukinuti sve stranke koje imaju manje od recimo 5.000 članova na državnoj razini izbora.
Ovo je i u jednom i u drugome slučaju uhljebljarenje do daske i gade mi se i jedne i drugi.
Ovaj cirkus odgovara HDZ i SDP koji ne žele promjene u Hrvatskoj !

Isto tako te 2 partije neće napraviti veliku koaliciju pa idu da se izmjenjuju na vlasti !

Zakonom ne treba braniti broj partija već ići na to da na izborima može sudjelovati 8 partija koje sakupe najviše potpisa birača i predlože kandidate na svim izbornim jedinicama !

Slažem se sa koalicijom do 3 partije , jer mi u Hrvatskoj još nemamo stranke !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:03   #47
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
ovo je tema o partiji. ne o hdzu, ne o kgk.
molim vas komentirajte partiju i njezinu koaliciju.

ja kažem da partijski kružok, kako god ga nazvali ('debakl koalicija' bi najbolje stajalo), neće osvojiti više od 45 mandata.

hrabri apologeti partije na moju ponudu nikom ponikoše.
zar nema nikog da prihvatio ovaj dvoboj, pogotovo ako ste tako (samo)uvjereni?

ili niste?

ja iza svoje riječi stojim.
kao i uvijek.

Već su se neki opekli na predsjedničkim , a jedan takav nije držao riječ pa je još tu

Ne bi se ja s tobom kladio, ni ja ne vjerujam da kukuriku može više od 45 , ali isto tako HDZ ne može 2/3 .
Ne bi me čudilo da IDS koalira s PravDom i Čačićem ,a tu je ljevica već dobro amputirana .
Predviđam dvije tkz velike lijeve koalicije
-kukuriku (SDP,HNS,HSU,LABURISTI,A-HSS,HDSS)
-PravDa,Čačić,IDS,Linić,Kajin
..Ako PGS i Orah ne uđu ni u jednu ne vidim kako mogu osvojiti jedan mandat .

Ovakav raskol može samo koristiti HDZu
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:18   #48
Otkad je Čačić lijevi?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:54   #49
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Već su se neki opekli na predsjedničkim , a jedan takav nije držao riječ pa je još tu

Ne bi se ja s tobom kladio, ni ja ne vjerujam da kukuriku može više od 45 , ali isto tako HDZ ne može 2/3 .
Ne bi me čudilo da IDS koalira s PravDom i Čačićem ,a tu je ljevica već dobro amputirana .
Predviđam dvije tkz velike lijeve koalicije
-kukuriku (SDP,HNS,HSU,LABURISTI,A-HSS,HDSS)
-PravDa,Čačić,IDS,Linić,Kajin
..Ako PGS i Orah ne uđu ni u jednu ne vidim kako mogu osvojiti jedan mandat .

Ovakav raskol može samo koristiti HDZu

Upravo suprotno. HDZu trenutna situacija najviše odgovara,a takve 2 koalicije koje ti spominješ Milanoviću najviše koriste. Bilo kakvo daljnje okrupnjavanje ide potencijalno na štetu HDZa.

Trenutno su lijevi glasovi rasuti , osim onih koji odu Milanoviću. Kad bi se ta druga koalicija okupila, većina glasova koji su sada rasuti bi se skupila na hrpu i u nekim jedinicama osvojila mandate koji bi inače sigurno propali.
S obzirom da će u većini izbornih jedinica HDZova lista biti prva, svaki potencijalni prelazak praga im lako moguće šteti i otima mandate.

U svakom slučaju, trenutno rasipanje lijevih glasova Karamarku odgovara. 2 velike lijeve koalicije koje bi praktički sve lijeve glasove pretvorile u mandate mu nikako ne odgovaraju ,a to je ono što ti zazivaš.

----------------------------------------------------------------------
Što se tiče ovoga da će Kukuriku proći s manje od 45 mandata, mislim da ste se dosta preračunali. Evo moje razmišljanje temeljeno na izračunima.

Ako pretpostavimo da će Kukuriku na izborima ostvariti nacionalni rejting od 25.5% , što je po meni realni minimum (2011. HDZ je imao puno teže okolnosti i samostalno osvojio 23%) - HDZova koalicija bi morala ostvariti nacionalni rejting od preko 45% na izborima da bi Kukuriku ostao ispod 45 mandata. I to u slučaju da Kukuriku ide bez IDSa i da IDS u 8.IJ ima rejting od 17%.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:58   #50
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Ovo s debatama za predsjednika je bilo ponavljanje istog tri dana za redom. Trebalo bi, po mom skromnom sudu, organizirati jednu debatu na neutralnom terenu s tri voditelja (HRT, RTL i Nova TV).
Ili tri debate, ali svaku s drugačijom temom. Imali su takve u Britaniji i bilo je vrlo uspješno.
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:03   #51
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
ovo je tema o partiji. ne o hdzu, ne o kgk.
molim vas komentirajte partiju i njezinu koaliciju.

ja kažem da partijski kružok, kako god ga nazvali ('debakl koalicija' bi najbolje stajalo), neće osvojiti više od 45 mandata.

hrabri apologeti partije na moju ponudu nikom ponikoše.
zar nema nikog da prihvatio ovaj dvoboj, pogotovo ako ste tako (samo)uvjereni?

ili niste?

ja iza svoje riječi stojim.
kao i uvijek.

Ti si očito pristran. Gledajući objektivno, vrlo je teško da SDP potone na 45 mandata. Ali još manje moguća je dvotrećinska većina HDZa.
Domoljubna Koalicija će pobijediti, po svim sadašnjim podacima se čini tako. No mislim da će im većina biti ugrožena ako se Kukuriku dobro pripremi.
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:25   #52
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno. HDZu trenutna situacija najviše odgovara,a takve 2 koalicije koje ti spominješ Milanoviću najviše koriste. Bilo kakvo daljnje okrupnjavanje ide potencijalno na štetu HDZa.

Trenutno su lijevi glasovi rasuti , osim onih koji odu Milanoviću. Kad bi se ta druga koalicija okupila, većina glasova koji su sada rasuti bi se skupila na hrpu i u nekim jedinicama osvojila mandate koji bi inače sigurno propali.
S obzirom da će u većini izbornih jedinica HDZova lista biti prva, svaki potencijalni prelazak praga im lako moguće šteti i otima mandate.

U svakom slučaju, trenutno rasipanje lijevih glasova Karamarku odgovara. 2 velike lijeve koalicije mu nikako ne odgovaraju.

----------------------------------------------------------------------
Što se tiče ovoga da će Kukuriku proći s manje od 45 mandata, mislim da ste se dosta preračunali. Evo moje razmišljanje temeljeno na izračunima.

Ako pretpostavimo da će Kukuriku na izborima ostvariti nacionalni rejting od 25.5% , što je po meni realni minimum (2011. HDZ je imao puno teže okolnosti i samostalno osvojio 23%) - HDZova koalicija bi morala ostvariti nacionalni rejting od preko 45% na izborima da bi Kukuriku ostao ispod 45 mandata. I to u slučaju da Kukuriku ide bez IDSa i da IDS u 8.IJ ima rejting od 17%.
Repriza trećesiječanjskih izbora u kojoj bi prošireni Kukuriku bio pandan SDP-HSLS, a Josipović-Čačić pandan četvorki HNS-IDS-LS-HSS nije izgledna.

Okolnosti su potpuno drukčije.

Ovaj drugi lijevi blok, čak i ako se oformi, osim IDS nema realnu snagu, Čačić će nešto uzeti na SZ Hrvatske, a Josipović nek bude sretan ako pređe prag.

Otegotna okolnost tog mogućeg drugog lijevog bloka (reformisti, josipovićevi, IDS, Linić) za razliku od koalicije 4 stranke skopljene krajem 90ih u Poreču je što će se za glasove boriti ne s HDZom jer ne traže glasače od centra nadesno nego od centra nalijevo i otimati glasove SDPu.
U Istri ako ne budu išli skupa, direktni suparnici su IDS i SDP, u Rijeci SDP i Linić, na SZ Hrvatske HNS i Čačić, dok će Josipović bit suparnik SDPu gdje god bude njegova lista.
Kajin neće ni prismrdit ovom ako IDS bude u igri, a i OraH iako bi ih Bauk rado vidio u koaliciji s Ivom i Ratkom neće s njima.

Porečka koalicija je osim toga bila regionalno-centristička s IDSom, HSSom, HNSom koji tada još nije skrenuo u Pusićkinu ultralib ideologiju, LSom. Oni nisu uzmali glasove Budiši i Račanu nego pokrili centar i desni centar, osobito preko HSSa.

Sada toga neće bit, HDZova koalicija je više-manje pokrila sve od centra nadesno, a drugi lijevi blok jedva da ima kapacitet uzet glasove Milanovićevom bloku, kamoli gurat se prema centru.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti

Zadnje uređivanje watrai : 24.08.2015. at 14:37.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:44   #53
Ja ni ne govorim da bi ta druga lijeva koalicija trebala uzet dio HDZovog biračkog tijela.

Ja govorim da bi oformljenjem te druge široke lijeve koalicije praktički bio okupljen cijeli lijevi spektar naše politike (osim ORaHa).
S obzirom na pravilo o 1500 potrebnih potpisa vrlo lako bi se dogodilo da na izbornom listiću imaš Kukuriku,tu drugu koaliciju i ORaH i svi ili gotovo svi lijevi glasovi bi se rasporedili na 3 liste , od kojih bi 2 sigurno prešle prag , a to je iz Milanovićeve perspektive puno bolja situacija od današnje kada samo Kukuriku prelazi prag, a svi ti ostali glasovi su rasuti na liste od 0.5-2%.

Stvar je jednostavno u koncentriranju glasova na hrpe tako da se prijeđe prag. 2 lijeve koalicije i ORaH (kojeg po meni u tom slučaju nitko ne bi shvaćao ozbiljno) bi skupili praktično sve lijeve glasove i maksimalno bi elimimirali rasap lijevih glasova.
Postojale bi 3 lijeve liste, pa bi glasači imali dovoljan izbor, a opet bi ih bilo dovoljno malo da bar 2 pređu prag, za što bi se pobrinulo pravilo o 1500 potpisa.

Milanović bi po mom mišljenju možda trebao i pustit IDS da ide s Josipovićem s ciljem jačanja te koalicije i poticanja drugih stranaka da idu s njima u koaliciju.
Pa i pod cijenu da oduzmu njemu nešto glasova.

Jer većina glasova koju bi koalicija NH-REF-PGS+2-3 manje stranke dobila, Milanovič vjerojatno ni ne može dobiti.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:01   #54
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Ja ni ne govorim da bi ta druga lijeva koalicija trebala uzet dio HDZovog biračkog tijela.

Ja govorim da bi oformljenjem te druge široke lijeve koalicije praktički bio okupljen cijeli lijevi spektar naše politike (osim ORaHa).
S obzirom na pravilo o 1500 potrebnih potpisa vrlo lako bi se dogodilo da na izbornom listiću imaš Kukuriku,tu drugu koaliciju i ORaH i svi ili gotovo svi lijevi glasovi bi se rasporedili na 3 liste , od kojih bi 2 sigurno prešle prag , a to je iz Milanovićeve perspektive puno bolja situacija od današnje kada samo Kukuriku prelazi prag, a svi ti ostali glasovi su rasuti na liste od 0.5-2%.

Stvar je jednostavno u koncentriranju glasova na hrpe tako da se prijeđe prag. 2 lijeve koalicije i ORaH (kojeg po meni u tom slučaju nitko ne bi shvaćao ozbiljno) bi skupili praktično sve lijeve glasove i maksimalno bi elimimirali rasap lijevih glasova.
Postojale bi 3 lijeve liste, pa bi glasači imali dovoljan izbor, a opet bi ih bilo dovoljno malo da bar 2 pređu prag, za što bi se pobrinulo pravilo o 1500 potpisa.

Milanović bi po mom mišljenju možda trebao i pustit IDS da ide s Josipovićem s ciljem jačanja te koalicije i poticanja drugih stranaka da idu s njima u koaliciju.
Pa i pod cijenu da oduzmu njemu nešto glasova.

Jer većina glasova koju bi koalicija NH-REF-PGS+2-3 manje stranke dobila, Milanovič vjerojatno ni ne može dobiti.
Vrlo zanimljiva i istinita analiza. No tada se neka od te dvije velika koalicije (a čini se da će i biti kako si rekao/rekla) mora pobrinuti da uzme i dio glasača HDZu, onih koji su zapravo centar jer im bez toga nema većine.
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:19   #55
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljiva i istinita analiza. No tada se neka od te dvije velika koalicije (a čini se da će i biti kako si rekao/rekla) mora pobrinuti da uzme i dio glasača HDZu, onih koji su zapravo centar jer im bez toga nema većine.
To piše redakcija Telegrama, alias Davor Butković prizivajuci ideolosku sanaderizaciju HDZ-a?

Koje sredisnje glasace je HDZ imao 1990, 1992 i 1995 kad je pobjedjivao na izborima?
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:40   #56
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Ja ni ne govorim da bi ta druga lijeva koalicija trebala uzet dio HDZovog biračkog tijela.

Ja govorim da bi oformljenjem te druge široke lijeve koalicije praktički bio okupljen cijeli lijevi spektar naše politike (osim ORaHa).
S obzirom na pravilo o 1500 potrebnih potpisa vrlo lako bi se dogodilo da na izbornom listiću imaš Kukuriku,tu drugu koaliciju i ORaH i svi ili gotovo svi lijevi glasovi bi se rasporedili na 3 liste , od kojih bi 2 sigurno prešle prag , a to je iz Milanovićeve perspektive puno bolja situacija od današnje kada samo Kukuriku prelazi prag, a svi ti ostali glasovi su rasuti na liste od 0.5-2%.

Stvar je jednostavno u koncentriranju glasova na hrpe tako da se prijeđe prag. 2 lijeve koalicije i ORaH (kojeg po meni u tom slučaju nitko ne bi shvaćao ozbiljno) bi skupili praktično sve lijeve glasove i maksimalno bi elimimirali rasap lijevih glasova.
Postojale bi 3 lijeve liste, pa bi glasači imali dovoljan izbor, a opet bi ih bilo dovoljno malo da bar 2 pređu prag, za što bi se pobrinulo pravilo o 1500 potpisa.

Milanović bi po mom mišljenju možda trebao i pustit IDS da ide s Josipovićem s ciljem jačanja te koalicije i poticanja drugih stranaka da idu s njima u koaliciju.
Pa i pod cijenu da oduzmu njemu nešto glasova.

Jer većina glasova koju bi koalicija NH-REF-PGS+2-3 manje stranke dobila, Milanovič vjerojatno ni ne može dobiti.

I kakva je korist od te druge lijeve koalicije?

IDS u istarsko-riječkoj i ovako sam prolazi, drugdje ne prolazi... Ne isplati mu se davati na listi mjesta josipovicevcima, čačićevcima. linićevcima i PGSovcima, kad mu oni svi zajedno ne mogu donjeti ni 5% u spomenutoj izbornoj jedinici...


Ista stvar je s Čačićem u zagorsko-medjimurskoj izbornoj jedinici... Koliko mu postotaka mogu donjeti Josipovic i istarski autonomaši na sjeveru Hrvatske, a koje ni sam ne može osvojiti... Vrlo malo

Josipovicu u zagrebacko-zapresickoj takodjer ne mogu puno pomoci ni Gazimir ni IDSovci... Bolje mu je izadje sam...

U primorsko-karlovackoj, novozagrebacko-turopoljsko-banovinskoj, te prigorsko-podravskoj izbornoj jedinici navedena koalicija ne moze prijeci prag. U slavonskim i dalmatinskim izbornim jedinicama ne moze ga prijeci ni da u koaliciju dobije Orah, eventualno u splitsko-dubrovackoj ako bi na koaliranje nagovorili sotoniziranog svecenika Drug Dona.


Citao sam svojedobno na ovim stranicama kad su se Ostric, Stagedriver i ostali ovdasnji ljevičari nasladjivali kad je HDSSB izlazio iz Saveza za Hrvatsku (sto je znacillo njegov raspad) jer u slavonskim izbornim jedinicama i ovako sam moze prijeci prag... A znamo sto je Ivan Gundulić svojedobno napisao...

Sad se nasladjujem ja gledajuci kako forumski ljevičari sklapaju razno-razne koalicije, ne bi li sto vise "ublazili" neumitan poraz koji ih ceka...

Na zalost on nece biti ispod 45 mandata i povući postizborni raspad nasljednice SKH-a kako neki ovdje pišu (jer u Hravtskoj je danas a i uvijek 25% ljudi je jugonostalgicno, protitovski i proliberalno raspolozeno, a takvi su u pravilu najvicniji izlasku na izbore) , medjutim bit će sladak, pogotovo nakon pokuaja ideoloskog preodgajanja nacije od strane Jovanovica, Stulhofera, Frljica, Matanica, Mile Keka i ostalog sljama koji je tijekom prethodne 4 godine uzivao punu partijsku (najvise financijsku) podrsku...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:10   #57
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljiva i istinita analiza. No tada se neka od te dvije velika koalicije (a čini se da će i biti kako si rekao/rekla) mora pobrinuti da uzme i dio glasača HDZu, onih koji su zapravo centar jer im bez toga nema većine.


HDZ trenutno ne drži centar , odnosno možda drži manji dio. Vrhunac nezadovoljstva vladom je bio prošle godine na jesen baš uoči predsjedničkih izbora. Paralelno s tim je bilo vrijeme najveće prednosti i dominacije HDZa. Točan broj ljudi koji su spremni glasati ciljano ZA HDZ imaš u 1. krugu predsjedničkih izbora - 37.5% i to je bila Kolinda koja je vjerojatno puno "prijateljskiji" kandidat biračkom tijelu. Taj je postotak u najboljem slučaju ostao isti, ako ne i pao. Vjerojatno je negdje 34-37%.

Većina Karamarkovog predsjednikovanja HDZom je protekla u teškoj ideološkoj retorici, borbi protiv komunista i jugoslavena, proglašavanje antihrvata i slično. To nisu teme koje su od većeg interesa umjerenim biračima , nego ekonomija i slične teme. A oni se takvih tema ne dotiču, vjerojatno ciljano.
Jer kad se dotaknu ekonomske teme , bez obzira što netko rekao , Milanović može reći "Ostvarili smo gospodarski rast,rast industrije,izvoza,građevine,potrošnje,najbolja turistička sezona u povijesti..." dok Karamarko može reći "Imamo plan." . No kad pitaš gdje je plan "A nećemo ga još pokazat, ali imamo plan."

Tako da, iako HDZ vjerojatno ima nekakav plan, to bi zvučalo prilično neuvjerljivo kad Milanović može pokazat konkretne brojeve.

To ne znači da su Milanovićevi rezultati spektakularni, ali da ti netko sad u ovom trenutku dođe i kaže na prepad - "Sutra su izbori." - dakle bez ikakve kampanje, Milanović ipak ima nešto pokazati u ovom trenutku dok Karamarko ima rečenicu "Vjerujte , imam plan."


Karamarko i Milanović oboje moraju napraviti iskorak prema centru , s tim da je Milanović već s nekoliko koraka i poteza krenuo i trenutno ima inicijativu.
Čak imam osjećaj da možda trenutno bolje stoji među umjerenima od Karamarka.

Kao što vidimo , HDZa nema previše u medijima trenutno, Karamarka pogotovo.
Oni su vjerojatno odlučili čekati objavu datuma izbora i nakon toga krenuti u ofenzivu.


Da zaključim - moj je dojam da je trenutno HDZ ima prednost u rejtingu, ali trend i inicijativa su , bar trenutno , na Milanovićevoj strani.

Iako, Milanović bi morao odraditi doslovno savršenu kampanju da bi pobijedio na ovim izborima. Svejedno, sad mu dajem veću šansu za pobjedu (5%) nego što sam davao u siječnju (1%).

To je moje viđenje situacije danas.

Zadnje uređivanje Rok : 24.08.2015. at 16:23.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:26   #58
kaže kolega rok, simpatizer partije - da milanović može reći da je nešto napravio u četiri godine.
a da karamarko može reći samo 'IMAMO PLAN'. i da to NIJE DOVOLJNO da bi se dobili izbori.

???!

ne znam jel me zaje**** il misli ozbiljno?
zbilja ne znam.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:32   #59
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
kaže kolega rok, simpatizer partije - da milanović može reći da je nešto napravio u četiri godine.
a da karamarko može reći samo 'IMAMO PLAN'. i da to NIJE DOVOLJNO da bi se dobili izbori.

???!

ne znam jel me zaje**** il misli ozbiljno?
zbilja ne znam.
I on je simpatiter svoje partij, kao i ti svoje

Samo za razliku od njega ti tu cinjenicu priznajes...

Milanovic je trenutno u ofenzivi (tu je Rok u pravu), matematicki zeli (uz pomoc medija koje kontrolira u 90%tnom iznosu) prikazati neke rezultate svoje vlade...

Ne radi se tu o srednjici ili centru, kako se ovdje pise... Srednjicu ili srednje stranke na hrvatskoj političkoj sceni poldrzava oko 15-18% glasaca... Tu se radi da o motivaciji svog birackog tijela da izadje na izbore...

I tu je SDP postigao odredjen uspjeh, prije svih preko svojih medijskih trabanata itd, itd...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:49   #60
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
kaže kolega rok, simpatizer partije - da milanović može reći da je nešto napravio u četiri godine.
a da karamarko može reći samo 'IMAMO PLAN'. i da to NIJE DOVOLJNO da bi se dobili izbori.

???!

ne znam jel me zaje**** il misli ozbiljno?
zbilja ne znam.

Ja ne skrivam, niti imam razloga, da bih između Milanovića i Karamarka uvijek izabrao Milanovića.

Nije sramota biti politički opredijeljen.


Ako ostatkom posta aludiraš na to da je Milanović 2011. napravio ono što ja kažem da Karamarko sad radi - u pravu si. Ja to uopće ne sporim - Milanoviću je vlast 2011. pala s neba. On je samo sjedio skrštenih ruku i čekao izborni dan , a to je mogao jer ni ukazanje Isusa Krista u društvu Kosorice ne bi HDZu donijelo pobjedu tada. A to je HDZ skrivio sebi sam.

Zadnje uređivanje Rok : 24.08.2015. at 17:03.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.