Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Kakvo imate mišljenje prema Tomislavu Karamarku?
Pozitivno 47 10.35%
Negativno 407 89.65%
Glasovatelji: 454. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 18:40   #61
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima jedna stvar, da si recimo moja susjeda i da znaš kao što već susjedi znaju da sam crvena da li bi povraćala kad ja recimo stavim van zastavu za repku i plačem na himnu, pa urlam Hrvatska, pa hodam okolo s Glogoški šalom.
Kato, zlato,
Ti meni tako?
Očito me nisi ni upoznala, ni prepoznala!
Imam ti ja jednu dragu osobu koja sebe smatra izrazitom ljevičarkom. Za mene se zna da sam desničarka. Nas dvije se izrazito volimo, volimo biti skupa. Vrlo ju cijenim. Razgovaramo do u beskraj. U razgovorima se potpuno slažemo. Obično ju na kraju razgovora pitam po čemu je ona ljevičarka, a ja desničarka. Moram ju nazvati da se vidimo. Tada ću ju to izričito pitati. Čak mi se u nekim mišljenjima doimlje da je desnije od mene.
Vjerujem, ako bi se ti i ja srele, bilo bi nam vrlo ugodno.
Jedino štu kod ljudi ne podnosim to su nepoštenje, lažljivost i socijalna neosjetljivost. S osobama koje imaju te osobine nemam nikakva posla, samo uljudni Dobar dan.
Sračno te pozdravljam.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 28.09.2015., 18:40   #62
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima jedna stvar, da si recimo moja susjeda i da znaš kao što već susjedi znaju da sam crvena da li bi povraćala kad ja recimo stavim van zastavu za repku i plačem na himnu, pa urlam Hrvatska, pa hodam okolo s Glogoški šalom.
moj susjed je bio komunista
ne nekakva faca ali je bio u partiji
onda
i sada
kako je onda poštivao blagdane i državne praznike - to radi i sada
ostali pomeću zastava kada vide njega

pa je susjed u onim izborima 2009-te došal za šefa sela. Tada je prvi puta od kako je Hrvatska u selu - okićen bor za Božić. Do tada su "šefovi sela" bili - HDZ.

To za one koji se love na simbole
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 28.09.2015., 19:27   #63
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Kato, zlato,
Ti meni tako?
Očito me nisi ni upoznala, ni prepoznala!
Imam ti ja jednu dragu osobu koja sebe smatra izrazitom ljevičarkom. Za mene se zna da sam desničarka. Nas dvije se izrazito volimo, volimo biti skupa. Vrlo ju cijenim. Razgovaramo do u beskraj. U razgovorima se potpuno slažemo. Obično ju na kraju razgovora pitam po čemu je ona ljevičarka, a ja desničarka. Moram ju nazvati da se vidimo. Tada ću ju to izričito pitati. Čak mi se u nekim mišljenjima doimlje da je desnije od mene.
Vjerujem, ako bi se ti i ja srele, bilo bi nam vrlo ugodno.
Jedino štu kod ljudi ne podnosim to su nepoštenje, lažljivost i socijalna neosjetljivost. S osobama koje imaju te osobine nemam nikakva posla, samo uljudni Dobar dan.
Sračno te pozdravljam.
Ljubavi ja te ne smatram desničarkom nego HDZ-ovkom To ti nema baš puno zajedničkog.
Naravno da bi se slagale, samo određene stvari ne spominješ ili okrećeš na zajebanciju.
Pozdrav.
KatarinaRi is offline  
Old 28.09.2015., 19:32   #64
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ljubavi ja te ne smatram desničarkom nego HDZ-ovkom To ti nema baš puno zajedničkog.
Naravno da bi se slagale, samo određene stvari ne spominješ ili okrećeš na zajebanciju.
Pozdrav.
Ovo što sam ti napisala je ozbiljno mišljeno i napisano, a tvoje je da me cijeniš po svojim uzusima.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 28.09.2015., 20:41   #65
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ovo kaj on priča se ne razlikuje od birtijaških priča
u smislu ne valja ovo, ne valja ono
za razliku od tebe i mene kaj ovdje možemo laprdati kaj god oćemo on je političra, sabornik, predsjednik jedne od dvije najveće stranke u RH i jako bi volio dobiti izbore
na osnovu ovoga?
Ali kaj bi ti da kaže?
To kaj je on političar i saborski zastupnik (zapravo, u ovom trenutku nije ni to) ne znači da može napravit neš pametnije osim pričat neš. Isto ko ti i ja.
A kritika prethodnika je u civiliziranom svijetu uhodan način prikupljanja glasova, nije to tu izumljeno.
A kad imaš prethodnika kojeg fakat imaš za kaj kritizirat, on sam ti je pol posla odradio
Quote:
nakon što Predsjednica raspiše datum - kada trebaju izaći liste sa kandidatima?
E to ti ne znam, ne bavim se preveč tim izbornim tehnikalijama.
Blank Page is online now  
Old 28.09.2015., 20:45   #66
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Ali kaj bi ti da kaže?
To kaj je on političar i saborski zastupnik (zapravo, u ovom trenutku nije ni to) ne znači da može napravit neš pametnije osim pričat neš. Isto ko ti i ja.
A kritika prethodnika je u civiliziranom svijetu uhodan način prikupljanja glasova, nije to tu izumljeno.
A kad imaš prethodnika kojeg fakat imaš za kaj kritizirat, on sam ti je pol posla odradio

E to ti ne znam, ne bavim se preveč tim izbornim tehnikalijama.
ništa ja ne bi
sve OK kaj pišeš

sam ne znam na osnovu čega onda glasati za njih
što ne znači da dajem glas SDP-u
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 28.09.2015., 20:50   #67
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Ali kaj bi ti da kaže?
To kaj je on političar i saborski zastupnik (zapravo, u ovom trenutku nije ni to) ne znači da može napravit neš pametnije osim pričat neš. Isto ko ti i ja.
A kritika prethodnika je u civiliziranom svijetu uhodan način prikupljanja glasova, nije to tu izumljeno.
A kad imaš prethodnika kojeg fakat imaš za kaj kritizirat, on sam ti je pol posla odradio

E to ti ne znam, ne bavim se preveč tim izbornim tehnikalijama.
To što je političar i saborski zastupnik daje mu za OBAVEZU i pravo da radi za dobrobit ove države i naroda...

On je izabrao da ima pravo doći par puta u Sabor i za to mjesečno inkasirati 18k kn...dok vodi privatnu stranku...

Ignorancija i stupanja opravdavanja neradnika i uhljeba Karamarka mi je fascinantna...

Imao je opciju predlaganja zakona,amandmana,riješenja preko raznih odbora...općenito,mogao je davati konkretne mjere i ako bi iste bile odbijene upozoravati na štetnost toga i davati projekcije koje bi pokazale pozitivne rezultate njegovih predloženih mjera...

Umjesto toga izabrao je kokošarenje,nerad i brigu za vlastiti džep...dok s druge strane ima obraza lupetati o neradu...

Posebno mi se gadi takva sorta ljudi...

I ti to braniš...fuj

Po milijunti puta,ako si ikada radio u realnom sektoru zapitaj se samo jedno,koliko bi takav radio kod iole ozbiljnog privatnika i to ne za plaću od 18k kn nego za trećinu te plaće...koja budala bi plaćala takvog neradnika?
McAucliffe is offline  
Old 28.09.2015., 20:55   #68
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ništa ja ne bi
sve OK kaj pišeš

sam ne znam na osnovu čega onda glasati za njih
što ne znači da dajem glas SDP-u
Pa ti ničeg, očito ti nećeš ni glasat za njih
Blank Page is online now  
Old 28.09.2015., 21:00   #69
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Imao je opciju predlaganja zakona,amandmana,riješenja preko raznih odbora...općenito,mogao je davati konkretne mjere i ako bi iste bile odbijene upozoravati na štetnost toga i davati projekcije koje bi pokazale pozitivne rezultate njegovih predloženih mjera...
Zakazujem sastanak za ravno 4 godine.
Po prilici ću onda ja tebi citirat ovaj tvoj post i pitat "a zakaj oporba niš ne radi"? A jedini odgovor koji ćeš imat je "pa nije oporba vlast. zato i jesu tzv. oporba". Imaš 4 godine da smisliš još neki odgovor.
Blank Page is online now  
Old 28.09.2015., 21:06   #70
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Zakazujem sastanak za ravno 4 godine.
Po prilici ću onda ja tebi citirat ovaj tvoj post i pitat "a zakaj oporba niš ne radi"? A jedini odgovor koji ćeš imat je "pa nije oporba vlast. zato i jesu tzv. oporba". Imaš 4 godine da smisliš još neki odgovor.
Cakano...iako,ovaj odgovor sve jasno pokazuje,kao i rezanje moga posta...

Za razliku od tebe,ja svoju politiku niti partiju nemam...

Niti želim pljunuti na sebe,svoju riječ i obraz braneći neradnike i uhljebe...

Čast i obraz je jedino što čovjek ima...i to je kodeks po kojem se živi cijeli život...

A ne prodaje se za obranu lopovsko kriminalne političke opcije koju netko privatno preferira...

Ja svakoga u životu mogu pogledati u oči i pružiti mu ruku...

Ti s druge strane braniš neradnike,uhljebe i poltrone...iako podosta slabo jer ti je vrhunac te "obrane" rezanje tuđih postova i insinurianje da su i drugi kao ti,pa će istim metodama braniti preferabilnu partiju...

I za kraj,samo da primjetim,pošto sam dugo na forumu...

Oni koji danas brane Karamarka debilanama tipa da ništa ne može učiniti su napadali i sprdali Milanovića u oporbi...



A za neradničke ignorante,samo još jednom:


Po milijunti puta,ako si ikada radio u realnom sektoru zapitaj se samo jedno,koliko bi takav radio kod iole ozbiljnog privatnika i to ne za plaću od 18k kn nego za trećinu te plaće...koja budala bi plaćala takvog neradnika?
McAucliffe is offline  
Old 28.09.2015., 22:12   #71
Novinar Krešić na Twitteru javlja da Karamarko sutra ide u posjet Prevlaci. Naravno, širenje panike.

Ako je istina onda je upravo probio još jedno dno svih dna.
ViktorViktorija is offline  
Old 28.09.2015., 22:29   #72
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Pa ti ničeg, očito ti nećeš ni glasat za njih
pa fakat imam problem

Sve 5 kaj jesu neke stvari doveli u red, sadašnja Vlada, ali imam zamjerki, i to ozbiljnih a i neki mi nikak ne leže i ne želim ih vidjeti u idućoj Vladi.
HDZ ? ne da se nije promijenio neg i dalje skuplja čudnu ekipu a nemaju ništa za ponuditi - osim floskula
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 28.09.2015., 22:30   #73
Quote:
Markoni kaže: Pogledaj post
Ovo ni pas maslom ne bi pojeo.

Ostalo neću ni komentirati, koristi frazetine kao i njegovi apologeti ovdje na forumu. Doslovno, bez ijedne konkretne mjere. Nema ničeg. Nula.

Opet ću ponoviti, ako na vlast dođe nepravomoćno osuđena kriminalna organizacija (s bivšim premijerom ratnim profiterom na slobodi), bez gospodarskog programa i s ovom ekipom predvođenom Tomicom kao novim premijerom onda smo stvarno prokopali dno ispod dna.
Oladi malo, ko da si ti neki faktor pa sve mora biti dok ti nervozno dreknes. Sve ce doci u svoje vrijeme.

Quote:
Markoni kaže: Pogledaj post
Neki hebeni mazohista u meni bi to i htio jer meni se neće u životu ništa promijeniti ali bi htio da se konačno uvjerimo u totalni krah ovog projekta države Hrvatske.
I komsije isto! Pa se onda mozete tjesiti skupa, lakse ce te podnijeti bolu neprebolnu.
Plavobili is offline  
Old 28.09.2015., 22:31   #74
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Novinar Krešić na Twitteru javlja da Karamarko sutra ide u posjet Prevlaci. Naravno, širenje panike.

Ako je istina onda je upravo probio još jedno dno svih dna.
A tebe baš ono nimalo nije sram nekad?

RTL je objavio današnju izjavu Ranka Ostojića o tome kako se na Prevlaci uređuje smještaj za policiju (malo čudno da to radi civilna zaštita, DUZS, vatrogasci) al ajde nek mu bude, a onda emitirao njegovu vlastitu izjavu o tome kako je na Prevlaci spreman prihvatni centar.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...te-to-direktno
Quote:
Na novinarski upit potvrdio je da je prije nekoliko danas Hrvatska započela s pripremama za mogućnost da se izbjeglička ruta otvori i na jugu Hrvatske.

Po njegovim riječima, ako zatreba za prihvat izbjeglica spreman je prihvatni centar na Prevlaci, a riječ je o vojnim objektima koji imaju svu potrebnu infrastrukturu.

Također je izrazio uvjerenje da će, ako eventualno dođe do takvog razvoja situacija, Hrvatska ostvariti puno bolju komunikaciju s Crnom Gorom nego što je sada ima s Srbijom.

"Nema potrebe da sada o tome govorimo. Tamo nemamo još niti jednu osobu niti ja ikoga pozivam da tamo dođe. Kamo sreće da sve ono što smo dolje u Prevlaci pripremili ne bude uopće aktivirano", poručio je Ostojić.
I onda kad je s juga stiglo negodovanje, odmah se okreće ploča i tvrdi da se na Prevlaci gradi policijska baza (potencijalna) i da će se južna granica braniti pod svaku cijenu.

Prije toga je kukuriku gradonačelnik Dubrovnika taj grad proglasio otvorenim za imigrante te se ogradio od izjava župana koji je jasno poručio da u DNŽ ne želi imigrante.
Al se Vlahušić danas mora osjećat kao budala.

Jadno i prozirno. Kukuriku style.
watrai is offline  
Old 28.09.2015., 23:39   #75
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
A tebe baš ono nimalo nije sram nekad?

RTL je objavio današnju izjavu Ranka Ostojića o tome kako se na Prevlaci uređuje smještaj za policiju (malo čudno da to radi civilna zaštita, DUZS, vatrogasci) al ajde nek mu bude, a onda emitirao njegovu vlastitu izjavu o tome kako je na Prevlaci spreman prihvatni centar.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...te-to-direktno

I onda kad je s juga stiglo negodovanje, odmah se okreće ploča i tvrdi da se na Prevlaci gradi policijska baza (potencijalna) i da će se južna granica braniti pod svaku cijenu.

Prije toga je kukuriku gradonačelnik Dubrovnika taj grad proglasio otvorenim za imigrante te se ogradio od izjava župana koji je jasno poručio da u DNŽ ne želi imigrante.
Al se Vlahušić danas mora osjećat kao budala.

Jadno i prozirno. Kukuriku style.
Ukratko receno: kalkulirali su sa vise mogucih scenarija, puno toga je u igri i zato su muljali jedni ovo, drugi ono, ali sada je odluka pala:
branimo "juzni front", kako ga je nazvao Ostojic .
Ocito je konacnu odluku donio danas Milanovic osobno i garantira za nju, sad nema vise uzmaka.
Ali vjerojatno nece niko ni doc tim putem.
Miss_Fine is offline  
Old 29.09.2015., 01:22   #76
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
A tebe baš ono nimalo nije sram nekad?

RTL je objavio današnju izjavu Ranka Ostojića o tome kako se na Prevlaci uređuje smještaj za policiju (malo čudno da to radi civilna zaštita, DUZS, vatrogasci) al ajde nek mu bude, a onda emitirao njegovu vlastitu izjavu o tome kako je na Prevlaci spreman prihvatni centar.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...te-to-direktno

Quote:
Na novinarski upit potvrdio je da je prije nekoliko danas Hrvatska započela s pripremama za mogućnost da se izbjeglička ruta otvori i na jugu Hrvatske.

Po njegovim riječima, ako zatreba za prihvat izbjeglica spreman je prihvatni centar na Prevlaci, a riječ je o vojnim objektima koji imaju svu potrebnu infrastrukturu.

Također je izrazio uvjerenje da će, ako eventualno dođe do takvog razvoja situacija, Hrvatska ostvariti puno bolju komunikaciju s Crnom Gorom nego što je sada ima s Srbijom.

"Nema potrebe da sada o tome govorimo. Tamo nemamo još niti jednu osobu niti ja ikoga pozivam da tamo dođe. Kamo sreće da sve ono što smo dolje u Prevlaci pripremili ne bude uopće aktivirano", poručio je Ostojić.
I onda kad je s juga stiglo negodovanje, odmah se okreće ploča i tvrdi da se na Prevlaci gradi policijska baza (potencijalna) i da će se južna granica braniti pod svaku cijenu.

Prije toga je kukuriku gradonačelnik Dubrovnika taj grad proglasio otvorenim za imigrante te se ogradio od izjava župana koji je jasno poručio da u DNŽ ne želi imigrante.
Al se Vlahušić danas mora osjećat kao budala.

Jadno i prozirno. Kukuriku style.
Ovo stvarno vise nije normalno, ode partija skroz na kvasinu. Pa oni nemaju pojma, niti imaju ikakve kontrole, sto im se u vladi desava, a kamo li u drzavi. Mijenjaju misljenja i odluke ko carape, ne zna lijeva sto radi desna; ovakva kaosa i dilentatizma nema ni u najzadnjim azijskim pasalucima.

Milost i providnost Božija da smo u NATO i EU, i Kolinda predsjednica, pa koliko god prolupali, ipak ne mogu polupati sve do kraja. Ipak, bojim se da ce stete, za ovih par mjeseci dok ne budu pometeni, biti jezive.
Plavobili is offline  
Old 29.09.2015., 07:28   #77
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Cakano...iako,ovaj odgovor sve jasno pokazuje,kao i rezanje moga posta...

Za razliku od tebe,ja svoju politiku niti partiju nemam...

Niti želim pljunuti na sebe,svoju riječ i obraz braneći neradnike i uhljebe...

Čast i obraz je jedino što čovjek ima...i to je kodeks po kojem se živi cijeli život...

A ne prodaje se za obranu lopovsko kriminalne političke opcije koju netko privatno preferira...

Ja svakoga u životu mogu pogledati u oči i pružiti mu ruku...

Ti s druge strane braniš neradnike,uhljebe i poltrone...iako podosta slabo jer ti je vrhunac te "obrane" rezanje tuđih postova i insinurianje da su i drugi kao ti,pa će istim metodama braniti preferabilnu partiju...

I za kraj,samo da primjetim,pošto sam dugo na forumu...

Oni koji danas brane Karamarka debilanama tipa da ništa ne može učiniti su napadali i sprdali Milanovića u oporbi...



A za neradničke ignorante,samo još jednom:


Po milijunti puta,ako si ikada radio u realnom sektoru zapitaj se samo jedno,koliko bi takav radio kod iole ozbiljnog privatnika i to ne za plaću od 18k kn nego za trećinu te plaće...koja budala bi plaćala takvog neradnika?
Za post i stav,

Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ovo stvarno vise nije normalno, ode partija skroz na kvasinu. Pa oni nemaju pojma, niti imaju ikakve kontrole, sto im se u vladi desava, a kamo li u drzavi. Mijenjaju misljenja i odluke ko carape, ne zna lijeva sto radi desna; ovakva kaosa i dilentatizma nema ni u najzadnjim azijskim pasalucima.

Milost i providnost Božija da smo u NATO i EU, i Kolinda predsjednica, pa koliko god prolupali, ipak ne mogu polupati sve do kraja. Ipak, bojim se da ce stete, za ovih par mjeseci dok ne budu pometeni, biti jezive.

A za ovaj izbljuvak jedan veliki
Smotani2 is offline  
Old 29.09.2015., 08:00   #78
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
pa fakat imam problem

Sve 5 kaj jesu neke stvari doveli u red, sadašnja Vlada, ali imam zamjerki, i to ozbiljnih a i neki mi nikak ne leže i ne želim ih vidjeti u idućoj Vladi.
HDZ ? ne da se nije promijenio neg i dalje skuplja čudnu ekipu a nemaju ništa za ponuditi - osim floskula
Davnih dana obećavao je HDZ da će gospodarstvo biti u žiži zajednice, da će kampanja biti vezana isključivo za gospodarski oporavak Hrvatske.

Sad, kad je do nje došlo, HDZ bi puhao u tikvu i sa vragom, samo da se ne priča o gospodarstvu.

Iz Tomičinog trabunjanja sam shvatio da na jugu moramo reći stop, a na sjeveru, neka nam Mađari i Srbija nabijaju klinove u kotače, nema veze. Pa bismo malo zatvorili i malo otvorili, čuvali bismo ali bismo i propuštali. Bili bismo tovoreni ali bismo i zatvorili. I sve to govori poznati lovac na "Indijance" iz Varšavske.

Quote:
....Istodobno ćemo raditi na racionalizaciji i digitalizaciji državne uprave. Sigurno ćemo ukinuti veliki broj agencija i zavoda koji su služili samo za sinekure. Izradili smo katalog - 50 razvojno-investicijskih projekata. Nekoliko ih je strateških - na europskoj razini. Realizirat ćemo ih novcem iz EU fondova - pregovaramo s mnogim investitorima....
Kad vidimo brojke iz Knina, 100.000 gostiju, 45.000 kn prijavljenog prometa, čini mi se da će fiskalizacija biti prva žrtva "digitalizacije na HDZ način".
komutator is online now  
Old 29.09.2015., 10:25   #79
Predsjednica države Kolinda Grabar-Kitarović sljedeći će tjedan objaviti datum izbora, doznaje se iz Ureda predsjednice.

No Jutarnji list piše da će predsjednica to učiniti već u ponedjeljak. U petak se vraća iz New Yorka, a tijekom vikenda trebala bi obaviti konzultacije s predsjednicima parlamentarnih stranaka.
Izbori se moraju održati do kraja studenoga.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 29.09.2015., 10:29   #80
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
****Milost i providnost Božija da smo u NATO i EU, i Kolinda predsjednica, pa koliko god prolupali, ipak ne mogu polupati sve do kraja. Ipak, bojim se da ce stete, za ovih par mjeseci dok ne budu pometeni, biti jezive.
A NATO i EU su do sada pomogli - kako?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.