Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite: U slučaju novih izbora, kako će glasati 300.000 MOSTovih glasača?
Većina će opet glasati za MOST 30 37.97%
Većina će glasati za SDP 13 16.46%
Većina će glasati za HDZ 2 2.53%
Većina će glasati za Živi zid 5 6.33%
Glasovi će se raspodijeliti ravnomjerno 11 13.92%
Većina neće izaći na birališta 18 22.78%
Glasovatelji: 79. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 11:29   #1
MOST nezavisnih lista (zbirna tema) II

Nastavak rasprave s prethodne teme

https://www.forum.hr/showthread.php?p=56329503

Oni koji nisu trebali bi pročitat Pravila pdf.Politika https://www.forum.hr/showthread.php?t=66911


Rezultate prošle ankete zaključane 23.1.2016. u 15 sati možete pogledati na sljedećem linku.

Zadnje uređivanje klonka : 23.01.2016. at 17:21. Reason: anketa
JustOnPaper is offline  
Old 25.11.2015., 11:35   #2
Prvi!

Sa FB-a:
MOST nezavisnih lista

"Važan je gospodarski razvoj Hrvatske, a ne ideološka načela. Most ne odugovlači s pregovorima, već pokušava građanima pokazati da se politički dijalog u Hrvatskoj promijenio nakon 20 godina - dosad se nakon izbora raspravljalo samo o pozicijama, a sada se po prvi puta raspravlja o tome što će se napraviti u sljedeće četiri godine", rekao je Božo Petrov.

Mediji i politički protivnici pokušavaju srušiti Most, ali ne uspijevaju, a svi oni koji prigovaraju ovakvom obliku zapravo su protiv reformi i ne mogu razmišljati drugačije nego kako su razmišljali posljednjih 20 godina, smatra Petrov.

Čelnik Mosta potvrdio je da su uključili u pregovore zahtjev da se proglasi isključivi gospodarski pojas na hrvatskoj polovici Jadrana.
MOSTobran is offline  
Old 25.11.2015., 12:48   #3
http://direktno.hr/en/2014/direkt/31745/Za%C5%A1to-Zmajlovi%C4%87-i-Pejnovi%C4%87-nisu-ve%C4%87-u-Re

http://direktno.hr/en/2014/direkt/31...svi-dokazi.htm



Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost nije imao razloga seliti se iz državnih prostora u Zagreb Tower. Troškovi zakupa u ovom privatnom poslovnom neboderu su za 29,6 posto veći nego su bili na zagrebačkom Ksaveru. U preuređenje ureda na Ksaveru, Fond je od 2007. već uložio 24,2 milijuna kuna, a na novoj lokaciji nema mjesta za arhiv Fonda. Osim toga, država samo u kompleksu na Ksaveru na raspolaganju ima dodatnih 778 državnih kvadrata koje nitko ne koristi, a koji bi mogli zadovoljiti potrebe Fonda.

Zaključak je to Izvještaja Državnog ureda za reviziju o obavljenoj financijskoj reviziji Fonda za zaštitu okoliša za 2014. godinu. Revizija je češljala poslovanje Fonda gotovo punih pet mjeseci, od konca ožujka do polovine kolovoza.

Njezin nalaz u potpunosti potvrđuje navode Slobodne Dalmacije, koja je prije godinu dana prva objavila detalje tajnog ugovora Ministarstva za zaštitu okoliša i Fonda sa Zagreb Towerom, te ustvrdila da je selidba iz povoljnih državnih prostora u privatni poslovni neboder najskuplja i najnepovoljnija varijanta rješavanja pitanja radnog prostora. Umjesto Zagreb Towera, "Slobodna" je predlagala korištenje postojećih državnih prostora koji zjape prazni, a koji bi se, kao dugoročno rješenje, mogli preurediti i prenamijeniti za hrvatske okolišne institucije.

Takav su plan imali HDZ-ovci Branko Bačić i Mario Šiljeg dok su bili ministar i ravnatelj Agencije za zaštitu okoliša u vrijeme Vlade Jadranke Kosor. Takav je plan imala i tadašnja SDP-ova ministrica Mirela Holy na startu mandata Vlade Zorana Milanovića, koja je čak od Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom dobila državnu zgradu u Krajiškoj ulici za tu namjenu, te osigurala dio sredstava od jednog američkog fonda za zaštitu okoliša. Tek s dolaskom Mihaela Zmajlovića plan Ministarstva se mijenja, i kao najbolja opcija počinje se promovirati zakup privatnog prostora.

Izvještaj o obavljenoj reviziji ovih je dana dostavljen Fondu na očitovanje, nakon čega će se uputiti u Sabor. U njemu se detaljno opisuju financijski uvjeti koje je Fond imao prije u državnom prostoru na Ksaveru, i koje ima nakon što se prošle godine u listopadu preselio u Zagreb Tower.

Na Ksaveru je koristio prostor od 3768 metara četvornih, od čega je 2830 kvadrata bilo u državnom vlasništvu, koji su korišteni bez naknade, uz plaćanje pričuve od 26 kuna po metru četvornome, odnosno 882.960 kuna na godišnjoj razini.

Ukupni troškovi na Ksaveru Fond su koštali 4,2 milijuna kuna, odnosno 92,45 kuna po metru četvornome. Selidbom u Zagreb Tower situacija se mijenja, i to na štetu Fonda, a ukupni troškovi rastu gotovo za trećinu, odnosno za 29,6 posto. Za 5452 metra četvorna Fond Zagreb Toweru u pet godina treba platiti 4,18 milijuna eura, odnosno 15,87 eura po metru četvornome.


MOST sigurno ima odgovore za ovo...
__________________
...
ivan.iv is offline  
Old 25.11.2015., 13:18   #4
Kakve to ima veze s mostom?
trashet is offline  
Old 25.11.2015., 15:01   #5
po mojem skromnom misljenju...

dosadasnji ponasanje mosta pokazuje da su oni sami ili ostali potpuno iznenadjeni uspjehom koji su ostvarili ili su pak toliko neozbiljni da su najveci balon u Hrvatskoj do sad.

zasto?

oni se tek sad, nakon izbora, medju sobom idu dogovarati koje su to reforme oko kojih ce pregovarati sa dvije najvece stranke. ocito nisu napravili domacu zadacu pripreme sto nakon izbora. jedina dva razloga koja se ja mogu sjetiti su ili da nisu niti u snu sanjali takav uspjeh ili da su jednostavno aljkavi i ad hoc kampanjski nastrojeni.

svejedno mi je tko ce s kim i kako jer nit sam iciji glasac nit me previse zanima tko je na vlasti, ali cini mi se da su vec potrosili poprilican kredit kod ljudi jer, za moj pojam, ovo je prilicno neodgovorno ponasanje.
forumhrusername is offline  
Old 25.11.2015., 15:18   #6
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
po mojem skromnom misljenju...

dosadasnji ponasanje mosta pokazuje da su oni sami ili ostali potpuno iznenadjeni uspjehom koji su ostvarili ili su pak toliko neozbiljni da su najveci balon u Hrvatskoj do sad.

zasto?

oni se tek sad, nakon izbora, medju sobom idu dogovarati koje su to reforme oko kojih ce pregovarati sa dvije najvece stranke. ocito nisu napravili domacu zadacu pripreme sto nakon izbora. jedina dva razloga koja se ja mogu sjetiti su ili da nisu niti u snu sanjali takav uspjeh ili da su jednostavno aljkavi i ad hoc kampanjski nastrojeni.

svejedno mi je tko ce s kim i kako jer nit sam iciji glasac nit me previse zanima tko je na vlasti, ali cini mi se da su vec potrosili poprilican kredit kod ljudi jer, za moj pojam, ovo je prilicno neodgovorno ponasanje.
Od cijelog tvog posta mi nije jasno zasto se zamaras cijelim tim procesom i donosenjem suda sta je (ne)odgovorno ako nisi uopce glasovao
velmi is offline  
Old 25.11.2015., 16:50   #7
odličan osvrt Bartolovićke na MOST i njihove pregovore s HDZ i SDP-om. Još uvijek ne znaju bi li piškili ili kakili. http://www.forum.tm/vijesti/kruzni-tok-na-mostu-3724
lika daroš is offline  
Old 25.11.2015., 17:19   #8
Quote:
lika daroš kaže: Pogledaj post
odličan osvrt Bartolovićke na MOST i njihove pregovore s HDZ i SDP-om. Još uvijek ne znaju bi li piškili ili kakili. http://www.forum.tm/vijesti/kruzni-tok-na-mostu-3724
Svatko tko se poziva na Petrinu i 75% a u isto vrijeme ne citira komentar od Petrova koji to demantira ide u smjeru razbijanja, što i ne čudi:

"Portal Forum.tm financijski podupire Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Agencija za elektroničke medije"

Danas sam na nekoliko portala vidio kako se pozivaju na taj članak, ali samo u jednom slučaju su spomenute obje strane. Medijska manipulacija, pretežno navijanje ulijevo. Mene zanima tko to bolje poznaje situaciju u mostu od Petrova?
goranfr is offline  
Old 25.11.2015., 18:03   #9
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
po mojem skromnom misljenju...

dosadasnji ponasanje mosta pokazuje da su oni sami ili ostali potpuno iznenadjeni uspjehom koji su ostvarili ili su pak toliko neozbiljni da su najveci balon u Hrvatskoj do sad.

zasto?

oni se tek sad, nakon izbora, medju sobom idu dogovarati koje su to reforme oko kojih ce pregovarati sa dvije najvece stranke. ocito nisu napravili domacu zadacu pripreme sto nakon izbora. jedina dva razloga koja se ja mogu sjetiti su ili da nisu niti u snu sanjali takav uspjeh ili da su jednostavno aljkavi i ad hoc kampanjski nastrojeni.

svejedno mi je tko ce s kim i kako jer nit sam iciji glasac nit me previse zanima tko je na vlasti, ali cini mi se da su vec potrosili poprilican kredit kod ljudi jer, za moj pojam, ovo je prilicno neodgovorno ponasanje.
nisu ostali iznenađeni uspjehom, očekivali jesu, možda koji mandat manje ali to je manje više tu

ono što su svi iznenađeni nije broj mandata MOST-a nego to što NITKO nije očekivao da će HDZ/SDP biti izjednačeni i da će MOST dobiti "ulogu" koju je dobio
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 25.11.2015., 18:31   #10
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nisu ostali iznenađeni uspjehom, očekivali jesu, možda koji mandat manje ali to je manje više tu

ono što su svi iznenađeni nije broj mandata MOST-a nego to što NITKO nije očekivao da će HDZ/SDP biti izjednačeni i da će MOST dobiti "ulogu" koju je dobio
Ja sam se prvi posuo pepelom jer sam im očekivao 3 mandata.

Ali sada vidim da je sve imalo zadani put, od Orah-a na EU parlamentarnima do Sinčića na predsjedničkima, sada se to moralo preliti i na MOST u mandatima.

Kada im MOST dosadi, prelit će se u nešto drugo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.11.2015., 18:35   #11
Meni ovaj most nije jasan. Stalno priča o reformama. Što nam je do sada falilo?
HDZ i SDP su super vodili zemlju, svaki na svoj način. Imaju uspješne i etablirane političare kojima se možemo ponositi. Imali smo stabilnost, prosperitet, većini je bilo dobro. I tako bi moglo biti i dalje, bez reformi, samo kada bi ljudi malo promislilili.
nightin is offline  
Old 25.11.2015., 19:21   #12
Quote:
nightin kaže: Pogledaj post
Meni ovaj most nije jasan. Stalno priča o reformama. Što nam je do sada falilo?
HDZ i SDP su super vodili zemlju, svaki na svoj način. Imaju uspješne i etablirane političare kojima se možemo ponositi. Imali smo stabilnost, prosperitet, većini je bilo dobro. I tako bi moglo biti i dalje, bez reformi, samo kada bi ljudi malo promislilili.
Posebno je dobro onima koji kopaju po kontejnerima, onih par stotina tisuća nezaposlenih te onih par stotina tisuća koji su pobjegli od te odlične politike.

Matrix je goli k. za HSDPZ.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Old 25.11.2015., 19:38   #13
Quote:
nightin kaže: Pogledaj post
Meni ovaj most nije jasan. Stalno priča o reformama. Što nam je do sada falilo?
HDZ i SDP su super vodili zemlju, svaki na svoj način. Imaju uspješne i etablirane političare kojima se možemo ponositi. Imali smo stabilnost, prosperitet, većini je bilo dobro. I tako bi moglo biti i dalje, bez reformi, samo kada bi ljudi malo promislilili.
Da Mađari nisu zatvorili granicu preko Hrvatske ne bi prolazili ni Sirijci !

Karikatura od države napravljena pod vodstvom HDZ 17 g a SDP 8 g !

Tri nacionalna imena ; Ja Mito , ti Korupcija , treći Provizija !

I za 20 g to će biti država ispod 3 milijuna stanovnika , zemlja starih i neobrazovanih !

Zato MOST ne smije dopustiti da bude miniran iz snaga HDZ i SDP !
Đuro Japaric is offline  
Old 25.11.2015., 19:42   #14
Quote:
nightin kaže: Pogledaj post
Meni ovaj most nije jasan. Stalno priča o reformama. Što nam je do sada falilo?
HDZ i SDP su super vodili zemlju, svaki na svoj način. Imaju uspješne i etablirane političare kojima se možemo ponositi. Imali smo stabilnost, prosperitet, većini je bilo dobro. I tako bi moglo biti i dalje, bez reformi, samo kada bi ljudi malo promislilili.


Sad bih ti lupio lajk na post, premda više spada na malo humora nego ovdje.
JustOnPaper is offline  
Old 25.11.2015., 20:26   #15
Quote:
nightin kaže: Pogledaj post
Meni ovaj most nije jasan. Stalno priča o reformama. Što nam je do sada falilo?
HDZ i SDP su super vodili zemlju, svaki na svoj način. Imaju uspješne i etablirane političare kojima se možemo ponositi. Imali smo stabilnost, prosperitet, većini je bilo dobro. I tako bi moglo biti i dalje, bez reformi, samo kada bi ljudi malo promislilili.
Mogu se složiti s tobom da je postojanje političke volje za reforme evidentan pomak u odnosu na ranije.

Međutim, zasad imamo samo to, a ako ostane na tome, neće biti dovoljno.

Ako sam glasovao za Most očekujem da (s kim god) uđe u vladu pod svojim uvjetima i pokuša te reforme zaista i provesti.

Pritom podrazumijevam da znaju što rade, ali to je možda prevelik kredit. Prema onome s pregovora, vidim da još uvijek ne znaju o kako složenim zahvatima je riječ
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 25.11.2015., 21:13   #16
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Mogu se složiti s tobom da je postojanje političke volje za reforme evidentan pomak u odnosu na ranije.

Međutim, zasad imamo samo to, a ako ostane na tome, neće biti dovoljno.

Ako sam glasovao za Most očekujem da (s kim god) uđe u vladu pod svojim uvjetima i pokuša te reforme zaista i provesti.

Pritom podrazumijevam da znaju što rade, ali to je možda prevelik kredit. Prema onome s pregovora, vidim da još uvijek ne znaju o kako složenim zahvatima je riječ
Ljudi meni nije jasno koga slušate. Petrov se drži riječi. Dogovorili su se između 95% i 105% o reformama sada će ići na dogovore koji ljudi su najbolji da to provedu. Reformska vlada. Ako to ne prođe onda možda Reformska vlada jedne od govanskih partija koje se složila za reforme tako svejedno koje jer govno jest govno. Inače novi izbori pa se ti narode izjasni i daj glas opet HDZSDP kupleraju da na s vodi u nove pobijede)

ne čitati glupe novine...
__________________
Ma stari moj... Neki HDZ-ovac može biti ratni profiter, lažni branitelj, kriminalac u pretvorbi ili običan; izdajnik nacionalnih interesa, plagijator, lokalni šerif, lažov, lopov, seljačina, nasilnik, licemjerni lizač oltara, općenito muljator, neznalica, provokator ili uhljab vulgaris... sve pet... ali ono... nemoj mu reći da se jebe!

Ivan Kovačić 25. travnja 2016. "Neka se j e b u"
niqueclyde is offline  
Old 25.11.2015., 21:23   #17
Nitko glas mostu nije dao jer je pročitao njihov program pa ih je oborio s nogu. Ono što ljudi žele i za što su glasali je promjena paradigme, načina rada i funkcioniranja političara i svih javnih zaposlenika i ovo što gledamo već koji tjedan nije ništa drugo nego velik korak prema tome i u neku ruku početak ispunjavanja obećanja odmah jutro nakon izbora. Ja ne očekujem od Petrova niti suradnika da budu najpametniji i najstručniji u poljima koji nisu njihova struka i područje rada, i oni uostalom to za sebe nikada nisu tvrdili.

Dovoljno je samo da za početak unesu malo odgovornosti, zdravog razuma i poštenja u rad službi i to je najveća i najosjetnija reforma koja se u ovoj državi može i mora provesti i koja će se osjetiti odmah, a onda ćemo dalje. Uostalom, kod nas nikada bio problem pisanje programa i predizbornih obećanja nego je uvijek zakazalo u provođenju tih slikovnica.
WilsonEduardo28 is offline  
Old 25.11.2015., 21:26   #18
Quote:
WilsonEduardo28 kaže: Pogledaj post
Nitko glas mostu nije dao jer je pročitao njihov program pa ih je oborio s nogu. Ono što ljudi žele i za što su glasali je promjena paradigme, načina rada i funkcioniranja političara i svih javnih zaposlenika i ovo što gledamo već koji tjedan nije ništa drugo nego velik korak prema tome i u neku ruku početak ispunjavanja obećanja odmah jutro nakon izbora. Ja ne očekujem od Petrova niti suradnika da budu najpametniji i najstručniji u poljima koji nisu njihova struka i područje rada, i oni uostalom to za sebe nikada nisu tvrdili.

Dovoljno je samo da za početak unesu malo odgovornosti, zdravog razuma i poštenja u rad službi i to je najveća i najosjetnija reforma koja se u ovoj državi može i mora provesti i koja će se osjetiti odmah, a onda ćemo dalje. Uostalom, kod nas nikada bio problem pisanje programa i predizbornih obećanja nego je uvijek zakazalo u provođenju tih slikovnica.
potpisujem. to je TO.
IQ0007 is offline  
Old 25.11.2015., 21:48   #19
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ono što su svi iznenađeni nije broj mandata MOST-a nego to što NITKO nije očekivao da će HDZ/SDP biti izjednačeni i da će MOST dobiti "ulogu" koju je dobio
Sa stalnom bazom od oko 30% glasača HDZ-a i oko 25-28% glasača SDP-a znalo se u MOST-u da je sa 15 ili više osvojenih mandata game over za HDZ/SDP
MOSTobran is offline  
Old 25.11.2015., 21:49   #20
Quote:
nightin kaže: Pogledaj post
Meni ovaj most nije jasan. Stalno priča o reformama. Što nam je do sada falilo?
HDZ i SDP su super vodili zemlju, svaki na svoj način. Imaju uspješne i etablirane političare kojima se možemo ponositi. Imali smo stabilnost, prosperitet, većini je bilo dobro. I tako bi moglo biti i dalje, bez reformi, samo kada bi ljudi malo promislilili.
odlično!
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.